dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 805 z 833
Pokaż wyniki od 16.081 do 16.100 z 16651
  1. #16081

    Domyślnie

    W projekcie mam 20cm, będę robił 10cm, na to i tak idzie 15cm kolejnego styropianu więc to dla mnie bez sensu chyba, że ktoś robi budynek pasywny wtedy może i jest sens.

  2. #16082

    Domyślnie

    Cytat Napisał macko281 Zobacz post
    Mam takie pytanie, wątku nie będę zakładał... robię adaptacje płyty fundamentowej bo oryginalna jest zbyt przekombinowany W pierwotnym planie płyta jest na 20cm styroduru ale osoba adoptująca proponuje tylko 10cm styroduru. Jak to się ma do właściwości izolacyjnych /cieplnych takiej płyty vs projektu oryginalnego i późniejszym zapotrzebowaniu na ciepło ?
    Tzn w jakim sensie robisz adaptację? Mówisz o gotowym projekcie który kupiłeś? Jest tam 20cm izolacji a projektant Ci to chce zmienić na 10cm? Dobrze rozumiem? To będzie całkowita izolacja aż do podłogi w domu czy jest na tym jakaś tam pływająca podłoga na kolejnej izolacji? Wklej rysunek tego to będzie można pomyśleć.

  3. #16083

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    W projekcie mam 20cm, będę robił 10cm, na to i tak idzie 15cm kolejnego styropianu więc to dla mnie bez sensu chyba, że ktoś robi budynek pasywny wtedy może i jest sens.
    Też wklej rysunek bo nie jest to jasne co napisałeś

  4. #16084

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Też wklej rysunek bo nie jest to jasne co napisałeś
    Mam chudziak potem 20cm xps i płyta zbrojona 24cm zamiast 20 cm dam 10, płyta nieogrzewana

  5. #16085

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Mam chudziak potem 20cm xps i płyta zbrojona 24cm zamiast 20 cm dam 10, płyta nieogrzewana
    No ale co dalej? Jak ta płyta jest połączona z ścianami, podłogą itp? Pisałeś, że na to jeszcze 15cm styropianu i dopiero podłoga tak?

  6. #16086

    Domyślnie

    potem standardowo 15cm styro, rurki, wylewka.

  7. #16087

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    potem standardowo 15cm styro, rurki, wylewka.
    Nic tu standardowego nie widzę wręcz wydaje mi się, że zafundujesz sobie lekki mostek cieplny przez te 10cm styropianu pod płytą (przez ściany np)... No i dlatego też płyta fundamentowa grzewcza ma kolejną wielką przewagę w stosunku do czegoś takiego...

  8. #16088
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Jak zwykle przesadzasz

  9. #16089
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Mam chudziak potem 20cm xps i płyta zbrojona 24cm zamiast 20 cm dam 10, płyta nieogrzewana
    Wszystko zależy co chcesz osiągnąć. Jak nie zależy Ci na dużym akumulatorze ciepła pod nogami i stabilniejszej temp. pomieszczeń to rób kanapkę, a jak chcesz odwrotnie to daj cały styropian pod płytę.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  10. #16090

    Domyślnie

    Tutaj wkleję na czym powinna być posadowiona płyta fundamentowa. Proszę zobaczcie blog kolegi bo chyba niektórzy nie mają o tym pojęcia:
    http://budowagryfice.blogspot.com/se...20piankowe?m=0

    ps. wklejam też w tym wątku bo jest przyklejony na górze - mam nadzieję, że mi moderator wybaczy

  11. #16091
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    DomOptymalny

    Zarejestrowany
    Sep 2020
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-412
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Jakiś czas przeglądałem to forum ale do tej pory nic tu nie pisałem. Jednak z uwagi na to, że właśnie szykuję się do budowy domu to postanowiłem napisać. Mnie także bardzo interesuje ta technologia podbudowy płyty fundamentowej o której tu piszecie. Mam jednak kilka pytań. Czy ktoś by mógł mi wyjaśnić w jakich warstwach (grubości) można sypać te szkło spienione aby później się je dało dobrze ubić? Czy ktoś też może wie jakim sprzętem je ubijać? Gdzieś słyszałem, że nie może to być za ciężka ubijarka bo się może materiał pokruszyć? A więc jaka? Taka do 100KG czy może lżejsza? No i jeszcze jedno - w jaki sposób je ładnie wypoziomować (warstwę) aby płyta fundamentowa którą będę wylewał na nim miała równą podstawę? Nie jest to przecież piasek i nie można w ten sposób tego wypoziomować.

  12. #16092
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Tutaj wkleję na czym powinna być posadowiona płyta fundamentowa. Proszę zobaczcie blog kolegi bo chyba niektórzy nie mają o tym pojęcia:
    http://budowagryfice.blogspot.com/se...20piankowe?m=0

    ps. wklejam też w tym wątku bo jest przyklejony na górze - mam nadzieję, że mi moderator wybaczy
    Pokaż jakieś badania współczynnika przewodzenia ciepła dla warstwy kruszywa szkła piankowego zagęszczonej mechanicznie i w dodatku zawilgoconej , wtedy będziemy mogli porozmawiać o cudowności szkła piankowego w postaci kruszywa.

  13. #16093
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    Szkło spienione ma zamknięte pory więc nie gromadzi wody. WIęc jedyna woda to ta pomiędzy kawałkami szkła jakby miałą się już tam znaleźć.
    POzatym jak grunt suchy to woda ta wsiąknie.
    Szkło się ciężko "obrabia" Ale da się to zrobić.
    Jest droższe od XPS. 30cm szkłą to jak 10cm XPS. No i żeby było 30cm szkła trzeba wsypać luzem 40cm.

  14. #16094
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Grunt to jest suchy na powierzchni, a podbudowa ze szkła jest pod poziomem gruntu gdzie wilgoć występuje zawsze. Rozumiem, że granulki szkła nie nasiąkają wilgocią, ale co z wilgocią pomiędzy nimi? Czy woda nie wpływa nie gromadzi się w takiej podbudowie, która nie jest odizolowana od gruntu? Szukam wśród materiałów wpływu wilgotności na izolacyjność i nic nie mogę znaleźć.

  15. #16095

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Grunt to jest suchy na powierzchni, a podbudowa ze szkła jest pod poziomem gruntu gdzie wilgoć występuje zawsze. Rozumiem, że granulki szkła nie nasiąkają wilgocią, ale co z wilgocią pomiędzy nimi? Czy woda nie wpływa nie gromadzi się w takiej podbudowie, która nie jest odizolowana od gruntu? Szukam wśród materiałów wpływu wilgotności na izolacyjność i nic nie mogę znaleźć.
    Woda się nie gromadzi bo to nie basen Spływa drenażem lub też wsiąka w grunt a szkło nie podciąga kapilarnie wody i całość jest sucha po wieki! Było to już badane tutaj na tym forum kilka lat temu i są ludzie którzy mają w ten sposób wykonane izolacje fundamentów które bardzo sobie chwalą. Mam nadzieję, ze może ktoś z nich będzie tak uprzejmy i wyjaśni tutaj jak to jest w rzeczywistości?? Z tego co ustaliłem jest to obecnie najlepszy materiał izolacyjny na rynku

  16. #16096
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Z uporem maniaka opowiadasz głupoty, masz problem ze zrozumieniem faktów czy jak ? Bo ja tego nie rozumiem jak można takie głupoty opowiadać.
    Weź sobie łopatę i rozgrzeb kupę piasku i co zobaszysz suchy piasek ? Tak wiec nie pierdziel głupot, wilgoć w gruncie jest i zawsze będzie no chyba, że nam Polska spustynnieje . Drenaż odsącza nadmiar wody , ale jej nie wysysa do cna. Drenaż ma pewną przepustowść i przy pewnej intensywności opadów pod takim domem może być własnie basen przez pewien okres!!!! I przy pewnych warunkachwilgoć pomiedzy garnulatem szkła czyli na jego powierzchni plus zawilgocony pył tam będzie często i nie ma żadnych badań które by taki naturalny stan rzeczy uwzgledniały !!1

  17. #16097

    Domyślnie

    Badania są np wykonywane przez użytkowników tak posadowionych płyt. Rozmawiałem w tym tygodniu z kolejną osobą która potwierdza to co tu napisałem. Wilgoć nie jest tu żadnym problemem.

  18. #16098
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał amir Zobacz post
    Badania są np wykonywane przez użytkowników tak posadowionych płyt. Rozmawiałem w tym tygodniu z kolejną osobą która potwierdza to co tu napisałem. Wilgoć nie jest tu żadnym problemem.
    Czym badała wilgotność i jaką zmierzyła?

  19. #16099
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    ololek

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Sosnowe Bagno
    Kod pocztowy
    16-130
    Posty
    527

    Domyślnie

    czy trzeba zacierać płytę jeżeli na płycie będę dawał jeszcze styropian i wylewkę podłogową?

  20. #16100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Czym badała wilgotność i jaką zmierzyła?
    Mierzyła jakimś mobilnym miernikiem wilgotności kruszywa.

Strona 805 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony