dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar _barbie_
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie Czy mogę odzyskać podatek VAT kiedy pracuję za granicą ?

    Witam

    Czy mogę odzyskać podatek VAT od materiałow budowlanych kiedy pracuję za granicą i wybudowałam dom w Polsce, proszę o radę
    Budowa domku księcia i księżniczki
    Komentarze


    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 87anam87
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    za granicą tzn gdzie konkretnie?
    jeśli jest to UK to możesz z tego skorzystać pod warunkiem, że skorzystałaś z abolicji, jeśli nie to też możesz z tego skorzystać ale pierwsze co zrobisz to musisz uregulować podatek od dochodów z zagranicy a to raczej będzie sporo
    my pracujemy w Anglii i jesteśmy po pierwszym rozliczeniu.
    pozdrawiam
    wykończeniówka dziennik

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-do-siebie-%29

    komentarze

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...05#post5929605

    budowa dziennik
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ia-marze%C5%84

    komentarze
    ''Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza - uśmiech.''

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar _barbie_
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    98
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    73

    Domyślnie

    My też pracujemy w UK, jesteśmy tutaj od 2 lat i 3 miesięcy.
    Słyszałam że ludzie dostają zwroty, napewno spróbuję wezmę wszystkie faktury i zobaczymy co się będzie działo
    dzięki za odpowiedź
    Budowa domku księcia i księżniczki
    Komentarze


    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 87anam87
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    a skorzystałaś z abolicji?
    wykończeniówka dziennik

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-do-siebie-%29

    komentarze

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...05#post5929605

    budowa dziennik
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ia-marze%C5%84

    komentarze
    ''Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza - uśmiech.''

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukiimag
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Radom/Southampton UK
    Posty
    91
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Witam Wszystkich emigrantów.
    Mnie osobiście również nurtują myśli dotyczące zwrotu Vat podczas budowy domu w Polsce a jednocześnie pracując w UK.

    Jęsli chodzi o abolicję to czytałem o tym i abolicji już jako takiiej przecież nie ma. Dla ludzi którzy wyemigrowali przed 2007 jesli ktoś wróci do PL po pobycie krótszym niż 5 lat, no to wtedy musi się rozliczyć, jesli zaś wróci po 5 latach to sprawa Urzędu Skarbowego nas nie dotyczy.
    Jeśli chodzi o ludzi którzy przyjechali do UK po 2007 i mają tylko stały dochód w UK to nie muszą się rozliczać po powrocie do polski nawet po jednym miesiącu. Co innego jesli miał ktoś jakikolwiek dodatkowy dochód w PL.
    Tak przynajmniej czytałem w przepisach jakiś czas temu.

    Odpowiedzcie mi na pytanie:
    Czy Urząd Skarbowy robi problemy podczas budowy domu nam emigrantom z UK?
    Codzi mi czy jeśli się buduję to muszę Urzędowi Skarbowemu zapłaćić jakiś podatek? lub potwierdzić to że pieniądze na budowę mam z pracy za granicą i wtedy dają spokój?
    Jak to jest???????

    Pozdrowienia Łukasz

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar 87anam87
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    2.055
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    86

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukiimag
    Witam Wszystkich emigrantów.
    Mnie osobiście również nurtują myśli dotyczące zwrotu Vat podczas budowy domu w Polsce a jednocześnie pracując w UK.

    Jęsli chodzi o abolicję to czytałem o tym i abolicji już jako takiiej przecież nie ma. Dla ludzi którzy wyemigrowali przed 2007 jesli ktoś wróci do PL po pobycie krótszym niż 5 lat, no to wtedy musi się rozliczyć, jesli zaś wróci po 5 latach to sprawa Urzędu Skarbowego nas nie dotyczy.
    Jeśli chodzi o ludzi którzy przyjechali do UK po 2007 i mają tylko stały dochód w UK to nie muszą się rozliczać po powrocie do polski nawet po jednym miesiącu. Co innego jesli miał ktoś jakikolwiek dodatkowy dochód w PL.
    Tak przynajmniej czytałem w przepisach jakiś czas temu.

    Odpowiedzcie mi na pytanie:
    Czy Urząd Skarbowy robi problemy podczas budowy domu nam emigrantom z UK?
    Codzi mi czy jeśli się buduję to muszę Urzędowi Skarbowemu zapłaćić jakiś podatek? lub potwierdzić to że pieniądze na budowę mam z pracy za granicą i wtedy dają spokój?
    Jak to jest???????

    Pozdrowienia Łukasz
    tak jeśli wyemigrował ktoś przed 2007 musiiał sie rozliczyć ( skorzystac z abolicji) jeśli tego nie zrobił, musi to zrobić po powrocie (na stałe) do polski.
    jesli tego nie zrobi a zacznie budować np. dom , urząd łatwo może do niego dotrzeć np. jak będzie chciał odliczyć podatek, lub jeśli znajdzie się ktoś "życzliwy" i doniesie.
    my korzystaliśmy z abolicji u mnie nie było problemów bo nie pracowałam w polsce, mój mąż pracował w tym samym roku w polsce i w anglii, więc musiał zapłacic jakieś odsetki podatku od dochodów w polsce (śmieszne, dobrze tylko że w polsce nie pracował długo, bo by się tego troche uzbierało)

    nam nie robią problemów (i mam nadzieję że nie będą robili)
    z jakiej okazji masz im płacić podatek?wydaje mi się że nie (my nic nie płacimy)
    wydaje mi się że dopóki nikt cie nie podpieprzy nikt o nic nie będzie pytał, a jeśli już się znajdzie taki co będzie zazdrościł to będziesz musiał wyjaśnić skad masz dochód (ale tak jest zawsze)
    mam nadzieje że ciut pomogłam i że mnie zrozumiałeś jeśli nie to pisz
    wykończeniówka dziennik

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-do-siebie-%29

    komentarze

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...05#post5929605

    budowa dziennik
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...ia-marze%C5%84

    komentarze
    ''Jeśli jest noc, musi być dzień, jeśli łza - uśmiech.''

  7. #7

    Domyślnie Re: Czy mogę odzyskać podatek VAT kiedy pracuję za granicą ?

    Cytat Napisał _barbie_
    Witam

    Czy mogę odzyskać podatek VAT od materiałow budowlanych kiedy pracuję za granicą i wybudowałam dom w Polsce, proszę o radę
    moim zdaniem jedno z drugim nie ma nic wspolnego,bo to nie ma zwiazku z ulgami budowlanymi,ktore wykazuje sie w rocznym roliczeniu
    http://www.pit.pl/budowlana-vat/

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukiimag

    Odpowiedzcie mi na pytanie:
    Czy Urząd Skarbowy robi problemy podczas budowy domu nam emigrantom z UK?
    Codzi mi czy jeśli się buduję to muszę Urzędowi Skarbowemu zapłaćić jakiś podatek? lub potwierdzić to że pieniądze na budowę mam z pracy za granicą i wtedy dają spokój?
    Jak to jest???????

    Pozdrowienia Łukasz
    moga Cie poprosic o potwierdzenie dochodu w momencie,kiedy bedziesz wystepowal o zwrot vatu,poniewaz kazdy podatnik w tym wypadku jest sprawdzany pod katem zaleglosci podatkowych
    jezeli dochodu jest zero,zawsze moga poprosic o wyjasnienia
    poza tym przypadkiem,raczej watpie,zeby urzad skarbowy dokopal sie do tego,ze Ty akurat budujesz dom bez udokumentowanych dochodow(o ile nie masz ich udokumentowanych)
    zadnego podatku od budowy domu za pieniadze zarobione za granica nie ma

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar lukiimag
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Radom/Southampton UK
    Posty
    91
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Dziękuje za wyjaśnienia... kamień mi spadł z serca

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał 87anam87 Zobacz post
    za granicą tzn gdzie konkretnie?
    jeśli jest to UK to możesz z tego skorzystać pod warunkiem, że skorzystałaś z abolicji, jeśli nie to też możesz z tego skorzystać ale pierwsze co zrobisz to musisz uregulować podatek od dochodów z zagranicy a to raczej będzie sporo
    my pracujemy w Anglii i jesteśmy po pierwszym rozliczeniu.
    pozdrawiam
    Z ta abolicja to nie jest do konca tak. Z abolicji moga korzystac osoby ktore posiadaja w Polsce rezydenture podatkowa ( posiadaja centrum zyciowych interesow w Polsce) i zarobili cos na obczyznie, w tym wypadku w UK. Jesli ktos ma rezydenture w Polsce, powinien placic podatek w Polsce, jesli jej nie ma to nie placi w Polsce nic i abolicja tu nie ma znaczenia. Ja mieszkam i pracuje w UK od szesciu lat, mam zamiar budowac dom w Polsce z dochodow uzyskanych w UK. Rezydentura podatkowa w UK

    Generalna zasada jest taka zeby nie mieszac podatkow dochodowych z VAT. To zupelnie niezalezne sprawy. Jedyne pytanie z US jakie moze pasc to skad sa srodki przeznaczone na inwestycje..i wtedy po nitce do klebka : z kraju/zagranicy...czy jestes rezydentem...czy opodatkowales dochody ? ...gdzie ... itd. Wiec pierwsza sprawa- ustalenie rezydentury podatkowej - w jakim kraju ? potem ewentualne abolicje, zwroty VAT, etc

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar devileczek
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie adres na fakturze

    A moze ktos sie pochwali jak w praktyce wyglada zwrot roznicy VAT za materialy budowlane.
    Jaki adres nalezy podac do faktury zakupu ? Zgodnie z przepisami to powinien byc adres zamieszkania ,czyli w moim przypadku - UK, ale czy wtedy to nie bedzie sprzedaz wewnatrzwspolnotowa?
    Co na to hurtownie ? Do jakiego US nalezy skladac dokumentacje z wnioskiem o zwrot VAT ? Nie mam adresu zamieszkania/zameldowania w kraju

  12. #12

    Domyślnie

    Wyciagam pytanie. Skladam co roku PIT w Polsce mimo, ze pracuje zagranica. Nie doplacam podatku w Polsce. Jak bedzie wygladal ew. zwrot roznicy Vat-u za materialy budowlane na dom w Polsce? Czy mam szanse na to? Ktos jest w tej samej sytuacji?

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Gecko_on_the_wall
    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    okolice Poznania
    Kod pocztowy
    64-600
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Od 10 lat pracuje za granica. Posiadam w Polsce meldunek staly w domu rodzinnym. (Jestem swiadoma ustawy, w/g ktorej powinnam sie wymeldowac etc., ale oczywiscie, nie bylo to moim zamiarem).

    Probuje znalezc odpowiedz na jedno postawowe pytanie - gdzie zlozyc wniosek o zwrot podatku VAT za mateiraly budowlane, czy w miejscu zameldowania, czy w miejscu budowania domu, czy w US w Warszawie? Urzedy Skarbowe wysylaja mnie od Annasza do Kajfasza. I tak, ususzona popeerelowaska urzedniczka US w miescie, w ktorym jestem zameldowana wyslala mnie do US w Warszawie, dokladnie II Mazowieckiego US. Tam, sekretarka naczelnika, poinformowala mnie, ze absolutnie nie zajmuja sie podatkiem VAT od osob fizycznych i, ze mam zlozyc wniosek w miejscu, w ktorym powstaje dom. Dom powstaje w imnnym wojewodztwie, niz to, w ktorym jestem zameldowana. Ponadto, nie mam oczywiscie zameldowania w niedokonczonym domu, ktory wlasnie sie buduje.

    Stad, jaki adres mam wpisac na wniosku VZM-1 i, w ktormy Urzedzie Skarbowym mam zlozyc wniosek?
    Czy ktos byl w podobnej sytuacji?
    Jestem sfrustrowana ta sytuacja i brakiem wiedzy urzednikow...
    'Умный любит учится, а дурак - учить.' - A. Czechow

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gecko_on_the_wall Zobacz post
    Witam. Od 10 lat pracuje za granica. Posiadam w Polsce meldunek staly w domu rodzinnym. (Jestem swiadoma ustawy, w/g ktorej powinnam sie wymeldowac etc., ale oczywiscie, nie bylo to moim zamiarem).

    Probuje znalezc odpowiedz na jedno postawowe pytanie - gdzie zlozyc wniosek o zwrot podatku VAT za mateiraly budowlane, czy w miejscu zameldowania, czy w miejscu budowania domu, czy w US w Warszawie? Urzedy Skarbowe wysylaja mnie od Annasza do Kajfasza. I tak, ususzona popeerelowaska urzedniczka US w miescie, w ktorym jestem zameldowana wyslala mnie do US w Warszawie, dokladnie II Mazowieckiego US. Tam, sekretarka naczelnika, poinformowala mnie, ze absolutnie nie zajmuja sie podatkiem VAT od osob fizycznych i, ze mam zlozyc wniosek w miejscu, w ktorym powstaje dom. Dom powstaje w imnnym wojewodztwie, niz to, w ktorym jestem zameldowana. Ponadto, nie mam oczywiscie zameldowania w niedokonczonym domu, ktory wlasnie sie buduje.

    Stad, jaki adres mam wpisac na wniosku VZM-1 i, w ktormy Urzedzie Skarbowym mam zlozyc wniosek?
    Czy ktos byl w podobnej sytuacji?
    Jestem sfrustrowana ta sytuacja i brakiem wiedzy urzednikow...
    wg mnie powinno się składac wniosek tam gdzie się jest zameldowanym- na fakturach wszedzie ma być adres zameldowania więc i chyba US odpowiedni do tego. Poza tym jakoś wierzyć mi się nie chce, że nie potrafią Ci na to odpowiedzieć- w US pracuje pełno osób które rozliczają VZM więc one chyba powinny to doskonale wiedzieć?

  15. #15

    Domyślnie

    Uważam, że podatek Vat powinien być rozliczany tam, gdzie się jest zameldowanym. Ja też mieszkam za granicą, ale w związku z tym, że pracuję w polskiej szkole, muszę rozliczać się w polskim US. Moim pracodawcą jest ORPEG, którego siedziba znajduje się w Warszawie, ale ja nie składam pitu w Wawie ani w miejscu, gdzie pracuję (w tym przypadku Irlandia), tylko w US, w którym jestem w Pl zameldowana i tam też odliczałam podatek Vat za materiały budowlane.

  16. #16

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony