dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 36 z 36
Pokaż wyniki od 701 do 714 z 714
  1. #701

    Domyślnie

    Sylka, narysowałam w paincie na szybko mniej więcej jak taka forma na klepsydrę powinna wyglądać (rys 1).
    Na ten rodzaj firany, są specjalne wyliczenia i wychodzi idealnie, ale trochę z tym zabawy.
    Jest też prosty sposób na tą dekorację żeby dobrze wyszła. Jeśli ją masz zamiar powiesić za pomocą patyczków od zazdrostek, to pewnie na oknie musisz mieć przyklejone przylepce (uchwyty ) do wieszania tych patyczków w punktach A,B,C,D tej firany.
    Bierzesz zwykły sznurek (tylko taki który się nie rozciąga). Przywiąż do punktu A , nie napinaj go, tylko zostaw luz i zamotaj na punkcie B. Następnie weź drugi osobny sznurek, zawiąż na punkcie C, potem drugi koniec poprowadź do punktu D z zachowaniem odpowiedniego luzu. Potem te pionowe sznurki przewiąż wstążką pośrodku i tak reguluj sznurki pionowe (luzując je) żeby uzyskać kształt klepsydry jaki Ci się podoba. Potem zmierz długości uzyskanych sznurków A do B i sznurek C do D ( ich długości muszą być jednakowe). I to są te długości na formie. Środek formy do skrojenia oczywiście jest wysokością środka gotowej klepsydry. I oczywiście nie zapomnij dodać odpowiednich zapasów na podwinięcia boków, marszczenie i górne tunele.
    Mam nadzieję że w miarę zrozumiale to wytłumaczyłam .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rysunek klepsydry.JPG
Wyświetleń:	80
Rozmiar:	5,5 KB
ID:	302150
    Ostatnio edytowane przez KasiaC79 ; 01-02-2015 o 15:28
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...m-czy-się-uda nowy dziennik

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164494-Nasz-Fokus-Mg-Projekt stary dziennik

    To nie sztuka wybudować nowy dom.
    Sztuka sprawić, by miał w sobie duszę.

  2. #702

    Domyślnie

    Baaardzo dziękuję za odpowiedź Zaraz będę próbowała się pomęczyć z tymi wyliczeniami ale mam jeszcze pytanko- czy tak skrojona firanka nie będzie "uciekała" do środka okna? Chodzi mi głównie o to czy jakoś się usztywnia tunele? Jak mi się uda do kuchni uszyć takie cudo to machnę sobie takie na okno dachowe bo widziałam, gdzieś na zdjęciu i fajnie się prezentuje Pozdrowionka

  3. #703

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20150203_182415.jpg
Wyświetleń:	332
Rozmiar:	80,0 KB
ID:	302777Dzięki raz jeszcze Uszyłam i wyszło mi tak

  4. #704

    Domyślnie

    Wyszło ci to całkiem fajnie. Mi też spodobała mi się ta klepsydra do ozdoby okna w kuchni. A powiedz, nie zsuwa ci się to do środka górą i dołem o co wcześniej się martwiłaś? Mi też to zsuwanie przyszło do głowy.

  5. #705

    Domyślnie

    No do zdjęcia nie poukładałam tego jak należy, bo na szybko chciałam zrobić zdjęcie , ale w oknie wygląda super Co do ściągania górą i dołem to nie ściąga się ale specjalnie zrobiłam sobie dość ciasne tunele i jest ok A na okno w którym zazdrostki miałam szerokie zrobiłam sobie 2 klepsydry połączone razem Pozdrawiam serdecznie.

  6. #706

    Domyślnie

    Sylka, no i bardzo fajnie wyszło. ściągać się nie powinno, no chyba że mocniej przyciągniesz środek szarfami.
    Tuneli raczej się niczym nie usztywnia (chyba), można zamiast tuneli wszyć taką specjalną taśmę z kieszonkami z tyłu w które wkłada się patyczek. Te kieszonki to takie żyłki pionowe ( i o to właśnie kiedyś Asi chodziło jak tłumaczyła), że jakby się ściągała do środka, to na końcach patyczków można żyłkami zaczepić za te uchwyty (druciki) służące do zawieszania patyczków.
    Ja myślę, że jeśli ktoś ma tunel i mu się ściąga, to można też zrobić z nitki grubszej takie jakby pętelki na wszystkich czterech końcach jednej klepsydry i zaczepić pętelkami za uchwyciki ( te na przylepiec) i wtedy nie ma szans żeby się ściągała klepsydra.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...m-czy-się-uda nowy dziennik

    http://forum.muratordom.pl/showthread.php?164494-Nasz-Fokus-Mg-Projekt stary dziennik

    To nie sztuka wybudować nowy dom.
    Sztuka sprawić, by miał w sobie duszę.

  7. #707

    Domyślnie

    Może uda nam się pobudzić temat ? Co wolicie do salonu na upalne lato rolety czy zasłony blackout? Wrzucajcie zdjęcia jeśli macie.

  8. #708
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    bea701948

    Zarejestrowany
    Feb 2017
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich ..czy tylko ja nie widze zdjec uzytkowniczki i dobrej duszyczki tej grupy forumowej AsiaMariusz ?? mam problem z lamrekinem woda i potrzebuje objasnien ktos mi pomoze ? wiem ze P.Asia opisywala to tutaj bo czytam ale nie widze nic na zalaczonych obrazkach ..pozdrawiam serdecznie

  9. #709
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    WITAM PO LATACH!!!!!!
    Trochę mnie tu nie było.
    Za namową przede wszystkim męża i dzieci postanowiłam powrócić i poświęcić swój czas na tym forum, czas którego bardzo mi brakuje z racji ogromu pracy.
    Wiele się zmieniło w dziedzinie dekoracji okien, pojawiło się dużo nowości, część starych metod szycia odeszło do lamusa. Pomału postaram się Wam wszystko pokazać, robić zdjęcia a nawet filmiki, żeby jak najprościej wytłumaczyć każdy temat, jaki będę omawiała. Podczas wykonywania dekoracji w wielu domach, apartamentach, w blokach napotykam wiele podstawowych błędów podczas montażu szyn, karniszy, wykonywania wnęk pod zawieszenie szyn. Często jest już za późno aby cokolwiek zmienić. W związku z tym pokażę jakie wykonać szerokości wnęk na zawieszenie samych firan bądź samych zasłon, a jakie szerokości na dwa tory szyn, żeby jednocześnie powiesić firany i zasłony.
    Postaram się wytłumaczyć na co zwrócić uwagę podczas wybierania szyn, karniszy, tkanin, taśm i wszelkich innych dodatków. Mam nadzieję, że nie wszystkie zaczniecie szyć bo przecież muszę mieć jakąś pracę (oczywiście żart). Mam w głowie plan dotyczący szkoleń szycia, krojenia i innych ciekawych tematów u mnie w pracowni. Jestem ciekawa jakie będziecie miały zdanie na ten temat. Nie będę przeglądała poprzednich stron, nie chcę się sugerować co i jak robiłam. Zacznę od początku. Będą poduszki, pufy do siedzenia, siedziska (na to ostatnio sama wpadłam, żeby było taniej) obecnie modne na "przedpokojach", zagłówki - wezgłowia, obrusy w różnych kształtach, pościel na zamki lub jak kto woli guziczki, dekoracje na fleksach, dekoracje na systemie wawe. Będzie też coś o karniszach elektrycznych i żaluzjach drewnianych, plisach, roletkach.
    W głowie mam milion pomysłów, obym miała na to czas (pewnie niedziele ) ale pewnie nie wytrzymam długo więc pewnie kilka razy w tygodniu.
    Jeżdżę na pomiary do klientów z próbkami tkanin, omawiam każde poszczególne okno, uprzedzam i zwracam uwagę na wiele przeszkód, o których inne firmy nawet nie wspomną.
    Toleruję wszystko ale nie może być tak, że ktoś nie uprzedzi klienta, że np. po montażu rolety rzymskiej nie otworzy on okna, ponieważ zawieszona jest zbyt nisko nad oknem.
    Klient musi wiedzieć co go czeka, musi poradzić sobie samemu z zawieszeniem dekoracji, zdjęciem z okna, wypraniem, wyprasowaniem i powieszeniem. Nie każdy robi to na co dzień jak ja i dlatego należy klientowi umieć doradzić co będzie dla niego najlepsze. O tym też będę dużo pisała, na co zwrócić uwagę, jak wykonać pomiary i co mierzyć. Czekam też na pytania, pytajcie jeszcze na etapie budowy domu, remontu mieszkania itp. zanim zrobicie podwieszony sufit powiem o wnękach jakie mają być. Doradzę Wam jak szerokie robić karnisze, szyny itp. Ile tkaniny potrzeba na dekoracje.
    Doskonale rozumiem, że wszyscy chcą dzisiaj zarobić na wszystkim i ceny idą w górę w zastraszającym tempie ale nie można "przeginać" w kosztorysach. Osobiście uważam, że są też pewne granice. Mam nadzieję, że moje doświadczenie przyda się i pozwoli to Wam na jakieś oszczędności.
    Kocham to co robię i mam nadzieję, że Was nie zanudzę bo jestem gadułą. Ogarniemy z mężem sprawy techniczne i jedziemy, podróż będzie długa ale za to mega ciekawa. To mogę z czystym sumieniem obiecać.

    Pierwszy temat jaki poruszę to wnęki przysufitowe, szerokości tych wnęk, szerokości karniszy i szyn.
    Pytajcie w tym temacie, róbcie zdjęcia.
    Z mojej strony pojawią się również zdjęcia i dokładne ich omówienia.
    Do usłyszyska. Aśka
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  10. #710
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Jedna z realizacji dekoracji okien
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

  11. #711

    Domyślnie

    Fajnie, że wróciłaś, Twoje rady były zawsze super. Mam maszynę do szycia, moje zasłony już mi się znudziły. Czas na coś nowego. Z Twoją pomocą coś wymyślę fajnego i może sama uszyję.

  12. #712
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Zapewnim Cię, że sama sobie z szyciem poradzisz.
    1. Czy obecne zasłony wiszą na karniszach czy szynach?
    2. Zrób zdjęcie okna lub okien " z dala", żeby uchwycić okna wraz z kawałkami ścian.
    3. Czy nowe zasłony mają być tylko dekoracją, czy mają także służyć do zasłonięcia okna?
    4. Jeśli chcesz i masz czas to zmierz:
    Szerokość wnęki okiennej
    Wysokość wnęki okiennej
    Wysokość nadproża ( czyli wymiar od sufitu do wnęki nad oknem)
    5. Wysokość od sufitu do podłogi.
    6. Szerokość ścian po obu bokach okna.

    Zapewne sobie doskonale z tym poradzisz. Tak myślę, czy dla wszystkich będzie to dość zrozumiałe. Chyba zrobię zdjęcia jak to wszystko mierzyć bo przyda się to niejednokrotnie na tym forum.

  13. #713
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał AsiaMariusz Zobacz post
    Zapewnim Cię, że sama sobie z szyciem poradzisz.
    1. Czy obecne zasłony wiszą na karniszach czy szynach?
    2. Zrób zdjęcie okna lub okien " z dala", żeby uchwycić okna wraz z kawałkami ścian.
    3. Czy nowe zasłony mają być tylko dekoracją, czy mają także służyć do zasłonięcia okna?
    4. Jeśli chcesz i masz czas to zmierz:
    Szerokość wnęki okiennej
    Wysokość wnęki okiennej
    Wysokość nadproża ( czyli wymiar od sufitu do wnęki nad oknem)
    5. Wysokość od sufitu do podłogi.
    6. Szerokość ścian po obu bokach okna.

    Zapewne sobie doskonale z tym poradzisz. Tak myślę, czy dla wszystkich będzie to dość zrozumiałe. Chyba zrobię zdjęcia jak to wszystko mierzyć bo przyda się to niejednokrotnie na tym forum.
    A z szyciem wszystko Tobie podpowiem.

  14. #714
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY SPECJALISTA OD DEKORACJI OKIEN
    AsiaMariusz

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    797
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    145

    Domyślnie Poprawne zwymiarowanie okna



    Zrobiłam rysunek jak powinno być dokładnie zwymiarowane okno aby odpowiednio zaprojektować rodzaj dekoracji okiennych oraz wyliczyć ilości potrzebnych tkanin. Jeśli będziecie miały pytania tego typu, to wystarczy wykonać pomiary, zrobić zdjęcie i wysłać. Mając taką wiedzę odpowiem na każde pytanie.
    Asia i Mariusz

    PRACOWNIA DEKORACJI OKIEN
    NOELIA
    (firany, zasłony, rolety rzymskie, plisy, roletki w kasetkach, żaluzje drewniane itp.)

Strona 36 z 36

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony