dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 102 z 833
Pokaż wyniki od 2.021 do 2.040 z 16653
  1. #2021

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek131 Zobacz post
    Legalett nie daje folii nigdzie,ale tam to chyba izolacja przeciwilgociowa jest zapewniona przez grzanie bo rurki (z powietrzem jako medium grzewczym )są pod a nie nad płytą


    Legalett nie daje folii nigdzie - i to się zgadza. Poza tym pod powierzchnia płyty + mnimum 1 -1,5 metra poza obrysem płyty jest wymieniany grunt na przepuszczalny (żwir, paich, pospołka) i robiony jest drenaż opaskowy. U mnie dodatkowo płyta jest na nasypie ok 0,5 m ponad powierzchnią działki. Dzieki temu cała woda po deszczach czy roztopach jest szybko odprowadzana i pod płyta oraz wkoło niej jest sucho. W zimie dodatkowo działa ogrzewanie. z tego co mi tłumaczyli to folii pod płtytą nie dają własnie po to zeby wilgoc nagromadzona w płycie podczas całej budowy mogła się wydostać na zewnątrz już podczas pierwszego grzania.


    pozdrawiam
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  2. #2022
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar Zobacz post
    Biorąc pod uwage ze na stronie http://ekoarchitekci.pl/plyta_fundamentowa.html sa zdjęcia z budowy płyty Legalett (nawet panowie w firmowych mundurkach) to rzeczywiście "podobnie"
    Hej, faktycznie - nie zwróciłem uwagi.
    A przy okazji - czy dobrze mi się wydaje, że na drugim zdjęciu widać co robi Legalett kiedy w projekcie płyty musi uwzględnić słup?
    Temat słupów był omawiany na forum kilka razy, ale takiego rozwiązania nikt chyba nie opisywał. Jeżeli dobrze interpretuję tę fotkę, to zamiast płyty do samego słupa robi takie ocieplone fundamentowe "żebro".

  3. #2023

    Domyślnie

    Cytat Napisał wjaz Zobacz post
    Hej, faktycznie - nie zwróciłem uwagi.
    A przy okazji - czy dobrze mi się wydaje, że na drugim zdjęciu widać co robi Legalett kiedy w projekcie płyty musi uwzględnić słup?
    Temat słupów był omawiany na forum kilka razy, ale takiego rozwiązania nikt chyba nie opisywał. Jeżeli dobrze interpretuję tę fotkę, to zamiast płyty do samego słupa robi takie ocieplone fundamentowe "żebro".

    Ja na drugim zdjęciu widze rozprowadzanie kanalizy raczej....

    pozdr
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  4. #2024
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar wjaz
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    134
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar Zobacz post
    Ja na drugim zdjęciu widze rozprowadzanie kanalizy raczej....
    Chodzi mi o tę styropianową wypustkę w prawym dolnym rogu zdjęcia.

  5. #2025

    Domyślnie

    aaa... no tak to podł słup - zerknij na ostatnie zdjęcie gdzie muruja na takiej " wypustce"... U mnie coś takiego jest tylko przy wjeżdzie do garazu po obu stronach bram i na środku międzu nimi.

    pozdr
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  6. #2026

    Domyślnie

    CWU (w otulinie) a płyta fundamentowa
    Jak i gdzie prowadzi się rurki CWU przy płycie na której robiona jest dodatkowa wylewka z podłogówką? To chyba ze 3cm, zasypywać mixokretem jak podłogówkę? Z ewentualnymi skrzyżowaniami to już raczej trzeba podkuć płytę?

  7. #2027

    Domyślnie

    Bartosz
    cena za szklo z dostawa (wielkopolskie), ktora ja otrzymalem to 70Euro / m3.
    Gdybym wlasnymi mozliwosciami odebral bym w Dreznie to mam 65Euro / m3. I oczywiscie interesuje mnie tylko frakcja nadajaca sie na podbudowe. Nizszej ceny chyba nie znajde. Czyli odpowiednio 280, 260 pln / m3 netto.

    O wykonawców bym się nie martwił. Nawet jak nigdy nie stosowali pianki szklanej czy nawet o niej nigdy nie słyszeli to z pewnością podejmą się wykonania takiej płyty - tylko musisz dobrze zapłacić ... a tak na poważnie to różnice w stosowaniu keramzytu i pianki szklanej są nie znaczne i nikt kto stosował keramzyt nie powinien popełnić błędu.

    Są już firmy, które takie płyty wykonują w Polsce i pewnie zaraz będzie ich coraz więcej. Podbudowa z pianki szklanej i wylewka plyty jest z pewnoscia szybsza jednak na ile to juz chyba zalezy od samej ekipy. Tylko czy to jest dla Ciebie takie wazne przy wykonaniu plyty? Najwazniejsze aby plyta byla dobrze zabezpieczona, aby spelnianala swoja role. Czas realizacji jest drugorzedny.
    Ostatnio edytowane przez B.Walter ; 30-05-2011 o 11:52

  8. #2028
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał B.Walter Zobacz post
    Bartosz
    cena za szklo z dostawa (wielkopolskie), ktora ja otrzymalem to 70Euro / m3.
    Gdybym wlasnymi mozliwosciami odebral bym w Dreznie to mam 65Euro / m3. I oczywiscie interesuje mnie tylko frakcja nadajaca sie na podbudowe. Nizszej ceny chyba nie znajde. Czyli odpowiednio 280, 260 pln / m3 netto.

    O wykonawców bym się nie martwił. Nawet jak nigdy nie stosowali pianki szklanej czy nawet o niej nigdy nie słyszeli to z pewnością podejmą się wykonania takiej płyty - tylko musisz dobrze zapłacić ... a tak na poważnie to różnice w stosowaniu keramzytu i pianki szklanej są nie znaczne i nikt kto stosował keramzyt nie powinien popełnić błędu.

    Są już firmy, które takie płyty wykonują w Polsce i pewnie zaraz będzie ich coraz więcej. Podbudowa z pianki szklanej i wylewka plyty jest z pewnoscia szybsza jednak na ile to juz chyba zalezy od samej ekipy. Tylko czy to jest dla Ciebie takie wazne przy wykonaniu plyty? Najwazniejsze aby plyta byla dobrze zabezpieczona, aby spelnianala swoja role. Czas realizacji jest drugorzedny.
    Jest drobna różnica pomiedzy keramzytem a granulatem. Keramzytu nie wolno zagęszczać maszynowo. Depcze sie go po prostu drewnianymi deskami. Keramzyt się kruszy niestety. Może nie same ziarna ale odpadają od nich takie "łuski". Nie wiem co to jest - żużel?
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  9. #2029

    Domyślnie

    dziekuje za info o cenie. Przy takiej cenie odbior samemu u Niemcow chyba dla nas nie ma wiekszego sensu.
    Powiem Ci, że wolalbym miec plyte szybciej zrobiona i to wbrew pozorom tez jest zwiazane z dobrym wykonaniem. Chodzi mi o to, ze przy wykonaniu plyty np na podsypce z granulatu moge byc przy calym procesie i obserwowac, te kilka dni bym chetnie posiedzial na budowie i to aktywnie. Przy dluzszej realizacji w wiekszosci musisz liczyc na dobre wykonawstwo bo nie mozesz wszystkiego dogladac. Wiesz gdybym potrafil to bym sam sie wszystkim zajal, dlatego chcialbym uczestniczyc w budowie na ile to mozliwe. Sorry za duzy skrot myslowy, ale mam nadzieje, ze rozumiesz co mam na mysli.

  10. #2030

    Domyślnie

    Są tacy co zagęszczają keramzyt maszynowo. Byłem tego świadkiem. (słaby pomysł)
    Faktycznie, te kulki keramzytu tak dziwnie się kruszą - łupinki. Podobno nie ma to znaczenia bo to same ziarna stanowią produkt , no ale jednak te łupinki są. Nie przekonująco wygląda to na żywo.
    Co prawda większe bryłki pianki szklanej też można przełamać, ale to już inna sprawa.
    A przy okazji Perm. Jak warstwa zagęszczona pianki szklanej (wsp zagęszczenia np.1.3) filtruje w porównaniu do warstwy tak samo zagęszczonego keramzytu?? Wiem, że możliwości filtrujące są dobre i wystarczające, ale tak na marginesie chciałbym się zorientować dokładniej. Pianka szklana to bardziej bryłki a keramzyt to jak piszemy ziarno. Czy ma to jakiś istotny wpływ.

    Bartosz - rozumiem co masz na myśli, żyjesz tematem.
    Jeżeli te kilka euro ma dla Ciebie duże znaczenie, to możesz wyszukać jakieś firmy z ładunkami powrotnymi np. z Drezna i spróbować z nimi się dogadać.

  11. #2031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał B.Walter Zobacz post
    Są tacy co zagęszczają keramzyt maszynowo. Byłem tego świadkiem. (słaby pomysł)
    Faktycznie, te kulki keramzytu tak dziwnie się kruszą - łupinki. Podobno nie ma to znaczenia bo to same ziarna stanowią produkt , no ale jednak te łupinki są. Nie przekonująco wygląda to na żywo.
    Co prawda większe bryłki pianki szklanej też można przełamać, ale to już inna sprawa.
    A przy okazji Perm. Jak warstwa zagęszczona pianki szklanej (wsp zagęszczenia np.1.3) filtruje w porównaniu do warstwy tak samo zagęszczonego keramzytu?? Wiem, że możliwości filtrujące są dobre i wystarczające, ale tak na marginesie chciałbym się zorientować dokładniej. Pianka szklana to bardziej bryłki a keramzyt to jak piszemy ziarno. Czy ma to jakiś istotny wpływ.
    ...
    Możliwości filtrujące? NIe bardzo rozumiem. Chodzi o podciąganie wody? Nie iwem jak to jest w przypadki granulatu szklanego bo widziałem go jedynie na zdjęciach ale keramzyt w hałdzie jest zawsze wilgotny oprócz wierzchniej warstwy. Może nie padać miesiąc a i tak wilgoć sie utrzymuje. Wystarczy ziarna rozsypać i wtedy błyskawicznie wysychają ale bez przewiewu to pozostaje mokre. To między innymi zniechęciło mnie do keramzytu. To jak i wyższa jednak cena oraz gorsze właściowści izolacyjne co oznacza grubszą wastwę.
    Tak patrząc na podawane przez producentów współczynniki to 15 cm XPS lub EPS jest równoważne 30 cm ubitego o 10% granulatu i 45 cm ubitego o 10% keramzytu. Czyli trzeba kupić odpowiednio 0,3 m3 granulatu dla powierzchni 1m2 i 0,5m3 keramzytu. Przy takiej cenie jak teraz ( ok 280 zł za 1m/3 keramzytu impregnowanego) keramzyt nie ma sensu.
    Ostatnio edytowane przez perm ; 01-06-2011 o 10:43
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  12. #2032
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar vega1
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rzeszów
    Posty
    1.434
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    koledzy, na szybko, co pod płytę żeby mrówki nie weszły? Mam ich w ciul na działce.

  13. #2033

    Domyślnie

    Cytat Napisał vega1 Zobacz post
    koledzy, na szybko, co pod płytę żeby mrówki nie weszły? Mam ich w ciul na działce.
    z doświadczenia to mrówki powstrzyma tylko woda lub ogień więc możesz np. wykopac fosę albo wszystko podpalić... Lepszego sposobu na mrówki to raczej nie znajdziesz

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Browar ; 01-06-2011 o 14:22
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  14. #2034

    Domyślnie

    Wybrać wszystko co organiczne spod płyty, to raczej nie wejdą szukać żarcia w szczery piach czy kamienie, bo tam nic nie będzie ich ściągać. Oprócz tego ten szczery piach wymieszałbym profilaktycznie z preparatem na mrówki (chyba BROS firma się to nazywało - 20zł 200gram, 1gram na metr kwadratowy chyba starcza), a od siebie kupiłbym parę kilo siarczanu miedzi (15zł/kilo chyba ostatnio) i też to wmieszał w piach. U siebie jak się wprowadziłem do gotowego już domu, to w pierwszy dzień przez dom miałem regularne pochody całych mrowisk chyba, a na deszcz jak się zanosiło, to było na podłodze i innych ścieżkach czarno od leśnych mrówek. Wpieprzyły mi nierozpakowane z przeprowadzki ciasto :/ Po tygodniu przeprowadzania się zakupy, niebieski proszek w tubie sypnięty w niedostępne łatwo zakamarki typu za kible, pod wannę, za zabudowy szaf, pod listwy przypodłogowe i na następny dzień odkurzyłem trupy i do tej pory widziałem może ze dwie żywe mrówki w okolicy otwartego balkonu. Przesypałem też tym proszkiem ogrodowe mrowiska, wprawdzie pojawiły się nowe, ale mniej, mniejsze i jeszcze mam proszek hehe...

    A stary babciny sposób... niedziałający na leśne czarne, ale na czerwone w blokowiskach tak. Kawałek rozpakowanej pasztetowej kładziemy na ich widoku, czekamy dobę, przylezą WSZYSTKIE! wraz z szefową, traktujemy zbiorowisko czymkolwiek (z buta, ogień, woda, kwas, zasada...) i po mrówkach. Dobrze się dogadać w kilku sąsiadów z różnych pięter i klatek aby załatwić wszystkie jeśli jest kilka rojów i podzielonych rejonów.

  15. #2035

    Domyślnie

    też nie jestem w tym temacie ekspertem, ale miałem na myśli przepuszczalność warstwy inaczej jej możliwości drenujące. Wiem, że keramzyt i pianka szklana wyróżniają się pod tym względem na tle innych materiałów pod płytę, ale po prostu chciałem lepiej się zorientować - jestem dociekliwy.

    Prosty i czytelny artykuł poruszający tą kwestię można przeczytać tu niestety jest to jakiś artykuł sponsorowany, dlatego pewne kwestie można traktować z przymróżeniem oka. Sama funkcja takiego rozwiązania jest w wielu wypadkach nawet konieczna.

  16. #2036

    Domyślnie

    Przy zaleceniach producenta co do współczynnika zagęszczenia kruszywa przestrzeń pomiędzy bryłkami kształtuje się na poziomie 30-35% i to daje mozliwosc odprowadzenia wody. Jedynie pierwsza (dolna) warstwa kruszywa powinna byc bardziej scisnieta i tam wolna przestrzen jest o kilka % mniejsza. Dobre rozwiazanie na remonty bezposrednie na gruncie.

  17. #2037

    Domyślnie

    Dzięki.

    Poczytałem też o pianobetonie. Z tego co wiem to rozwiązanie ma atrakcyjną cenę i też taka wylewka jest bardzo lekka. Kilka firm już stosuje takie rozwiązanie. Cena za m2 10cm wylewki to jak sprawdzałem 40pln. Co o tym sądzicie?? czemu tak tanio??

  18. #2038
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał B.Walter Zobacz post
    Dzięki.

    Poczytałem też o pianobetonie. Z tego co wiem to rozwiązanie ma atrakcyjną cenę i też taka wylewka jest bardzo lekka. Kilka firm już stosuje takie rozwiązanie. Cena za m2 10cm wylewki to jak sprawdzałem 40pln. Co o tym sądzicie?? czemu tak tanio??
    Tanio? Pomnóż to razy 5, bo musisz dać ~50cm wylewkę, żeby to miało większy sens. Nadal twierdzisz, że tanio?

  19. #2039

    Domyślnie

    Henok ale dlaczego, az 50 cm??
    Przy 50cm to nie bedzie juz jakas plyta pasywna??
    Sadzilem ze 30 cm wystarczy. Mozesz mi troche wyjasnic??
    Od pianki szklanej i tak wychodzi to taniej - mam na mysli koszt samego materialu.

  20. #2040
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar HenoK
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    9.474
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Cytat Napisał B.Walter Zobacz post
    Henok ale dlaczego, az 50 cm??
    Przy 50cm to nie bedzie juz jakas plyta pasywna??
    Sadzilem ze 30 cm wystarczy. Mozesz mi troche wyjasnic??
    Od pianki szklanej i tak wychodzi to taniej - mam na mysli koszt samego materialu.
    To zależy jakie straty do gruntu Ci odpowiadają.
    Obecnie mam 10cm izolacji pod ogrzewaniem podłogowym.
    Średnia temperatura posadzki w sezonie grzewczym to 25 st. C.
    Średnia temperatura gruntu pod posadzką 13-15 st. .
    Przy powierzchni posadzki 120m2 daje to straty ciepła rzędu 400W.
    W sezonie grzewczym (zakładam 200 dni) do gruntu ucieka mi ~1900kWh energii, co stanowi ok. 15% strat ciepła całego budynku.

    Te 1900kWh tak bardzo mnie nie boli, bo przy ogrzewaniu pompą ciepła to roczny koszt rzędu 200zł, ale przy innym źródle ciepła trzeba przekalkulować, czy nie opłaca się dać lepszej izolacji.
    Np. u mnie dodatkowe 10cm izolacji kosztowałoby ~2000zł.
    Gdybym grzał dom tylko energią elektryczną, ten dodatkowy koszt zwróciłby mi się bardzo szybko (po 5-6 latach).

Strona 102 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony