dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 828 z 833
Pokaż wyniki od 16.541 do 16.560 z 16651
  1. #16541

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Zamów audyt energetyczny dla takich danych.
    https://rejestrcheb.mrit.gov.pl/rejestr-uprawnionych
    W tym sęk że strata będzie tak mała że nie warto inwestować w oba ocieplenia.

  2. #16542
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekLewandowski Zobacz post
    W tym sęk że strata będzie tak mała że nie warto inwestować w oba ocieplenia.
    A konkretnie, to w kWh ile wynosi różnica w Twoim przypadku?

  3. #16543

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekLewandowski Zobacz post
    Tak masz rację to bardzo dobre rozwiązanie i pewnie w tą stronę bym robił gdyby nie fakt, że taką płytę robią tlyko konkretne firmy co niestety nie jest tanie bo liczą sobie dużo drożej niż takie które nie są wyspecjalizowane.

    Jaka firma robiła CI płytę ? Ile Cię wyniosła ? I ile m2 ?

    U mnie będzie pompa ciepła.
    Płyta 113m2. Sama płyta kosztowała jak dobrze pamiętam 50tyś (razem z ogrzewaniem podłogowym i rozprowadzeniem wody). Do tego poszło 20tyś na wymianę gruntu pod płytą i drenaż wokół budynku. Natomiast to był 2017 rok, więc teraz pewnie ceny są zupełnie inne. Nazwy firmy już nie pamiętam, ale szukałem w Google. Poprosiłem o wycenę różne firmy od płyt i zdecydowałem się na jedną z nich. Natomiast nie jest to jakaś kosmiczna technologia. Myślę, że jeśli ktoś potrafi zrobić lany strop i ma trochę oleju w głowie to też i z płytą fundamentową sobie poradzi.

  4. #16544

    Post

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A konkretnie, to w kWh ile wynosi różnica w Twoim przypadku?
    Audyt energetyczny może odpowiedzieć na to pytanie

  5. #16545
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekLewandowski Zobacz post
    Audyt energetyczny może odpowiedzieć na to pytanie
    To nie wiesz, na czym bazujesz swoja opinię "strata będzie tak mała że nie warto inwestować w oba ocieplenia"?

  6. #16546

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To nie wiesz, na czym bazujesz swoja opinię "strata będzie tak mała że nie warto inwestować w oba ocieplenia"?
    Bez audyty mogę śmiało powiedzieć że różnica w ogrzewaniu nie wyniesie powyżej 1000 zł rocznie. Gdzieś w internecie natrafiłem na wyniki porównania z których wychodziło około 4-6% różnicy w zużyciu kWh (jeżeli to znajdę to wstawię). Przyjmując nawet że byłoby to 10% uważam, że nadal nie jest to opłacalne. Chyba że potrafisz wykazać inaczej ?

  7. #16547

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekLewandowski Zobacz post
    Bez audyty mogę śmiało powiedzieć że różnica w ogrzewaniu nie wyniesie powyżej 1000 zł rocznie. Gdzieś w internecie natrafiłem na wyniki porównania z których wychodziło około 4-6% różnicy w zużyciu kWh (jeżeli to znajdę to wstawię). Przyjmując nawet że byłoby to 10% uważam, że nadal nie jest to opłacalne. Chyba że potrafisz wykazać inaczej ?
    To ile ty płacisz za ogrzewanie 10 tys rocznie, skoro 10% to może być 1000zł? No to faktycznie 1000zł to żadna różnica. Choć niektórzy to mają na 2 lata albo lepiej.

  8. #16548
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekLewandowski Zobacz post
    Bez audyty mogę śmiało powiedzieć że różnica w ogrzewaniu nie wyniesie powyżej 1000 zł rocznie.
    1000 zł to więcej, niż mnie rocznie kosztuje CO. I to grzejąc prądem z COP=1.
    Zacznij liczyć, bo bez tego bzdury opowiadasz.

    A co uważam za opłacalne masz w sygnaturce (kilka linków - w każdym wyliczenia).

  9. #16549

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    1000 zł to więcej, niż mnie rocznie kosztuje CO. I to grzejąc prądem z COP=1.
    Zacznij liczyć, bo bez tego bzdury opowiadasz.

    A co uważam za opłacalne masz w sygnaturce (kilka linków - w każdym wyliczenia).
    Proponowałbym na początek nauczyć się czytania ze zrozumieniem zanim zaczniesz oceniać czyjeś wypowiedzi.

    Specjalnie pokazałem tak abstrakcyjną kwotę żeby CI uświadomić, że nawet w przypadku gdyby było to 1000 zł rocznie różnicy to nie opłaca się stosować XPSu pod płytę, tym bardziej przy realnych kwotach (których żaden z Nas nie poda bo to już ustaliliśmy) nie ma sensu inwestowanie w XPS od spodu.

    Natomiast jeżeli nadal tego nie rozumiesz to faktycznie weź audyt i osoby które będą w stanie Ci to wytłumaczyć w przystępny dla Ciebie sposób bo ja najwyraźniej nie potrafię

  10. #16550
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekLewandowski Zobacz post
    Specjalnie pokazałem tak abstrakcyjną kwotę żeby CI uświadomić, że nawet w przypadku gdyby było to 1000 zł rocznie różnicy to nie opłaca się stosować XPSu pod płytę, tym bardziej przy realnych kwotach (których żaden z Nas nie poda bo to już ustaliliśmy) nie ma sensu inwestowanie w XPS od spodu.
    Ja to nie widzę sensu dawania termoizolacji na płytę i rezygnację z jej akumulacyjności.
    Brak termoizolacji od spodu, nawet gdy jest powyżej, powoduje, że każda ścianka działowa jest dużym mostkiem do płyty i gruntu.

    Ciężar udowodnienia Twojej tezy spoczywa na Tobie. Wykaz się, jak twierdzisz, ze Słońce krąży dookoła Ziemii.

  11. #16551

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ja to nie widzę sensu dawania termoizolacji na płytę i rezygnację z jej akumulacyjności.
    Brak termoizolacji od spodu, nawet gdy jest powyżej, powoduje, że każda ścianka działowa jest dużym mostkiem do płyty i gruntu.

    Ciężar udowodnienia Twojej tezy spoczywa na Tobie. Wykaz się, jak twierdzisz, ze Słońce krąży dookoła Ziemii.
    Nie widzę dalszego sensu wymiany poglądów z Tobą. Nic konstruktywnego z tego nie wynika.

  12. #16552
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.158
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarekLewandowski Zobacz post
    Nie widzę dalszego sensu wymiany poglądów z Tobą. Nic konstruktywnego z tego nie wynika.
    A coś merytorycznie?
    Mostki do gruntu przy braku termoizolacji pod wyglądają tak:
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Udowodnisz, ze to małe straty?

  13. #16553
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AleksanderPod

    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Skąd
    Krzczonów
    Kod pocztowy
    58-112
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzień dobry,
    Mam pytanie odnośnie styropianu pod posadzke. Podłoga na gruncie, w projekcie mam 15cm styropianu, ogrzewanie podłogowe, posadzka od 6-8cm. Wyszło tak, że muszę dołożyć 2 cm, żeby posadzka nie wyszła zbyt gruba. Mam kupiony styropian EPS 100 10cm i 5cm. Miałem w założeniu robić warstwe 5 plus 10. Teraz zastanawiam się, czy jak dam 2 między nie to nie będzie zbyt kruchy, tym bardziej, że na warstwie 2cm będzie układał instalację hydraulik. Co uważacie aby warstwa 2cm była z XPS. Wtedy byłoby 5cm EPS100, 2cm XPS 300, 10cm EPS 100. Czy to ma sens, jakie są przeciwskazania itp. Bardzo dziękuję za odpowiedź.

  14. #16554

    Domyślnie

    ktoś coś o XPS firmy HOCH ? kosztuje 660 pln gdzie Ursa juz 750 ...

  15. #16555

    Domyślnie

    Miałem go u siebie trochę. Jest ok, polecam.
    Dom 250m2 + garaż 56m2. Projekt indywidualny, płyta fundamentowa gr. 30cm na 20cm XPS. Hydroizolacja płyty szlamem Schomburg. Ściany ceramika 25 P+W, dwa pełnowymiarowe piętra, antresola, okna PCV + HST, dach Braas Turmalin szary kryształ. Ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła Viessmann Vitocal 200-s, wentylacja mechaniczna, ocieplenie ścian wełna fasadowa 20cm. FV nie ma i nie będzie bo tylko bym sprawdzał czy falownik się nie wyłączył przez zbyt wysokie napięcie w sieci.

  16. #16556
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    ktoś coś o XPS firmy HOCH ? kosztuje 660 pln gdzie Ursa juz 750 ...
    jprd..."za Tuska" najdroższy XPS kosztował 350zl i to już był dla mnie kosmos

  17. #16557

    Domyślnie

    podpowiedzcie mi jak rozwiązać temat: mam kostkę brukową, chcę ją przedłużyć płytą fundamentową (30m2) - stanie na tym garaż 35m2 i gospodarczy 18 m2, tam gdzie kostka w rogach chcę dać stopy fundamentowe (głębokość ok 60 cm), a reszta na płycie. Plan na płytę ok 30cm piasku zagęszczonego, folia i zbrojona płyta max 15cm - nie chcę żadnych XPSów itd, budynki nieogrzewane, konstrukcja lekka, prawdopodobnie blaszaki.
    Czy pomysł jest ok?
    Może w płycie dorobić jeszcze stopy?

  18. #16558

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Udowodnisz, ze to małe straty?
    Ciekawa sprawa. 3 sąsiadów mam bezpośrednio przy działce i przez drogę wewnętrzną. 2 w budowie, jeden stoi. Każdy bez XPS pod płytą. Ba nawet nie zagęszczali gruntu i nie dawali kruszywa na szkodach 3 kat.
    Różnica była taka, że bez ogrzewania u mnie na etapie wykończeniówki pod koniec listopada biegałem bez koszulki w min 19stopniach przy -5 w nocy i około zera za dnia, plus niewielkie słońce. U tego co się za chwilę wprowadzał było 5 stopni i mróz w nogi (10 lub 15 najtańszego na płycie). To są takie niuanse, dla których nie rezygnowałbym z wydania 10 tys dla świetego spokoju.

  19. #16559
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hemidall

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    32-048
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał eko_zgonus Zobacz post
    podpowiedzcie mi jak rozwiązać temat: mam kostkę brukową, chcę ją przedłużyć płytą fundamentową (30m2) - stanie na tym garaż 35m2 i gospodarczy 18 m2, tam gdzie kostka w rogach chcę dać stopy fundamentowe (głębokość ok 60 cm), a reszta na płycie. Plan na płytę ok 30cm piasku zagęszczonego, folia i zbrojona płyta max 15cm - nie chcę żadnych XPSów itd, budynki nieogrzewane, konstrukcja lekka, prawdopodobnie blaszaki.
    Czy pomysł jest ok?
    Może w płycie dorobić jeszcze stopy?
    Brzmi bardzo ryzykownie. Jeśli dobrze rozumiem, stopa i płyta trzymają jeden mur... A co pomiedzy nimi?
    Nie lepiej na ławie całość? Drugi wariant, który bym też rozważył, zrobić zbrojoną ścianę fundamentową do głębokości przemarzania. Bez ławy na dole.
    Tak miałem w projekcie, ale ekipa uznała że lepsza normalna ława. Pewnie, tylko że wyszło 2x tyle.
    Dzisiaj wykopałbym na metr szeroki rów, wypożyczył szalunki systemowe, zazbroił zalał betonem z W8, po bokach masę KMB i tyle.
    Mam tak zrobioną ścianę oporową schodów przy wejściu do piwnicy. Nic jej nie ruszyło. Jak całość jest zazbrojona, nie ma prawa pęknąć nawet jak zacznie nierówno siadać. Garaż to nie dom. Aż tyle nie waży.

  20. #16560
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hemidall

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Łazy
    Kod pocztowy
    32-048
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał AleksanderPod Zobacz post
    Dzień dobry,
    Mam pytanie odnośnie styropianu pod posadzke. Podłoga na gruncie, w projekcie mam 15cm styropianu, ogrzewanie podłogowe, posadzka od 6-8cm. Wyszło tak, że muszę dołożyć 2 cm, żeby posadzka nie wyszła zbyt gruba. Mam kupiony styropian EPS 100 10cm i 5cm. Miałem w założeniu robić warstwe 5 plus 10. Teraz zastanawiam się, czy jak dam 2 między nie to nie będzie zbyt kruchy, tym bardziej, że na warstwie 2cm będzie układał instalację hydraulik. Co uważacie aby warstwa 2cm była z XPS. Wtedy byłoby 5cm EPS100, 2cm XPS 300, 10cm EPS 100. Czy to ma sens, jakie są przeciwskazania itp. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Nie wiem jak rury podłogówki będziesz mocował, ale jeśli trakerem i spinkami, nie dawaj bezpośrednio pod rurę mniej niż 5cm, bo będzie pękać.
    Chyba że XPS dasz, ale sprawdź wcześniej czy spinki będą w niego wchodzić. Bo mam wątpliwości.

Strona 828 z 833

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony