dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 824 z 833
Pokaż wyniki od 16.461 do 16.480 z 16653
  1. #16461

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    O ile dobrze kojarzę, to sporo domów stoi tu na płytach projektu http://pwkonstruktor.pl/
    Dziękuję za namiar. Napisałem też prośby o ofertę do firmy Brinkmann oraz Plateko. Gdyby jeszcze ktoś miał jakąś godną polecenia to proszę pisać.

  2. #16462

    Domyślnie Kanalizacja na płycie

    Czy ktoś się spotkał ze zrobieniem kanalizacji nad płytą fundamentową? Wiem, że zazwyczaj nie ma na nią miejsca, ale w moim przypadkuKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płyta fundamentowa przekrój.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	29,3 KB
ID:	457500
    mam miejsce w proszku PUR (chciałbym go wykorzystać skoro go mam). Czyli kanalizacja byłaby w warstwie proszku PUR.

    Płyta ma być nieocieplona od gruntu (ocieplenie ścian od środka). Chciałbym zbrojenie rozproszone i obwodowo pod ścianami nośnymi pręty. Póki co jest to moja koncepcja jeszcze nie omówiona z projektantem. Przy takiej płycie odpada mi też chudziak.

    Co myślicie o takiej koncepcji płyty oraz o tej kanalizacji nad płytą?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	płyta fundamentowa przekrój.jpg
Wyświetleń:	36
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	457499  

  3. #16463
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Co myślicie o takiej koncepcji płyty oraz o tej kanalizacji nad płytą?
    Na jakiej głębokości względem docelowego poziomu gruntu wyjdzie rura na zewnątrz?

    Pewny jesteś tej termoizolacji od wewnątrz? Znalazłeś ekipę do tradycyjnych tynków zewnętrznych?
    Jak wykończysz od wewnątrz, żeby nie obijalo się od byle uderzenia?

  4. #16464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na jakiej głębokości względem docelowego poziomu gruntu wyjdzie rura na zewnątrz?
    A na jakiej potrzeba? A tak na serio to wyjdę tak jak będzie potrzeba, tzn. w jakimś miejscu płytę "przebiłbym" w dół rurą fi 160.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Pewny jesteś tej termoizolacji od wewnątrz? Znalazłeś ekipę do tradycyjnych tynków zewnętrznych?
    Jak wykończysz od wewnątrz, żeby nie obijalo się od byle uderzenia?
    Na zewnątrz chciałbym dać elewację drewnianą, aczkolwiek patrząc na ceny drewna. W środku planuję dać na styropian płyty G-K lub MgO.

  5. #16465
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    A na jakiej potrzeba? A tak na serio to wyjdę tak jak będzie potrzeba, tzn. w jakimś miejscu płytę "przebiłbym" w dół rurą fi 160.
    Zgodnie za sztuką 0,8-1,2m zależnie od lokalizacji. Oczywiście możesz dac płycej ryzykując zamarzanie skroplin i zatkanie rury.

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Na zewnątrz chciałbym dać elewację drewnianą, aczkolwiek patrząc na ceny drewna. W środku planuję dać na styropian płyty G-K lub MgO.
    Same drogie a wcale nie jakieś super rozwiązania.

  6. #16466

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zgodnie za sztuką 0,8-1,2m zależnie od lokalizacji. Oczywiście możesz dac płycej ryzykując zamarzanie skroplin i zatkanie rury.
    Ale przecież piszę, że spod domu wyjdę na odpowiedniej głębokości, a pod domem jeżeli będzie wyżej to chyba nie ma żadnego znaczenia.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Same drogie a wcale nie jakieś super rozwiązania.
    Piszesz konkretnie o którym rozwiązaniu? Elewacja drewniana? Planuje użyć zwykłego, ale opalanego drewna, czyli wyjdzie na pewno więcej roboty, ale tańsze drewno.

    Płyty GK to drogie rozwiązanie?

  7. #16467
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Ale przecież piszę, że spod domu wyjdę na odpowiedniej głębokości, a pod domem jeżeli będzie wyżej to chyba nie ma żadnego znaczenia.
    Skoro dół płyty jest na -65 to gdzie pion ma przez nią przejść? I jaki sens robienia instalacji wyżej?


    Cytat Napisał Marek.M Zobacz post
    Piszesz konkretnie o którym rozwiązaniu? Elewacja drewniana? Planuje użyć zwykłego, ale opalanego drewna, czyli wyjdzie na pewno więcej roboty, ale tańsze drewno.

    Płyty GK to drogie rozwiązanie?
    Płyta fundamentowa, GK (porównaj z ceną tynku), elewacja drewniana, izolacja od wewnątrz, ściana fundamentowa nie dość, że na płycie to jeszcze lana razem z płytą (ciekawe, jak to zawibrują - a każdy beton konstrukcyjny musi być wibrowany).

  8. #16468

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Skoro dół płyty jest na -65 to gdzie pion ma przez nią przejść? I jaki sens robienia instalacji wyżej?
    Widziałbym to tak, w warstwie ocieplenia (styropian + PUR) robię podejścia i łączę to w jedną rurę fi 160 i tą rurą przechodzę w dół przez płytę, na odpowiednią głębokość, gdzieś pewnie bliżej jej brzegu, ponadto robiłbym z proszku na zewnątrz opaskę przeciwysadzinową, która zmniejszy strefę przemarzania. W warstwie ocieplenia będzie wygodniej układać rury, bo będzie to już na wylanej płycie.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Płyta fundamentowa, GK (porównaj z ceną tynku), elewacja drewniana, izolacja od wewnątrz, ściana fundamentowa nie dość, że na płycie to jeszcze lana razem z płytą (ciekawe, jak to zawibrują - a każdy beton konstrukcyjny musi być wibrowany).
    Planuję budowę samodzielną, wobec czego:
    - płyta fund. - łatwiejsza do wykonania samodzielnie, nie potrzeba już robić chudziaka, ilość betonu wychodzi dość podobnie, nie wiem ile zbrojenia byłoby w obu opcjach
    - tynku sam nie zrobię, a płytę GK przykleję. Ponadto tynk materiał wychodzi taniej? Ile za m2 tynku za materiał?
    - elewacja jeszcze zobaczę jak z nią wyjdzie
    - ocieplenie od środka jest droższe? Niby jak? Wiele łatwiej wyeliminować mostki i zachować ciągłość
    - ściana fundamentowa nie musi być lana razem z płytą, jeżeli to jest problematyczne

  9. #16469
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Jubilerr

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    65

    Domyślnie

    Podmywanie podbudowy pod płytą...

    Przeszukiwałem temat ale nie znalazłem odpowiedzi, mam działkę ze spadkiem i grunt z domieszką gliny, dopiero od 2 metrów głębokości jest piasek. Płyta na gruncie wymienionym - pod płytą 1m zagęszczonej pospółki piaskowej, boki płyty obłożone XPSem, docelowo będą miały być obsypane ziemią do wysokości boku płyty. Czy przy działce ze spadkiem robić w takim przypadku drenaż aby spływająca woda nie podmywała podbudowy? Jeżeli tak to z tego co to wyczytałem nie bliżej niż 1m od płyty? A może jednak jest to zbędne i niepotrzebnie się martwię?

  10. #16470
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jubilerr Zobacz post
    Czy przy działce ze spadkiem robić w takim przypadku drenaż aby spływająca woda nie podmywała podbudowy? Jeżeli tak to z tego co to wyczytałem nie bliżej niż 1m od płyty? A może jednak jest to zbędne i niepotrzebnie się martwię?
    Rób DOKŁADNIE jak masz w projekcie.

  11. #16471

    Domyślnie

    Cześć forumowicze, szukam solucji na kwiatki jakie pozostawił mi wykonawca, otóż niektóre płyty opaski przeciw wysadzeniowej są w takim stanie jak na fotkach, co ja mogę z tym zrobić ? Kopać to metr w ziemie i wymieniać całą płytę czy można to czymś uzupełnić? na drugim zdjęciu wykonawca próbował dziury po łopatach uzupełnić zwykłą pianką, która po prostu wypadła wraz z piaskiem. Niestety wykonawca umywa ręce.

    Drugie pytanie, mam w planach zwykłe wykończenie opaski czyli siatka i klej, czy może dać tylko folie kubełkową i podsypać to wyżej ?

    https://ibb.co/B3Yc4qK
    https://ibb.co/VDZSRts
    Ostatnio edytowane przez Kromka77 ; 20-08-2021 o 01:10

  12. #16472

    Domyślnie

    Witam

    Zgłębiam ten wątek odnośnie płyt fundamentowych ponieważ jestem zdecydowany na takie rozwiązanie.

    Pytanie 1:
    Styropian XPS czy EPS.
    Czy warto oszczędzać na styropianie,( biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny i brak dostępności styropianu), dając EPS zamiast XPS?

    Pytanie 2:
    Planuje położenie 2 warstw po 10 cm na mijankę.
    Czy w ramach oszczędności na pierwszą warstwę dawać xps a na drugą warstwę dawać eps? Czy taki zabieg ma w ogóle uzasadnienie techniczne, ekonomiczne ?

    Potrzebuje na domek, na płytę i burty ok 25 m3 materiału xps. Zaczynam na wiosnę. Wstrzymuje się z zakupem do listopada, grudnia.

    Pytanie 3:
    Zauważyłem za filmach i zdjęciach, że każdy daje pospółkę, potem styro potem folię i żelbet.
    Czy można dawać tez folię pod xps? Warstwy: pospółka, folia, xps, folia, żelbet?
    Chodzi mi głównie o ryzyko podciągania wody, czy dodatkowo zabezpieczyć się warstwą folii?

    Pytanie 4:
    Argument przeciw płycie, często poruszany - gryzonie.
    Czy w prosty sposób nie można zabezpieczyć burt płyty siatką z klejem, a pod spod płyty wysypać tłuczeń lub wylać chudziaka?

    Pytanie 5:
    Podczas wykonywania odwiertów geolog doradził mi aby nie robić opaski przeciwysadzinowej poziomo tylko wkopać burty w pionie.
    Jego zdanie ze 125 cm w pionie spokojnie zabezpieczy przez podmarzaniem.
    Jakie jest Wasze zdanie?

    Pytanie 6:
    Geowłóknina, jakie pełni zadanie ? czy dawać ją od razu po zebraniu humusu?

    Pytanie 7:
    Zbrojenie kompozytowe.
    Czy ktoś stosował, miał do czynienia? Jak to sprawdziło by się na płycie? Może system mieszany kompozyt + stal?


    Dzięki z góry.

  13. #16473
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.313
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pwl93 Zobacz post
    Zgłębiam ten wątek odnośnie płyt fundamentowych ponieważ jestem zdecydowany na takie rozwiązanie.
    Czytałeś ten wątek? Klik też w sygnaturkę.

  14. #16474
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Damis1988

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Powiat Toruński
    Posty
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Rurki mam na płycie chociaż zalane 10cm betonu czyli można to traktować jako w płycie
    W sypialni mam jedynie skręcone pętle na rotametrach, w łazience zageszczone,we wiatrołapie i holu rozrzedzone bo chciałem, żeby w tym pierwszym było chłodniej a ten drugi jest najcieplejszym pomieszczeniem w środku domu.
    I fungla to bardzo dobrze.
    Masz jakieś zdjęcia? Jak mocowałeś rurki do płyty? Zastanawiam się nad podobnym rozwiązaniem.

  15. #16475
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damis1988 Zobacz post
    Masz jakieś zdjęcia? Jak mocowałeś rurki do płyty? Zastanawiam się nad podobnym rozwiązaniem.
    Tak na szybko nie mam zdjęć.
    Rurki były mocowane za pomocą tego typu listew:

  16. #16476
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Proszę o jakieś namiary na firmy z woj.świętokrzyskiego okolice Łagowa

  17. #16477
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.1971 Zobacz post
    Proszę o jakieś namiary na firmy z woj.świętokrzyskiego okolice Łagowa
    Ekipa do SSO.

  18. #16478
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Ekipa do SSO.
    Tak

  19. #16479
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Proszę o namiary na priv firm które realizują sso , ssz, płyty fundamentowe na terenie w. świętokrzyskiego
    Dom typu kostka z lat 80-tych, 175m2, wyłącznie grzejniki purmo , kocioł gazowy vaillant ,kocioł węglowy zębiec 21kw , podłoga styropian 10cm, fundamenty styropian 10cm, ściany styropian 12cm, okna stare plastikowe plus rolety, dach wełna 35cm.
    Panasonic T-cap 9kW 1f mod F , termostat bezprzew euroster 2026tx ,buforek 100litr ,pomp grundfos , 266 litr cwu cyrkulacja grundfos, przedlicznik, SAME GRZEJNIKI !!!
    3 kw fotowoltaika + 6,82 kw

  20. #16480
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jacek.1971

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Siemianowice
    Kod pocztowy
    41-100
    Posty
    176

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    A Ty jakiś z jaskini ?
    Tam dochodzi jedynie TVPis I TRWAM ?
    Dziękuję za pomoc, jeżeli ma ktoś podobne informacje to proszę o nie odpowiadanie na moją prośbę i wzniecanie jakichś potyczek politycznych na forum. Nadal potrzebuje informacji , jestem w trakcie kupowania działaczki w w. świętokrzyskim, na której chcę postawić domek 111 metrów, parterowy, wstępnie chyba na płycie fundamentowej z ogrzewaniem podłogowym i pc 3 kW, do tego docelowo mała fotowoltaika. Ale wracając do tematu proszę o namiary na firmy realizujące budowy na terenie we województwa, rejon Łagowa, z góry dziękuję za pomoc
    Dom typu kostka z lat 80-tych, 175m2, wyłącznie grzejniki purmo , kocioł gazowy vaillant ,kocioł węglowy zębiec 21kw , podłoga styropian 10cm, fundamenty styropian 10cm, ściany styropian 12cm, okna stare plastikowe plus rolety, dach wełna 35cm.
    Panasonic T-cap 9kW 1f mod F , termostat bezprzew euroster 2026tx ,buforek 100litr ,pomp grundfos , 266 litr cwu cyrkulacja grundfos, przedlicznik, SAME GRZEJNIKI !!!
    3 kw fotowoltaika + 6,82 kw

Strona 824 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony