dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 792 z 833
Pokaż wyniki od 15.821 do 15.840 z 16653
  1. #15821
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bociankrasna

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Elblag
    Kod pocztowy
    82-300
    Posty
    45

    Domyślnie

    A poziomicą sprawdzałeś tą płytę? Różnica 1cm to dużo a 7 to jakieś nieporozumienie.

  2. #15822
    Arturo72
    Guest
    Arturo72

    Domyślnie

    Cytat Napisał blitzkrieg Zobacz post
    Cóż poradzić. Firma ogólnopolska, reklamuje się, ma setki płyt w galerii, tania nie jest. Zobaczymy jak wyjdzie reklamacja, póki co, nie mam zamiaru szargać opinii. Błędy się zdarzają, ważne jak się rozwiązuje takie problemy.

    Pomiary nie są przy skrajnych częściach płyty - to na jakiś 8-9 m na oko. Na 10,5 m ucieka ok. 5-7, zależy w którą stronę.
    Załącznik 441005 Załącznik 441006
    Od zawsze powtarzam, że branie osobnej firmy tylko do płyty fundamentowej to głupota.
    Za głupotę się płaci...
    I tyle w temacie.

  3. #15823

    Domyślnie

    Płytę fundamentową wykona każda ekipa która kiedykolwiek robiła strop lany.

  4. #15824

    Domyślnie

    Wykonają ale z liczy się dokładność. Tu jest ten błąd ze jest duża różnica w poziomie betonu na płycie i potem ktoś przychodzi i muruje na tym ściany potem styro na podłogę i każdy klnie albo dolicza kase za równanie tego.

  5. #15825

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem nowy. Czekam na pozwolenie na budowę.
    Niedawno otrzymałem projekt w wersji elektronicznej.....
    i można się załamać.
    Płyta 30 cm, podwójna siatka z fi 16!!! plus belki w strzemionach z 8x16 pod każdą ścianą nośną.
    Domek z poddaszem użytkowym, strop 20 cm, nad poddaszem 15 cm(skosy).
    Płyta 13x14 m, na 10cm XPS.
    Pod spodem 30cm tłucznia i 30 piasku.
    7300 kg stali na płytę.... wypada się pociąć......

  6. #15826
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Laczak

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Podleszany/Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    138

    Domyślnie

    Po co się ciąć.
    Wystarczy zmienić projektanta i wykonać projekt zastępczy.

  7. #15827
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał broda33 Zobacz post
    Jestem nowy. Czekam na pozwolenie na budowę.
    Niedawno otrzymałem projekt w wersji elektronicznej.....
    Najpierw złożyłeś wniosek, o PnB, a potem dostałeś projekt? Cuda.
    Standard jak dla konstruktorów nie specjalizujących się w płytach. Trzeba było się dogadać (rozumiem projekt indywidualny) i zatrudnić konstruktora specjalizującego się albo od razu dogadać się z firmą, która płytę będzie wykonywała, żeby ją zaprojektowała.
    Tak zapłacisz za projekt płyty (ale i tak się opłaci) jeszcze raz. Gorzej, że zapewne projektant uzna to za zmianę istotną i trzeba będzie przejść ścieżkę urzędniczą jeszcze raz.

  8. #15828

    Domyślnie

    [QUOTE=Kaizen;7915369]Najpierw złożyłeś wniosek, o PnB, a potem dostałeś projekt?

    Nauczka i przestroga dla wszystkich..... nie projektować u zajomych, kolegów, itp.
    Wniosek składał projektant, "pracowaliśmy" na architekturze, a na końcu zobaczyłem konstrukcję.
    Zależy mi na czasie więc ten projekt nie do końca dopieszczony został złożony. Będę się starał wyłapywć błędy i na bieżąco wprowadzać poprawki.

  9. #15829

    Domyślnie

    Olej tego projektanta i odzaluj troche grosza na konstruktora ktory zaprojektuje Ci plyte a nie nawali stali na pale.
    Przy wyborze plyty lepiej jednak zdecydowac sie na plyte z wylewka. Poki budowlancow mamy jakich mamy to bezpieczniejsze wyjscie .

  10. #15830

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Olej tego projektanta i odzaluj troche grosza na konstruktora ktory zaprojektuje Ci plyte a nie nawali stali na pale. .
    To już pewne.
    Dam do przeliczenia płytę i liczę na podwójną siatkę z max fi 12 mm.
    Także folię mam zamiar ułożyć na XPS a nie pod jak w projekcie.
    Jedynie myślę czy nie ingerować w grubości podsypek tj. 30 cm tłucznia i 30 piasku.
    Muszę sprawdzić czy kanalizacja zmieści się ze spadkami w piasku.
    No i brakuje mi jakiejś szmaty na kruszywie. Co radzicie 300, 400 gram czy lepszą?

  11. #15831
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał bociankrasna Zobacz post
    A poziomicą sprawdzałeś tą płytę? Różnica 1cm to dużo a 7 to jakieś nieporozumienie.
    Jak długa musiałaby być poziomica, żeby zauważyć nierówność?
    Muszę zorganizować drabinę i pomierzyć wieniec również, bo coś ewidentnie się musi nie zgadzać
    Zastanawiam się czasem czy po prostu płyta nie jest krzywo posadowiona lub nie osiadła. Przecież skoro zalali beton między burty to, co miałoby pójść nie tak?
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  12. #15832
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał blitzkrieg Zobacz post
    Jak długa musiałaby być poziomica, żeby zauważyć nierówność?
    Muszę zorganizować drabinę i pomierzyć wieniec również, bo coś ewidentnie się musi nie zgadzać
    Zastanawiam się czasem czy po prostu płyta nie jest krzywo posadowiona lub nie osiadła. Przecież skoro zalali beton między burty to, co miałoby pójść nie tak?
    Teraz wiem skąd te Twoje rozterki w innych tematach, skoro masz taką płytę. Ciesz się, że nie budujesz z prefabrykatów, bo byś miał po gwarancji a zapewne dowiedziałbyś się o tym, gdyby coś przemarzać zaczęło. Załatw sobie jak nie niwelator to chociaż laser albo poziomicę ze dwa metry i posprawdzaj na spokojnie. Mnie trudno uwierzyć,że fachowcy od firmy takiego babola zrobili. Może ktoś miał niwelator po upadku albo...% we krwi.

  13. #15833
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    dpo

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ыясяусшт
    Posty
    392

    Domyślnie

    Witam Panowie

    Możecie cos podpowiedzieć w temacie z poprzedniej strony ?
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7906616
    Dzięki
    “Tylko dwie rzeczy nie mają końca: wszechświat i ludzka głupota, ale co do tego pierwszego nie mam pewności.”
    Albert Einstein

  14. #15834
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Teraz wiem skąd te Twoje rozterki w innych tematach, skoro masz taką płytę. Ciesz się, że nie budujesz z prefabrykatów, bo byś miał po gwarancji a zapewne dowiedziałbyś się o tym, gdyby coś przemarzać zaczęło. Załatw sobie jak nie niwelator to chociaż laser albo poziomicę ze dwa metry i posprawdzaj na spokojnie. Mnie trudno uwierzyć,że fachowcy od firmy takiego babola zrobili. Może ktoś miał niwelator po upadku albo...% we krwi.
    No, od tej płyty - moim zdaniem - płyną kolejne problemy. Wszystko po kolei jest do prostowania

    Ok, położyłem poziomicę w losowym miejscu na płycie, bo byłem na placu budowy dosłownie na sekundkę. Na 10,5m - faktycznie - może to robić taką róznicę? Jak będę miał więcej czasu, to pomierzę dokładniej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta_murator2.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	441447
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  15. #15835
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Uzupełnienie do wpisu powyżej - zdjęcia zniknęły.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	plyta_murator2.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	9,8 KB
ID:	441500
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  16. #15836

    Domyślnie

    Jak dluga ta poziomica? Jak chcesz posprawdzac poziomy tanim sposobem to sobie zakup szlauchwage za 20 zl do tego 2 listewki z zaznaczonym poziomem i bedziesz wszystko wiedzial. Jakie masz watpliwosci co do wienca? Skoro murarz wyrownal Ci na pierwszej warstwie i dalej kleil na klej to nie ma mowy zebys widzial roznice w grubosci lub poziomie wienca golym okiem. Chyba ze to plyta jest w poziomie a murarz jakis po procentach

  17. #15837

    Domyślnie

    Cytat Napisał broda33 Zobacz post
    To już pewne.
    Dam do przeliczenia płytę i liczę na podwójną siatkę z max fi 12 mm.
    Także folię mam zamiar ułożyć na XPS a nie pod jak w projekcie.
    Jedynie myślę czy nie ingerować w grubości podsypek tj. 30 cm tłucznia i 30 piasku.
    Muszę sprawdzić czy kanalizacja zmieści się ze spadkami w piasku.
    No i brakuje mi jakiejś szmaty na kruszywie. Co radzicie 300, 400 gram czy lepszą?
    Zlec projekt plyty komus kumatemu i zrob tak jak Ci zaprojektuje, w projekcie bedzie jaka ma byc podbudowa. Geowloknina w standardowych warunkach gruntowych nie jest wymagana. Jak bardzo chcesz to daj cos bez szalenstw. Ja np zastosowalem 160tke moim zdaniem wystarczajaca.

  18. #15838
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blitzkrieg
    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    ŚLĄSKIE
    Posty
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dulin7 Zobacz post
    Jak dluga ta poziomica? Jak chcesz posprawdzac poziomy tanim sposobem to sobie zakup szlauchwage za 20 zl do tego 2 listewki z zaznaczonym poziomem i bedziesz wszystko wiedzial. Jakie masz watpliwosci co do wienca? Skoro murarz wyrownal Ci na pierwszej warstwie i dalej kleil na klej to nie ma mowy zebys widzial roznice w grubosci lub poziomie wienca golym okiem. Chyba ze to plyta jest w poziomie a murarz jakis po procentach
    Poziomica 2m
    Folia zniknie, EPS zamoknie, płyta pęknie, dom się zawali, dach zerwie wichura.

  19. #15839
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał blitzkrieg Zobacz post
    Poziomica 2m
    Takie wskazanie poziomicy na 10,5m spokojnie da taki niechciany wynik. Pytanie czy nie trafiłeś na garb/dołek - dlatego na takich dystansach sprawdzamy niwelatorem, laserem czy waserwagą, bo są to po prostu pewniejsze metody.
    Ja mam też laser Bosch GLS2 ..jest to doskonałe narzędzie pokazujące stan faktyczny upartym inwestorom, którzy twierdzą że ich posadzka jest idealna pod wielkopowierzchniowe płytki

  20. #15840
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    newender

    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Malbork
    Kod pocztowy
    82-200
    Posty
    2

    Domyślnie ocieplenie płyty

    Cytat Napisał Marcin34_Śl Zobacz post
    Chcesz w podwieszanych suficie puszczać wod-kan i odkurzacz centralny?
    Można wszystko puścić w płycie, ale musisz mieć wszystko dokładnie rozplanowane i na etapie płyty (jeśli ne znasz się bardzo) skorzystać z ekip od instalacji: wod-kan, elektryka, podłogówka, OC itp. Naprawdę dużo tego jest. Ja się nie zdecydowałem, pod płytę dałem 12 cm XPS i tyle sam na płytę.

    Sufity - co to znaczy kosz nie jest duży. Wg Mnie materiały 40-50 zł + robocizna. Tynki gipsowe 27 zł za m 2 na gotowo. Sufity 2-3 razy droższe. Rozłożenie na stropie to nie problem żaden, musisz tylko założyć grubszą warstwę styropianu
    Na górę płyty to poszedł EPS? 2 x 6 cm?
    Masz może jakiś dziennik lub zdjęcia jak wyszło? Właśnie planuje jak rozdzielić ocieplenie pod i nad płytą, żeby nie przesadzić.

Strona 792 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony