dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 823 z 833
Pokaż wyniki od 16.441 do 16.460 z 16653
  1. #16441

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Napiszę może komuś po coś się przyda taka informacja.
    Dom piętrowy na planie prostokąta o wymiarach 8x13 m.
    Podsypka piaskowa, chudziak 10 cm, 20 cm XPSa, 30 cm płyty.
    Brak wylewek, brak ocieplonego dachu. Tylko tynki i ocieplone ściany.

    Sprawdziłem dziś co pokazują czujniki temp, umieszczone pod chudziakiem.
    Czujniki rozmieszczone w narożach (odległość od krawędzi ścian 50 cm) i jeden na środku domu.
    W trzech narożach 5C w jednym 4C. Na środku 8,5C. Temperatura w domu 1,5C
    Wczorajsze pomiary
    Temperatura w narożach płyty 6C. Na środku utrzymuje się od dłuższego czasu 7,4C

  2. #16442
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał busy_beaver Zobacz post
    Wczorajsze pomiary
    Temperatura w narożach płyty 6C. Na środku utrzymuje się od dłuższego czasu 7,4C
    I te ok.7st.C na środku będzie praktycznie zawsze, to naturalna temp.gruntu

  3. #16443
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar exetterenak
    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    592

    Domyślnie

    No dobra a tak przewrotnie zapytam, co dają te czujniki temperatury płyty? Poza samą wiedzą ile *C w niej jest. To wspiera jakoś sterowniki ogrzewania?

  4. #16444

    Domyślnie

    Długo powinien schnąć chudziak przed położeniem xps?

  5. #16445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    tylko tyle, by związał i uzyskał te 50-70% wytrzymałości.
    U mnie zaczęto rozkładanie XPS po 4 dniach
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #16446

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie odnośnie nadmiaru wilgoci z okolic płyty fundamentowej. Mam płytę grubości 30 cm z ociepleniem na płycie oraz bokami ocieplonymi 10 cm eps. Czy można boki dodatkowo ocieplić styropianem w pionie długości 1 metra ? 70 cm będzie poniżej dolnej krawędzi plyty.Czy to w jakiś sposób zapobiegnie wędrówce wody pod płytę ? Oczywiście przy odpowiednim szczelnym zamontowaniu takiego styropianu i pokryciu go odpowiednimi środkami. Druga sprawa czym obsypywać płytę ? Bo zdania są podzielone. Teren u mnie nie jest jednorodny są momenty gdzie występuje glina , aczkolwiek badania geologiczne nie stwierdziły występowania wód gruntowych do 5 metrów jedynie okresowo na sklepieniu tych glin wody opadowe. I ostatnie pytania jaki jest odpowiedni przedział wilgotności poszczególnych elementów posadzek , ścian itd?

  7. #16447

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    tylko tyle, by związał i uzyskał te 50-70% wytrzymałości.
    U mnie zaczęto rozkładanie XPS po 4 dniach
    u mnie dziś o 13 wylali chudziak 10cm b25, w środę rano chcą rozkładać XPS

  8. #16448
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aszypula

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Świdnik
    Kod pocztowy
    21-040
    Posty
    36

    Domyślnie

    Szybkie pytanie bo ciągle się waham, projekt Kordian z Archetonu https://www.archeton.pl/projekt-domu...613_opisogolny, czyli dom parterowy bez użytkowego poddasza, dach kopertowy, garaż w bryle, strop monolityczny, ogrzewanie podłogowe zasilane prądem (raczej pompa ciepła) i tu pytanie, zastanawiam się który wariant będzie lepszy:
    1. Płyta f. nieocieplona od spodu + 20-22cm EPS na płycie, uziom w płycie, ściany nośne (i może działowe) na warstwie ceramiki zasypanej perlitem lub na bloczkach heluz 25 family 2in1 (jak są osiągalne w okolicy). Tu pytanie o garaż, czy dylatować i nie używać EPS na płycie (czyli na i pod płytą garażu nie ma ocieplenia), czy nie dylatować i ocieplać ale chudszą warstwą EPS, np. 10cm. Sciany garażu ocieplone 10cm EPS od strony częsci mieszkalnej.
    2. Płyta f. ocieplona od dołu 10cm XPS + 12cm EPS na płycie, uziom z nierdzewki pod płytą lub stal zwykła w chudziaku pod płytą. W tym wariancie dylatacja płyty raczej ryzykowna gdyż jeżeli nie ocieplę tak samo płyty od spodu w garazu to mogą wystąpić różnice w osiadaniu płyt. Jak ocieplę, to dylatacja traci niejako sens.

    Niestety co bym nie robił i tak nie pozbędę się strat z sufitu monolitycznego do garażu, więc nie wiem czy jest sens garaż dylatować i walczyć o "grzanie ziemią", korci mnie wersja 1 bo jak zminimalizuje mostek na styku ściana płyta to chyba nie będzie termicznie aż tak źle? Bardzo proszę o Wasze opinie. Jeżeli termicznie będzie porównywalnie, to bardziej podoba mi się opcja nr. 1 ("bez plastiku pod płytą"), kwestia czy jest sens dylatować garaż czy po prostu ocieplić w nim płytę na górze i delikatnie "grzać" garaż stratami z części mieszkalnej lub małym grzejniczkiem nisko temp. lub pętlą podłogówki. HEEEELPPPP!

  9. #16449

    Domyślnie

    Jaki jest minimum czas na utwardzenie płyty żeby jechać gazobetonem? Tydzień będzie ok? Z tego co kiedyś czytałem to beton po 3 dniach ma 95% swoich właściwości

  10. #16450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Spokojnie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #16451

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Jaki jest minimum czas na utwardzenie płyty żeby jechać gazobetonem? Tydzień będzie ok? Z tego co kiedyś czytałem to beton po 3 dniach ma 95% swoich właściwości
    Gazobeton jest leciutki to i po 4 dniach możesz postawić. U mnie silke postawiono po 5 i nic sie nie działo, ale ja zalałem B35 chyba czy coś koło tego.
    Z drugiej strony, robiąc w tej chwili dla siebie poczekałbym te 2-3 tyg. Lałbym wodą, poczekałbym aż się obkurczy. Nie ma sie co śpieszyć Przy budowie domu kilka dni nie ma znaczenia.

  12. #16452

    Domyślnie

    To bardziej wykonawca marudzi ale spokojnie, nie idzie nigdzie dostać solbetu piękny czas na budowe.
    Płyta b25 +w8 i jak przystało na 28go kwietnia dodatek zimowy ....

    No jak tydzień mówicie że luz to ok. Wczoraj była lana od 7-8 wodą 11-13, 16-17 dziś rano znowu podlana z 30 minut. Także 3-4 razy dziennie jestem w stanie ja podlewać.

  13. #16453

    Domyślnie

    Czy sedes nie powinien być podpięty jako ostatnie urządzenie wychodzące ? gdzie podpiąć pion piętra kanalizy ?



    Mam bardzo dziwnie zaproponowane wyprofilowanie płyty przy drzwiach, co o tym sądzicie?
    Nie da się tego zrobić innaczej?

    Ostatnio edytowane przez Drops2 ; 30-04-2021 o 22:23 Powód: uzupełnienie

  14. #16454

    Domyślnie

    Jako człowiek z bloku ...
    Czy to jest pęknięcie czy rysa czy ślad po prostu?




    Drugie pytanie takie ślady rdzy to norma? Po prostu pręt zabarwił beton?

  15. #16455
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    TomekPL

    Zarejestrowany
    May 2021
    Skąd
    Bielsko-Biala
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Chciałbym zapytać o wykonanie płyty fundamentowej. Płyta 5x7 pod domek letniskowy. Pracę już zacząłem, stary domek został zburzony, piwnica pod domkiem zasypana gruzem, pospółką a następnie kruszywem 0-30 i zagęszczony. Problem taki, że na 2 stronach jest spadek i szalunek ma wysokość ok 40cm. Nie sypałem po krańcach tam kruszywa ponieważ po zdjęciu szalunku by mi się to wysypało (tak myślę). Zostawiłem tam wolne miejsce żeby wsadzić pręty zbrojeniowe i zbrojenie tylko pytanie czy tak będzie ok? Cała płyta na środku będzie miała 10 - 15 cm i będzie posiadać zbrojenie. Miejscami w tych "dołkach" jest stary fundament, który nawierciłem aby wprowadzić pręty zbrojeniowe. Męczy mnie teraz czy fragmenty płyty, gdzie ich grubość po obrzeżu będzie miała 40 cm to dobry pomysł i czy coś się z tym nie stanie. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	184038512_860034458059045_6522851008616471133_n.jpg
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	105,8 KB
ID:	456490

  16. #16456

    Domyślnie

    Witam. Jak wygląda sprawa drenażu w przypadku płyty fundamentowej? Na jaką odległość od płyty należy odsunąć drenaż?

  17. #16457

    Domyślnie

    Cześć,

    W jaki sposób prawidłowo zabezpieczyć przeciwwilgociowo bok płyty fundamentowej wylewanej w szalunku z desek?
    Poniżej zdjęcie jak to wygląda w stanie obecnym. Myślałem, żeby obciąć czarną folię i po wymurowaniu ścian zabezpieczyć bok płyty fundamentowej razem z pierwszą warstwą bloczka betonowego aż do chudziaka pod XPS masą KMB - jak na zdjęciu czerwona linia.
    Bok płyty fundamentowej będzie jeszcze obłożony XPS 12cm.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20210518_184057.jpg
Wyświetleń:	124
Rozmiar:	97,8 KB
ID:	456594
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aa.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	17,0 KB
ID:	456593

  18. #16458

    Domyślnie

    A jak masz w projekcie?
    Niepotrzebnie się przejmujesz. Niczym nie uszczelniać od wewnątrz. Folie wywinąć na ścianę i obciąć.

  19. #16459

    Domyślnie

    Panowie, czy możecie polecić sprawdzoną, solidną firmę, która wykonuje projekty płyty fundamentowej izolowanej? Zależy mi na tym, żeby projekt był przeliczony pod konkretne obciażenia występujące w budynku, a nie zbrojenie, takie, że czołg utrzyma. W szczególności, że ceny stali niskie nie są

    Budynek parterowy ok 200m2, ściany z silka E18, wiązary, brak ścian działowych nośnych. Badania geotechniczne oczywiście są.

    Pozdrawiam

  20. #16460
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    O ile dobrze kojarzę, to sporo domów stoi tu na płytach projektu http://pwkonstruktor.pl/
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 823 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony