dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 35 z 35
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar wierzch
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    1.285

    Domyślnie

    aniaitomek, opinie forumowiczow na temat m.in. mopow firmy Leifheit znajdziesz w watku:
    http://forum.muratordom.pl/proza-zyc...log,t63781.htm

  2. #22

    Domyślnie

    Dla mnie najlepszym urządzeniem jest obecnie parownica Karchera, ale taka zwykła, bez bajerów typu zelazko. Ma szeroką szczotkę, na którą można założyć szmatę (do dużych powierzchni podłóg) oraz wąskie końcówki do mycia fug i zakamarków. Rewelacja. Używam od roku i już nie chce mi się myć podłóg mopem. Wcześniej w ruch szedł tylko mop + woda ze środkiem do mycia (Loba), ale odkąd pożyczyłam od teściowej Karchera, to się w nim zakochałam. Ogromny plus jest taki, że wskutek mycia parą podłogi przestały się tak szybko brudzić. Jednak płyn zostawia jakąś warstwę, która szybciej łapie brud. Dzięki parze podłogi lśnią (mam sporo gresu, ale parownicy używam też do parkietu i paneli - wtedy jednak nie walę parą prosto na podłogę, ale naparowuję szmatę i dopiero wtedy jadę). Przestały tak brudzić się fugi oraz brud przestał wchodzić w nierówności w płytkach. Poza tym bardzo ważne dla mnie jest to, ze w końcu nie mam na podłogach chemii, a gorąca para zabija wszelkie zarazki. Mam małe dzieci, więc to istotne. Muszę kupić takie urządzenie, bo głupio tak ciagle pożyczać od teściowej. Kupię na bank
    Tylko tu i teraz.

  3. #23
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a ja jak na razie, przy trzech psach jestem najbardziej zadowolona z odkurzacza dyson.
    W porównaniu do electroluxa, oraz jakiegoś no-name budowlanego, wciąga wszystko bez zastanowienia, a na dodatek nie trzeba zastanwiać się czy są jeszcze worki itp, filtry też można czyścić.
    Drugą rzeczą z której jestem zadowolona to mop vileda ultramax (plus?), w każdym razie płaski, chociaż do mycia paneli nie jest najlepszy, ciężko go wycisnąć do "prawie" suchego za pomocą wyciskacza.

  4. #24

    Domyślnie

    Witam, jeśli chodzi o parownicę to macie na mysli taką: <http://allegro.pl/karcher-parownica-sc-1-020-odkurzacz-parowy-i2624362913.html> ??

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ten karcher do zmywania okien o którym była mowa jest na prawdę dobry. Nie wiem tylko jak się będą zachowywać akumulatorki. To moim zdaniem jedyny szkopuł. Bo okien co tydzień nie myje.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  6. #26

    Domyślnie

    ale jakiego karchera macie na myśli? na all.. są rózne modele...

  7. #27

    Domyślnie

    Najlepszym urządzeniem do sprzątania domu jest żona a tak poważnie, to jaki karcher jest najlepszy?

  8. #28

    Domyślnie

    Potwierdzam opinię na temat Karchera do mycia okien. Urządzenie składa się z dwóch elementów: ściągaczki z odkurzaczem i spryskiwacza z mopem. Pryskamy szybę ze spryskiwacza, przecieramy mopkiem, a potem ściągamy ściągaczką z włączonym odkurzaczem. Płyn ze spryskiwcza i mopik doskonale usuwają brud, ściągaczka świetnie ściąga wodę, a odkurzacz ładnie ją zasysa. Okna myje się naprawdę szybko i bez wysilku. To potężna ulga w porównaniu do metody: ściereczka z mikrofibry lub papier.

    Żeby nie było wątpliwości o czym mówię, to chodzi mi dokładnie o to urządzenie:
    http://www.youtube.com/watch?v=qK_8WVumx2w

    Rzecz się naprawdę sprawdza i przynosi ulgę w sprzątaniu domu. Z całą pewnością nie jest gadżetem. Polecam

    Jedyny minus to czas działania akumulatora: 20 minut. Przy odrobinie wprawy w ciągu tych 20 minut udaje się umyć wszystkie okna na parterze: 12 sztuk. Potem muszę wstawić maszynę na ładowarkę. Po dwóch godzinach ładowania przystępuje do mycia okien na piętrze: 11 sztuk. Na tych dwóch ładowaniach myję wszystkie okna w domu.

    Na oknach nie pozostają żadne smugi. Czasem jedynie mogą pozostać jakieś resztki wody w kątach okna (odkurzacz może ich nie ściągnąć). Wtedy wystarczy tylko przetrzeć ściereczką w tych miejscach i jest super.

    Teraz nosimy się z zamiarem zakupu parownicy do podłóg. Jednakże na razie nie jesteśmy do końca przekonani.

  9. #29
    Banned
    T-ownik

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Śląsk
    Kod pocztowy
    40-095
    Posty
    64

    Domyślnie

    Ja bym się nie odważył karcherem myć okien, szczególnie okolic uszczelek. Chyba, że mowa o jakimś specjalnie przystosowanym modelu ?

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Diedra
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lublin
    Posty
    198

    Domyślnie

    T-ownik, w poście Grigoriosa masz link do urządzenia, o które chodzi.

  11. #31
    Banned
    cezarywinnicki

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-061
    Posty
    4

    Domyślnie

    Zgadzam się, że coraz mniej czasu jest na sprzątanie domu, samochodu i najłatwiej byłoby wynająć sprzątaczkę lub firmę sprzątającą. Ja osobiście zainwestowałem w sprzęt sprzątający i w soboty wstajemy rano z żoną, żeby do południa posprzątać.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 10-04-2017 o 13:45 Powód: reklama jest nie zgodna z regulaminem Forum

  12. #32

    Domyślnie

    Ja tam pozostaję przy mopie, miotle i bez żadnych wynalazków Zastanawiam się jedynie nad myjką parową, bo ona może się przydać.

  13. #33

    Domyślnie

    wszystkie wymienione urządzenia spełniają swoją funkcję - polecam zapoznanie sie ze szczegółami w celu wyboru odpowiedniego
    reklama na FM jest płatna

  14. #34

    Domyślnie

    Jak dla mnie na na pierwszym miejscu jeśli chodzi o urządzenie, które używamy do sprzątania w domu to jakiś irobot.
    Natomiast na budowie to powtórzę po koledze - odkurzacz przemysłowy.

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Robot sprzątający z funkcją mopowania. Teraz wziąłbym dodatkowo z stacją wysysającą brud.

    Na budowie - odkurzacz przemysłowy z workiem z tkaniny.

    Poza tym odkurzacz wodny - coś a alergików. Żadnego odkurzacza workowego, nawet z filtrami.

    Myjka do okien automatyczna albo robot myjący.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony