dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Temat: wrocław

  1. #1

    Domyślnie wrocław

    witam jestem początkującym działkowiczem chce zasadzić troche Tuj w formie żywopłotu i chciałem sie zapytać gdzie można kupić najlepsze i w miare tanie tuje we wrocłwiu Z góry dziękuje za odpowiedzi

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oresund
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Kod pocztowy
    53-000
    Posty
    553

    Domyślnie Re: wrocław

    Cytat Napisał Kajtek_ogrodnik
    witam jestem początkującym działkowiczem chce zasadzić troche Tuj w formie żywopłotu i chciałem sie zapytać gdzie można kupić najlepsze i w miare tanie tuje we wrocłwiu Z góry dziękuje za odpowiedzi
    a gdzie tak chcesz sp*przyć krajobraz?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ja rozumiem reakcje frontu anty-żywotnikowego, ale może autor wątku musi się szybko odgrodzić od drogi? Są czasami sytuacje, że jednak żywotnik to najlepsze rozwiązanie.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akswał
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    A ja tam tuje lubie - "wieśniara" chyba jestem

    podłączam sie pod pytanie, bo mnie teraz też sadzenie tuj czeka

  5. #5

    Domyślnie ??

    A co sadzenie żywopłotu jest wieśniackie?nie musze sie odgrodzic od ulicy, mam działke koło 500m kwadratowych i wymysliłem żeby posadzić tuje, jestem otwarty na nowe pomysły

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Mymyk_KSK
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    2.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    79

    Domyślnie Re: ??

    Cytat Napisał Kajtek_ogrodnik
    A co sadzenie żywopłotu jest wieśniackie?
    niekoniecznie "wiesniackie" - chodzi raczej o to, że żywopłot z tuj + samotny trawniczek to strasznie oklepany, nudny temat. Przeglądnij forum, jest tyle fajnych żywopłotowych przykładów - nic, tylko się inspirować

  7. #7

    Domyślnie

    no to ja też wieśniara jestem.
    posadziłąm dwa lata temu jakieś 200sztuk
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Szkoda, że nie roślinę bardziej przydatną w środowisku naturalnym...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Szkoda, że nie roślinę bardziej przydatną w środowisku naturalnym...
    a jakie to rośliny są przydatne środowisku

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał elli3
    no to ja też wieśniara jestem.
    posadziłąm dwa lata temu jakieś 200sztuk
    nie przejmuj się,nie jesteś wieśniarą,tutaj na forum tak to już jest,jak jednemu się nie podoba to reszta,mało zorientowana grupa ludzi uważa że to albo niemodne albo roślina cmentarna,chodź już na cmentarzach wszystko się sadzi,od tui po stokrotki, krokusy czy róże.Zauważ jak oglądasz zdjęcia czy to w gazetach czy to np w "Maja w ogrodzie" kiedy odwiedza najładniejsze ogrody to przeważnie wzdłuż ogrodzenia są właśnie te niemodne tuje,ja również mam posadzone wzdłuż ogrodzenia tuje i potraktowałam je jako tło do ogrodu a przed nimi mam zamiar posadzic rośliny kontrastowe,różaneczniki,śliwy czy azalie bądź berberysy,tuje potraktowałam jako tło ogrodu oraz osłonę przed wiatrem czy przed ciekawskimi sąsiadami

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akswał
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Damro?
    A gdzie kupiłaś we wroclawiu porządne tuje?

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    a jakie to rośliny są przydatne środowisku
    "...Bo ogród prawdziwie ekologiczny to ogród, który dostarcza nam dużej ilości pożywienia.. Sprawa staje się bardziej jasna, gdy uświadomimy sobie, że rolnictwo jest jednym z głównych przyczyn zanieczyszczenia środowiska. Grunty rolne zajmują w Polsce niemal 60% powierzchni. Jeśli wokół naszego domu będziemy uprawiać tylko rośliny ozdobne, czy będziemy chcieli stworzyć mały rezerwat dzikiej przyrody to będzie dobre dla przyrody...lokalnej. Jednak warzywa i owoce, które będziemy spożywać będą musiały gdzieś rosnąć. Najprawdopodobniej zaś będą rosły w sadach, polach monokulturowych, w których stosuje się herbicydy, fungicydy, nawozy sztuczne. Do tego dochodzą zanieczyszczenia, które powstają w trakcie transportu. "

    Wojciech Majda "Ogród bez chemii"
    http://forum.muratordom.pl/jak-stwor...ia,t180442.htm
    Wszystkie problemy świata można rozwiązać w ogrodzie.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał Elfir
    Szkoda, że nie roślinę bardziej przydatną w środowisku naturalnym...
    a jakie to rośliny są przydatne środowisku
    Chociażby takie, które dają pożywienie zimą ptakom.
    Jeśli na całym osiedlu rosną tylko żywotniki i trawa, cieżko mówić jest o urozmaiconym ekosystemie.

  14. #14

    Domyślnie

    nie znam takiego ani nie widziałam aby ktoś miał u siebie tylko żywotniki i trawę,każdy ma w nim różne roślinki od tui,trawę po róże czy inne kwiatki dla naszych pszczółek czy motyli aż po marchewkę czy buraka,u mnie tak bynajmniej jest a dodatkowo mam 2 karmniki zrobione przez syna a że jeszcze pod płot przychodzą sarne to i dla nich zawsze coś rzucę,tak więc wilk syty i owca cała.Mam też prośbę,byłam ostatnio na spacerze,jest bardzo dużo zwierząt padniętych,sierotki nie mają co jeśc przez ten śnieg,jak ktoś ma blisko dajcie im cos do jedzenie,sianko,ziarna co kto ma,ja po tym moim spacerze to prawie codziennie teraz wybieram się i co mam to daję.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Przecież leśnicy i koła myśliwskie dokarmiają zwierzynę.

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir
    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał Elfir
    Szkoda, że nie roślinę bardziej przydatną w środowisku naturalnym...
    a jakie to rośliny są przydatne środowisku
    Chociażby takie, które dają pożywienie zimą ptakom.
    Jeśli na całym osiedlu rosną tylko żywotniki i trawa, cieżko mówić jest o urozmaiconym ekosystemie.
    elfir musiałabym cie zaprosić do siebie. co prawda moja budowa to jeszcze budowa ale jakieś 15 atów tej budowy jest nietykalne dla celów budowlanych i od dwóch lat zamieniam powolutku w ogród.
    i mam w nim wszystko to co lubię. i drzewka owocowe i krzewy owocowe i dziki bez i ogródek warzywny i tunel foliowy a w nim rokrocznie przepiękne wielkie papryki i pomidory i trawę i bylinki i inne roslinki i te znielubione przez coniektórych tuje.
    no i muszę się pochwalić: mam 7 sztuk wielkich potęznych dwudziesto trzydziestometrowych jesionów, które uratowałm od tartaku bo jak kiedyś dawno temu kupiłam działkę to stała kolejka chętnych do tych drzew.(myśleli że jak będzie budowa to jesionki do wycięcia)
    a jakie mam widowisko teraz w zimie to bajka .nawet dzięcioły do karmników mi się pchają takie z czerwonymi brzuszkami. śliczne.
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak ktoś ma mały ogródek, w zwartej zabudowie - ok taki żywotnik jest najszybszym i stosunkowo tanim sposobem odgrodzenia się od sąsiada (ale nie jedynym!).
    Ale duże działki? Kto zimą wypoczywa w ogrodzie, tak by musiał się krępować wzrokiem sąsiada? Czy nie lepiej, dalej od domu, zrobić nasadzenie, które przywróci zwierzętom, to, cośmy zniszczyli w czasie budowy. Przecież zabieramy zwierzętom ich naturalne środowisko. I nie tylko ptakom, ale owadom, drobnym ssakom. Skąd w naszym ogrodzie mają być motyle, skoro trzebimy każdy chwast? Jak mamy radę sobie dać ze ślimakami skoro żaden jeż nie przejdzie pod betonową podmurówką ogrodzenia? Skąd biedronki i złotooki na mszyce, skoro brak jest miejsc ich zimowania? I wówczas zaczyna się pryskanie chemią.

  18. #18

    Domyślnie

    złotooków też u mnie dostatek akurat.nie tępię ich i mi nie przeszkadzają.ale ile osób wie co to jest i jak wyglada złotook??
    elfir myślę że trzeba by edukacji zwłaszcza ludzi którzy z miasta z bloku wyprowadzają się za miasto lub na wies i przynajmniej na początku swojego bytowania w nowym domku pojęcia zielonego nie mają jak wyglada złotook i z upodobaniem morduja wszelkie robaczki, które nie przypominają biedronki.
    część się z czasem przyucza a część jest niereformowalna
    jest nas dwoje i Cichy C95.
    budujemy dom 2-osobowy

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar akswał
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    287
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Żadna monokultura nie jest korzystna dla środowiska.

    Ale tuje nie są złe same w sobie. Wyobraż sobie ogród w samej lawendzie, albo tylko rododendrony i nic więcej.

    Porostu myślę że umiar i równowaga jest dobrym doradcą w ogrodzie. Można mieć tuje i inne pożyteczne rośliny. A ja nic nie poradze, że lubie te kolumnowe rośliny.


  20. #20

    Domyślnie

    kupowałem 320 szt szmaragdów na allegro, po 1,4 zł/szt. To było w czerwcu 2009 r, wysokośc 15-20 cm. Jesienią posadziłem, żadna nie wypadła, teraz dostały nawożenie, wodę, i rosną.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony