dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 58
  1. #21

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ja mam takie opcje jak wymuszona praca pompki od solarów i osobno wymuszona praca cyrkulacji. Nic więcej nie trzeba... Nie wiem za to jaki masz sterownik...

  3. #23

    Domyślnie

    u mnie mala lipa w efekcie kolektory rozgrzaly sie do 45 stopni pompa ruszyla ale na jakies 10 mintakrze ciepla za duzo nie dalo.

    A jakie macie nachylenie dachu - u mnie troche za male bo mam 30stopni a w zime to raczej srednio (3 szt hewalax'a)
    ------- Projekt MILA z Horyzontu, to do czego dążymy -------

  4. #24
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Ja mam 33 stopnie - 2 panele. Latem wyciągało 120 stopni w najlepszym okresie.
    Wystawa południowo-zachodnia...

  5. #25
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał rafałek
    Ja mam 33 stopnie - 2 panele. Latem wyciągało 120 stopni w najlepszym okresie.
    Wystawa południowo-zachodnia...
    Powiedz mi bo osiągi masz super.Te 120 stC to temp ,końkretnie gdzie???

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    To temperatura mierzona na czujniku na wyjściu z kolektorów. Wynik z pierwszej połowy sierpnia 2009 gdzieś około godziny 13'nastej...
    Ustawienia mam takie, że ładuję zasobnik do 85 stopni i potem stop. Udało mi się kilka razy taka sztuczka... pojemność zasobnika 500 litrów. Przyznam, że przy 5'cio osobowej rodzinie to chyba dolna granica pojemności - no chyba, że ktoś się nie lubi moczyć w wannie - fanem prysznica jestem tylko ja...

  7. #27
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    http://hewalex.pl/page/pl/oferta/kol...category_id=23

    Na tym obrazowym sterowniku ,która to temperatura z serii "T".?Tak dla przykładu.Gdzie ja osiągnąłeś?

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    to będzie T1

  9. #29

    Domyślnie

    Jesli chodzi o zasobnij to musiala by to byc T2
    T1 to temeratura na solarach znaczy nie dokonca bo czujnik jest w gornym rogu solarow i do puki sie nie uruchomi pompa skazania na nim sa o kikla do kilkunastu stopni niższe.
    Tak wyszlo u mnie

    T2 85 to mi sie jak narazie udalo osiagnac tylko kominkiem


    Ps.
    Duza macie roznice miedzy temp T2 a T4 ??
    ------- Projekt MILA z Horyzontu, to do czego dążymy -------

  10. #30

    Domyślnie

    Na temat: wlasnie na solarowym,gornym czujniku mam -23,na zasobniku 41 st. ale to temp. od kotla i kominka,wczoraj nagrzalem 300 l.-caly zasobnik do 55 st.Dzisiaj po kapielach wczorajszych i dzisiejszych mam wlasnie tyle.Solary zasypane zamrozonym sniegiem,zero widocznosci rurek.
    Spokojnie dzisiaj dobilo na zew.do -28 st.zatem tyle na solarach tez bylo.Srednio na solarze mam o 1 st. cieplej niz na zew.


    PS....mialo byc o mrozach,a jest o lecie...nie bede sie tu wypowiadac,jest inny watek...trzymajcie sie slownych postanowien.....

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    120 to było na pewno na T1 bo tam jest wykonywany pomiar. T2 osiągałem max 85 bo takie mam nastawy, powyżej wyłącza się pompa. Z obserwacji widzę coś takiego jeśli chodzi o temperaturę - najpierw temperatura na zasobniku spada - podejrzewam, że wynika to z tego, że występuje podczas grzania ruch wody w zasobniku i mieszanie się warstwy ciepły ciepłej z zimną i spadek, gdzieś po godzinie do półtorej zaczyna regularnie przyrastać. Przy temperaturze T1 niższej od nastawy ale stabilnej potrafiłem uzyskać temperaturę zasobnika o max 10 stopni wyższą niż T1, podobnie mam zimą gdy kocioł mam nastawiony na 65 stopni a w zasobniku potrafię mieć 75-78.. Wracając do solarów, im bliżej mam temperatury nastawionej tym w słoneczny dzień bardziej wzrasta temperatura T1. Myślę, że związane jest to z małą różnicą temperatur i wolniejszym oddawaniem ciepła do zasobnika. Może to właśnie powoduje osiągnięcie owych 120 stopni - zasobnik mało odbiera a kolektory ciągle łapią słońce. Ciśnienie w okładzie kolektorów podskakuje max 0,5 bara mimo naczynia przeponowego...

    Czy T2 to zasilanie zasobnika a T4 powrót z zasobnika?

    Cytat Napisał Lookita
    Na temat: wlasnie na solarowym,gornym czujniku mam -23,na
    Nie wiem ile może być na minusie na kolektorze w nocy bo u mnie pokazuje do 0 a potem wyświetla się napis Mróz. Przy mrozie co jakiś czas załącza się pompka i miesza tak długo glikolem aż będzie znowu 0.

  12. #32

    Domyślnie

    heheh no to nie wiem czy to szczesliwe rozwiazanie bo przeciez z gory zjezdza ci glikol o tem np -20 i rury zimne.... no i miedz tez super oddaje cieplo mimo otuliny....

    poto masz zalany uklad glikolem zeby chyba nie chlodzic sobie urzytkowej wody w zime ?? no chyba ze nie masz tam glikolu.
    Ja u siebie puszczalem cieplo na dach zeby odmrozic solary, mam bufor z wezownica i taka operacja na 10 min potrafi schlodzic wode o kilka stopni w buforku.... (500l) wiec nie wiem czy w zime program cyrkulacji przy 0 stopni jest ekonomiczny.

    Sprostujcie moj sposob myslenia jesli cos pokrecilem...
    ------- Projekt MILA z Horyzontu, to do czego dążymy -------

  13. #33

    Domyślnie

    ....puscilem ciepleko-glokol z zasobnika do solarow...20 min,ciut gdzies potopnialo.Na zew. -20,wiec boje sie,bo szlag moze trafi mi gdzies cos.O aspelt ekonomiczny nie martwie sie,myslalem,ze jesli stopie snieg z solarow,to zaczna pracowac,po 2-3 dniach,slonca odpracuja to co poszlo na stopienie.Pozniej juz same zyski...Pare dni slicznych mi przeszlo.Poki co,na rurkach efektu zadnego.Jak zelzeje mroz,to bede dluzej je odtajal.Acha,kominkiem z pw,majac duzo drewna darmowego,laduje sobie 300 l. zasobnika,wiec...nie zal mi

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    laik jestem więc mogę palnąć głupotę ale gdyby tak na kolektor - nie teraz bo zima ale na wiosnę - położyć matę grzejną? Stopić lód i śnieg to by na pewno stopiła ale czy tylko to? Wyrządzi inne szkody?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  15. #35

    Domyślnie

    Myslalem o podobnym rozwiazaniu,kabelkach grzejnych,ale trzeba je zdejmowac na sezon sloneczny,gdyz chyba by sie stopily,a na zime zakladac.Problem wiekszy,jak dla mnie,na dach,tam musze wlezc od wylazu,po polaci dachu o nachyleniu 45 st.Dam sobie spokoj....

  16. #36
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    Myslalem o podobnym rozwiazaniu,kabelkach grzejnych,ale trzeba je zdejmowac na sezon sloneczny,gdyz chyba by sie stopily,a na zime zakladac.Problem wiekszy,jak dla mnie,na dach,tam musze wlezc od wylazu,po polaci dachu o nachyleniu 45 st.Dam sobie spokoj....
    Najlepiej zrób eksperyment ze starym odkurzaczem i długa rurą.Po kłopocie. .

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jareko

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    17.544

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lookita
    Myslalem o podobnym rozwiazaniu,kabelkach grzejnych,ale trzeba je zdejmowac na sezon sloneczny,gdyz chyba by sie stopily,a na zime zakladac.....
    mozna przetestować latem położyć i zobaczyć czy się stopią ale sądzę że bez problemu powinny wytrzymać
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7383340
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-JAR-EKO-uwaga

    nie odbieram PW na Forum,więc proszę nie pisać bo i tak nie odpiszę

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał igrek1
    heheh no to nie wiem czy to szczesliwe rozwiazanie bo przeciez z gory zjezdza ci glikol o tem np -20 i rury zimne.... no i miedz tez super oddaje cieplo mimo otuliny....
    Tu chodzi o jednorazową pracę by łatwiej odśnieżyć kolektory...

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Tak. Rozsyła po różnych forach idiotyczne treści, a robi to montek84

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Tak. Rozsyła po różnych forach idiotyczne treści, a robi to montek84
    Hehehe dobra odpowiedź. Montek84 - jak to jest, że w jednych tematach pytasz o opinie nt firmy a w innych polecasz własną firmę? Czy myślisz, że ludzie są debilami i nie widzą, że każdy twój wpis jest reklamą?

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony