dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 167
  1. #21

    Domyślnie

    Ja mam biologiczną. Wystarczy studnia chłonna. Nie wierci się jej. Jest to wykop odpowiednich rozmiarów zasypany grubym kruszywem. W środku pionowo rura obsypana kruszywem. Z tą 2 klasą czystości wody za oczyszczalnią to bym był ostrożny (raczej chwyt marketingowy). Czasem zagladam do studzienki. Ja bym tej wody do oczka nie wpuścił. Wprawdzie nie ma zapachu, ale nie wydaje sie zbyt klarowna. Wprawdzie jej nie nabierałem, ale z góry nie wygląda super.
    Co do bezproblemowego odprowadzania tej wody do rowu czy rzeki, to samowolnie nie wolno. Trzeba przejść odpowiednią procedure i uzyskac zgodę.
    Mimo to polecam oczyszczalnie biologiczna. Ja oobiście bym nie chciał, aby większa częśc mojej działki służyła za oczyszczalnię. W tradycyjnych oczyszczalniach wiekszość procesu oczyszczania odbywa się już w ziemi.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawEla
    a i smacznego ogórka z tego pola
    Ale tam, to uprawiają tylko na sprzedaż

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65
    Nie mówię że to jest, a raczej było dobrze robione ale podejrzewam że nie wiesz o jakim zjawisku piszesz. Przynajmniej miałem to szambo.
    i co z tego i tak to co zebrałeś wylałeś na polu...
    a i żeby nie było tylko OT: oczyszczalnia biologiczna u mnie oferty 6-16tyś (na 5-6 osób), no i z tą wodą może być jak napisał "7tonik": operat wodnoprawny, ale z tym bywa różnie, możesz spojrzeć tu (nie wiem czy coś się od tego czasu nie zmieniło, ale myślę, że to dobry początek):
    http://forum.muratordom.pl/operat-wo...ny,t126445.htm

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał PawEla
    Cytat Napisał KrzysztofLis2
    Zmieni się, ale tylko wtedy, gdy ludzie mieszkający w tychże miejscowościach będą chcieli to zmienić. Samo z siebie, to będzie się zmieniało baaaaaardzo wolno.
    A do tego czasu życzmy im szczęśliwego mieszkania na własnych gównach. Tylko niech nie narzekają że cywilizacja ich wykańcza i co raz to nowe choroby. a i smacznego ogórka z tego pola
    I własnie rok temu stwierdziłem że czas na te zmiany, ogórków ani innych ważyw na tym polu nie uprawiam (wierzba energetyczna), któryś z kolegów pisze że nie chciałby żeby jego działka służyła za oczyszczalnie. Nie widziałem jeszcze żeby woda płynęła pod górę. Pełne oczyszczenie ścieków następuje około1,5 m pod poziomem drenażu. Specjalne zezwolenie na odprowadzenie ścieków do gruntu obowiązuje powyżej 5 metrów sześciennych na dobę. W projekcie który otrzymałem od firmy która montowała było założone że zwykły śmiertelnik zużywa 150 litrów na dobę, pomnożone przez 5-ciu mieszkańców daje 750 litrów razy 30 dni daje 22,5 tyś. litrów na miesiąc. Taka jest możliwość przerobowa oszczyszczalni ( takiej jak moja)
    I może już wystarczy tych uszczypliwości. Ciekawe czy wszyscy jesteście tacy święci? A co z kibelkiem na działeczce podczas budowy Też gówno na działce zasypane a może jeszcze nie?

  5. #25
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    hhhhhhhhh jeszcze nie zasypalem chociaz mam juz kanalize
    a tak wogole to wole ogorki urawiane na moim gow........ niz ta chemia co jest w szklarniac
    to co ja oddaje jest owiele mniej szkodliwe niz to co jem
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi_
    hhhhhhhhh jeszcze nie zasypalem chociaz mam juz kanalize
    a tak wogole to wole ogorki urawiane na moim gow........ niz ta chemia co jest w szklarniac
    to co ja oddaje jest owiele mniej szkodliwe niz to co jem
    Swięta prawda kolego. Mama pracowała wiele lat w dużym zakładzie szklarniowym. Woda, nawóz sztuczny i ciepło, ani grama gów...
    Jeszcze tylko się poprawię bo w poprzednim poście napisałem warzyw przez ż zaraz jakiś literat będzie mnie ortogrfii uczył.
    Odbiegliśmy trochę od sedna założonego tematu, może jakiś użytkownik oczyszczalni wypowie się o swoich doświadczeniach.

  7. #27
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    jak chcesz dam ci namiary na mojego lokalnego dystrybutora ale ostrzebam sama oczyszczanie nie jest droga u niego ale robocizna to porazka droga bardzo
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  8. #28
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andzia076

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witam.Nie dokońca się zgodzę z tymi dopłatami do POŚ na śląsku.Zaczynamy budowę naszego domku za jakieś 2tygodnie ale o dopłaty byłam pytać jeszcze w zeszłym roku.Ale okazało sie że nasz Urząd nie dofinansowuje nic,bo budżet tego nie przewiduje a jeśli już tu trafiłam proszę o namiary na firmę oczyszczalni która montuje w całej Polsce.Dzięki i pozdrawiam

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andzia076
    Witam.Nie dokońca się zgodzę z tymi dopłatami do POŚ na śląsku.Zaczynamy budowę naszego domku za jakieś 2tygodnie ale o dopłaty byłam pytać jeszcze w zeszłym roku.Ale okazało sie że nasz Urząd nie dofinansowuje nic,bo budżet tego nie przewiduje a jeśli już tu trafiłam proszę o namiary na firmę oczyszczalni która montuje w całej Polsce.Dzięki i pozdrawiam
    Wysłałem ci linka na PW. Z dofinansowaniem tak jak pisałem wyżej, jedna gmina daje, druga olewa ekologię.

  10. #30
    STAŁY BYWALEC (min. 300) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar artmag
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    442

    Domyślnie

    Chciałam zapytać, czy ktoś korzystał z usług i produktów firmy Sedyment
    http://www.sedyment.pl/ Mają całkiem przystępne ceny i pomagają załatwić formalności - są jacyś użytkownicy ?

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    widze ze wielkopolska to jakos moje rejony ale nie wiem jak dokladnie jak chcesz to na prw okresl sie blizej jakiego powiatu to cos ci podzuce
    jakas firme
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  12. #32
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andzia076

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    Witam Karoka65 nie dostałam nic na PW czy możesz spróbować jeszcze raz

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Andziao76 wysłałem ci jeszcze raz. Może teraz dojdzie.

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Andzia076

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    39
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    17

    Domyślnie

    ok doszło,dzięki

  15. #35

    Domyślnie

    proszę napiszcie ile miejsca na działce zajmuje oczyszczalnia dl 5 osób?

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana-76
    proszę napiszcie ile miejsca na działce zajmuje oczyszczalnia dl 5 osób?
    Zależy od typu, moja (Aquamatic) około 2 * 4 metry
    Pozdrawiam - Piotr

  17. #37
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rafki

    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam. Jestem od listopada użytkownikiem przydomowej oczyszczalni ścieków dla 4-6 osób .Typowy zbiornik z drenażem około 40 metrów. jak dotąd jestem zadowolony żadnych problemów choć miałem obawy ,mało przepuszczalny grunt i do tego jeszcze wysoki poziom wód gruntowych . Koszt to 5000zł
    Pozdrawiam.

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał artmag Zobacz post
    Chciałam zapytać, czy ktoś korzystał z usług i produktów firmy Sedyment
    http://www.sedyment.pl/ Mają całkiem przystępne ceny i pomagają załatwić formalności - są jacyś użytkownicy ?
    podlaczam sie pod pytanie
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  19. #39
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borsak1

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Sulejówek
    Posty
    116

    Domyślnie

    Nie wiem czy wiesz PawEla ale szambo jest najzdrowszym nawozem dla ogórka pomidora i całego ogródka. Zanim coś napiszesz palnij głową w parapet i zatanów sie troszkę, bo może uważasz że nawozy sztuczne które się nie rozkładają są lepsze ? albo środki ochrony roslin ?

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    borusek

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    WhiteSlope
    Kod pocztowy
    16-454
    Posty
    131

    Domyślnie

    Panowie a co zrobić jak ja mam bardzo wysoki poziom wód gruntowych. Dzialka konkretnie wilgotna. Co w tkiej sytuacji robić z wodą z oczyszczalni biologicznej ? Rozsączyć się chyba jej nie da bo ziemia gliniasta u mnie.

Strona 2 z 9

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony