dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 795 z 833
Pokaż wyniki od 15.881 do 15.900 z 16653
  1. #15881
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekpostawa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    26

    Domyślnie

    To masz sensownie

    Mam piasek wiec XPS i EPS na brzegi ogarnie.
    Przy kapinosie na przejściu powszechni ściany na ławę.

    Pytanie:
    Miał ktoś z Was płytę z belką obniżoną?
    Tzn taką która w pewnym miejscu płyty jest głębiej niż płyta?
    Mam mega dużą belkę w fundamencie tradycyjnym i za chiny ona nie wejdzie w płytę.
    Czekam na opinię konstruktora, ale jestem ciekaw czy ktoś tak miał

  2. #15882
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekpostawa Zobacz post
    Masz kształtki na każdą grubość.
    Na płytę 117m2 i grubości 20cm dostałem oferty na kwotę 14-17tys bruttto. Loco budowa.
    inaczej, a jaka jest przy takiej cenie grubość xpsa pod płytą, i grubość boku kształtki ?

  3. #15883
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekpostawa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    26

    Domyślnie

    Spód 20 bok 16cm

  4. #15884
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekpostawa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    26

    Domyślnie

    Macie kontakt do dobrego konstruktora od płyt ?

  5. #15885

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekpostawa Zobacz post
    Macie kontakt do dobrego konstruktora od płyt ?
    A to musi być jakiś spec od płyt?
    Normalny konstruktor opanuje to skoro stropy itp. robi na codzień.
    U mnie w projekcie miałem płytę 15cm, wykonawca zrobił 20 w uzgodnieniu z KB wg własnego pomysłu zbrojenie itp.

  6. #15886
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekpostawa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    26

    Domyślnie

    Wiesz..
    Byłem u konstruktora który się chciał nauczyć na mnie , I wymyślił schorn.
    A taki co liczy je 10 lat nie bał się zrobić ok. Bez przewymiarowania 3x.

    Pytanie techniczne do EPS/XPS.
    Robicie dolną warstwę z XPS i na tym stawiacie "burty" ?
    Czy dolną warstwę stawiacie a burty do niej od czoła ?

  7. #15887
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekpostawa Zobacz post

    Pytanie techniczne do EPS/XPS.
    Robicie dolną warstwę z XPS i na tym stawiacie "burty" ?
    Ja tak zrobiłem właśnie

  8. #15888
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekpostawa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    26

    Domyślnie

    ok
    Ps; kolega ze Stargardu?

  9. #15889

    Domyślnie

    Witam.
    Może głupie pytanie, ale podobno takich nie ma.
    Planuje przed ekipą od kostki wylać płytę pod garaż. garaż powstanie na rok może dwa w zależności od funduszy.
    Garaż 7/9 i nie przekraczający 4m wyskości dach jednospadowy. Pozwolenie nie będzie problemem. Garaż na dwa samochody plus narzędzia stawiany z pustaka.
    Planuje pod ściany za zbroić belka 4*fi12 20/20 strzemiona co 30 i pojedyncza krata co 20 z f 12. Pod ścianami 30 cm, posadzka 20 lub 15cm.
    co sądzicie o zbrojeniu bo wielu budowlańców z okolicy się śmieje za dom z poddaszem na tym postawie.

  10. #15890
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekpostawa Zobacz post
    ok
    Ps; kolega ze Stargardu?
    Kiedyś tak, teraz Grzędzice

  11. #15891
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał chudy_89 Zobacz post
    Witam.
    Może głupie pytanie, ale podobno takich nie ma.
    Planuje przed ekipą od kostki wylać płytę pod garaż. garaż powstanie na rok może dwa w zależności od funduszy.
    Garaż 7/9 i nie przekraczający 4m wyskości dach jednospadowy. Pozwolenie nie będzie problemem. Garaż na dwa samochody plus narzędzia stawiany z pustaka.
    Planuje pod ściany za zbroić belka 4*fi12 20/20 strzemiona co 30 i pojedyncza krata co 20 z f 12. Pod ścianami 30 cm, posadzka 20 lub 15cm.
    co sądzicie o zbrojeniu bo wielu budowlańców z okolicy się śmieje za dom z poddaszem na tym postawie.
    No trochę sporawo.
    Jak leje place pod auta ciężarowe daje siatkę q188 tj. Drut fi 6 oczko 15x15 góra i dolem i 20 cm betonu drogowego b37. Jeżdżą po tym często przeladowane ciężarówki i nie pęka.
    Pomyśl o gotowych siatkach, szybciej będzie zbroić. Jak chcesz dozbroić wrzuć na siatkę pod ścianami górą 3 x fi 8 i będzie okej.

  12. #15892
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekpostawa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    26

    Domyślnie

    Pytanie do płyt XPS na zakładkę. Co robicie z burtą zakończoną frezem? obcinacie?
    Czy później doklejacie wstawki?

  13. #15893
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    dawid blasiak

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Stargard Szczeciński
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    284

    Domyślnie

    Cytat Napisał radekpostawa Zobacz post
    Pytanie do płyt XPS na zakładkę. Co robicie z burtą zakończoną frezem? obcinacie?
    Czy później doklejacie wstawki?
    Ja uznałem ten temat za mało istotny i olałem, nie docinałem, nie doklejałem. Tak jak się skończyło tak zostało.

  14. #15894
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekpostawa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał dawid blasiak Zobacz post
    Ja uznałem ten temat za mało istotny i olałem, nie docinałem, nie doklejałem. Tak jak się skończyło tak zostało.
    To jak zlicowałeś izolację z płyty z izolacją ściany pod elewacją?

  15. #15895
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    budowazelejowa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    4

    Domyślnie

    Mam podobne wątpliwości, co do połączenia izolacji pionowej płyty fundamentowej, cokołu i elewacji.

    Generalnie, w projekcie miałem taka propozycje, aby izolacja pionowa płyty fundamentowej była wykonana w całości z jednej płyty XPSa ułożonej szerszym bokiem, gdzie wymiar 60cm miałby akurat wystarczyć na pokrycie grubości płyty żelbetowej, izolacji poziomej podłog, wylewki, wykończenia i sięgać aż do poziomu zera. Grubośc izolacji pionowej z XPSa zakładałem 15cm, a styropianu fasadowego 20cm, co miało stworzyć 5cm wcięcie na cokole i kapinos (wariant A). Wydawało się to w porządku, poza pewnymi mankamentami wykonawczymi jak to, że górna krawedz burty, bedzie wystawać sporo poza górna krawedz płyty, co utrudniło by betonowanie, ale płyta ma zaprojektowaną odsadzkę 7cm (odstęp pomiędzy krawędzią płyty a zewnętrzną krawędzia ściany murowanej) i tu zaczął się problem. Początkowo propozycja była, aby brakującą szczelinę 7cm uzupełnić czym kolwiek - np. EPSem, ale zaczynam widzieć coraz więcej praktycznych mankamentów przy wylewaniu płyty jesli górna krawedz pionowych izolacji z XPSa, nie będzie sięgać do poziomu górnej krawedzi płyty żelbetowej. Mysle teraz nad takim rozwiazaniem, aby izolacje pionowa zrobić z XPSa grubosci 10cm i przesunac ja troche glebiej, co dodatkowo poprawi izolacje płyty na krawedziach i opaske przeciwwysadzinową oraz umozliwi stabilniejsze obsadzenie płyt w gruncie i zakonczyc je własnie na górnej krawedzi płyty, a cokoł zrobić z dodatkowych z płyt EPS hydrofobowych grubości 17cm przeciętych po szerokości na pół (potrzebne jakieś 30cm na warstwy izolacji podłogi, wylewkę i wykończenie), zeby szczelnie wypelnic szpare przy osadzce i jednoczenie zachowac jeszcze 3cm kapinos. Folie chciałbym wywinac w tej sytuacji jeszcze wiecej, zeby objela az do granicy EPSa na cokole i styropianu fasadowego (wariant B). Od zewnątrz planuje oblozyc folia kubelkowa, ktora odetne na linii gruntu, a wystająca cześc EPSa wykonczyc tynkiem mozaikowym.

    Prosze o wskazówki czy ma to sens.

    wariant A - https://images.tinypic.pl/i/01005/o47v7op4mjsk.jpg
    wariant B - https://files.tinypic.pl/i/01005/lznmq8ougqmw.jpg

  16. #15896
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekpostawa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał budowazelejowa Zobacz post
    Mam podobne wątpliwości, co do połączenia izolacji pionowej płyty fundamentowej, cokołu i elewacji.

    Generalnie, w projekcie miałem taka propozycje, aby izolacja pionowa płyty fundamentowej była wykonana w całości z jednej płyty XPSa ułożonej szerszym bokiem, gdzie wymiar 60cm miałby akurat wystarczyć na pokrycie grubości płyty żelbetowej, izolacji poziomej podłog, wylewki, wykończenia i sięgać aż do poziomu zera. Grubośc izolacji pionowej z XPSa zakładałem 15cm, a styropianu fasadowego 20cm, co miało stworzyć 5cm wcięcie na cokole i kapinos (wariant A). Wydawało się to w porządku, poza pewnymi mankamentami wykonawczymi jak to, że górna krawedz burty, bedzie wystawać sporo poza górna krawedz płyty, co utrudniło by betonowanie, ale płyta ma zaprojektowaną odsadzkę 7cm (odstęp pomiędzy krawędzią płyty a zewnętrzną krawędzia ściany murowanej) i tu zaczął się problem. Początkowo propozycja była, aby brakującą szczelinę 7cm uzupełnić czym kolwiek - np. EPSem, ale zaczynam widzieć coraz więcej praktycznych mankamentów przy wylewaniu płyty jesli górna krawedz pionowych izolacji z XPSa, nie będzie sięgać do poziomu górnej krawedzi płyty żelbetowej. Mysle teraz nad takim rozwiazaniem, aby izolacje pionowa zrobić z XPSa grubosci 10cm i przesunac ja troche glebiej, co dodatkowo poprawi izolacje płyty na krawedziach i opaske przeciwwysadzinową oraz umozliwi stabilniejsze obsadzenie płyt w gruncie i zakonczyc je własnie na górnej krawedzi płyty, a cokoł zrobić z dodatkowych z płyt EPS hydrofobowych grubości 17cm przeciętych po szerokości na pół (potrzebne jakieś 30cm na warstwy izolacji podłogi, wylewkę i wykończenie), zeby szczelnie wypelnic szpare przy osadzce i jednoczenie zachowac jeszcze 3cm kapinos. Folie chciałbym wywinac w tej sytuacji jeszcze wiecej, zeby objela az do granicy EPSa na cokole i styropianu fasadowego (wariant B). Od zewnątrz planuje oblozyc folia kubelkowa, ktora odetne na linii gruntu, a wystająca cześc EPSa wykonczyc tynkiem mozaikowym.

    Prosze o wskazówki czy ma to sens.

    wariant A - https://images.tinypic.pl/i/01005/o47v7op4mjsk.jpg
    wariant B - https://files.tinypic.pl/i/01005/lznmq8ougqmw.jpg
    Pytanie techniczne:
    po co ta odsadzka?
    Dlaczego nie możesz iść na lico?
    Ta odsadzka nie ma tam żadnego sensu.

  17. #15897
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    radekpostawa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Stargard
    Kod pocztowy
    73-110
    Posty
    26

    Domyślnie

    wariant A łatwiejszy do wykonania.
    Nie musisz wkopywać burt. Jeśli sam robisz - dość istotne ułatwienie.

  18. #15898
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    budowazelejowa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz. Jako uzasadnienie odsadzki projektant odpowiedział, że jest to zabieg mający na celu odsunięcie od krawedzi płyty przenoszenia obciazen scian zewnetrznych. Nie jestem kostruktorem i nie mam zadnej wiedzy w tym temacie, z jednej strony rzeczywiscie, patrzac na konstrukcje law fundamentowych i sciany fundamentowej czy analogicznie stóp fundamentowych i słupów wydaje się to logiczne, ale mam wrażenie że płyta pracuje trochę inaczej i jest to bardziej naleciałość z tradycyjnych fundamentów. Płytę robię systemem zleconym i proponowane rozwiązanie z dodatkiem EPS na cokoł miało bardziej rozwiązac wypełnienie tego miejsca na odsadzce.

  19. #15899
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Aniol_1986

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Rypin
    Kod pocztowy
    87-500
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Tu opaska przeciwysadzinowa pozioma (skośna).



    Pionowa byłaby wtedy, kiedy płyty styropianu byłyby ustawione pionowo i wkopane wzdłuż boku płyty. Jest trudniejsza w wykonaniu, poza tym narusza utwadzona podbudowe na brzegu płyty.
    Na końcu poziomej (skośnej) mozna wykonac drenaż, ktory w odprowadza wodę, odprowadzaną przez płyty opaski.
    Opaska ogranicza też ucieczkę ciepła spod płyty, zmniejszając stratę ciepła przez fundament.
    Pewnym mankamentem ukośnej jest ro, ze przy budynku jest na niej okolo 20cm ziemi - szybko wysycha w czasie lata i trzeba dbac o nawadnianie, albo posadzic tam rośliny, ktore lubia suchy grunt ( np rozchodniki)
    Mam u siebie również do wykonania opaskę i zastanawiam się w jaki sposób zabezpieczyć ja od spodu bo wiele osób straszy mnie że gryzonie od spodu mogą narobić szkód. Zatem czy opaskę wykonać na podsypce z centem jak pod kostkę czy wysypać warstwę kilku centymetrów kamienia takiego jak do wykonania drenażu?

  20. #15900
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    budowazelejowa

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Chęciny
    Kod pocztowy
    26-060
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zastanawia mnie jeszcze glebokosc ulozenia opaski przeciwwysadzinowej. Sporo osob robi ja na stosunkowo poznym etapie, nawet dlugo po zakonczeniu fundamentow, co pewnie jest praktycznym zabezpieczeniem przed uszkodzeniem przy nastepnych pracach, ale wtedy przewaznie ciezko jest odkopac glebiej i jest ukladana plytko tak jak na zdjeciu uzytkownika powyzej. Planowalem to zrobic gleboko, razem z ulozeniem izolacji poziomej i zasypać co najmniej pol metra jeszcze przed betonowaniem (tak jak na schemacie z poprzedniej wiadomości, gdzie łaczy sie z izolacja pionowa, jest oblozona folia kubełkowa i konczy sie drenazem). Czy ma to sens? Jakie sa za i przeciw takim rozwiazaniom?

Strona 795 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony