dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie włazu na strych

    Ocieplenie poddasza idzie na wysokości jętek. Co zrobić, żeby wyłaz z drabinką na strych nie był mostkiem termicznym?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Kupić schody z ocieplaną klapą.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Kupić schody z ocieplaną klapą.
    A następnie docieplić to tak jeszcze z 15cm
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    Cytat Napisał zbigmor
    Kupić schody z ocieplaną klapą.
    A następnie docieplić to tak jeszcze z 15cm
    Można, ale dlaczego wtedy tak nie zrobić z wszystkimi drzwiami zewnętrznymi? A co z oknami?

  5. #5

    Domyślnie

    Ja osobiscie jeszcze nie zrobilem tego, ale...
    Chce dac na stryszku jakas sklejke lub pilsnie, przykleic do nie styropian 20cm, moze owinac to czyms i bedzie sobie lezalo swobodnie na podlodze stryszku.
    Gdy bede chcial wejsc na strych to po prostu przesune plyte ze styro i wchodze, po zejsciu plyta ocieplona wraca na swoje miejsce i dociepla nam wlaz strychowy.
    Mam niby ocieplony wlaz, ale 2cm ocieplenia to tylko zart.

    Pzdr.
    Moj domek
    Zuzycie mojej PCi
    Powierzchnia podłóg ogrzewanych/uzytkowa: 215m2/175 m2;geoTHERM plus VWS 62-2 VAILLANT, 5,9kW,co i cwu,175 l cwu.Kolektor pionowy 100 mb, U-rurka,co podlogowe-całość + 3 drabinkowe grzejniczki.
    Elewacja 20cm styropianu,podłoga 30cm, dach 30cm pianki PUR otw.kom.rekuperator RENOVENT HR L 400,GWC żwirowe.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał Mice
    Cytat Napisał zbigmor
    Kupić schody z ocieplaną klapą.
    A następnie docieplić to tak jeszcze z 15cm
    Można, ale dlaczego wtedy tak nie zrobić z wszystkimi drzwiami zewnętrznymi? A co z oknami?
    Podpuszczasz
    Porównaj sobie parametry klapy i okien oraz stopinie uszczelnienia
    Pozdrawiam,
    Michał

    już mieszkamy

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    zbigmor

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    5.542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mice
    Cytat Napisał zbigmor
    Cytat Napisał Mice
    Cytat Napisał zbigmor
    Kupić schody z ocieplaną klapą.
    A następnie docieplić to tak jeszcze z 15cm
    Można, ale dlaczego wtedy tak nie zrobić z wszystkimi drzwiami zewnętrznymi? A co z oknami?
    Podpuszczasz
    Porównaj sobie parametry klapy i okien oraz stopinie uszczelnienia
    Co by nie porównywać to drzwi zewnętrzne potrafią mieć też ocieplenie grubości 2cm, a po ich drugiej stronie są warunki znacznie ostrzejsze niż po drugiej stronie wyłazu na strych no i są większe.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar monika.KIELCE
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.188
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    91

    Domyślnie

    I dlatego temat drzwi zewn. nie jest ostatecznie rozpracowany. Można dać podwójne drzwi zewn., np pierwsze antywłamaniowe, drugie ciepłe.
    Jest też wiatrołap - pomieszczenie zazwyczaj chłodniejsze niż reszta domu. Jedne drzwi miedzy wnętrzem i wiatrołapem, drugie miedzy wiatrołapem i "zimą".

    A w temacie - popieram piwopijcę - u mnie też tak będzie.
    dziennik budowy domu i ogrodu
    komentarze wszelakie
    filmiki o różach

    Projekt Alter Ego, 133m2 pow. uż., 145 po podłodze + garaż i kotłownia 48m2 nieogrzewane. Podłogówka 100%, DeDietrich MCA15 + 150l zasobnik DeDietrich. WM + JanGaz 350+GWC Ceramiczne. Ściana 18cm styro (miejscami 12cm szarego - wzgl.estetyczne), skosy 15+10cm, sufit 3x15cm wełna 0,032. Podłoga 20cm styro. Okna Thermo90 3 szyby, 3 uszczelki. Kominek wolnostojący dla rekreacji.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar q-bis
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra
    Kod pocztowy
    72-003
    Posty
    1.951

    Domyślnie

    Cytat Napisał piwopijca
    Ja osobiscie jeszcze nie zrobilem tego, ale...
    Chce dac na stryszku jakas sklejke lub pilsnie, przykleic do nie styropian 20cm, moze owinac to czyms i bedzie sobie lezalo swobodnie na podlodze stryszku.
    Gdy bede chcial wejsc na strych to po prostu przesune plyte ze styro i wchodze, po zejsciu plyta ocieplona wraca na swoje miejsce i dociepla nam wlaz strychowy.
    Mam niby ocieplony wlaz, ale 2cm ocieplenia to tylko zart.

    Pzdr.
    Zostało mi styro z podłogówki.
    Rozmiar idealny do otworu, z zakładką kilka cm po dłuższych bokach.
    Na długość bardzo łatwo się dopasował bo on jest z takich pasów naklejanych na folię aluminiową, po prostu go złożyłem na chyba 5 warstw - jest to 3 więc mam ok 15cm styro.
    Bardzo łatwo się odsuwa na bok po otwarciu klapy i wejściu na schodki.
    Coś mi się wydaje, że ta prowizorka przetrwa lata u mnie..
    WARTO? WARTO!

  11. #11

    Domyślnie

    Witam.
    Ja znalazłem dzisiaj w necie Filmik jak chłopaczek zrobił taka klape żeby ocieplić schody strychowe.
    https://www.youtube.com/watch?v=9AYmC0AUOwg

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    DSQ

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Chorzów / 2017 Tychy
    Kod pocztowy
    41-500
    Posty
    159

    Domyślnie

    Ja sobie kiedyś skleiłem taką wielką skrzynkę-budkę z płyt styropianowych, którą stawiam nad otworem włazu. Jak wchodzę na strych przesuwam ją po podłodze strychu na bok a potem przed zamknięciem klapy przesuwam z powrotem. I cała filozofia.
    Dla perfekcjonistów, można doklejać z zewnątrz kolejne płyty tworząc budkę nieomal "pasywną". Można też podkleić dół jakimś filcem czy futerkiem żeby dobrze przylegało do pogłogi na całym obwodzie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brzydal1 Zobacz post
    Witam.
    Ja znalazłem dzisiaj w necie Filmik jak chłopaczek zrobił taka klape żeby ocieplić schody strychowe.
    https://www.youtube.com/watch?v=9AYmC0AUOwg
    Film niedostępny.
    To pewnie Twojego autorstwa?
    Macie może jakieś zdjęcia swoich rozwiązań?
    Dla mnie klapa ocieplona nawet 5cm to o wiele za mało, ale jednocześnie trzeba pamiętać, żeby gdzieś sobie tam nie zrobić wilgoci.

  14. #14

    Domyślnie

    Na górze musisz sobie zrobić po swojemu, czyli -zbić skrzynkę nieco większą niż klapa na strych o wysokości ok 20-30cm.
    Na tej skrzynce zrobić drzwiczki (klapę) otwierane do góry (możesz pomyśleć jak to usprawnić żeby było lekko). Te swoje drzwi i skrzynke ocieplisz po swojemu i będzie perfekt.

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Emtebe

    Zarejestrowany
    Sep 2019
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-864
    Posty
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tolo74 Zobacz post
    Na górze musisz sobie zrobić po swojemu, czyli -zbić skrzynkę nieco większą niż klapa na strych o wysokości ok 20-30cm.
    Na tej skrzynce zrobić drzwiczki (klapę) otwierane do góry (możesz pomyśleć jak to usprawnić żeby było lekko). Te swoje drzwi i skrzynke ocieplisz po swojemu i będzie perfekt.
    Właśnie wymyśliłeś rozwiązanie sprzedawane przez producentów schodów i nazywane przez nich lukiem górnym

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Właśnie wymyśliłeś rozwiązanie sprzedawane przez producentów schodów i nazywane przez nich lukiem górnym
    Jeszcze kilka lat temu trzeba było robić sobie to samemu. PRzynajmniej wiem -żę mam dobrze ocieplone, kwestia wizerunkowa nie jest istotna.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emtebe Zobacz post
    Właśnie wymyśliłeś rozwiązanie sprzedawane przez producentów schodów i nazywane przez nich lukiem górnym
    Patrzę na przykładowy luk górny z Fakro i jakoś tam specjalnie tego ocieplenia nie widać.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	LXW.jpg
Wyświetleń:	659
Rozmiar:	8,4 KB
ID:	453800

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony