dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Witam serdecznie.
    Jeśli był już podobny wątek to przepraszam. Forum znalazlem dzisiaj i pewnie bede stałym czytelnikiem. Kupiłem działkę i mam pewien problem. Sąsiad wykopał dół pod fundamenty i okazało się że już na głębokości 0,5m jest dużo torfu oraz gliny i zebrało się dużo wody. Pytanie brzmi czy da się bez problemu zbudować na takim gruncie dom czy lepiej sprzedać działkę?
    Pozdrawiam serdecznie
    adam

  2. #2

    Domyślnie

    Witam !!!
    Mój do stai na takim właśnie gruncie i nic się nie stało .
    W moich okolicach ( Ożarów Mazowiecki ) są tylko takie tereny a domów stoi bardzo dużo i nic się nie dzieje oczywiście jeśli dom zbudowany jest zgodnie ze sztuką budowlaną .

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Wydanie pozwolenia na budowę winno być poprzedzone badaniem właściwości gruntu.

  4. #4

    Domyślnie

    Kupiłem podobną działkę tylko woda pojawiła się na głębokości 0,8m. Podniosłem fundament o 70 cm ponad poziom gruntu ( dom bez piwnicy ) i uzyskałem w sumie fundamen 1,5 m wysoki. Jeśli zaś chodzi o izolację to doradzono mi żebym się nie bawił w żadne lepiki od strony zewnętrznej ( bo to nic nie da ) tylko solidnie ocieplił styropianem ( użyłem Termo-W ) i zastosował bardzo dobrą izolacje poziomą ( zastosowałem Izol-winyl ). Fundamen wylewany jako jednolity więc myślę że poradzi sobie z niewielką ilością wody.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    Wysoki poziom wody gr nie stanowi problemu, ale torf to juz duze zagrozenie.

  6. #6

    Domyślnie

    koniecznie wykonaj przy takim gruncie badania geotechniczne,w innym przypadku skutki zaniechania tego mogą być opłakane

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    Dziekuje wszystkim za opinie
    pozdrawiam
    Adam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony