dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 57
  1. #21

    Domyślnie

    Rozumiem, że szlag trafia z uwagi na ilośc ciepła i światła wpadająca do pokoju ?

    Czyli argument za roletami ? A jakie chcesz manualne czy sterowane elektrycznie np. tak jak kontakt ?

  2. #22

    Domyślnie

    Okno polaciowe z zalozenia jest pomylka.Musialem miec inne niz elewacyjne,ale 2 kolejne zalozylem po radach rodzinki,wtopilem kase,szlag mnie trafia przez nadmiar energii wpadajacej latem,zima odbierajacej mi ciepelko z wnetrza ,ogolnie,elewacyjne to porazka.Nie mam elektryki wyprowadzonej pod rolety zew,wiec jesli juz sie zdecyduje,to albo na manuale,ale solarne rowniez przemysle.....Teraz nie mma pieniedzy,na pewno w tym roku tematu nie skonsumuje,jeszcze nie spalcilem zew. rolet na dolne okna....Solarna jest o polowe drozsza niz manual,ale nie trzeba wiercic do pokoju kanalu na korbke.Slyszalem mieszane opinie na temat dzialania rolet zew. zima.Sam nie wiem,ale juz odczuwam brak ich...Czy to wystarczy by mnie przekonac i zakupic?Okien nie zlikwiduje,choc taki zamiar mialem Koszt jednak duuuuzo wiekszy,ale spokoj ostateczny.

  3. #23

    Domyślnie

    Okna połaciowe (dachowe) są fantastyczne. Dają "jak dla mnie" o 200% więcej światła niż te z lukarn.

    Mam u siebie w dwóch pokojach lukarny gdzie okno jest wielkości 120x120, a pokoje wielkości ~14m2 od południa i jestr w nich ciemno.
    Mam dwa pomieszczenia od północy gdzie są po 2 okna dachowe 78x118 o identycznej powierzchni i jest tam super jasno, tworzy się taki piękny klimat poddasza.

    Nie mam rolet zewnętrznych ani wewnętrznych bo okna są od północy i nie muszę chronić pomieszczenia przed nagrzaniem, a przed wychłodzeniem ... rolety nie pomogą.

  4. #24

    Domyślnie

    [quote="Lookita"]Okno polaciowe z zalozenia jest pomylka.Musialem miec inne niz elewacyjne,ale 2 kolejne zalozylem po radach rodzinki,wtopilem kase,szlag mnie trafia przez nadmiar energii wpadajacej latem,zima odbierajacej mi ciepelko z wnetrza ,

    O.. a ja chce w pokoju 33 m2 pomimo balkonu ze strony szczytu dac od strony południowej zestaw trzech okien w poziomie 78*140 - wydaje mi się, że bedzie to wygladac efektownie.

  5. #25

    Domyślnie

    Inne podejscia,inne warunki-u mnie okna polaciowe od zachodu-2 sztuki 140 x 78 czy jakos tak,jedno od wschodu....Upal,gorac przy roletach wew. zaslonietych tuz przy szybie niesamowity.Taki maly grzejnik wlaczony na maxa latem Rolety troszke zima i latem,te zewnetrzne zwlaszcza pomagaja,naprawde

  6. #26

    Domyślnie

    Okna Fakro 178x140 rolety zewnetrzne AMZ po 2 na pokój.

    Znaczna roznica przed i po. Teraz mam prawie taka sama temperature na dole i na gorze i mozna normalnie funkcjonowac. Wada jest to ze trzeba zwijac na czas burzy bo stukaja w szybki i lekki polmrok jak komus przeszkadza.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robek Warmia
    O.. a ja chce w pokoju 33 m2 pomimo balkonu ze strony szczytu dac od strony południowej zestaw trzech okien w poziomie 78*140 - wydaje mi się, że bedzie to wygladac efektownie.
    A na jakim jesteś etapie? Jaki kąt dachu, wysokość dolnej ramy okna nad podłogą? Jakie wymiary ma to pomieszczenie/ ile metrów ma bok z planowanymi oknami? Planowałeś już co i jak bedzie stało w tym pomieszczeniu?

    Zonzi, możesz to "rozwinąć"? Niszczą się? Stukają - chodzi o wiatr, że nimi łomoce, czy deszcz/grad?
    Cytat Napisał Zonzi
    Wada jest to ze trzeba zwijac na czas burzy bo stukaja w szybki

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał Robek Warmia
    O.. a ja chce w pokoju 33 m2 pomimo balkonu ze strony szczytu dac od strony południowej zestaw trzech okien w poziomie 78*140 - wydaje mi się, że bedzie to wygladac efektownie.
    A na jakim jesteś etapie? Jaki kąt dachu, wysokość dolnej ramy okna nad podłogą? Jakie wymiary ma to pomieszczenie/ ile metrów ma bok z planowanymi oknami? Planowałeś już co i jak bedzie stało w tym pomieszczeniu?
    [/quote]

    AD. 1 jestem na etapie zalewania stropu nad parterem, czyli czas mam.
    Ad. 2 kąt dachu 42 stopnie; wysokośc dolnej ramy 105 cm.
    Ad. 3 540 cm x 605 cm bok z oknami 605 cm
    Ad. planowalem bedzie to pokoj dla nas sypialnia z jakims stolikiem, a obok sa dwie garderoby (na przeciwległej scianie) po d skosem z drugiej strony po 4,5 m2.

    Niecierpliwie czekam, co po tych odp.

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    cieszynianka chyba w jakiś amok wpadła

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pinok
    cieszynianka chyba w jakiś amok wpadła
    To był relaks - przerwa w pakowaniu i przenoszeniu rzeczy, które chyba się mnożą przez pączkowanie
    Im więcej przeniesiesz, tym więcej wyłazi z różnych zakamarków


  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robek Warmia
    Niecierpliwie czekam, co po tych odp.
    To sorki, że zawiodłem z natychmiastową odpowiedzią.
    Pytałem, bo:
    1. w sypialni od południa nie robiłbym tylu okien, rolety to nie to samo co 2x-3x warstwa wełny
    2. jeśli sa tak nisko i niezbyt "płasko" to zapytałbym jeszcze o sąsiedztwo od tej strony. Generalnie sporo widać.
    3. ad elektryki - w Twoim przypadku (okna nisko) to faktycznie gadżet.
    Jeśli do tego balkon od zachodu, to trochę może być ciepło.

    pozdr.

    ps. katalogowo np fakro są trochę droższe niż piszesz..

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Mam okna połaciowe i na wszystkie zakupiałam rolety zewnętrzne, ale nie metalowe, lecz z tkaniny noszą nazwę "markizy"
    http://web02.velux.com/vpl/dsp3/!cipc4.shop?cPar=6
    po pierwszwsze - zacieniają
    po drugie- wyciszają (podczas deszczu)
    po trzecie - cena, koszt jednej markizy to ok 350 zł (na standardowe okno 78x118 )

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał Robek Warmia
    Niecierpliwie czekam, co po tych odp.
    To sorki, że zawiodłem z natychmiastową odpowiedzią.
    Z tą niecierpliwością to żart.

    Dzieki za uwagi uswiadomiłeśmi pare rzeczy np.z elektryką, ze to bedzie gadżet itp...

    Od tej strony południowej jedynie widok na pola i rzekę czyli nikt nie zajrzy - ale o tym tez nie pomyslałem wczesniej co do innych okien. Balkon od wchodu. Dzieki

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar jacekot
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    1.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    [quote="Robek Warmia"]
    Cytat Napisał Lookita
    Okno polaciowe z zalozenia jest pomylka.Musialem miec inne niz elewacyjne,ale 2 kolejne zalozylem po radach rodzinki,wtopilem kase,szlag mnie trafia przez nadmiar energii wpadajacej latem,zima odbierajacej mi ciepelko z wnetrza ,

    O.. a ja chce w pokoju 33 m2 pomimo balkonu ze strony szczytu dac od strony południowej zestaw trzech okien w poziomie 78*140 - wydaje mi się, że bedzie to wygladac efektownie.
    efektownie - tak
    efektywnie - nie

    Sam zrobiłem w dwóch pokojach dodatkowe okno dachowe aby je doswietlić ( oprócz okien w scianch szczytowych) , może i dają więcej swiatła , ale latem to propstu porażka , to tak jak mniej więcej w szklarni.

    Będziesz mial trzy super, kup sobie odrazu rolety , albo bananowca i palmę on.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Zonzi, możesz to "rozwinąć"? Niszczą się? Stukają - chodzi o wiatr, że nimi łomoce, czy deszcz/grad?
    Niszczyc sie nie niszcza ale wiatr nimi miota i halasuja okrutnie.
    Zwiniecie zajmuje chwilke, jest do tego specjalny kijek. Generalnie polecam. Z malo ktorego zakupu bylem tak zadowolony

  17. #37
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gniezniok

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    199
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie Rolety na okna dachowe. Doradźcie !

    Witam
    Zastanawiam sie nad montażem rolet zewnetrznych na okna dachowe. Koszt to ok 1000zl/szt wiec jest to szarpnięcie portfela jednak przy tych wichurach, gradobiciach i anomaliach pogodowych może to być rozsadna decyzja...
    Co sądzicie

  18. #38

    Domyślnie

    jak masz jedno okno dachowe to może i zamontować warto jeśli masz na pozostałych oknach ale na dobrą wichure to chyba nie pomoże

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A co może stać się oknu w czasie wichury? Podobnie z gradobiciem. Firma Fakro daję dożywotnią gwarancję na szyby w swoich oknach na gradobicie. Chcąc chronić szybę musiałbyś mieć stale zaciągniętą roletę więc jaki pożytek z okna?! Wniosek nasuwa się jeden: nie ma sensu. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  20. #40
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    adwalk

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    341
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    100

    Domyślnie

    Mam rolety zewnętrzne we wszystkich oknach w domu, w tym jedną na dachowym w sypialni.
    W sumie mechanizm na korbkę otwierający roletę okna dachowego jest najmniej wygodny.
    Latem roleta dobrze chroni przed przegrzewaniem.
    Zasunięta istotnie wycisza deszcz i wiatr.
    Potwierdzam, że często nie chce się nam tej na oknie dachowym otwierać.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony