dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 400 z 833
Pokaż wyniki od 7.981 do 8.000 z 16653
  1. #7981
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    Na instalacje odgromowej ma racje, a na wyrównanie potencjalu elektrycznego można i wbic bednarkę w gruncie przed betonowaniem. Sa nawet takie sondy do tego, które niby gwarantują odpor 10 Ohm, wtedy na pewno będzie ok. Do roznocowki raczej 5 Ohm wystarczy
    No to instalacja odgromowa OK, ale te uziemienie to mam też rozumieć, że jak nie ma z płyty wyprowadzenia, to można to później zrobić innym sposobem?

  2. #7982
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar מרכבה
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    RBR
    Kod pocztowy
    38-500
    Dzielnica
    Średnie
    Posty
    11.286

    Domyślnie

    Pokaż to gdzie mówią lub piszą,że EPS się nie nadaje.
    To powinno dać do myślenia.
    nie nadaje się ze względu na niską wytrzymałość i niższy moduł sprężystości.
    Co tu dużo pisać ... ale płyta to nie strop i na pewno tak jak strop nie pracuje.

  3. #7983
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    nadaje się. Są kraje gdzie się to stosuje nagminnie. U nas też tak jest, było i będzie. Są też kraje, gdzie EPS się nie stosuje pod płytę.
    Pytam więc: o jaki kraj Wam chodzi?

  4. #7984
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    No to instalacja odgromowa OK, ale te uziemienie to mam też rozumieć, że jak nie ma z płyty wyprowadzenia, to można to później zrobić innym sposobem?
    Można. Np. sonde ocynkowana wbic gdzies poza budynkiem i przez przepust elektryczny podlaczac do insrtalacji domowej. Ale taka bednarka prawie nic nie kosztuje, nie przezkadza w niczym i przeważnie wystarczy. Troche kwestia jaki grunt itd., ale w razie wątpliwości np. sposób co opisuje _Artur_ tez jest bardzo skuteczny i groszy kosztuje. Chodzi tu o powierzchnie kontaktowe i opor przy przekazaniem do gruntu. suchy piasek jest w tym gorzej niż wilgotny grunt spoisty. Pewnie ktoś inny lepiej umie to tlumaczyc, elektrykiem nie jestem, mam tylko bardzo podstawowa wiedze, wiem jak działa zarowka
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  5. #7985
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    co do tych bednarek - ostatnio rozmawiałem z panami z PGE i powiedzieli że to zupełnie zbyteczne. Oni teraz uziemiają w skrzynkach rozdzielczych i robienie tego na własną rękę jest zbędne.
    Ale znajomy elektryk znowu, zaprzeczył. Czy ktoś się konkretnie orientuje jak to wygląda?
    haha.. w sensie ze u mnie przyjechali i mimo moich pytań stwierdzili że w sumie to niby powinni, ale to nie bo przy transformatorze czy cośtam.. pogadałem z kolegą co instalacji setki zrobił i sam mi bednarkę przywiózł.. teraz najlepiej to zrobić to najszybciej i najprościej.. potem trzeba kombinować z uziomem..

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    No to instalacja odgromowa OK, ale te uziemienie to mam też rozumieć, że jak nie ma z płyty wyprowadzenia, to można to później zrobić innym sposobem?
    potem musisz się pieprzyć z wierceniem w płycie, przebijasz izolację prosto w dół czy w bok bez możliwoci np. zapianowania..
    moja rada - zrób, najwyżej nie podłączysz.. pół godziny roboty te wąsy dołczyć (na upartego drutem wiązałkowym na 30-40cm, potem beton ściśnie, jak na śruby albo przyspawasz to już w ogóle wypas).. i w ziemię.. w pom. gosp. czy kotłowni wystawić do góry i potem się dopnie..
    ja ma po rogach wyciągnięte w podbudowie pod kątem poza obrys i jak pisałem działają róznicowki.. a tych bednarek nic nie ruszy w przeciwieństwie do jakis szpilek (samych szpilek moe i nic nie zeżre ale połączenia czy przewody już gorzej)
    Ostatnio edytowane przez _artur_ ; 24-04-2014 o 20:45
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  6. #7986
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Hanss

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    potem musisz się pieprzyć z wierceniem w płycie, przebijasz izolację prosto w dół czy w bok bez możliwoci np. zapianowania..
    moja rada - zrób, najwyżej nie podłączysz.. pół godziny roboty te wąsy dołczyć (na upartego drutem wiązałkowym na 30-40cm, potem beton ściśnie, jak na śruby albo przyspawasz to już w ogóle wypas).. i w ziemię.. w pom. gosp. czy kotłowni wystawić do góry i potem się dopnie..
    ja ma po rogach wyciągnięte w podbudowie pod kątem poza obrys i jak pisałem działają róznicowki.. a tych bednarek nic nie ruszy w przeciwieństwie do jakis szpilek (samych szpilek moe i nic nie zeżre ale połączenia czy przewody już gorzej)
    Dziękuję bardzo, abym dobrze zrozumiał w czterech rogach wypuszczam po 1,5m na zewnątrz budynku, a 40cm przykręcam śrubami do zbrojenia. W pomieszczeniu gospodarczym identycznie, z tym że wypuszczam do góry pionowo. Można kupić 10mb bednarki, czy trzeba cały zwój?

  7. #7987
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    nie nadaje się ze względu na niską wytrzymałość i niższy moduł sprężystości.
    Co tu dużo pisać ... ale płyta to nie strop i na pewno tak jak strop nie pracuje.
    Do było pytanie do brinkmana,który twierdzi,że producenci EPS piszą,że EPS się nie nadaje pod płytę.
    Chciałbym to zobaczyć czy jest to prawda czy kłamstwo z jego strony.

  8. #7988

    Domyślnie

    widze ze co niektorym dalej nie daje to spokoju czy eps czy xps. Chlopy prosta sprawa chcecie zaoszczedzic kilka zlotowek i zastanawiac sie co sie stanie z eps to no problemo. Moje zdanie jest ze jak juz ktos wydaje ta kase na styro pod to juz lepiej xps, przynajmiej nie ma zadnych obaw. a EPS owszem to se mozna ale pod szkieletora
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  9. #7989

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Do było pytanie do brinkmana,który twierdzi,że producenci EPS piszą,że EPS się nie nadaje pod płytę.
    Chciałbym to zobaczyć czy jest to prawda czy kłamstwo.
    and on and on and on and on, czy kiedys bedzie koniec arturo tego nudzenia
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  10. #7990
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar _artur_
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Bolmin
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    2.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hanss Zobacz post
    Dziękuję bardzo, abym dobrze zrozumiał w czterech rogach wypuszczam po 1,5m na zewnątrz budynku, a 40cm przykręcam śrubami do zbrojenia. W pomieszczeniu gospodarczym identycznie, z tym że wypuszczam do góry pionowo. Można kupić 10mb bednarki, czy trzeba cały zwój?
    mniej więcej, te 1.5m to tak na oko.. pod kątem żeby było w miarę wygodnie i w razie potrzeby żeby można było się do tego dopiąć jakby była potrzeba.. wypuść w pomieszczeniu gospodarczym czy kotłowni żeby piec uziemić czy instalację wodną.. w samym domu do rozdzielni linką zieloną 6-10mm i będzie ok.. a powinno się dać kupić bez problemu w kawalkach albo zapytaj elektryka czy po sąsiadach, może ktoś ma parę metrów..
    " Tak się domów nie buduje !!" czyli parterówka w podkieleckiej wiosce..
    jestem nienormalny bo grzeję czystym prądem (kable Elektra, grzane ~120m2, 4 osoby)
    od sezonu 2014/15 -zużycie na CO ostatnio poniżej 8000kWh

  11. #7991

    Domyślnie

    Cytat Napisał _artur_ Zobacz post
    mniej więcej, te 1.5m to tak na oko.. pod kątem żeby było w miarę wygodnie i w razie potrzeby żeby można było się do tego dopiąć jakby była potrzeba.. wypuść w pomieszczeniu gospodarczym czy kotłowni żeby piec uziemić czy instalację wodną.. w samym domu do rozdzielni linką zieloną 6-10mm i będzie ok.. a powinno się dać kupić bez problemu w kawalkach albo zapytaj elektryka czy po sąsiadach, może ktoś ma parę metrów..
    dokladnie moja instalowal elektryk, oni zawsze maja caly zwoj i ci utnie bez problemu
    pozdrawiam

    Andrzej

    Zapraszam na moja budowe na http://z500.pl/plac-budowy/Z216/355/...ony-garaz.html

  12. #7992

  13. #7993

    Domyślnie

    Cytat Napisał מרכבה Zobacz post
    Mam co do tego pewne przemyślenia odnośnie płyty i XPS'a
    Na pewno konstruktor który robi to jako strop do tego za chiny nie dojdzie czemu i jak można płytę zrobić ekonomiczną.
    To samo jest z głębokością posadowienia.
    Po prostu nie rozwiązują problemów i nie walczą tylko może tego głupiego inwestora przechytrzę.
    Niech się cieszy że ma płytę, ja mam spokój bo 1 kzł wpadł za 5 min obliczeń
    Może się podzielisz tą wiedzą z kolegami forumowiczami ?

  14. #7994
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Pierwszy odpowiedz już mam od producenta EPS (Firma BACHL):

    Sehr geehrter Herr Brinkmann,

    grundsätzlich sind EPS-Dämmungen unter Lastabtragenden Bodenplatten in Deutschland nicht zugelassen.
    Für diese Anwendung muss das sogenannte Kriechverhalten auf 50 Jahre nachgewiesen werden. Um diese Prüfung zu bestehen müsste man eine EPS Platte mit einer rohdichte von 50kg/m³ fertigen. Dies macht wiederum preislich keinen Sinn gegenüber einer XPS-Dämmplatte.

    Mit freundlichen Grüßen


    Wolfgang Böhm
    Leitung: Anwendungstechnik/Vertrieb
    Telefon: +49 (0)8582/809-375
    Telefax: +49 (0)8582/809-304
    E-Mail: [email protected]
    Czekam na przeproszenie i editowanie postow


    Tlumaczenie: Żeby EPS by się nadawal pod względem długotrwałych obciazen, i aby to udowodnić, trzeba by było zrobić badanie na temat pełzanie materialu w okresie 50 lat. Aby zdac te badanie z sukcesem, trzeba by było EPS o gestosc 50kg/m³, a tego znowu byloby kompletnie bez sensu, poniewaz był kosztowal to więcej niż XPS.

    A żeby byłoby jasność: Tamten człowiek skrocil cytat, ja pisałem o producentach w Niemczech:
    w Niemczech nawet producenci tego EPS'a mowia, ze się nie nadaje
    Nie miałem na myśli producenci w Szwecji, ten temat już mielismy.

    Esencja tego jest, ze nie da się udowodnić, iż material EPS200 nie zaczyna pełzanie w trakcie 50 lat, a z tego względu się nie nadaje. To ze w niektórych krajach maja to gdzies i mimo tego tak buduja, nie jest dla mnie zadnym argumentem.
    Ostatnio edytowane przez tmann* ; 25-04-2014 o 07:45
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  15. #7995

    Domyślnie

    Jeszcze parę słów/przemyśleń na temat EPS.

    Jedyny EPS na który do tej pory natrafiłem, gdzie w karcie technicznej jest wypisane zastosowanie 'do izolacji cieplnej płyty fundamentowej', to 'TERMONIUM fundament ' z Termoorganiki. Przeważnie w zastosowaniach jest 'do izolacji cieplnej piwnic i fundamentów' a to raczej nie to samo.

    Różnica cenowa pomiędzy EPS 200/300 a XPS to ok 120zł/m3, może przy dużej ilości ta różnica inaczej wygląda. Przy małych domach całkowita różnica w cenie samego ocieplenia to może 4,5 tys zł. Wiadomo, każda złotówka się liczy, ale w skali całej budowy to nie tak wiele.

    Wydaje się, że realnie obniżyć koszty mogłaby płyta hybrydowa. Jednak ocenę poprawności tego rozwiązania zostawiam ambitnym konstruktorom. Sam nie mam do tego kwalifikacji, bo z budowlanką mam tyle styczności co tylko na potrzeby własnej budowy, a kolejnego kierunku kończyć nie będę tylko po to aby próbować coś udowodnić.

  16. #7996
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    Czekam na przeproszenie i editowanie postow
    Tlumaczenie: Żeby EPS by się nadawal pod względem długotrwałych obciazen, i aby to udowodnić, trzeba by było zrobić badanie na temat pełzanie materialu w okresie 50 lat. Aby zdac te badanie z sukcesem, trzeba by było EPS o gestosc 50kg/m³, a tego znowu byloby kompletnie bez sensu, poniewaz był kosztowal to więcej niż XPS.

    A żeby byłoby jasność: Tamten człowiek skrocil cytat, ja pisałem o producentach w Niemczech:
    Nie miałem na myśli producenci w Szwecji, ten temat już mielismy.

    Esencja tego jest, ze nie da się udowodnić, iż material EPS200 nie zaczyna pełzanie w trakcie 50 lat, a z tego względu się nie nadaje. To ze w niektórych krajach maja to gdzies i mimo tego tak buduja, nie jest dla mnie zadnym argumentem.
    W tłumaczeniu nigdzie nie jest napisane,że jak pisales "EPS się nie nadaje,bo tak piszą producenci",jest wręcz odwrotnie,w tłumaczeniu jest napisane,że EPS nadaje się.
    Esencje wyciagnales tylko pod swoje twierdzenie i nie jest to esencja a powiedzialbym,że fusy.

  17. #7997
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Tak. A tam się potwierdza to co caly czas mowie, w tej kartce jest pisane
    :
    Równomiernie rozłożone obciążenie obliczeniowe, przy którym odkształce-nie względne pełzania płyt TERMONIUM funda-ment nie przekracza:
    2% i wynosi q
    0,2 = 30 kN/m2 (3000 kG/m2).
    3% i wynosi q
    0,2 = 45 kN/m2 (4500 kG/m2).


    30 kPa lub nawet, jak już wcześniej pisałem, zostało to zaprzeczone, 45 kPa, a nie 60. To sa strasznie niskie parametry.


    A ten artur72 chyba czytac nie umie, przynajmniej nie z rozumieniem. Producent z Niemiec pisze wyraźnie, ze ten material jest niedozwolony w Niemczech, ponieważ badaniami nie da się udowodnić, ze material w trakcie 50 lat się zachowuje poprawnie z względem na pełzanie. Co jeszcze więcej potrzebne?

    EPS200 ma gestosc ok 27-30kg/m³ a nie 50, wiec, nie nadaje sie.
    Ostatnio edytowane przez tmann* ; 25-04-2014 o 08:08
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  18. #7998

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    Producent z Niemiec pisze wyraźnie, ze ten material jest niedozwolony w Niemczech, ponieważ badaniami nie da się udowodnić, ze material w trakcie 50 lat się zachowuje poprawnie z względem na pełzanie. Co jeszcze więcej potrzebne?
    Ale ktoś taki eksperyment z EPS robił, czy nie?
    Bo jak nie robił, to nie można jednoznacznie powiedzieć że się nie nadaje.

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    30 kPa lub nawet, jak już wcześniej pisałem, zostało to zaprzeczone, 45 kPa, a nie 60. To sa strasznie niskie parametry?
    Thomas, przedstawiałem link do alternatywnej metody obliczania obciążenia EPS pod płyta.
    Nie wiem czy jest lepszy czy nie. W prezentowanym tam przykładzie różnica w obciążeniu, pomiędzy standardowym modelem do obliczeń a tym prezentowanym, jest ok 10-krotna.
    Nie namawiam nikogo do nagłej zmiany metodyki obliczeń, i nie wnikam kto się pod tym artykułem podpisał.
    Nawet jeśli byłby to producent EPS, to jeszcze lepiej, bo można to traktować jako zalecenie do obliczeń pod jego produkt. Tym bardziej artykuł powinien być poważny.

  19. #7999
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tmann*
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Sokołów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    1.100

    Domyślnie

    Sehr geehrter Herr Brinkmann,


    zunächst einmal vielen Dank für Ihre Anfrage und Ihr Interesse an unserem Produkt.


    Wir, die BASF SE, produzieren selbst keine Schaumstoffe aus Neopor® oder Styropor®. Wir produzieren den dafür notwendigen Rohstoff (mit Treibmittel versehenes, expandierfähiges Polystyrol-Perlgranulat), welchen unsere Kunden dann wiederum zu den bekannten Schaumstoffperlen bzw. Schaumstoffen verarbeiten.


    Mit unseren Vorprodukten lassen sich Endprodukte mit unterschiedlichen Eigenschaften herstellen. Es liegt dabei immer im Zuständigkeitsbereich unserer Kunden, den Herstellern der EPS - Endprodukten, diese zu entwickeln und gegebenenfalls bauaufsichtlich für entsprechende Anwendungen zuzulassen.

    Als BASF SE bieten wir unseren Kunden unter anderem auch Styrodur an. Es entspricht unserem Qualitätsanspruch und unserer anwendungstechnischen Tradition unter der Gründungsplatte XPS zu favorisieren.

    Styrodur als Extruderschaum hat ein geschlossenzelliges Schaumgefüge, das in gleicher Form mit EPS nicht hergestellt werden kann.

    Die Wasseraufnahme von XPS ist niedriger als die von EPS.

    Dazu sind die Druckfestigkeiten von XPS höher als die von EPS.

    Wir teilen demnach Ihre Ansicht, dass Styrodur als extrudierter Polystyrolhartschaum XPS auch weiterhin der zu bevorzugende langzeitlich druckfeste und wasserresistente Wärmdämmstoff unter Gründungsplatten sein sollte. Jahrzehntelange Erfahrung beim Einsatz von Styrodur unter Gründungsplatten sprechen dafür. Es gibt keinen einzigen Schadensfall, wo die Konstruktion mit Styrodur versagt hätte. Deshalb sind wir der Überzeugung, dass man bei der Wärmedämmung unter der tragenden Stahlbetonfundamentplatte auch eine Null-Risiko-Strategie fahren muss. Wenn ein Gebäude mal steht, können unter der Gründungsplatte gemachte Fehler nicht mehr nachgebessert und behoben werden.

    Für die Wärmedämmung unter Gründungsplatten bietet BASF SE drei Styrodur Typen an, je nach Druckfestigkeitsanforderung Styrodur 3035 CS, 4000 CS oder 5000 CS.

    Styrodur kann in bis zu 3 Lagen, bis max. 300 mm Gesamtdicke, eingesetzt werden.

    Zusätzlich können von Styrodur Schubkräfte und Erdbebenlasten abgetragen werden. Das ist bei EPS nicht möglich.


    (See attached file: Z-23.34-1325 = Styrodur C unter Gründungsplatten + mehrlagig bis 300 mm + bis 3,5 m im GW + Schubspannung + Erdbeben.pdf)


    Weitere ausführliche Informationen zu Styrodur® C finden Sie auch im Internet unter:

    www.styrodur.de

    Bei weiteren Fragen stehen wir Ihnen gerne zur Verfügung.


    Mit freundlichen Grüßen

    Ihr Neopor® - und Styropor® - Team
    Ihr Styrodur®-Team
    tak pisala firma BASF - polecają XPS
    Brinkmann Bodenplatte LLC Sp.K. w Sokołowie
    email: [email protected]



  20. #8000

    Domyślnie

    Cytat Napisał tmann* Zobacz post
    tak pisala firma BASF - polecają XPS
    Thomas, przepraszam ale to tak jakbyś napisał do ROOCKWOOL z pytaniem czy lepsza do ociepleń jest wełna czy styropian
    Ostatnio edytowane przez grzes124 ; 25-04-2014 o 09:51

Strona 400 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony