dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 796 z 833
Pokaż wyniki od 15.901 do 15.920 z 16653
  1. #15901
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekpostawa Zobacz post
    To jak zlicowałeś izolację z płyty z izolacją ściany pod elewacją?
    Ja mam 36 cm styroduru pod płyta i na cokole. Po tym jak poszedł styropian na styrodur na cokole władowałem tam kilka puszek pianki. Ja robiłem wszystko z 3x12 cm xpsa, wszędzie mijanki. Więc miałem zamków dużo ale niewspółmiernie małych w stosunku do ocieplenia. I z reguły uzupełniałem je pianka

  2. #15902

    Domyślnie

    Czy w jakiś sposób zabezpieczanie XPS w opasce i burtach?

  3. #15903
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aniol_1986 Zobacz post
    Mam u siebie również do wykonania opaskę i zastanawiam się w jaki sposób zabezpieczyć ja od spodu bo wiele osób straszy mnie że gryzonie od spodu mogą narobić szkód. Zatem czy opaskę wykonać na podsypce z centem jak pod kostkę czy wysypać warstwę kilku centymetrów kamienia takiego jak do wykonania drenażu?
    A dlaczego nie miałyby narobić szkód od góry ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #15904
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowazelejowa Zobacz post
    Zastanawia mnie jeszcze glebokosc ulozenia opaski przeciwwysadzinowej. Sporo osob robi ja na stosunkowo poznym etapie, nawet dlugo po zakonczeniu fundamentow, co pewnie jest praktycznym zabezpieczeniem przed uszkodzeniem przy nastepnych pracach, ale wtedy przewaznie ciezko jest odkopac glebiej i jest ukladana plytko tak jak na zdjeciu uzytkownika powyzej. Planowalem to zrobic gleboko, razem z ulozeniem izolacji poziomej i zasypać co najmniej pol metra jeszcze przed betonowaniem (tak jak na schemacie z poprzedniej wiadomości, gdzie łaczy sie z izolacja pionowa, jest oblozona folia kubełkowa i konczy sie drenazem). Czy ma to sens? Jakie sa za i przeciw takim rozwiazaniom?
    Ale na tym zdjęciu, opaska zaczyna się na poziomie chudziaka, łączy się ze styrodurem lezàcym na chudziaku, a pod płytà. Chciałbyś ją umiejscowić jeszcze głębiej?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #15905
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Czy w jakiś sposób zabezpieczanie XPS w opasce i burtach?
    Ja obłożyłem płytkami chodnikowymi 50x50x7, ogólnie styrodur też na takich płytkach położyłem. Całość obmurowałem zaprawą. i zasypałem aby beton nie rozepchał przy zalewaniu

  6. #15906
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekpostawa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    26

    Domyślnie

    Panowie dawaliście bednarkę w płytę??

  7. #15907
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekpostawa Zobacz post
    Panowie dawaliście bednarkę w płytę??
    jeśli płyta leży w wannie ze styroduru to nie ma sensu dawać bednarki. Jeśli lejesz płytę na ziemi to tak.

  8. #15908
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekpostawa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid blasiak Zobacz post
    jeśli płyta leży w wannie ze styroduru to nie ma sensu dawać bednarki. Jeśli lejesz płytę na ziemi to tak.
    a jak wtedy idzie uziom?

  9. #15909
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekpostawa Zobacz post
    Panowie dawaliście bednarkę w płytę??
    http://www.edwardmusial.info/pliki/u...ndamentowe.pdf

  10. #15910
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekpostawa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    26

    Domyślnie

    są wpisy torpedujące ten elaborat
    Z którego to jest roku?

  11. #15911
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.249
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekpostawa Zobacz post
    są wpisy torpedujące ten elaborat
    Z którego to jest roku?
    Doczytałeś do końca? Chyba nie, bo byś o to nie pytał.

    Fizyka się nie zmieniła. Odkrycia Tesli ciągle działają i mają się świetnie.

  12. #15912
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekpostawa Zobacz post
    a jak wtedy idzie uziom?
    Ja mam całe zbrojenie płyty podłączone do bednarki, a bednarkę zakopałem jeszcze zanim robiłem płytę. Bednarka przechodzi w peszlu ochronnym przez warstwy styroduru. Oczywiście możesz puścić także odpowiednią ilość złomu obok domu, ale to myślę więcej roboty.

  13. #15913
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    budowazelejowa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    4

    Domyślnie

    Pewien czas temu pisałem o przypadku, gdzie z uwagi na spadek terenu z jednej strony budynku poziom płyty fundamentowej wyjdzie mi nieznacznie ponizej poziomu terenu i o konieczności wykonania dodatkowej warstwy izolacji pionowej i cokołu fundamentowego. Przesyłam propozycje wykonania hydroizolacji dla takiego wariantu, szczególnie interesuje mnie czy jest w porządku w miejscu połączenia izolacji pionowej z XPS (burty brzegowej płyty), dodatkowej izolacji pionowej (pewnie z EPS hydrofobowego) i murowanej ściany zewnętrznej. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	druk.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	79,5 KB
ID:	445078  

  14. #15914

    Domyślnie

    Po co ta opaska jest tak nisko. Bez sensu. Połóż ją 20cm pod gruntem.

  15. #15915

    Domyślnie

    A co zrobić z folią 0,5mm. Obecnie jest wywięta na zewnątrz, ale w przyszłym tygodniu zaczną stawiać ściany i nie wiem co z nią zrobić. Czy zostawić jak jest, czyli wywiniętą na zewnątrz czy może podwinąć do środka i pierwsza warstwa bloczków na niej stanie czy może jeszcze coś innego?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51e96fb7d331355fmed.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	445081

  16. #15916

    Domyślnie

    A w jakim celu została położona?

  17. #15917
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał jambos Zobacz post
    A co zrobić z folią 0,5mm. Obecnie jest wywięta na zewnątrz, ale w przyszłym tygodniu zaczną stawiać ściany i nie wiem co z nią zrobić. Czy zostawić jak jest, czyli wywiniętą na zewnątrz czy może podwinąć do środka i pierwsza warstwa bloczków na niej stanie czy może jeszcze coś innego?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	51e96fb7d331355fmed.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	445081
    Mi się wydaje że nie posłuży to niczemu i najlepiej wyciąć folię.

  18. #15918

    Domyślnie

    Witam.
    Odsadzka jest uzassdniona-pozwala umieścić zbrojenie w strefie pod ścianą, zrobiłbym 5 cm czyli minimalna otulina zbrojenia w gruncie.
    Styrodur pionowy można wkopać pod niwelator na równo z górą płyty-łatwiej zabetonować pod poziom.
    Folię zawinąć pod murowaną ścianę, a boki pustaków wysmarować czarnym mazidłem albo folią w płynie tak, aby płączyć obydwie izolacje. Zwykła folia utrudni klejenie syroduru na cokole.
    Cokół dałbym ze styroduru takiej grubości aby zniwelować odsadzkę.
    Na łączeniu styropianu z xpsem listwa startowa (dla zwolenników) albo kapinos.
    Bez listwy startowej trzeba zawinąć siatkę elewacyjną pod płytę styropianową.
    Izolację pionową na murowanej ścianie wyciągnąłbym conajmniej do połowy pierwszej płyty epsu.
    Najtrudniejsze miejsce to połączenie izolacji pionowej z izolacją pod ścianą.

  19. #15919
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar skrabi
    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    hej,
    byłem praktycznie zdecydowany na płytę ale mam około 80cm spadku i muszę zrobić przez to dużą podbudowę
    czy przy takim spadku opłaca się jeszcze robić płytę czy lepiej już klasyczne fundamenty?
    Buduję drugi dom, tym razem szkieleciak.

  20. #15920

    Domyślnie

    Betoniarnia. która jest w pobliżu oferuje beton thomas crystal:
    https://thomasbeton.pl/produkty/thomacrystal

    W projekcie mam pancerne C 25/30 30 cm
    Ktoś lał u siebie thomas crystal >? Ta opcja do betonu kosztuje 70 zł brutto do 1m3 zastanawiam się czy to ma sens . Nie mam chudziaka więc nie będę miał też żadnej hydroizolacji. Pomyślałem aby przed ułożeniem styropianu pod podłogówkę całą powierzchnie płyty wysmarować masą kmb i wtedy jeszcze na to folia
    - kliniec wapienny 031- 30 cm
    - pospółka 50 cm
    - 20 cm XPS 300 KPA
    - folia PCV 1 mm
    - 2 siatki 10tki
    - Wylewka C 25/30- 30 cm

    Dzięki za pomoc
    Ostatnio edytowane przez michal2020 ; 25-06-2020 o 18:28

Strona 796 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony