dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 782 z 833
Pokaż wyniki od 15.621 do 15.640 z 16653
  1. #15621
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    [QUOTE=blitzkrieg;7873047]Panowie,
    wykonawca sugeruje mi, żeby w swoim projekcie odpuścił kruszywo, że wystarczy zagęścić piasek, żeby powstała 45-50cm warstwa pod płytą.
    Czy to ma ręce i nogi?

    Załącznik 437106

    ten chudy beton na XPSie jest fajny Po badaniach widać że kruszywo nie jest konieczne i piach wystarczy.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  2. #15622
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał narcos Zobacz post
    zaraz wchodzi hydraulik i oto moje pytania:
    1) czy zrobić chudziaka 5cm pod XPS, który będzie chronił XPSa przed gryzoniami, mrówkami itp. oraz zapewni jego równe rozłożenie?
    zaraz przed układaniem zapewne piasek zostanie wyrównany, ale czy da się to zrobić na tzw. 0 ?

    2) czy na opaskę przeciwwysadzinową z XSP 10cm dać folię budowlaną czy kubełkową?
    czy zasypać piaskiem i jak ubić, żeby nie uszkodzić?
    czy opaska na szerokość płyty wystarczy, tj. 60cm?

    3) jaką folię dać na XPSa?

    4) czy przed zimą trzeba jakoś zabezpieczyć płytę?
    1. Chudziak mozesz zrobić ale po co? Mrówki żyją na powierzchni, a myszy co najwyżej w górnej warstwie humusu. W zagęszczonym piaku nie bardzo. Piasek oczywiście mozna zrobić równo, łątwiej sięna nim układa styropian jeżeli jest trochę nierówny bo się podda, źle wylanego chudziaka już nie wyrównasz nogą

    2. Ja folii kubełkowej nie daję, xps się nie boi wody. Nasypać piachu i ubić nogami/polać wodą. Z czasem też siądzie. Szerokość 60cm może być, większa była by lepsza ale ta też da radę..
    3. Polecam folię 0,5
    4. Nie trzeba, ale lepiej zrób opaskę odrazu.
    To co umiem to zrobię sam, a tego czego nie umiem to się nauczę i też zrobię

    Dziennik budowy

  3. #15623

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebcioc55 Zobacz post
    1. Chudziak mozesz zrobić ale po co? Mrówki żyją na powierzchni, a myszy co najwyżej w górnej warstwie humusu. W zagęszczonym piaku nie bardzo. Piasek oczywiście mozna zrobić równo, łątwiej sięna nim układa styropian jeżeli jest trochę nierówny bo się podda, źle wylanego chudziaka już nie wyrównasz nogą

    2. Ja folii kubełkowej nie daję, xps się nie boi wody. Nasypać piachu i ubić nogami/polać wodą. Z czasem też siądzie. Szerokość 60cm może być, większa była by lepsza ale ta też da radę..
    3. Polecam folię 0,5
    4. Nie trzeba, ale lepiej zrób opaskę odrazu.

    1) ok, chudziaka nie będzie, lepiej dać pod płytę XPS 2x5cm, czy od razu 10cm?
    czy jest różnica w producencie Basf; Finnfoam, Synthos

    2) czy lepiej XPS grubości 10cm na szerokość 60cm czy XPS grubości 5cm na szerokość 1m?
    jeżeli zrobię opaskę pod kątem, to muszę się odsunąć poza, gdy będę robił kostkę wokół domu

    3) dosyć gruba ta folia

    4) jak widzę zrobione płyty to wszędzie szalunek tracony z XPS jest równo z płytą od góry, a może dać na równo z "0" budynku, czyli u mnie 20cm wyżej?

  4. #15624

    Domyślnie

    Cytat Napisał narcos Zobacz post
    1) ok, chudziaka nie będzie, lepiej dać pod płytę XPS 2x5cm, czy od razu 10cm?
    czy jest różnica w producencie Basf; Finnfoam, Synthos

    2) czy lepiej XPS grubości 10cm na szerokość 60cm czy XPS grubości 5cm na szerokość 1m?
    jeżeli zrobię opaskę pod kątem, to muszę się odsunąć poza, gdy będę robił kostkę wokół domu

    3) dosyć gruba ta folia

    4) jak widzę zrobione płyty to wszędzie szalunek tracony z XPS jest równo z płytą od góry, a może dać na równo z "0" budynku, czyli u mnie 20cm wyżej?
    Ad. 4) Myślałem kiedyś o tym, ale to może nieco utrudniać zarówno zacieranie betonu na płycie oraz murowanie pierwszej warstwy bloczków.
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  5. #15625
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Nurtuje nas pytanie czy płyta która ma 20cm styropianu i rozprowadzone rurki ogrzewania podłogowego i zalana betonem o wiadomo dużej grubości to dobry pomysł czy lepiej tradycyjnie ,płyta i dopiero po postawieniu domu styro,rurki,wylewka ? budowa rozpocznie się wiosną i burza mózgów .

  6. #15626
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    To jest bez sensu i nikt tak prawie nie robi ,słowa mojego wylewkarza .

  7. #15627

    Domyślnie

    Ja tak mam ale jeszcze nie użytkuję. Nikt tu nie miał dwóch rozwiązań na raz wiec raczej nie powie ci co lepsze. Kanapka generuje większy koszt , rurki w płycie większe ryzyko.

  8. #15628
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kryzys Zobacz post
    To jest bez sensu i nikt tak prawie nie robi ,słowa mojego wylewkarza .
    https://forum.muratordom.pl/showthre...omek-pod-lasem

    https://forum.muratordom.pl/showthre...ODO%C5%81A-DIY

    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post6871291

    Wrzuć w szukajkę "płyta grzewcza" znajdziesz więcej.

    Akumulacyjność jak marzenie. I kilka dni bez ogrzewania nie do zmierzenia termometrem - istotne zwłaszcza przy ogrzewaniu prądem.
    Jak znajdziesz ekipę, co zrobi wystarczająco równą płytę (zacieranie, szlifowanie jak będzie trzeba) to też najtańsze rozwiązanie płyty.

  9. #15629

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    ... to też najtańsze rozwiązanie płyty.
    Jeżeli chodzi o koszty to chyba wyjdzie porównywalnie, wszak przy płycie grzejnej więcej jednak trzeba XPS użyć. Przy kanapce można tańszy EPS.

  10. #15630
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Jeżeli chodzi o koszty to chyba wyjdzie porównywalnie, wszak przy płycie grzejnej więcej jednak trzeba XPS użyć. Przy kanapce można tańszy EPS.
    Druga robocizna na układanie EPS + wylewka będą zdecydowanie droższe. I ścian trzeba dołożyć z bloczek - (razem z EPS na ściany i tynkiem)

  11. #15631
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    Syn będzie się budował i zasięgamy wszelkich informacji ,zadzwoniłem do wylewkarza który u mnie robił wylewki ,gościu ze stażem i jego stwierdzenie daj sobie spokój bo jemu w jego karierze jeszcze się nie zdarzyła taka robota więc po co kombinować , stanie na tradycyjnej płycie bo i ławę rozważaliśmy ale po kalkulacji kosztów wyszło że to podobnie wychodzi poza tym wrednym wiązaniu zbrojenia , robić będziemy to sami .

  12. #15632

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Druga robocizna na układanie EPS + wylewka będą zdecydowanie droższe. I ścian trzeba dołożyć z bloczek - (razem z EPS na ściany i tynkiem)
    Wiedziałem, że dasz się sprowokować Oczywiście doliczając robociznę może jednak wyjść na niekorzyść "kanapki". Co jeszcze ważne, przy płycie grzejnej, trzeba dobrze sobie rozplanować wszystkie przyłącza, bo poprawki są kłopotliwe.

  13. #15633
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar sebcioc55
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kościuszki
    Kod pocztowy
    72-221
    Posty
    2.191

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Ad. 4) Myślałem kiedyś o tym, ale to może nieco utrudniać zarówno zacieranie betonu na płycie oraz murowanie pierwszej warstwy bloczków.
    1. Lepiej 2x5cm, bedzie "szczelniej" nie trzeba uzywac piany no i dwie warstwy lepiej sie ukladaja na ewentualnych nierownosciach.
    2. Z kostka nie trzeba sie odsuwac, ja mam opaske na 50cm i na koncu tego zaczyna sie kraweznik od kostki, nic sie nie dzieje.
    3. Lepiej grubsza niz cieńsza, roznica w cenie nie duza, a w ta grubszą to i pretem mozna wjechac i jest szansza ze wytrzyma.
    4. Tak sie robi bo jest wygodniej no i mozesz zrobic idealny poziom, latwiej sie zaciera. Tak tez jak miloszenko pisze bedzie lipa przy murowaniu pierwszej warstwy. Musialbys tez zrobic od srodka jakis profil zeby po nim sciagac beton, chyba ze masz duzo wprawy w tego typu pracach i poziomica sciagniesz do oczka.

  14. #15634
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Słuchajcie,
    czy jest sens robić płytę fundamentową (grzewczą) teraz listopad/grudzień?
    jadę z kredytu, więc do lutego powinienem mieć zrealizowane pewne prace albo kary umowne w banku
    (mogę ewentualnie wykonać ogrodzenie, studnię i kupić cegły, ale trochę nie po kolei podług moich planów)
    wykonawca twierdzi, że może wylać płytę do minus pięć stopni, bo mają jakieś domieszki do betonu
    tylko cholera - jak to pielęgnować? lać wodą za dnia przy plusowych temperaturach? Czy nocą to zamarzając nie rozwali płyty?
    może przy takich temperaturach polewanie odpada?
    cholera, mam mindfuck <3
    Ostatnio edytowane przez blitzkrieg ; 24-11-2019 o 08:32

  15. #15635
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar uciu
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Dzielnica
    Furmaniec
    Posty
    1.331

    Domyślnie

    ja bym lał. Tylko zależy cze teraz tan za tydzień czy w styczniu... Nie ma jeszcze tak zimno... Patrząc na ostatnie lata to zimno się zrobi w styczniu/lutym.
    Jak to zalejesz na początkiem grudnia nic sie nie stanie.
    Ja kredyt dostałem w grudniu, zacząłem w marcu... i potem brakło mi tych 3 miesięcy - goniliśmy się strasznie kosztem jakości...
    Pozdrawiam
    Adam


    Parterówka na wąską działkę - dziennik budowy

    Parterówka 150m2, PF na 10cm XPSm + 10cm EPS, grzane 114m2, sciany 23cm styro 032 , strop 30cm styro, okna 3szyb z wysunięciem w styro. PC PW Panasonic SDC 9kw 3f H , bufor 100l, 100% podłogowka, sunex fish 300l, Thessla Green 300v

  16. #15636
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Dzięki za opinię.
    Ja będę miał płytę o powierzchni 73,5 m2
    Myślicie, że 1000 l wody do podlewania płyty wystarczy w takich warunkach, jak mamy teraz?

    Też dla mnie czarna magia - czy podlewać , gdy zapowiada się na ujemne temperatury w nocy np.
    I jak sobie poradzą domieszki do betonu na zimę.

  17. #15637

    Domyślnie

    Podlewanie nie ma żadnego sensu w temperaturach poniżej +10 stopni.
    Martw się bardziej o ochronę płyty przed mrozem, a nie przed odparowaniem wody. Jeśli myślisz, że domieszki załatwią sprawę, to się mylisz. Płyta powinna być chroniona przed mrozem przez 28 dni (to tak książkowo, ale w obecnych warunkach pewnie dłużej), a nie tylko w dniu wylewania.

  18. #15638

    Domyślnie

    Kanapka wyjdzie na bank drożej, też to liczyłam. Podłogówke układaliśmy w 3 osoby 3 dni po pracy na 115m2 , żadna filozofia. A ułożenie cw w płycie przeciągając pod zbrojeniem było jeszcze prostsze co mnie szczerze mówiąc zdziwiło. Wszystkie odpływy wyszły też tam gdzie miały. Cała płyta samodzielnie.

  19. #15639

    Domyślnie

    Czy zbrojarze nie zniszczą folii budowlanej? Mam folię izolacyjna 0,3 mm jako izolacje przeciwwilgociową ale boje się, że jak położę bezpośrednio pod beton to przy zbrojeniu zbrojarze zrobią sito.
    Rozważam dwie opcje:
    1. Położyć tą izolacje pomiędzy dwie warstwy XPS
    2. Dokupić jakąś najtańszą 0,2 i rzuciś na tą właściwą zanim wejdzie robota ze zbrojeniem.

    Co myślicie, jak u was to rozwiązaliście?

  20. #15640
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robinson74 Zobacz post
    Podlewanie nie ma żadnego sensu w temperaturach poniżej +10 stopni.
    Martw się bardziej o ochronę płyty przed mrozem, a nie przed odparowaniem wody. Jeśli myślisz, że domieszki załatwią sprawę, to się mylisz. Płyta powinna być chroniona przed mrozem przez 28 dni (to tak książkowo, ale w obecnych warunkach pewnie dłużej), a nie tylko w dniu wylewania.
    Nieprawda, wystarczy, że beton ma powyżej 15 MPa i wtedy mróz mu już nie straszny

Strona 782 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony