dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 161 do 167 z 167
  1. #161
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sungsan Zobacz post
    Jeżeli możesz to powiedz jaką Ty wybrałeś?

    Czym się sugerować przy wyborze?
    Czy ktoś mógłby mi coś poradzić, zaproponować konkretny model?
    Ja mam biologiczną z centroplastu. Takie trzy studzienki razem spięte. Każda ma własny szeroki właz i to zaleta. Uboga jednak w sterowanie to wersja, a jak szukałem to zmiana na pełną automatykę ze sterownikiem za dużo wychodzi. Jak szukasz czegoś, to po krajowych producentach, abyś miał tego serwis. Centroplast to krajowy producent, ale jeszcze są inne firmy. Szukaj wytrzymałego zbiornika oczyszczalni, którego nie miał i nie ma actibloc oraz z dużymi włazami, których actibloc 4 lti też nie ma. Liczy się to, że oczyszczalnia się nie zapadnie oraz to, abyś mógł mieć do niej pełny wgląd i łatwiejszy serwis. Sterowanie ważne, więc kupuj taki z dobrą automatyką, aby samo działało. Nie polecam jakiś konkretnych producenta, bo to zależy jaki instalator ofertę ci da. Nawet taką dobrą oczyszczalnię, drenażem małym i słabo podsypanym drenażem, bardzo szybko zniszczysz.

  2. #162
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    krzysztofanglik

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Adamów Rososki
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    5

    Domyślnie Typ oczyszczalni do użytku sporadycznego

    Chciałem podpiąć się pod temat.

    Chcę zainstalować sobie małą oczyszczalnię na działce rekreacyjnej, natomiast nie jestem pewien czy w moich warunkach będzie działała poprawnie - przez pierwsze 2-3 lata na działce będą 2 osoby na weekend raz w miesiącu. W czasie takiego pobytu wytworzymy max 0.5m3 ścieków. Po 2-3 latach zamierzam skończyć adaptację budynku i będę mógł spędzać na działce 2-3 weekendy na miesiąc. W sezonie zimowym będzie pusto.
    Dzwoniłem do kilku firm i przedstawiciele twierdzą że nie będzie żadnego problemu, ale chciałbym się upewnić - w końcu oni zarabiają na sprzedarzy więc czemu mają mi powiedzieć że ich produkt nie będzie działał...

    Warunki na działce są chyba dobre - bardzo przepuszczalna gleba (bardzo piaszczysta) wody gruntowe zdecydowanie poniżej 2.5m i nie mam problemu z powierzchnią.

    Czy oczyszczalnie przydomowe mogą działać w warunkach bardzo małej ilości ścieków zasilających (innymi słowy czy nie wyschną?), jeśli tak to jakie typy czy modele są preferowane a których unikać?

    Pozdrawiam
    Krzysztof Anglik

  3. #163

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Podpinam się pod temat.

    Poczytałam, poczytałam i zrozumiałam tyle: nie brać tych wynalazków z lejkiem i tych bez osadnika gnilnego.
    Brać duże, z osadnikiem, zautomatyzowane. Czyli które konkretnie? Ratunku, pomocy :/

    Chciałabym móc (prawie) całą wodę oczyszczoną wykorzystać ponownie (do podlewania, a ogród mam taki, że każda ilość wejdzie). Miesięcznie mamy ścieków ok. 6 kubików przy 4 osobach. Może dla niektórych nierealne, ale: zmywarka jest, woda z pralki używana jest do spłukiwania toalety, guzik w WC mały i duży. Prysznice szybkie i konkretne zamiast polegiwania w wannie. Naprawdę oszczędzamy i szanujemy wodę.

    Gleba właściwie piaszczysta. Chciałam oczyszczalnię + zbiornik na wodę (np. 2m3). Bez drenażowania (zamula?). Co tydzień mogę załączyć pompę i podlewać ogród. Przy obecnym klimacie nawet zimą można to robić, ale w razie czego mam własny wóz asenizacyjny i oczyszczoną wodę mogłabym wylewać na własną łąkę.

    Więc co mam wybrać? Śląskie, łódzkie, świętokrzyskie - w takim rogu jestem.

  4. #164

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztofanglik Zobacz post
    Chciałem podpiąć się pod temat.

    Chcę zainstalować sobie małą oczyszczalnię na działce rekreacyjnej, natomiast nie jestem pewien czy w moich warunkach będzie działała poprawnie - przez pierwsze 2-3 lata na działce będą 2 osoby na weekend raz w miesiącu. W czasie takiego pobytu wytworzymy max 0.5m3 ścieków. Po 2-3 latach zamierzam skończyć adaptację budynku i będę mógł spędzać na działce 2-3 weekendy na miesiąc. W sezonie zimowym będzie pusto.
    Dzwoniłem do kilku firm i przedstawiciele twierdzą że nie będzie żadnego problemu, ale chciałbym się upewnić - w końcu oni zarabiają na sprzedarzy więc czemu mają mi powiedzieć że ich produkt nie będzie działał...

    Warunki na działce są chyba dobre - bardzo przepuszczalna gleba (bardzo piaszczysta) wody gruntowe zdecydowanie poniżej 2.5m i nie mam problemu z powierzchnią.

    Czy oczyszczalnie przydomowe mogą działać w warunkach bardzo małej ilości ścieków zasilających (innymi słowy czy nie wyschną?), jeśli tak to jakie typy czy modele są preferowane a których unikać?

    Pozdrawiam
    Krzysztof Anglik
    Oczyszczalnia nie będzie działać poprawnie przy tak małym użytkowaniu tylko 2 osób.

    Podejrzewam, że firmy oferowały Ci najtańszą wersję oczyszczalni, opartą na jakimś osadniku gnilnym. W teorii można zrobić taką oczyszczalnię, ale przez okres 2-3 lat użykować ją jak zwykłe szambo, czyli wybierać raz na sezon przed zimą. Jak już, ktoś wprowadziłby się tam na stałe, mógłby zacząć ją użytkować jak zwykłą oczyszczalnię. Drenaż w takim przypadku jest na początku zbędny bo w sumie masz szambo, mogące być osadnikiem po ponownym włożeniu filtra. Robi się jednak komplet, bo nie ma sensu potem dorabiać samego drenażu. Tyle teorii w praktyce to i tak się u Ciebie nie ma sensu to robić, gdyż nie zamierzasz tam mieszkać na stałe. To zaś przynosi największe korzyści, a raczej podstawy do budowy oczyszczalni.

    Lepiej działają oczyszczalnie biologiczne, ale to już " inna bajka " i nie w Twojej sytuacji.

    W sumie to ironiczne, że każdy nie widzi w tym problemu i zorbi Ci oczyszczalnię. Szambo o jakiejś normalnej pojemności, kosztuje z montażem podobną kwotę
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 21-04-2020 o 18:59

  5. #165

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tenarek Zobacz post
    Dzień dobry

    Podpinam się pod temat.

    Poczytałam, poczytałam i zrozumiałam tyle: nie brać tych wynalazków z lejkiem i tych bez osadnika gnilnego.
    Brać duże, z osadnikiem, zautomatyzowane. Czyli które konkretnie? Ratunku, pomocy :/

    Chciałabym móc (prawie) całą wodę oczyszczoną wykorzystać ponownie (do podlewania, a ogród mam taki, że każda ilość wejdzie). Miesięcznie mamy ścieków ok. 6 kubików przy 4 osobach. Może dla niektórych nierealne, ale: zmywarka jest, woda z pralki używana jest do spłukiwania toalety, guzik w WC mały i duży. Prysznice szybkie i konkretne zamiast polegiwania w wannie. Naprawdę oszczędzamy i szanujemy wodę.

    Gleba właściwie piaszczysta. Chciałam oczyszczalnię + zbiornik na wodę (np. 2m3). Bez drenażowania (zamula?). Co tydzień mogę załączyć pompę i podlewać ogród. Przy obecnym klimacie nawet zimą można to robić, ale w razie czego mam własny wóz asenizacyjny i oczyszczoną wodę mogłabym wylewać na własną łąkę.

    Więc co mam wybrać? Śląskie, łódzkie, świętokrzyskie - w takim rogu jestem.
    No przyznam, że u Ciebie moc chęci, możliwości i pomysłów . Jak chcesz wykorzystać ścieki oczyszczone do podlewania to musi tam działąć dobra i sprawna oczyszczalnia biologiczna, a nie zautomatyzowany osadnik . Wybór oczyszczalni w tym względzie jest olbrzymi i polecam oczyszczalnie pracujące w technologii SBR i z pełnym sterowaniem. Oczyszczalnia to zawsze " małżeństwo", tego co gromadzi osad i oczyszcza oraz tego gdzie wsiąka - rozsącza się. To że chcesz pomiędzy wstawić zbiornik, aby coś nie coś odzyskać, nie powinno wpływać na wspomniany układ. To taki duży skrót tematu
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 21-04-2020 o 19:12

  6. #166
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    vpowerdiesel1983

    Zarejestrowany
    May 2020
    Skąd
    Łagiewniki
    Kod pocztowy
    58-210
    Posty
    1

    Domyślnie

    WojtekINST jaka długość drenażu z pakietami powinienem wykonać dla ZBS 6c kp? 2osoby dorosle i 2 dzieci. Gleba dobrze odbiera wode. Przeważnie piasek. I czy w ogóle opłaca się inwestować w te pakiety? Ponoć dużo mniej kopania z pakietami. Czy jednak klasyczny drenaż?
    Ostatnio edytowane przez vpowerdiesel1983 ; 10-05-2020 o 13:14

  7. #167

    Domyślnie

    Cytat Napisał vpowerdiesel1983 Zobacz post
    WojtekINST jaka długość drenażu z pakietami powinienem wykonać dla ZBS 6c kp? 2osoby dorosle i 2 dzieci. Gleba dobrze odbiera wode. Przeważnie piasek. I czy w ogóle opłaca się inwestować w te pakiety? Ponoć dużo mniej kopania z pakietami. Czy jednak klasyczny drenaż?
    To tak na wstępnie 24m na pakietach, czyli 2 x 12m musi być . Pakiety upraszczają, a raczej ułatwiają montaż poprzez to, że zużywasz mniej żwiru płukanego oraz robisz mniejszą długość drenażu. Jednak należy pamiętać, że i tak należy użyć żwiru płukanego 16-32 pod spód oraz po bokach. Geowłóknina powinna być układana na płasko nad górną powierzchnią rury, a tym samym pakietu.

    Jeśli chciałbyś zrobić drenaż po staremu ( tradycyjnie ), to trzeba byłoby zrobić z dwa razy dłuższy - 48m. Na drenażu nie ma co oszczędzać, wiec taka ilość metrów, będzie się też wiązała z dużą ilością podsypki - żwiru płukanego. Jeśli wiec masz kasę i miejsca pełno, zawsze jest lepiej zrobić więcej.

    Wiadomo, że ilość miejsca na działkach nowych jest mniejsza niż było to kiedyś. Grunt podrożał, a większość budowanych domów jest chyba na działkach poniżej 2000m2, dlatego więcej się montuje na pakietach niż tradycyjnie.

    Mi się jedno podobało w pakietach, że jest tam gruba - pomarańczowa, rura kanalizacyjna, którą nacinają, a nie takie szaraczki co są wszędzie w zestawach spotyka i strach na nich stanąć
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 11-05-2020 o 06:47

Strona 9 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony