dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20

Temat: Betondur

  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Trwa obecnie intensywna kampania reklamowa Betonduru. Praktycznie nigdy nie spotkałem się z tym specyfikiem.
    Strona internetowa dystrybutora niestety jest ogólnikowa.
    Czy ktoś z Was coś może napisać o jego ewentualnych walorach estetycznych i użytkowych?

  2. #2

    Domyślnie

    Osobiście nie testowałem ale na forum wyborczej (forum dom) widziałem niepochlebne opinie na ten temat - sprawdz moze dowiesz sie czegos ciekawego

  3. #3

    Domyślnie

    Betondur = szkoda pieniędzy ja chciałem zastosować na zabezpieczenie betonu na czpach kominowych masakra rozlewa się i spływa 100 razy lepsze płytki.

    Pozdrowionka

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    A czy ktoś malował tym wylewkę w garażu? Podłoga tam nie musi byc ładna, ma być praktyczna. Czym pokrywane są podłogi w wielu supermarketach? Dobre pare lat temu malowałam schody betonowe w kamienicy w Brukseli czymś podobnym do betonduru, niestety nazwa wyleciała mi z pamięci. Było to cholerstwo bardzo trwałe.
    Koszt pomalowania betondurem jest jednak sporo niższy niż położenie gresów / płytki - na promocji ok. 20 zł m2 + robocizna 20 -25 zł/m2 + klej/.
    Naprawdę uważacie, że do garażu się nie nadaje ?

  5. #5

    Domyślnie

    Nie znam dokładnie tego produktu, ale właśnie w weekend wymyśliliśmy z mężem, że do czasu aż wykończymy cały dom i będzie nas stać na płytki w garażu - podłogę w tym miejscu pomalujemy betondurem - moim zdaniem idealnie będzie się do tego nadawał

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawe, czy na to można potem kleić płytki...

  7. #7

    Domyślnie

    Na kołki rozporowe - tak....

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Są kleje do płytek, które "chwytają" na stare płytki, myślicie, że na betondur się nie nadają?
    Luna_tyk rozpisz się trochę wiecej, proszę. Majka

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Byłem w sklepie którego adres podany był w internecie na stronie dystrybutora. Niestety żadnej konkretnej informacji nie otrzymałem. W sklepie była tylko 1 (JEDNA) ulotka do wglądu. Żadnej próbki - jak to "ustrojstwo" wygląda po położeniu. Sprzedawca mówił, że jestem 5 osobą która się o Betondur pyta, dotychczas nikt nie kupił.
    Porysowaną próbkę wielkości małej płytki ceramicznej widziałem w Castoramie. Moim zdaniem żadna rewelacja.

  10. #10

    Domyślnie

    Bezskutecznie czekając na jakąś wypowiedź na forum, przetestowałem u siebie. Efekt niestety daleki jest od oczekiwanego. Po chłodnej analizie nasuwają się następujące wnioski:
    1. Producent zawyża wydajność produktu na m2. To co na opakowaniu trzeba podzielić przez 2 albo i 2,5.
    2. Aby uzyskać jednolitą, gładką powierzchnię konieczne jest gruntowanie wylewki (betondurem) i szlifowanie kamieniem szlifierskim na gładko i ponowne pokrycie betondurem.

    W rezultacie nie mamy spodziewanej oszczędności ani czasu, ani pieniędzy. Jeśli chodzi o wygląd, to zastosowałem to w komórce na węgiel i nigdzie indziej już nie mam zamiaru.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Co do malowania betonu betondurem lub układania płytek ceramicznych w garażu wydaj mi się że ma to stronę dobrą - głównie estetyka i stron złą, a mianowicie: nie przepuszcza to wody z ociekającego samochodu po doszczu lub w zimę ze śniegu.
    Woda będzie stała i nie będzie wsiąkać. Trzeba będzie wziąść ścierę i ścierać lub ewentualnie założyć jakąś kratkę ściekową. Wydaj mi się że najlepszym rozwiązaniem i w tym wypadku jest sama betonowa posadzka.

    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    Słuchajcie nie używałem Betonduru. Używałem z dużym powodzeniem tzw.posadzek technologicznych - pojedźcie np na parking wielopoziomowy. Sprawują sie rewelacyjnie. Spróbujcie rozlać np olej na płytki i je doczyścić (np fugi).
    Powierzchnia pod posadzkę musi być wykonana super prosto - jak najmniej porów. posadzkę rozprowadza się łatą jak rzadki beton.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Alicjanka

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Grodzisk Mazowiecki
    Posty
    1.060
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    115

    Domyślnie

    A czym radzicie zagruntować pylący beton pod płytki (gres?).

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Tom rozpisz się trochę więcej. Co to jest posadzka techn?
    Majka

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Majka - wejdź do jakiegoś lepszego supermarketu którego nie stać na ceramikę i popatrz pod nogi.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  16. #16

    Domyślnie

    wszystko jest podobne do betonduru: konsystencja, technologia, ale nie wiem co z twardością/trwałością/jakością.
    Można kupić puszkę z napisem posadzka techologiczna/techniczna. Spotkałem się z tym w Niemczech. Wygląda jak gęsta farba olejna, po dobrze wyszlifowanej lub zatartej posadzce betonowej rozprowadza sie ją łatą murarską.

  17. #17

    Domyślnie

    BETONDUR jest przeznaczony do wykonywania powłok posadzkowych.
    BETONDUR HARD - na bazie żywicy epoksydowej, STANDARD i UV na bazie żywicy poliuretanowej.
    BETONDUR nie jest materiałem do malowania powierzchni pionowych - to w odpowiedzi na post Piotr_PA.


    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    A czy betondurem mogę pomalowac czapkę z betonu na kominie?
    Pozdrowienia dla wszystkich zmęczonych

  19. #19

    Domyślnie

    Mozesz.
    ja malowałem Betondurem podłoge w WC (podłoże masa samopoziom.), schody betonowe, podłoge w garażu (jasrtych). Wszystko zostało uprzednio zagruntowane Unigruntem atlasa (jakikolwiek inny tez by sie nadał). najlepsze efekty wyszły na podłodze na ktorej wylałem uprzednio samopoziom. W garazu, gdzie był jastrych, ktorego struktura jest chropowoata, nie uzyskałem gładkiej powierzchni ale o tym wiedziaem juz przed malowaniem. Betodur to rozwiazanie na pewno szybsze niz układanie glazury, wygląda dobrze, czysto. Uzywałem farby jednokomponentowej czyli jak sie sprawuje na podłodze w garazu dowiem sie dopiero po zimie. Farbę aplikowałem wałkiem i pędzlem. Narzedzia po pracy mozna było ładnie wyczyscic w zimnej wodzie. Na betodur jak i zresztą na wszystkie powierzchnie mozna przykleić glazure, kwestia dobrania odpowiedzniego gruntu i kleju. Pozdrawiam.

  20. #20

    Domyślnie

    Miałam okazję obserwować w pracy posadzki pomalowane betondurem. Przez 3 lata nic wielkiego się z nim nie działo.

    Tam gdzie posadzki były gładkie wyglądał zadowalająco choć daleko mu do płytek. Na posadzkach z porowatą powierzchnią o dziwo też doskonale trzymał się betonu i z tych wystających grudek nie ścierał się. Pomieszczenia były intensywnie użytkowane, myte codziennie, często preparatami z chlorem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony