dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 67
  1. #41

    Domyślnie

    Hey,
    to okrągłe okno jest tylko nad salonem tam gdzie kalenica jest najwyżej generalnie chodziło o to aby doświetlić strych który z założenia ma być nieużytkowy. Ewentualne przeznaczenie tej przestrzeni póki co to suszarnia albo magazyn "przydamisiów", aczkolwiek ze względu iż mamy więźbę tradycyjną jest tam sporo przestrzeni i w zasadzie można chodzić bez schylania się co daje jakąś furtkę na dodatkowe pomieszczenie. Jeśli chodzi o strop to mamy terive.

    Pozdrawiam i życzę jak najmniej ekip spod ciemniej gwiazdy

  2. #42

    Domyślnie

    My mamy już wymurowane mury teraz skręcamy wieniec obwodowy i po świętach wylewamy beton.
    Widok od tarasu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150331_182720 forum.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	311380
    widok od strony salonu i wejścia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150328_131309 forum 2.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	311381
    Tutaj filmik z budowy
    https://www.youtube.com/watch?v=mwt0VUvE9do
    Pozdrawiam budujących i życzę wesołego jajka.
    Ostatnio edytowane przez serekszop ; 03-04-2015 o 20:54

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał serekszop Zobacz post
    My mamy już wymurowane mury teraz skręcamy wieniec obwodowy i po świętach wylewamy beton.
    Widok od tarasu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150331_182720 forum.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	311380
    widok od strony salonu i wejścia
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150328_131309 forum 2.jpg
Wyświetleń:	110
Rozmiar:	93,2 KB
ID:	311381
    Tutaj filmik z budowy
    https://www.youtube.com/watch?v=mwt0VUvE9do
    Pozdrawiam budujących i życzę wesołego jajka.
    Witam kolejnego finezyjczyka a już myślałem że mało popularny jest ten projekt.
    Budowa idzie pełną parą, powodzenia.
    A jaki strop bedziesz robił? Tak jak w projekcie?

    Co do tych gazobetonów, też robiłem tylko z Solbetu600 daj temu porządnie wyschnąć po ty paskudnych pogodach i deszczach.

    Pozdrawiam

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariop26 Zobacz post
    Witam kolejnego finezyjczyka a już myślałem że mało popularny jest ten projekt.
    Budowa idzie pełną parą, powodzenia.
    A jaki strop bedziesz robił? Tak jak w projekcie?

    Co do tych gazobetonów, też robiłem tylko z Solbetu600 daj temu porządnie wyschnąć po ty paskudnych pogodach i deszczach.

    Pozdrawiam
    Hej dach będzie z wiązarów i dolny pas będzie jako strop .Dom jest poszerzony o 1 metr. I trochę zmian w środku.
    A czym będziesz ocieplał styro czy wełna ?
    Pozdrawiam

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał serekszop Zobacz post
    Hej dach będzie z wiązarów i dolny pas będzie jako strop .Dom jest poszerzony o 1 metr. I trochę zmian w środku.
    A czym będziesz ocieplał styro czy wełna ?
    Pozdrawiam
    Witam czyli tak samo jak u mnie, też wiązary.
    U mnie wymiary według projektu, ale za to masa zmian:
    1: garaż na dwa stanowiska
    2: skasowane okienko w kotłowni, zrobione drzwi na zewnątrz
    3: skasowane wejście z domu do kotłowni, druga para drzwi w garażu (nie ma bezpośredniego wejścia z domu do kotłowni)
    4: poszerzone drzwi wejściowe
    5: okno fix w salonie podniesione do poziomu reszty okien o jakieś 25cm
    6: pokasowane okna balkonowe w kuchni i jednej z sypialni na taras
    7: spiżarka ta za kominkiem i ubikacja połączona w jedno

    puki co to tyle sobie przypominam ze zmian, bo jak mówiłem trochę ich wprowadziłem.
    Co do ocieplenia na zewnątrz raczej styro 99,9%, zastanawiałem się nad wełną lecz kilka osób mi odradzało a dwa troszkę droższa zabawa, a mam zamiar dać między 12-15cm lepszego styro nie marketówki 038 czy 040.
    Na sufit wstępnie będę dawał 2x15 cm wełna już mam upolowaną URSA 032.

    pozdrawiam

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariop26 Zobacz post
    Witam czyli tak samo jak u mnie, też wiązary.
    U mnie wymiary według projektu, ale za to masa zmian:
    1: garaż na dwa stanowiska
    2: skasowane okienko w kotłowni, zrobione drzwi na zewnątrz
    3: skasowane wejście z domu do kotłowni, druga para drzwi w garażu (nie ma bezpośredniego wejścia z domu do kotłowni)
    4: poszerzone drzwi wejściowe
    5: okno fix w salonie podniesione do poziomu reszty okien o jakieś 25cm
    6: pokasowane okna balkonowe w kuchni i jednej z sypialni na taras
    7: spiżarka ta za kominkiem i ubikacja połączona w jedno

    puki co to tyle sobie przypominam ze zmian, bo jak mówiłem trochę ich wprowadziłem.
    Co do ocieplenia na zewnątrz raczej styro 99,9%, zastanawiałem się nad wełną lecz kilka osób mi odradzało a dawa troszkę droższa zabawa, a mam zamiar dać między 12-15cm lepszego styro nie marketówki 038 czy 040.
    Na sufit wstępnie będę dawał 2x15 cm wełna już mam upolowaną URSA 032.

    pozdrawiam
    Hej u mnie w kuchni też okno i w sypialni też okna powiększyłem a reszta jak na rzucie jutro zalewamy wieniec i słupy pozdrawiam . Ile placiłes za murowanie ścian zbrojenie wieńca ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screenshot_2015-04-10-22-00-29.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	10,8 KB
ID:	312569  
    Ostatnio edytowane przez serekszop ; 12-04-2015 o 14:56

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Napisał serekszop Zobacz post
    Hej u mnie w kuchni też okno i w sypialni też okna powiększyłem a reszta jak na rzucie jutro zalewamy wieniec i słupy pozdrawiam . Ile placiłes za murowanie ścian zbrojenie wieńca ?
    Od ściągnięcia humusu do wylania wieńca i zakończenie wieńcem + taras i chody równe 20 dychy

  8. #48

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-04-1513.40.39.jpg
Wyświetleń:	91
Rozmiar:	45,3 KB
ID:	313566Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-04-1513.40.52.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	313567Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-04-1514.39.39.jpg
Wyświetleń:	77
Rozmiar:	24,9 KB
ID:	313568Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-04-1514.39.51.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	28,1 KB
ID:	313565


    posadzka zrobiona w środę 15 kwietnia

  9. #49

    Domyślnie

    U mnie wieńce i słupy wylane .Czekam na wiązary .

  10. #50

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-04-2417.56.24.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	315438

    Bramy wstawione 24 kwietnia, drzwi zmówione teraz tylko czekam 1,5 miesiąca za zrealizowaniem zamówienia.
    A za tydzień zaczynam walkę z wełną i sufitami brrrrrrrrrr

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał serekszop Zobacz post
    U mnie wieńce i słupy wylane .Czekam na wiązary .

    Gdzie zamawiałeś wiązary?

  12. #52

    Domyślnie

    Aldach szczekociny.

    Więźba gotowa jutro wpadają chłopaki od dachówki .
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150514_082424.jpg
Wyświetleń:	129
Rozmiar:	40,5 KB
ID:	317405 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150514_165226.jpg
Wyświetleń:	146
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	317406Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150514_173344.jpg
Wyświetleń:	121
Rozmiar:	48,8 KB
ID:	317407Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150514_173701.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	41,5 KB
ID:	317408

    29 Maja wstawiają okna.
    Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez serekszop ; 17-05-2015 o 14:32

  13. #53

    Domyślnie

    Witam
    Nie mogę się doczekać końca
    Kilka fotek dla ,,Finezyjnych,,Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1432580239805.jpg
Wyświetleń:	165
Rozmiar:	39,3 KB
ID:	319112Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1432579399178.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	29,1 KB
ID:	319113Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1432580528828.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	319114 sympatyków

  14. #54

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150605_171522(1).jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	68,7 KB
ID:	319799Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150605_171544(1).jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	61,8 KB
ID:	319800
    Cytat Napisał mariop26 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-04-2417.56.24.jpg
Wyświetleń:	82
Rozmiar:	52,9 KB
ID:	315438

    Bramy wstawione 24 kwietnia, drzwi zmówione teraz tylko czekam 1,5 miesiąca za zrealizowaniem zamówienia.
    A za tydzień zaczynam walkę z wełną i sufitami brrrrrrrrrr
    Bramy były z początkiem maja, a z początkiem czerwca są i drzwi

  15. #55

    Domyślnie

    Witam Finezyjnych u nas panowie zaczęli gładzić ściany i na dniach wchodzi pan wykładać powoli łazienki płytkami jakie macie pomysły na rozjaśnienie wąskiego korytarza? Ja planuje jedną ściankę wzdłuż wyłożyć białymi cegłami. Pozdrawiam i czekam na podzielenie się Waszymi inspiracjami, w razie czego również służę podpowiedziami POZDRAWIAM

  16. #56

    Domyślnie

    Witam wszystkich finezyjczyków po dość długiej przerwie bo aż od czerwca z tego co widzę po swoich wpisach, ale ten czas był bardzo intensywny w pracach.
    Nastąpiło kila zmian:
    - wełna jednak nie ursa 032, a jednak rockwool 035 i to było bardzo dobre rozwiązanie ponieważ miałem jedną i drugą w rekach i widziałem i jedną i drugą założoną na sufitach i ursa się chowa.
    - kolejna zmiana to styropian, poszła grafitowa Termoorganika Galaxy 0,33 12cm, rewelacyjny wybór ale może to dla tego że udało mi się trafić z ceną przed podwyżkami poniżej 160pln/m3 resztka kleje siatki itp sytem CAPAROL

    W sierpniu skończone gipsowanie wszystkich ścian i nagle nastąpił problem bo przyszedł majster od płytek, miał do zrobienia 65 m2 płytki drewno podobnej w salonie, kuchni, korytarzach i wiatrołapie + łazienkę 7,5 m2 + wc z pralnią 3,5 m2 plus biały montaż itp itd - i skur...... siedział do październiak.
    W połowie chciałem go wypie....... ale stwierdziliśmy z żoną że teraz tak na szybko to nikogo nie znajdziemy rozsądnego (moja culpa w kwestii majstra bo widziałem jego robotę u szwagra i naprawdę ładna ale dopiero teraz sobie przypominam że siedział u niego ponad 2 miesiące a że szwagrowi się nie spieszyło to nic nie mówił a ja na to nie
    zwracałem uwagi dopiero jak mieli wchodzić kolejni majstrowie)
    Ale jakoś to poszło, w między czasie jak miałem tego "rzeźbiarza" ( tak go z żoną nazwaliśmy) zrobiłem : kominek, przydomową oczyszczalnie z kilkoma zmianami, ociepliłem dom, założyłem parapety zewnętrzne, w pełni uzbroiłem kotłownie + odkurzacz centralny itp itd.

    Ściany w 80% pomalowane, jutro malarz kończy ostatnie 2 pokoje i też jutro wchodzi ekipa z VOX-a i montuje drzwi wewnętrzne

  17. #57

    Domyślnie

    Witam,

    dnia 19.12.2015 ad wprowadziliśmy się do naszego finezyjnego :d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d

  18. #58

    Domyślnie

    No to super .Ja aktualnie walczę z łazienką po świętach wstawiam drzwi wewnętrzne i zostanie jeszcze malowanie ostateczne. Myślę że do końca stycznia się wprowadzimy. Ja dałem styropianu 15 cm austrotherm 0.31 siatka klej. Na wiosnę jeszcze trzeba tynk zewnętrzny położyć. a na stropie mam natrysnietą pianę 20 cm. Czym grzejesz dom?

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał serekszop Zobacz post
    No to super .Ja aktualnie walczę z łazienką po świętach wstawiam drzwi wewnętrzne i zostanie jeszcze malowanie ostateczne. Myślę że do końca stycznia się wprowadzimy. Ja dałem styropianu 15 cm austrotherm 0.31 siatka klej. Na wiosnę jeszcze trzeba tynk zewnętrzny położyć. a na stropie mam natrysnietą pianę 20 cm. Czym grzejesz dom?

    Czyli jeszcze trochę pracy przed tobą, też zastanawiałem się nad Austrothermem ale miałem lepsze chody z Termoorganiką cena poniżej 160zł/m3 tylko tam mi się udało załatwić a przy budowie każdą złotówkę się liczy.
    A lambda 0,31 a 0,33 to z tego co rozmawiałem z fachowcami my zwykłe szaraczki tego nie jesteśmy wstanie zobaczyć różnicę.
    Eko-groszek, kocioł 25kw ale instalacja z kilkoma udziwnieniami i bajerami heheheh, do podłogówki (65m2, w pokojach grzejniki z termostatami)mam podłączone siłowniki energooszczedne sprowadzane z niemiec plus każde ponieszczenie ma swój programator z czujnikami temperatur, dużo do opowiadania i do tłumaczenia, koszt nie był mały ale jestem ogromnie zadowolony ponieważ już widzę oszczędności na opale.
    Wychodzi mi:
    - miesięcznie 300 kg, przy założeniu 30 dni w miesiącu 10, kg dziennie, na godzinę około 0,41 - 0,42 kg. - kaloryczność 28-28400KJ


    Na razie jestem zadowolony, od 14 września piec wystartował i na razie spaliłem 1,5 tony (nie licząc 150 kg które testuję od 23.01 o niższej kaloryczności 24000KJ)
    Mam jeszcze zamiar przetestować jakiś nowy węgiel też eko-groszek, nazywają go ANTRACYT i ma kaloryczność ponoć 30000KJ


    Co do elewacji nie jesteś odosobniony też tynk dopiero latem bądź na jesień, 23.01 skończył mi koleś robić podbitkę.
    Zastanawiałem się czy nie zrobić jej na wiosnę bądź latem ale ptaszyska stały się uciążliwe i gniazdka robić zaczęły

    Jak skończę jeszcze z oświetleniem w podbitce to iluminację świetlną wstawię

  20. #60
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    pochwalcie się ile was kosztował domek w stanie "do wprowadzenia" z wykończeniem kuchni łazienki itd. i w stanie deweloperskim.
    Przyznam, że jest ciekawy - niby nieduży a funkcjonalny - jedyne, co bym zmieniała to toaleta przy kuchni - powiększyłabym, żeby zmieścić prysznic i zrobiła garaż 1stanowiskowy, zamiast drugiego stanowiska wolałabym mieć pokój z garderobą/schowkiem. No i prostowałabym dach zmieniając okna na klasyczne prostokątne.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony