dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 755 z 833
Pokaż wyniki od 15.081 do 15.100 z 16653
  1. #15081

    Domyślnie

    Otóż właśnie taka płyta była projektowana pod budynek z gazobetonu ze stropem terriva z małym poddaszem użytkowym do90m2
    Stąd moje pytanie. Nie wiem czy w tym budynku była płyta grzewcza. I mniemam ze to o właśnie płytę grzewczą lub jej brak się rozchodzi.

  2. #15082

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    To "skandynawska" metoda, ale tam króluje głównie budownictwo szkieletowe. Wiec najczescie stosuje się ją pod takie konstrukcje.
    Czy parterówka z wiązarami, ściany nośne tylko na zewnątrz, mogłaby stanąć na takiej "skandynawskiej" płycie? Mam wysokie wody gruntowe. Nie zależy mi na ociepleniu tej płyty od dołu, całe ocieplenie mogę mieć na niej (ocieplać chcę od środka).

  3. #15083

    Domyślnie

    Parterowke jak najbardziej.

  4. #15084
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Czy parterówka z wiązarami, ściany nośne tylko na zewnątrz, mogłaby stanąć na takiej "skandynawskiej" płycie? Mam wysokie wody gruntowe. Nie zależy mi na ociepleniu tej płyty od dołu, całe ocieplenie mogę mieć na niej (ocieplać chcę od środka).
    Jasne, ze moglaby, kwestia zaprojektowania odpowiednich "ostróg"
    Tylko, ze to, co oszczędzisz na m3 betonu, to pojdzie na robocizne, bo prace ziemne i szałowanie tego za darmo nie będą.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  5. #15085

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jasne, ze moglaby, kwestia zaprojektowania odpowiednich "ostróg"
    Tylko, ze to, co oszczędzisz na m3 betonu, to pojdzie na robocizne, bo prace ziemne i szałowanie tego za darmo nie będą.
    Zapomniałem dodać, chcę robić samodzielnie. Przy ławach przeraża mnie murowanie ściany fundamentowej. Ile tego betonu można oszczędzić? Planuję dom jakieś ok. 8x18. Ile tego betonu musi być pod ścianami nośnymi a ile pod posadzką? Bo przy płycie to pewnie jakieś 20 cm trzeba liczyć, czyli ~29m3 betonu.

  6. #15086

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Zapomniałem dodać, chcę robić samodzielnie. Przy ławach przeraża mnie murowanie ściany fundamentowej. Ile tego betonu można oszczędzić? Planuję dom jakieś ok. 8x18. Ile tego betonu musi być pod ścianami nośnymi a ile pod posadzką? Bo przy płycie to pewnie jakieś 20 cm trzeba liczyć, czyli ~29m3 betonu.
    Użyj szalunków, jakichkolwiek.

  7. #15087

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Użyj szalunków, jakichkolwiek.
    Rozumiem, że do ściany fundamentowej, jako monolit?

  8. #15088

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Rozumiem, że do ściany fundamentowej, jako monolit?
    Masz kilka opcji. Bloczki betonowe szalunkowe, lekkie szalunki płytowe, ciężkie szalunki, deskowanie albo styropianowy szalunek tracony. Wszystko zależy czy się spieszysz, ile będzie brak do pracy i jak dobrze chcesz to zrobić. Najlepszym dla mnie rozwiązaniem przy ograniczonej sile roboczej jest szalunek styropianowy. Na start drogo, ale masz w tym super szczelna ścianę i od razu gotowa izolację.

  9. #15089

    Domyślnie

    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Masz kilka opcji. Bloczki betonowe szalunkowe, lekkie szalunki płytowe, ciężkie szalunki, deskowanie albo styropianowy szalunek tracony. Wszystko zależy czy się spieszysz, ile będzie brak do pracy i jak dobrze chcesz to zrobić. Najlepszym dla mnie rozwiązaniem przy ograniczonej sile roboczej jest szalunek styropianowy. Na start drogo, ale masz w tym super szczelna ścianę i od razu gotowa izolację.
    Z tym styropianem, to musiałby być jakiś twardy i pewnie aqua. Miloszenko a ma to znaczenie, że chcę ocieplać od środka? Czyli ocieplenie fundamentu nie jest mi zbytnio potrzebne, tzn. nie mam żadnego mostku od niego.

  10. #15090

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Z tym styropianem, to musiałby być jakiś twardy i pewnie aqua. Miloszenko a ma to znaczenie, że chcę ocieplać od środka? Czyli ocieplenie fundamentu nie jest mi zbytnio potrzebne, tzn. nie mam żadnego mostku od niego.
    Barthz swojego czasu temat fundamentu rozgryzał. Masz jakiś przekrój?

  11. #15091

    Domyślnie

    Chciałam podpytać jakiego kleju używaliście do XPS, bo mój wykonawca zalecił mi kupić taki zwykły do styropianu z worka. Z kolei Pani ze składu budowlanego poleciła Tytan EOS i teraz nie bardzo wiem co wybrać, bo wykonawca twierdzi, że ten zwykły lepszy.

  12. #15092
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    taki sam z niego 'ekspert' jak i ze mnie . Jemu wyszło 'coś' , a mnie i jacentemu 'coś' innego , nie mam powodu by nie wierzyć sobie , a jemu tzn temu z filmiku.
    Pozostali muszą ocenić sami lub poszukać więcej info , jak to z tym xps .

    Zakopałem xps bez niczego w ziemi przy fundamencie . odkopię za 20 lat i napiszę ( jedną płytę zostawię w garażu by mieć z czym porównac . ) , ale do tego czasu juz pewnie jakieś dane spłyną .
    Już kilka ładnych lat temu Henok robił tego typu eksperyment z XPS i EPS zakopujac je na kilka miechów w gruncie.
    Zanim coś się napisze może warto poznać wyniki.
    Sa na forum...

  13. #15093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał WiolciaO Zobacz post
    Chciałam podpytać jakiego kleju używaliście do XPS, bo mój wykonawca zalecił mi kupić taki zwykły do styropianu z worka. Z kolei Pani ze składu budowlanego poleciła Tytan EOS i teraz nie bardzo wiem co wybrać, bo wykonawca twierdzi, że ten zwykły lepszy.
    U mnie EOS
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #15094
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pstawik

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Kod pocztowy
    39-120
    Posty
    189

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie trochę z innej beczki, ale w kontekście płyty. Płyta będzie na 10cm XPS. Czy pod pierwszą warstwę ścian dawaliście papę, folię, nic czy coś innego? Czy na płycie robił ktoś z Was hydroizolację poziomą, czy jest zbędna? A jak robiliście to z czego w kontekście połączenia z materiałem pod ścianami? Poziom wód gruntowych 3m ppt.

  15. #15095

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    Mam do Was pytanie trochę z innej beczki, ale w kontekście płyty. Płyta będzie na 10cm XPS. Czy pod pierwszą warstwę ścian dawaliście papę, folię, nic czy coś innego? Czy na płycie robił ktoś z Was hydroizolację poziomą, czy jest zbędna? A jak robiliście to z czego w kontekście połączenia z materiałem pod ścianami? Poziom wód gruntowych 3m ppt.
    Ciężko sobie wyobrazić sytuację, żeby tam było mokro, ale mimo wszystko większość daje papę
    Wybudowalem: 120 m2, OZC:55 kWh/m2rok, GAZ, 100% podlogowka + klimatyzator z PC: LG P09RL.

    Sezon 12/13 (3 osoby), CO/CWU: 2200 zl/920 m3
    Sezon 13/14 (3 osoby), CO/CWU: 1620 zl/648 m3 +klimatyzator LG P09RL: ok 80 kWh = 45 zł
    Sezon 14/15 (3 osoby), CO/CWU: 1350 zl/413 m3, CWU: 157 m3, CO: 1860 kWh z gazu + 773 kWh z klimy
    Sezon 15/16 (4 osoby), CO/CWU: 1950 zl/731 m3, CWU: 220 m3, CO: 5550 kWh z gazu + 437 kWh z klimy

  16. #15096

    Domyślnie

    Cytat Napisał pstawik Zobacz post
    Mam do Was pytanie trochę z innej beczki, ale w kontekście płyty. Płyta będzie na 10cm XPS. Czy pod pierwszą warstwę ścian dawaliście papę, folię, nic czy coś innego? Czy na płycie robił ktoś z Was hydroizolację poziomą, czy jest zbędna? A jak robiliście to z czego w kontekście połączenia z materiałem pod ścianami? Poziom wód gruntowych 3m ppt.
    Jak dla mnie to zbedny wydadek. Plyta ma hydroizolacje od podloza wiec woda nie ma prawa sie tam dostac.
    Planuje rowniez wybudowac dom na plycie fundamentowej i zastanawiam sie nad ogrzewaniem w niej. Zrezygnowal bym wtedy z dodatkowej wylewki i kladl podloge centralnie na plyte. Tyle ze jak narazie zaden z 2 wykonawcow z ktorymi sie kontaktowalemnie robi i nie chce sie podjac polozenia kabli grzewczych. Obaj robia podlogowke wodna. W systemie Rauha. Ale wracajac do tematu jesli by dostawala sie jaka kolwiek woda do plyty to wszystkie podlogi pojda w p... wiec jesli wykonawca daje 10 lat gwarancji to musi wiedziec na co sie pisze. I ze usluga musi byc wykonana dobrze.
    Wydaje mi sie ze papa nie wniesie niczego po za dodatkowym kosztem.

  17. #15097

    Domyślnie

    Tak swoją drogą co myślicie, o wycenie płyty fundamentowej w systemie izodom2000 (20cm styro, 25cm plyta betonowa) 38k?

  18. #15098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz1989 Zobacz post
    Tak swoją drogą co myślicie, o wycenie płyty fundamentowej w systemie izodom2000 (20cm styro, 25cm plyta betonowa) 38k?
    To nie są tanie rzeczy. Ale będzie ładnie na zdjęciach z budowy wyglądać.

  19. #15099

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mateusz1989 Zobacz post
    Jak dla mnie to zbedny wydadek. Plyta ma hydroizolacje od podloza wiec woda nie ma prawa sie tam dostac.
    O jakiej hydroizolacji mówisz?

  20. #15100
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Już kilka ładnych lat temu Henok robił tego typu eksperyment z XPS i EPS zakopujac je na kilka miechów w gruncie.
    Zanim coś się napisze może warto poznać wyniki.
    Sa na forum...
    poznałem swoje wyniki i jacentego i o nich napisałem i odniosłem się do linków kaizena, skoro znasz inne to je pokaż , ach no tak nie możesz bo znowu ban
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

Strona 755 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony