dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 62
  1. #21
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ciepła woda z płynem do naczyń i zwykła szmatka, później kolejną szmatką osuszyć, następnie jakikolwiek płyn do szyb (fajne są w lidlu) i ręczniki papierowe dają okna idealnie czyste

  2. #22

    Domyślnie

    1) płyn do mycia naczyń Ludwik
    2) sciągaczka gumowa
    3) gazety lub recznik papierowy
    i jest super

  3. #23

    Domyślnie

    Nie wiem, co źle zrobiłam, ale wygląda na to, ze porysowałam szyby. Użyłam "niezbędnego" scierki do szyb, a wczesniej na mokro jakiejs innej. Już sama nie wiem, może w tej pierwszej byl jakis piasek nie wyplukany (to taka łapka miękka z wlosem jest). Wściekla jestem i tyle. Ktos uzywa tych przeznaczonych do szyb, nasączonch czyms szmatek?

  4. #24

    Domyślnie

    Może miałaś porysowane już wcześniej przy remoncie/kończeniu budowy ? Bo wydaje mi się,że trudno ot tak przy zwykłym myciu okien je porysować ...
    Ja starałam się okna po tynkowaniu, gipsowaniu, malowaniu zawsze porządnie umyć, bo zawsze tam coś, gdzieś się przykleiło z tynku czy farby. A niedawno myłam już okna tak bardzo, bardzo porządnie i dokładnie z wszelkich pyłków i też odkryłam jakieś rysy i zadrapania, a wydawało mi się,że tego wcześniej nie miałam.
    Pewnie były - a nie zauważyłam.
    Osobiście używam ściereczek z mikrofibry "niezbędnego", dodaje trochę octu do wody, nie wycieram do sucha. Okna myję dosyć często, więc dwukrotne przetarcie ścierką wystarczy. A jak jeszcze w salonie powieszę firanki to nie mam zamiaru się przejmować,że została jakaś błędna smuga
    Ostatnio edytowane przez gahan ; 25-03-2012 o 12:18

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Ja w tym roku pierwszy raz umyłam metodą bez płynu. Pisałam o tym w innym wątku. 5 miarek wody + 1 miarka octu. Wlać do spryskiwacza i myć jak płynem. Nigdy nie miałam tak czystych szyb i już nigdy nie kupię płynu.

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    I słusznie, Amalfi!
    Woda z octem (gotowy taniutki preparat do mycia octowy jest do nabycia w Lidlu z serii W5), ściereczka z mikrofazy i nic więcej nie trzeba!
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  7. #27

    Domyślnie

    A jeśli mowa o gazetach, to owszem, nieźle nabłyszczają szyby, ale też je rysują! Nie są to głębokie rysy, ale jak się ich po kilkunastu czy kilkudziesięciu myciach nazbiera, wyglądają bardzo szpetnie.... Zwłaszcza, jak przyświeci słońce....
    Carpe diem

  8. #28

    Domyślnie

    Rysy na moich szybach pewnie rzeczywiscie były wczesniej. Ja po prostu rzadko myję szyby i nie zauważyłam. A ktos może używał rossmanowskich scierek do szyb?

  9. #29

  10. #30
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    annol

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Legnica
    Kod pocztowy
    59-200
    Posty
    109

    Domyślnie

    Całe życie myje okna wodą z octem i wycieram pielucha tetrową. Bardziej lśniących okien nie uzyskałam żadnym innym środekiem. Jest tani i ogólnodostępny

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    szyby myję ..płyn do szyb (obojętne jaki)i przecieram do sucha specjalna szmatka do mycia szyb (taka w jaskrawo zielonym kolorze..cena cos 3-4zł )i szyby czyste.

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nemi
    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Skąd
    Kraków
    Posty
    2.806

    Domyślnie

    Ponoć zamiast gazet, które rysują szyby, można wykorzystać stare rajstopy (pani, która sprząta u mojego ojca tak robi - dzięki temu szyby ładnie się błyszczą). U siebie jeszcze nie próbowałam.

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa36 Zobacz post
    Rysy na moich szybach pewnie rzeczywiscie były wczesniej. Ja po prostu rzadko myję szyby i nie zauważyłam. A ktos może używał rossmanowskich scierek do szyb?
    Ja używam "rossmanowych", takich dwukolorowych- z jednej strony niebieskie, z drugiej żółte. Dobre są. Niebieskim myjesz, a żółtym polerujesz.

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    1) płyn do mycia np. Ajax + szmata
    2) myjka ciśnieniowa (z zewnątrz przy zamkniętym oknie- można dobrze umyć ramę/futrynę okna)
    3) sciągaczka gumowa
    3) gazety + psik-psik do szyb
    Ostatnio edytowane przez panfotograf ; 07-08-2012 o 11:55
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    3) gazety + psik-psik do szyb
    Znacznie wygodniejsze są jednorazowe prześcieradła ( w metrażu na rolce, do odrywania tak jak ręcznik papierowy). Kupuje się je w sklepie medycznym. Trzeba tylko pilnować, żeby kupić papierowe, a nie z włókniny.
    Rolka kosztuje około 20 złotych.

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Rolka kosztuje około 20 złotych.
    ... a gazetki reklamowe mi przynoszą za darmo
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Cytat Napisał panfotograf Zobacz post
    ... a gazetki reklamowe mi przynoszą za darmo
    Masz rację, ale papierem z rolki jest znacznie wygodniej.
    W tej rolce jest 80 (o ile dobrze pamiętam) metrów bieżących o szerokości 90 cm. Jest więc tego dość sporo.

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DPS
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    z 44 wysp
    Posty
    33.238

    Domyślnie

    Mnie niepotrzebny żaden papier.
    Ściereczka z mikrofibry + czysta woda, przecieram dwa razy i gotowe, żadnego suszenia i polerowania.
    Sprawdźcie, naprawdę działa!
    Tylko wtedy absolutnie żadnych środków myjących, wyłącznie czysta woda.
    Dziennik
    Komentarze
    Blog ze wsi
    Nie próbuj mi wmawiać, że natura nie jest cudem, nie opowiadaj mi, że życie nie jest baśnią. Ktoś, kto jeszcze tego nie zrozumiał, być może pojmie to dopiero wtedy, gdy baśń zacznie się kończyć. /Jostein Gaarder/

  19. #39

    Domyślnie

    I ja tak robię.
    Rottweiler to morderca....bo pożera ludziom serca. Tylko raz popatrz na niego, a już zawsze będziesz jego

  20. #40
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    szklarze myją szkło denaturatem
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony