dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 62
  1. #1

    Domyślnie Mycie okien - pomocy!

    Czy jest w ludzkiej mocy takie umycie okna - a konkretnie szyb - żeby nie było smugi maz ??????!!!!!
    Ja robię to tak: zmywam szyby wodą z płynem do mycia szyb firmy Buzil (profesjonalny preparat, polecany też na forum), potem zmywam czystą wodą, potem ściągam gumowa ściągaczką, potem prysnę SEE Sprejem Amwaya i poleruję czystą , suchą ścierką do polerowania okien. Smugi i mazy gwarantowane.
    Okna myję oczywiście wtedy, gdy nie świeci w nie centralnie słońce.
    Co ja robię źle?????!!!!

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    kiedyś widziałem jak szyby były glancowane gazetą codzienną. Smug nie było...

  3. #3

    Domyślnie Re: Mycie okien - pomocy!

    Cytat Napisał Gutek & Fredek
    Czy jest w ludzkiej mocy takie umycie okna - a konkretnie szyb - żeby nie było smugi maz ??????!!!!!
    Ja robię to tak: zmywam szyby wodą z płynem do mycia szyb firmy Buzil (profesjonalny preparat, polecany też na forum), potem zmywam czystą wodą, potem ściągam gumowa ściągaczką, potem prysnę SEE Sprejem Amwaya i poleruję czystą , suchą ścierką do polerowania okien. Smugi i mazy gwarantowane.
    Okna myję oczywiście wtedy, gdy nie świeci w nie centralnie słońce.
    Co ja robię źle?????!!!!
    może za dużo tych wszystkich preparatów "cud".


    ja myje zwykłym płynem do szyb (najtańszym z Lidla), ściągam gumową ściągaczką, przecieram na sucho ręcznikami papierowymi i smug nie ma. ostatnio myłam tak okna po ponad 4 metry wysokości - kilkanaście sztuk i wyszło super, a jednak na takiej dużej powierzchni bardziej widać czy są jakieś smugi.

  4. #4

    Domyślnie

    Też słyszałam, że wycieranie gazetą się sprawdza, ale ja nie mogę ścierpieć jak one skrzypią po szybie. A co do cudownych preparatów - kiedyś też używałam "Ludwika" i najtańszego płynu do polerowania, lecz zainwestowałam w droższe "cuda" żeby pozbyć się problemu - jak się okazało - bez efektu.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Mój paatent jest taki, że myję w nocy (jakoś tak mi zawsze wychodzi, nie jest to zamierzone). A jak już zawiesze firanki i na drugi dzień widać smugi, to jest za późno

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... SPOSTRZEGAWCZY DUCH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar magpie101
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    dolnośląskie
    Posty
    6.126
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    322

    Domyślnie

    Cytat Napisał amalfi
    Mój paatent jest taki, że myję w nocy (jakoś tak mi zawsze wychodzi, nie jest to zamierzone). A jak już zawiesze firanki i na drugi dzień widać smugi, to jest za późno
    Ja tez.

  7. #7

    Domyślnie

    Mój patent to gęściejsze firanki.
    Zmniejsza to równiez częstotliwość mycia.

  8. #8

    Domyślnie

    A ja najpierw porządnie scieram kurz na sucho -zwykłą szmatką lub ręcznikiem papierowym, żeby mi się potem nie robiły smugi ( jak ptak zostawi "pamiątkę" na szybie to dodatkowo usuwam na mokro). A potem dwa razy myję wodą , dobrze wyciśnietymi ściereczkami z mikrofibry- za każdym razem biorąc czystą. Nie używam żadnych detergentów, ale jest ok.

  9. #9

    Domyślnie

    Mistrzem w myciu okien jest mój mąż. Jego sposób jest prosty: woda z płynem do mycia naczyń. Najpierw myje tym roztworem ramy i szyby, zmienia na czysty roztwór, myje szyby jeszcze raz, ściąga wodę profesjonalną ściągaczką bez odrywania ręki spiralnym ruchem. Na koniec przeciera wilgotną irchą. Koniec, bez smug i zacieków. Błysk. A przy tym woła do sąsiadów - mężczyzn: "Andrzej umyłeś już okna, Czesiek a ty ....?
    Grazia-Ol

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tabaluga1
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    Ja pierwszy raz myję wodą z niewielką ilością płynu do mycia naczyń, a potem już tylko wilgotną ściereczką z mikrofibry. Jeśli okna nie są za bardzo brudne to wystarcza mi tylko umycie ich wilgotną mikrofibrą. Próbowałam już patentów ze ściągaczką, spryskiwaczy do szyb i innych płynów, ale mikrofibry nic nie przebije- moim zdaniem. Szybko i bez smug. Do tego tanio i ekologicznie.

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie

    A nastepnego dnia deszcz pada...

  12. #12

    Domyślnie

    Ja też myję ciepłą wodą z płynem do naczyń, a potem miękką ściereczką na sucho (zanim samo wyschnie) i nie ma smug.

  13. #13

    Domyślnie

    U mnie najlepiej sprawdza się CLIN i ręcznik papierowy TIRA .Psikam sobie płynkiem pucuję ręcznikiem, i potem jeszcze raz na sucho i jest ok.Polecam recznik tria jest super chłonny i nie zostawia kłaczków!

  14. #14

    Domyślnie

    Ja stosuję tą samą metodę co pani wyżej.
    spam

  15. #15

    Domyślnie

    Jak to, nie myliście okien za studenta??
    Zawsze na koniec wyciera się gazetą.
    W wersji lux używa się ręczników papierowych.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWY MISTRZ PIÓRAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Agduś
    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Posty
    20.349
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    249

    Domyślnie

    Nieważny płyn - ręcznik papierowy to podstawa!
    mój dziennik
    komentarze
    nowy dziennik
    agdusiowe wojaże

    Praca uszlachetnia, lenistwo uszczęśliwia!

  17. #17

    Domyślnie

    Kto z Was używa do mycia okien, jakiegoś bardziej zmechanizowanego sprzętu, co możecie polecić ?
    Znajoma kiedyś mi opowiadała, że używa jakiejś końcówki parowej z odkurzacza Karcher.
    Wymagajcie od siebie, choćby inni nie wymagali od Was... do młodzieży JPII

  18. #18
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar nastka79
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    3.023
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Ja używam Magic glove z Zeptera. i samej wody do tego. Ramy normalnie wodą z płynem myję. Jest ok.

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Ręcznik papierowy jest doskonały

    Jeszcze lepsze jest papierowe prześcieradło w metrażu, które można kupić w sklepach medycznych

    (Ma szerokość 1m, co metr jest perforowane, żeby się dobrze odrywało. Za takie osiemdziesięciometrowe płaciłam 24 zł. Aaaa i trzeba uważać, żeby nie kupić takiego "podgumowanego, bo się nie nadaje

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Nysza
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Niepołomice
    Dzielnica
    Śródmieście
    Posty
    106

    Domyślnie

    ... u mnie podstawa to płyn do mycia szyb, ram i innych powierzchni CLIN , najpierw ciepła woda + Clin i myję ramy i szyby z pierwszego brudu , następnie szykuję nową porcję ciepłej wody z Clinem - tylko tym razem uważam aby nie przedobrzyć z preparatem bo jest mocny i zacznie robić smugi , myję szyby szmateczką z mikrofibry a na sucho wycieram ręcznikiem wielofunkcyjnym z FM Group - pięknie czyści okna i lustra nie pozostawiając kłaczków i smug. Co do płynu to zachwyciłam się nim ponieważ zauważyłam, że okna są dłużej czyste i nawet po pierwszym deszczu pięknie błyszczą - a ja zawsze tak mam, że umyje okna i w niedługim czasie pada

    sposób gazetowy też przerobiłam i się sprawdza , sprawdza się również mycie okien denaturatem + gazety - sposób babciny jak nie było wyboru w środkach czystości a chciało się mieć błyszczące okna
    Piękno tkwi w każdej z nas - pozwól je w sobie odkryć ...
    Nysza

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony