dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
216. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

39 18,06%
  • Aerovac

8 3,70%
  • Allegro

2 0,93%
  • Disan

3 1,39%
  • Venton

5 2,31%
  • Borysowski & aertecnica

5 2,31%
  • Profi

25 11,57%
  • Husky

8 3,70%
  • Pama-vac

0 0%
  • Vacuflo

51 23,61%
  • Sach

1 0,46%
  • Aspilusa

30 13,89%
  • Cyclovac

39 18,06%
Strona 55 z 55
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.091 z 1091
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic

Domyślnie

Hm, trudno jest powiedzie" czy warto, to jest odkurzacz i ma zbierać śmieci i kurz. Ja nie chciałem się właśnie grzebać w śmieciach, odpinam klamerki biorę pod pachę zbiornik(część odkurzacza) zawiązuje worek na węzeł i wyrzucam do pojemnika na zewnątrz, wkładam nowy worek pod specjalne blachy w zbiorniku, montuję do jednostki i po sprawie. U mnie są 4 gniazda, 2 szufelki i gniazdo techniczne w garażu na 168m2 i dużo różnego osprzętu w tym 3 węże 9m,3m,7m.
    Wystarcza i jest ok, jakby był mocniejszy tzn większą siłę ssania to też by było dobrze. Tak jak pisałem parametrem "Naj" jest podciśnienie jakie wytwarza turbina.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

Rekuperator +GWC +Filtr PM, Centralny odkurzacz, Klimatyzacja z opcją PC, Instalacja FV 7,32KWp (3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W), IQ oparte na systemie Satel Integra, Centralne nawadnianie i wiele innych udogodnień ułatwiających życie.

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic

Domyślnie

Zapomniałem, separator włosów to oddzielna tubka, można ją dokupić coś jak separator popiołu. Można kupić też odkurzacz gdzie jednostka napędowa turbina jest osobno, a zbiornik z separatorem osobno. To drogie odkurzacze, ale na nasze zarobki ja kupiłem swój w kraju producenta i wyszedł taniej.

Rekuperator +GWC +Filtr PM, Centralny odkurzacz, Klimatyzacja z opcją PC, Instalacja FV 7,32KWp (3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W), IQ oparte na systemie Satel Integra, Centralne nawadnianie i wiele innych udogodnień ułatwiających życie.

Domyślnie

Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Można kupić też odkurzacz gdzie jednostka napędowa turbina jest osobno, a zbiornik z separatorem osobno.
    No to właśnie na tym polega "SPLIT", że jest jednostka napędowa osobno. Cały czas pytam o SPLIT:
    https://aerovac.pl/product/vacu-maid-split/#general
    A z tej ostatniej wypowiedzi wynikałoby, że jednak masz kompaktowy np. taki:
    https://aerovac.pl/product/odkurzacz...-maid/#general
    . Poza tym ceny odkurzaczy przez ostatnie kilka lat poszły w dół. Pytam kogoś, kto używa SPLITa.

Bazując na tych wypowiedziach (nie wiadomo które są płatne trolle)
    https://www.ceneo.pl/76182061#tab=reviews
    to nieciekawie się przedstawia sprawa siły ssania. Te komentarze są sprzed 7 lat, a to oznaczałoby że były już wtedy Splity.
    Głośna praca nie jest dla mnie problemem, bo odkurzacz będzie w piwnicy. Może być głośny, brzydki, wyrzucać brudne powietrze na zewnątrz byle by był mocny.
    Instalator odradza mi SPLIT, jako że są słabe. Mówi, że lepiej wziąć kompakt.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 15-04-2020 o 12:14
    Patrzcie o giaury! jam siny, blady...
    Zgadnijcie czyim ja posłem?...
    Jam was oszukał: wracam z Grenady,

Ja wam zarazę przyniosłem!...

STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aprilka1000

Domyślnie

Witam
    Zaczynam powoli myśleć o zakupie jednostki OC
    Na dzień dzisiejszy operuje na odkurzaczu jezdnym z filtrem wodnym ze względu na alergie córki , ale mycie i noszenie go po schodach jest bardzo uciążliwe .
    W temacie wogle się nie znam.
    Liczę na Waszą pomoc.
    Dom 196 m2, ogrz.gaz.
    Duży garaż w którym Pan mąż urzęduje każdego dnia
    Duży pies mający prawo biegania tylko na parterze , ale w większości czasu siedzi na zewnątrz plus wiatrołap -chyba mu tam najchłodniej-plus dwa koty czasem wchodzące do domu
    Początek instalacji zaczyna się w garażu na ścianie dzielącej do wiatrołapu (w wiatrołapie brak gniazda czego żałuje bo już teraz widzę ze tam najwiecej mam sprzątania.
    3 gniazda jedno w kuchni pod zlewem, drugie w salonie ,trzecie u góry na holu.
    Poszukuje jednostki odkurzajacej , nie musi mieć światełek i tych wszystkich bajerów.
    Nie chce tez biegać z wężem góra dół .Mam bardzo mało czasu -praca zawodowa,bliźniaki,psy koty ,ogród warzywny i zostaje -10 czasu dla siebie .Wiec muszę usprawnić wszystko do najwygodniejszej,najszybszej opcji sprzątania -a jest tego sporo.

Pow.196 m2+15 str.graf.ogrzewanie gaz+kominek z płaszczem , podłoga+góra kalor.

Domyślnie

Witam
    Jak wiesz u mnie jest zainstalowany VacuMaid S 1570, to dobra i cykloniczna jednostka - jak dotąd się sprawdza(5 gniazd i 3 szufelki).
    Ale ostatnio zainstalowałem i uruchomiłem SuperVac 70 - Hayden (cyklon z workiem filtracyjnym) i muszę przyznać, że jak na taki obiekt( 9 gniazd) wręcz rewelacja.
    Nie ma wodotrysków typu wyświetlacz z manometrami podciśnienia , czy ilością przepracowanych godzin czy mocą w Air-Watach. Po prostu odkurzacz z bardzo dobrą mocą ssącą w dobrej cenie i cichym silniku.
    Takiego odkurzacza nie wstyd polecać - ma odkurzać i być "mocny" , a nie udawać , że pracuje. Płaci się za to co ma wykonywać pracę a nie dodatki.
    Czy mogę polecić mój domowy wybór VacuMaid - tak jak kiedyś pisałem skoro odkurza i jest do tego dobry , a opróżnianie worka polega na odpięciu dwóch klamer i wymianie typowego worka na śmieci w zbiorniku - to jestem zadowolony i wybór padł by na ten sam sprzęt.
    Załącznik 433557
    witam citymagic - przegladam forum bo sam mysle czy w koncu nie zalozyc OC - moi rodzice maja juz 22 lata i sa zadowoleni z VacuMaid i przegladajac ten watek zaciekawila mnie jedna sprawa - na zdjeciu,ktore wkleiles powyzej z Hayden 70 po lewo od dokurzacza na rurze jest puszka - co to?

Domyślnie

Akustyczny tłumik dźwięku. Mam sąsiadów i nie chciałem, aby zbyt głośno słychać go było na zewnątrz bo niekiedy odkurzam dużo po 22.

Domyślnie

Akustyczny tłumik dźwięku. Mam sąsiadów i nie chciałem, aby zbyt głośno słychać go było na zewnątrz bo niekiedy odkurzam dużo po 22.
    ale to jest na rurze ssacej (po lewej) - taka okragla puszka z szarym kablem... to chyba nie tlumik...ten w czerwonym kółku

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	448608
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 27-09-2020 o 20:21

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEMMODERATOR FORUM Avatar Tomaszs131
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

Domyślnie

Może to jest dodatkowe gniazdo?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r. - 2898 kwh, 2019- 2745kwh.Temp. w domu 230​C. Piwnicy nie ogrzewam.

Domyślnie

Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Może to jest dodatkowe gniazdo?
    Albo rewizja.

Domyślnie

Tak to gniazdo - bo ta jednostka nie ma w sobie.

Domyślnie

Panowie i Panie

Może mi doradzicie co wybrać niemniej zanim podam dane - trochę poczytałem ten i inne watki i tak się zastanawiam czy nie za dużo jest chwilami wymagane od odkurzacza centralnego bo chyba powinno to być w miare proste urzadzenie, ktore ma za zadanie tylko odkurzac (bez jakies bajerow jak wyświetlacze, wifi itd). Takie, ktore dobrze ciagnie, potencjalnie jest ciche (ale to zalezy od miejsca montazu) i jest dobrze wykonane = nie popsuje sie za chwile, jest dlugo na rynku i ma rzeczywisty serwis oraz finalnie latwe w obsludze - a to jak filtruje i wyrzuca kurz na zewnatrz to nie ma znaczenia wazne aby brud pozostal w pojemniku - czy moze sie myle?

Co do moich warunkow to mam:
    - 1 gniazdo w piwnicy - ok 7m od odkurzacza
    - 3 gniazda na parterze (w tym jedno w garazu) + szufelki - najdalsze ok 19m od odkurzacza (19 m to najdalsza nitka z odnogami do pozostalych)
    - pietro 3 gniazda - najdalsze 15,5m od odkurzacza
    w sumie ok 67,5m instalacji . Co do instalacji mam zrobiona na standardowych bialych rurach, gniazdek jeszcze brak

Myslalem o
    Vacuflo - TC588QX (albo odpowiedniku Vroom choc nie do konca znam miedzy nimi roznice) - o ile ma 10 lat gwarancji to marka ta kiedys zniknela z rynku teraz znow wrocila poki firma w Lukowie ma sily i checi rozprowadzac i propagowac ja na rynku (jak firma sie wycofa to moze byc problem)
    Hyaden 70 ewentualnie 80 (firmy cyclovac) - proste, wydaje sie mocne odkurzacze, czesto za "polowe" ceny z 5 letnia gwarancja
    poczciwy vacumaid split (rodzice maja od ponad 20 lat i im smiga) tyle,ze mam wrazenie,ze za slaby

Co o tym myslicie i zaproponujecie - czy nie za slabe/mocne? Moze jakies sensowne propozycje?

...jeszcze mysle czy daloby sie obsluszyc tak aby mozna bylo odkurzac jednoczesnie na parterze i pietrze?
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; Wczoraj o 05:56

Strona 55 z 55

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia