dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 128 z 128
  1. #121

    Domyślnie

    4 krotna wymiana powietrza na godzinę. Życzę powodzenia.

  2. #122
    ELITA FORUM (min. 1000)
    eliks

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Lidzbark
    Kod pocztowy
    13-230
    Posty
    1.102

    Domyślnie

    Spokojnie wyda



    z turbina od Miga.

  3. #123

    Domyślnie

    Cześć, kupiłem właśnie dom w Michałowicach pod Warszawą z ogrzewaniem nadmuchowym i rekuperacją i proszę o polecenie odpowiedniego serwisanta który pomoże mi odpalić piec.
    Chętnie sie podzielę odczuciami odnośnie takich systemów po sezonie

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    makthom

    Zarejestrowany
    Sep 2017
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    02-368
    Posty
    39

    Domyślnie

    A jaki masz system? Źródło ciepła to gaz czy pompa ciepła?

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anjey Zobacz post
    Cześć, kupiłem właśnie dom w Michałowicach pod Warszawą z ogrzewaniem nadmuchowym i rekuperacją i proszę o polecenie odpowiedniego serwisanta który pomoże mi odpalić piec.
    Chętnie sie podzielę odczuciami odnośnie takich systemów po sezonie
    Heatec z Ożarowa lub Eurus Went Krzysztof Ostrowski z Pabianic, ew. Polski Komfort z Nadarzyna, ale to inna liga cenowa....

  6. #126
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    klabcoha

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Częstochowa
    Kod pocztowy
    42-200
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam Wszystkich, mam cały system z Polskiego Komfortu i chcę się podzielić wrażeniami, bo jak podejmowałem decyzję, to bardzo trudno było mi znaleźć informacje od samych użytkowników.
    Napisałem nazwę, bo wiem, że systemów jest kilka, ale ja mam właśnie ten, więc tylko na jego temat mogę się wypowiedzieć.
    Dom mamy 2 poziomowy 180 m użytkowej, podzieliłem system na 2 strefy. Poszedłem szeroko i od razu zakupiłem cały zestaw, czyli:
    • piec gazowy Carrier Infinity 96
    • Klimatyzator z pompą powietrze-powietrze
    • Rekuperator
    • Lampa bakteriobójcza
    • Nawilżacz powietrza
    • Bardzo dużo kratek i tuneli (nie liczyli za to jakoś specjalnie osobno)
    Za cały zestaw zapłaciłem wtedy około 65000 brutto. Cała płatność była podzielona na 3 etapy i nawet jak coś się przedłużało na budowie, to nie było z tym żadnego problemu, więc pod tym względem wszystko super.
    Do tego musiałem dokupić osobno bojler Ariston na gaz za 3500zł o pojemności 200l. Ten wybór był chyba jedynym błędem, bo mniejszy też by wystarczył pewnie. Teraz płacę około 180 zł miesięcznie tylko za ogrzanie wody przy 4 osobach w domu, ale z drugiej strony nigdy nie brakło nam ciepłej wody 
    Co do systemu, to jestem bardzo zadowolony. Ja szukałem przede wszystkim wygody i komfortu w połączeniu z normalnymi rachunkami.
    Pod względem wygody to jest naprawdę rewelacja. System jest w zasadzie bezobsługowy a do tego ma wygodną aplikację do sterowania poza domem. Ma to znaczenie, jeśli chcemy ogrzać lub schłodzić dom przed powrotem z pracy lub wczasów. Nagrzanie domu o około 2 - 3 stopnie trwa około 30 min.
    Ja mam zaprogramowany cały tydzień, więc poza domem i w nocy temperatura opada do około 20 - 21C z 23C w zależności od pogody na zewnątrz. Lubimy ciepło, więc zimą utrzymuję temperaturę 23 stopnie a latem schładzam do 24 -25 stopni. Dodam tylko że dom mam docieplony 20 cm styropianem szarym z wyższej półki, więc spadki temperatur nie są duże, mimo iż mam zaprogramowany spadek temperatury do 19 stopni w nocy.
    W okresie wiosennym i jesiennym system załącza głównie pompę powietrze-powietrze z klimatyzacji. Wszystko dzieje się automatycznie, więc nie trzeba w tym grzebać.
    Jedyna obsługa w tym systemie, to odkurzenie filtra w piecu i rekuperatorze co 2 miesiące i wymiana raz w roku.
    Filtry kupuję na zamówienie pod Warszawą za 70 zł, czyli około 200 na rok, bo są różne rozmiary i raz w roku trzeba zrobić serwis. Sama usługa kosztuje około 200 zł, ale lampa bakteriobójcza kosztuje kolejne 200 zł i filtr do nawilżacza, ale ceny nie pamiętam. Ogółem jakieś 600 - 800 zł rocznie w przybliżeniu.
    Co do samych rachunków to:
    Gaz za okres od marca 2017 do 21.01.2019 to średnio miesięcznie 350 zł w tym 180 zł z bojlera, czyli około 170 zł. W okresie grzewczym od listopada do kwietnia rachunki za ogrzewanie to około 570 zł no i oczywiście w tym bojler 180 zł 
    Prąd - podaję również prąd, bo często chodzi pompa w okresie przejściowym no i klimatyzacja cały okres letni. W domu mamy wszędzie ledy, ale na okrągło chodzą 3 TV i komputery, więc trudno oddzielić to wszystko od klimy i pompy. Rachunki średnie za okres od wprowadzenia, czyli marzec 2017, to 670 zł średnio miesięcznie.
    Podsumowując opłaty, każdy oceni sam czy jest to oszczędny system czy nie, ale dla mnie wydaje się bardzo normalny na poziomie 900 zł średnio miesięcznie. Mieszkając w blokach w 65m2 też płaciłem około 1000 zł opłat z czynszem, którego w domu praktycznie nie płacę.
    Za to komfort i temperatury są dla mnie ważniejsze. Pewnie może być mniej opłat mieszkając w 21 C w ciągu dnia zimą lub nie włączając klimy latem często. Każdy ma swoje przyzwyczajenia i swoje poziomy komfortu. Dodam tylko, że praktycznie cały rok nie otwieramy okien, bo nie ma potrzeby. Latem jest klima która ma nawilżane powietrze z nawilżacza, a latem ciepło z pieca też nawilżane.

    Na koniec chciałem powiedzieć o kilku mitach, o których czytałem przed zakupem.
    Hałas z kratek – absolutna bzdura, chyba że ktoś ma źle zrobiony system lub inny rodzaj tuneli. Ja mam pokój biurowy obok kotłowni i w życiu nie słyszałem żadnych odgłosów z kratek w dzień lub w nocy.
    Pleśń, bakterie itp. – nie wiem nic na ten temat nigdy ich nie widziałem, jak chyba każdy. Nie wiem czy to zasługa lampy bakteriobójczej (chcę w to wierzyć, bo płacę za nią 200 zł rocznie ). Poważnie mówiąc to nikt nam nigdy nie powiedział, że coś śmierdzi w domu a nawet ostatnio znajoma mówiła, że u nas jest zawsze świeże powietrze w domu, mimo iż żona piekła placki 40 min wcześniej, a nie mamy okapu. Naprawdę z rekuperacją jest inne życie.
    Czytałem też wcześniej o kurzu unoszącym ze względu na powiew powietrza. Kolejny mit, podmuchy z kratek są tak delikatne, że trzeba stać pod kratką, żeby coś wyczuć i podnieść rękę w stronę kratki wywiewowej (ja mam kratki w suficie). W tym systemie jest tyle filtrów, że w domu naprawdę nie widzę jakoś specjalnie inaczej zakurzonych rzeczy niż w blokach, a chyba nawet trochę mniej.

    No i to wszystko co zaobserwowałem. Generalnie polecam ze względu na komfort, bo ja bez klimy rozdmuchującej powietrze latem na cały dom nie wyobrażam sobie już życia przy upałach jakie ostatnio miewamy. Powietrze jest zawsze świeże i w odpowiedniej temperaturze, a ciepło i chłód zawsze dobrane pod nasze upodobania. Mając wybrać jeszcze raz podjął bym tą samą decyzję. Pozdrawiam wszystkich którzy są na etapie podejmowania decyzji, bo wiem, że nie jest łatwa i w moim przypadku dominowała przede wszystkim chęć posiadania klimatyzacji, ale na cały dom i systemu z jednej współpracującej ze sobą firmy. Chciałem mieć też pewność, że dostanę części do systemu za 20-30 lat. Podłogowe ogrzewanie też mi się podoba, bo fajnie się po nim chodzi, ale niestety w tym systemie odpada. My mamy drewniane podłogi i jest komfortowo bez podgrzewania.
    Przepraszam za długość wypowiedzi, ale ja nie miałem tylu informacji podejmując decyzję, więc myślę, że paru osobom się przyda.

  7. #127

    Domyślnie

    Wielce Szanowni Użytkownicy, czy czyściliście już kanały w swoich instalacjach? I jeśli tak - to w jaki sposób, ewentualnie komu to powierzyliście?

  8. #128

    Domyślnie

    Przez długi czas poszukując konkretnych informacji na temat ogrzewania nadmuchowego w końcu trafiłem na wątek z rzeczową dyskusją oraz informacjami od użytkowników. Dzięki serdeczne za dzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami!
    Minęło już "kilka" lat od ostatnich postów. Czy w tym czasie ktoś z Was zmienił zdanie? Może teraz dodalibyście coś jeszcze?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony