dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 46

Temat: reflux

  1. #1

    Domyślnie reflux

    Czym wyleczyć chrobę przewodu pokarmowego -reflux?
    Lek zobojętniający kwasy żołądkowe, Controloc u mnie nie zmniejsza objawów tej choroby.
    Może znacie jakies leki homeopatyczne na tę dolegliwość?

  2. #2

    Domyślnie

    Biorę Anesteloc, mi pomaga, ale jest na receptę.
    A co radzi lekarz?
    maja

  3. #3

    Domyślnie

    No właśnie dał Controloc 20 i wysłał na gastroskopię.
    Miałam już kiedyś to badanie.Nie fajne jest.
    Inny lekarz, bliska rodzina stwierdził,że mam typowe objawy refluksu i kazał jeść małe porcje i dieta. Stosuje się do tego, ale napady bólu , zgagi i innych tego typów sensacji są bardzo uciązliwe.
    Aha, i denerwować sie nie wolno

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Ja tez mam reflux ,odkąd jestem na diecie objawy znikneły Wczoraj pokusiłam się na kanapeczke z pasztetem atak refluksu odrazu był Ale dzis juz nie jem takiego paskuctwa i jest ok

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Mi pomaga Polprazol. Refluks najbardziej dokuczał mi musiałem się często schylać (zbieranie truskawek, pielenie)
    Po wykryciu stosowałem regularnie, ale ataki przestały mi dokuczać i odstawiłem lek. Odstukać, ponad rok mam spokój
    Diety nie przestrzegam
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kar_ma
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    374
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    31

    Domyślnie

    Mnie Controloc pomagał. Nie wiem ile bierzesz tabletek - czy standardowo jedną na czczo? Kiedy dolegliwości były bardziej nasilone to lekarz przepisał mi Controloc 40 lub zalecił zwiększenie ilości Controlocu 20 - tzn. można przyjąć kilka tabletek w ciągu dnia, kiedy czujesz, że sytuacja się pogarsza - chyba max. dawka dobowa to 8 szt. (ale nie potwierdzę w tej chwili na 100%). U mnie najgorzej bywało w nocy i czasem budziłam się od kwasów i wtedy zażywałam dodatkową tabletkę i to pomagało.

    Generalnie stresy nasilały u mnie refluks, spokojniejszy tryb życia bardzo pomagał. A może bierzesz jakieś inne leki, które nasilają wydzielanie kwasów - u mnie okazało się, że to tabletki hormonalne...

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba wszystkie te wymienione przez Was leki mają takie samo działanie, zobojętniają kwasy.
    Biorę jeszcze Gopten 2, na nadcisnienie.
    Czy mieliście robioną gastroskopię czy też diagnoza została postawiona przez lekarza na podstawie objawów?

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar stukpuk
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Słupsk
    Posty
    16.523
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112
    Chyba wszystkie te wymienione przez Was leki mają takie samo działanie, zobojętniają kwasy.
    Biorę jeszcze Gopten 2, na nadcisnienie.
    Czy mieliście robioną gastroskopię czy też diagnoza została postawiona przez lekarza na podstawie objawów?
    Mi na 100% powiedzieli dopiero po gastroskopii. Ale lekarz rodzinny dobrze podejrzewał.
    Stuknięte komentarze
    dziennik pana stuka

    Żeby drzewa z których będą nasze trumny rosły jak najdłużej!

  9. #9

    Domyślnie

    Idź na gastroskopię, ja byłam w Warszawie (płatne ok 130 zł) obok Riviery -tam jest przychodnia specjalistów gastrologów. Sprzęt nowoczesny, rura do łykania cienka i całość trwa naprawdę króciutko (znieczulenie miejscowe). To się da przeżyć, bo nie boli a cała nieprzyjemność jest czysto psychiczna (polecam zamknąć oczy natychmiast jak wsadza do buzi taką plastikową wkładkę a otworzyć jak się usłyszy, że to koniec). Namawiam, bo przy okazji wykluczymy wszelakie inne nieprzyjemności (owrzodzenie np.) - oby!
    leczenei "na oko" nie zawsze jest dobre. ja 1,5 miesiąca walczyłam z bólem, wylądowałam nawet na ostrym dyżurze, ilu lekarzy mnie przyjęło, już nawet nie zliczę a po gastroskopii mam pewność..
    Opcjonalnie jest pigułka gastrologiczna (chyba nie pomyliłam nazwy), łyka się to-to i dostaje obraz całego przewodu pokarmowego. Tyle, że kosztuje 3 000 zl ;(
    pozdrawiam
    Mwanamke

  10. #10

    Domyślnie

    Też mam to dziadostwo! Generanie pantoprazol jako środek czynny 2 x 20, albo 1 x 40 pomaga. 1 x 20 to po leczeniu profilaktycznie mogę sobie brać.Stres zwiększa objawy. Brak snu to też stres! Gastoskopia konieczna. Sam się wybieram, bo już kilka lat nie robiłem, a kiedyś zapalenie błoby śluzowej żołądka i dwunastnicy u mnie stwierdzono. Jeszcze otwarty temat bakterii Helico Pylori
    Per Aspera Ad Astra

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Helico Pylori robiłam badania w tym kierunku ..podobno nie mam badanioa z krwi ale nie sa 100% podobno...Ja czuje sie ok juz leków nie jem i w zasadzi jak nie jem nic ostrego,pikantnego i słodkiego i gazowanego to nic sie nie dzieje.

  12. #12

    Domyślnie

    Ja też nie mam "helicobactera", sprawdzone.
    Biore obecnie Cocntroloc 40, raz dziennie i na razie lepiej jest, ataki nie występują.
    Stresu niestety nie da się uniknąć pracując zawodowo, przynajmniej ja nie potrafię.
    Przyznam się jeszcze, że w akcie desperacji kupiłam sok Noni. I popijam sobie.Nie wiem czy pomożę, ale chyba nie zaszkodzi.
    A na gastroskopię wybiorę się"niebawem".

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Wszystko już zostało napisane....
    Może dodam - gastroskopii się nie bój. dawniej robili tylko sztywnym wziernikiem, teraz gietkim, mniej to traumatyczne. Sztywnym się robi tylko wtedy, jak jest prawdopodobieństwo, że trzeba będzie wycinek pobrać. U ciebie raczej nie.
    Controloc 40 powinien pomóc. Mozna jeszcze trochę zwiększyć dawkę, sprawdź sobie ulotkę. Ten lek nie zobojętnia ale hamuje wydzielanie. Może jakas melisa do tego No i faktycznie dieta.

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Co do diety to trzeba sobie samemu ustalić listę co wywołuje niepożądane objawy. Mój gastrolog kazał nam zapisywać przez kilka tygodni skrupulatnie po czym się źle czujemy (oboje z mężem mamy refluks stwierdzony po badaniu gastroskopijnym) Np. ja nie mogę jeść min. ciasta drożdżowego albo niektórych rodzajów pieczywa bo potem bardzo cierpię a mój mąż za to odwrotnie - jemu to nie szkodzi. Pomogło nam to bardzo.
    Poza tym braliśmy Nolpaze z recepty, Iberogast doraźnie.
    Radykalnie też zabroniono nam picia naparów ziołowych zawierających mięte, ponieważ dodatkowo przyczyniają się do rozluźnienia mięśni a jak wiadomo refluks to efekt poluzowanych mięśni przy zwieraczu przełyku, więc bez sensu jest jeszcze dodatkowo je rozluźniać.
    Tak naprawdę najskuteczniejszym leczeniem refluksu byłaby metoda operacyjna ale nie zawsze objawy są tak nasilone by warto było się dać pokroić

  15. #15

    Domyślnie

    Ważne tez, by controloc rac na czczo 20 minut przed jedzeniem - gdy się tego trzymam, to pomaga, a gdy się zapomnę i szybciej cos zjem i wypiję kawę - cały dzień refluks daje popalić.

    Bardzo ważna jest specjalna dieta
    Warto pić siemię lniane - gdy piłam codziennie po 2-3 razy, dolegliwości w ogóle nie miałam.


    Co do gastroskopii - miałam dwa razy i da się przeżyć ale robiłam prywatnie, bo mieli lepsze (cieńsze) gastroskopy. W ostatniej miałam pobierany wycinek na test helicobacter i mimo to miałam robionym miękkim, czyli giętkim gastroskopem.

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Włodek W.
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Skąd
    warszawa była
    Dzielnica
    zachodnie
    Posty
    1.929

    Domyślnie

    Dieta odpowiednia i nic nie biorę z tabletek
    Czasami ziółek zaparzę. i Jest OK.U Bonifratów kupuje .Korzystam dopuki jeszcze są.
    Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło..

  17. #17

    Domyślnie

    Zrobiłam gastroskopię.
    Okazało się, że mam stan zapalny dwunastnicy, liczne nadżerki. Wzięto do badania histologicznego wycinki.
    Zarzucanie pokarmu i bóle w klatce piersiowej były skutkiem tej chorej dwunastnicy,
    Refluksu ani przepukliny przełyku nie stwierdzono.
    Więc objawy były mylące.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    omeprazol, kreon, dieta.....
    nie martw się, dwunastnica rzadko jest niebezpieczna

  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki za pocieszenie i radę.
    Ja się tak bardzo nie martwię.łykam lekarstwa i mam nadzieję, żę niebawem będzie lepiej .
    Chodziło mi o to, że objawy wskazywały na inną chorobę, a jest co innego.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112
    ... objawy wskazywały na inną chorobę, a jest co innego.
    Nie jesteś sama... łączę się ale... i reflux i dwunastnica i... szkoda gadać - i do tego trzeba sobie odmawiać tyle przyjemności - a ta lubię dobre jedzonko ... i pitko
    Znowu trzeba iść na gastroskopię - nie cierpię

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony