dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie Czy ma ktoś szuflady kuchenne szerokie na 120cm.???

    Pytanie jak wyżej
    Mam w projekcie takiej właśnie szerokości szuflady i obawiam się czy nie za duże?Ostatecznie myślę o 100cm ale może ktoś z Was ma takie giganty i napisze jak z użytkowaniem?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nysza
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Niepołomice
    Dzielnica
    Śródmieście
    Posty
    106

    Domyślnie

    ja mam metrówki i tak jestem zadowolona, że bardzo żałuję iż nie dało się zrobić u mnie większych ... w ogóle schylanie się na kolanach aby wydostać garnek z czeluści tradycyjnej szafki to porażka ....
    Piękno tkwi w każdej z nas - pozwól je w sobie odkryć ...
    Nysza

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Cytat Napisał Nysza
    ja mam metrówki i tak jestem zadowolona, że bardzo żałuję iż nie dało się zrobić u mnie większych ...
    A po polsku to jak to będzie?

    Przy takiej szerokości pamiętaj o uchwytach, które można pewnie i mocno złapać, bo tak szeroka szuflada zapełniona waży dziesiątki kilogramów.
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  4. #4
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól
    Cytat Napisał Nysza
    ja mam metrówki i tak jestem zadowolona, że bardzo żałuję iż nie dało się zrobić u mnie większych ...
    A po polsku to jak to będzie?

    Przy takiej szerokości pamiętaj o uchwytach, które można pewnie i mocno złapać, bo tak szeroka szuflada zapełniona waży dziesiątki kilogramów.


    pytanie ? . Czy posiadasz szuflady o takiej szerokości i jaki prowadnice są stosowane do Tak szerokich szuflad ?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Koleżanka ma, nie jestem pewna czy 120cm może nawet więcej. Ma takie metalowe listwy na szczycie frontu, prowadnice działają bez zarzutu, tylko paznokcie się łamią przez te niby uchwyty. Ale kiepsko się wysuwa szuflada załadowana talerzami, czyli bardzo obciążona.
    Okucia nie wiem jakie, ale z tych wypasionych.

    Ja będę miała setki i nic nienauczona doświadczeniem też robię bezuchwytowe, ale inne rozwiązanie niz to z listwami, oby lepiej to działało.
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  6. #6
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    zapewne mówisz o takich uchwytach http://allegro.pl/item922877346_uchw...niowy_fe2.html zastosowanie w nowoczesnych kuchniach lub takie http://img535.imageshack.us/img535/8397/dsc00688k.jpg

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Jakieś takie właśnie.
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba zdecyduję się ostatecznie na 100cm.....Drugie pytanko dotyczy szerokości górnych szafek-chcę otwierane tradycyjnie i czy 60cm to nie za dużo?Tak by mi odpowiadały najbardziej wizualnie,ale małż ma wątpliwości że za szerokie będą???Ma ktoś takie? Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi

  9. #9

    Domyślnie

    Koleżanka ma tylko 100cm bez żadnych szafek i denerwuje się wówczas, gdy ktoś pomaga jej w przygotowywaniu posiłków (mąż, dzieci), bo gdy coś wyciąga z szyflady wszyscy muszą na komendę odrywać się od swojego zajęcia i robić dostęp do szuflady. Poza tym jednym minusem bardzo je chwali.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Dobre
    Na (nie)szczęście mi nikt nie pomaga w kuchni
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  11. #11
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    Cytat Napisał mme33
    Chyba zdecyduję się ostatecznie na 100cm.....Drugie pytanko dotyczy szerokości górnych szafek-chcę otwierane tradycyjnie i czy 60cm to nie za dużo?Tak by mi odpowiadały najbardziej wizualnie,ale małż ma wątpliwości że za szerokie będą???Ma ktoś takie? Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi

    jest to na górne szafki zbyt duża odległość aczkolwiek stosuje sie takie rozwiązania

  12. #12

    Domyślnie

    mój brat ma szuflady 120 i z tego co widzę nie szczególnie sie męczy ich używaniem, a wręcz przeciwnie chwali sobie ich pojemność, uchwyty solidne stalowe, prowadnice oczywiście jakieś markowe.
    Budowa, w to mi graj

  13. #13

    Domyślnie

    ANSE&DREW myślę że to samo mamy na myśli czyli chodzi mi o szerokość pojedyńczych drzwi szafki na 60cm ...czy nie za dużo?

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zrób to sam

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    67

    Domyślnie

    Spróbuję odgrzać kotleta po tych zaledwie 11 latach . Mam głęboką wnękę, chcę ją wykorzystać maksymalnie na szafę na ubrania i szuflady wychodzą mi ok 82cm szerokie i 65 cm głębokie. Wysokość planuję żeby były pojemne i wygodne 25 cm.

    Jakie prowadnice polecacie do takich dużych szuflad, żeby wytrzymały duże grono użytkujących osób a zarazem żebym nie musiał domu sprzedać?

    myślałem o rolkowych bo najtańsze i pewnie dużo mniej się zużywają od kulkowych, ale w sklepie uświadomili mnie, że owszem są o dł 650mm ale nadają się raczej do wąskich szuflad np 40cm. Są jeszcze dolnego montażu blum movento ale ich cena 170 zł x 10 szt to trochę dużo. Znalazłem coś takiego o połowę tańsze, czy ktoś zopiniuje? https://amix.pl/pl/prowadnice-meblow...dlugosc-600_mm

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał mme33 Zobacz post
    [..... chodzi mi o szerokość pojedynczych drzwi szafki na 60cm ...czy nie za dużo?
    To zależy od wysokości szafki. Na mojego czuja - kwadratowe drzwi 60 cm będą szybciej obwisać.
    Przy wyższej szafce zmieszczą się trzy zawiasy - i to z mojej praktyki jest bezpieczniejsze rozwiązanie.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    zrób to sam

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Prudnik
    Kod pocztowy
    48-200
    Posty
    67

    Cool

    Cytat Napisał MarynaM Zobacz post
    To zależy od wysokości szafki. Na mojego czuja - kwadratowe drzwi 60 cm będą szybciej obwisać.
    Przy wyższej szafce zmieszczą się trzy zawiasy - i to z mojej praktyki jest bezpieczniejsze rozwiązanie.
    Rozumiem, że ja też mogę liczyć na odpowiedź za najbliższe.... 11 lat?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony