dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 2 z 57
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1138
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Wyliczył mi 700 zł ale w sumie za 9 gniazd. Trudno mi powiedzieć ile będzie kosztował sam materiał.
    Zresztą jeszcze się zastanowię.
    Pozdrawiam

  2. #22

    Domyślnie

    Odkurzacz centralny też mnie interesuje ,z muratora dowiedziałam sie , źe można otrzymać bezpłatny CD -ROM z instrukcją montażu tel. 0-91 43-25-484 .Po obejrzeniu filmu i wydrukowaniu instrukcji , moja druga połowa zdecydowała ,że rury ułoży sama .
    Pozdrawiam .

  3. #23
    Guest

    Domyślnie

    Ja kupując zastanowił bym sie nad odkurzaczem z mozliwością odkurzania na mokro np. Husky

  4. #24

    Domyślnie

    Tydzien temu na szybko kupilem pare ksztaltek i rur do odkurzania centralnego (2 gniazda + szufelka)za niecale 200 zl. Obejrzalem rysunek na A4 jak montowac i zrobilem wszystko sam. Proscizna. To jedna z rzeczy na ktorych warto zaoszczedziec.
    Wojtek

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad centralnym odkurzaczem ale znajomi straszą mnie pleśnią i roztoczami w rurach oraz problemem z zapchamymi przewodami.

  6. #26

    Domyślnie

    Witam.

    On 2003-05-05 14:25, rafałek wrote:
    Zastanawiam się nad centralnym odkurzaczem ale znajomi straszą mnie pleśnią i roztoczami w rurach oraz problemem z zapchamymi przewodami.
    Rozumiem, że mają go u siebie i sprawia on im tyle problemów?
    Jeśli tak to nie warto. Jeśli nie mają to nie wiedzą o czym mówią. Chociaz pewnie prawda leży gdzies po środku, w rurach
    Roztocza z pewnością w rurach siedzą, tylko co z tego? Gniazda mają uszczelki. A zapchać się z pewnością mogą, cudów nie ma. Trzeba uważać, żeby nie wciągnąć np. kota i będzie spokój
    Ale co tam. Sam nie mam, więc też w sumie nie wiem o czym piszę.

    Sebastian

  7. #27

    Domyślnie

    Jeden sprzedawca/instalator mówił mi, że problem zapachów i roztoczy zależy od jakości rur. Ale co miał na myśli - do tej pory nie wiem.

  8. #28

    Domyślnie

    Też nie mam, ale przypuszczam, że chodzi o to samo co w klimatyzacji samochodowej. Po prostu co jakiś czas należy zrobić dezynfekcję.

  9. #29

    Domyślnie

    Są rury antyelektrostatyczne i trochę tańsze zwykłe z PVC. Zgadnijcie, do któtego "klei się" kurz i które oszczędny Polak często wybiera

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Bartt dnia 2003-05-05 16:31 ]</font>

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Oszczędny Polak wybiera te odpowiednie, nie po to je przecież kupuje, żeby potem wymieniać na inne
    Od kiedy kurz śmierdzi? No, chyba, że ten odkurzacz centralny ma słuzyć za wszystko /odkurzanie, mycie, pranie itp/
    U nas ma odkurzać.

  11. #31
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    hmmm...wiecie co...???

    1) W rurach cos zostaje - to jest pewne.
    ale
    2)Wyloty mają 'klapki" i są uszczelniane

    Wydaje sie mnie ze nie powinieneś tego w ogóle brac pod uwagę. Jeśli chcesz odkurzacz centralny i stać cię na niego to go kup.

    Ja tam wolę zwykły.Być może z filtrem wodnym. Cena do 1 tys.PLN
    A swoją drogą Ile kosztuje centralny ???

  12. #32

    Domyślnie

    3-5 tys. za system. Same rury 5zł/mb

  13. #33

    Domyślnie

    1. Jeśli te rury są gładkie i antystatyczne, kurzu będzie naprawdę niewiele.
    2. Powietrze jest zasysane z mieszkania, kurz sam do niego nie wróci.
    3. Zwykły odkurzacz jest trzymany w mieszkaniu i opróżniany dopiero gdy worek się zapełni, a świństwa w nim więcej, niż w rurach. Sam odkurzacz centralny jest poza strefą mieszkalną.
    4. Za i pod większymi meblami mamy często więcej kurzu, a trudno się tym przejmować, bo nie odsuwamy szaf zbyt często.
    5. Pleśni nie będzie, jeśli wszystko jest suche. Chwaląc odkurzacz wodny trzeba pamiętać, że wymaga on wymycia i WYSUSZENIA po każdym użyciu, aby uniknąć gnicia, bakterii i pleśni.
    6. Co do zapchania się - trzeba uważać ...

  14. #34

    Domyślnie

    1. Jeśli te rury są gładkie i antystatyczne, kurzu będzie naprawdę niewiele.
    2. Powietrze jest zasysane z mieszkania, kurz sam do niego nie wróci.
    3. Zwykły odkurzacz jest trzymany w mieszkaniu i opróżniany dopiero gdy worek się zapełni, a świństwa w nim więcej, niż w rurach. Sam odkurzacz centralny jest poza strefą mieszkalną.
    4. Za i pod większymi meblami mamy często więcej kurzu, a trudno się tym przejmować, bo nie odsuwamy szaf zbyt często.
    5. Pleśni nie będzie, jeśli wszystko jest suche. Chwaląc odkurzacz wodny trzeba pamiętać, że wymaga on wymycia i WYSUSZENIA po każdym użyciu, aby uniknąć gnicia, bakterii i pleśni.
    6. Co do zapchania się - trzeba uważać ...

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Mam znajomego niemca który zajmuje się tym sprzętem 25lat. Wyposaża szpitale i hotele. W swojej nowej rezydencji nie montowował. Na moje ździwione pytanie dlaczego, powiedział że nie wszystkie rozwiązanie z hoteli sprawdzają się w domach jednorodzinnych. A ja mu ufam i rezygnuję.

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    Mam znajomego niemca który zajmuje się tym sprzętem 25lat. Wyposaża szpitale i hotele. W swojej nowej rezydencji nie montowował. Na moje ździwione pytanie dlaczego, powiedział że nie wszystkie rozwiązanie z hoteli sprawdzają się w domach jednorodzinnych. A ja mu ufam i rezygnuję.

  17. #37
    Guest

    Domyślnie

    Rezydencję będzie odkurzał sam czy zrobi to za niego "pani sprzątająca"?
    W drugim przypadku inwestycja w centralny odkurzacz jest nieopłacalna

    W moim domu odkurzam sam. Kilka lat temu zainstalowałem centralny odkurzacz i nie mam z nim żadnych problemów.
    Odkurza znakomicie (zwłaszcza po zainstalowaniu "turbo szczotki&quot a siła ciągu nie maleje wraz z zapełnianiem się zbiornika.
    Nie muszę też taszczyć ciężkiego odkurzacza na piętro czy do piwnicy, nie obijam nim mebli w czasie sprzątania itd.
    Jedyny odgłos jaki słychać podczas pracy to szum zasysanego powietrza. Od rodzaju końcówki zależy jak głośno toto pracuje.

    Jednostkę centralną zainstalowałem na poddaszu mimo wątpliwości sprzedawcy co do sensowności takiego rozwiązania. Sprawuje się znakomicie. Odległość pomiędzy piwnicą a poddaszem to ok. 8m.
    Z piwnicy wciąga nawet małe kamyczki. Nie można tylko zbyt wcześnie wyłączyć odkurzacza bo wtedy spadają

    Pozdrawiam,
    MCB

  18. #38

    Domyślnie

    anonimie, jaka masz jednostke (?), teraz stoje przed wyborem ....
    jest duzy i najchetnie wybralbym opcje za 999 PLN Beama, ale wszyscy truja, ze najlepiej kupic z cyklonem a ten jest juz sporo drozszy... jak mozesz to sie podziel doswiadczeniami

  19. #39
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar rafałek
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    6.643
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    179

    Domyślnie

    Prośba do Anonima. Ile kosztowała cię instalacja odkurzacza? Ja też rozważam instalację na poddaszu (brak piwnicy). Jak głośno pracuje, jaki hałas jest na poddaszu? - zamierzam urządzić tam sypialnię. Jakiej firmie powierzyłeś instalację?

  20. #40
    Guest

    Domyślnie

    To właśnie zwykły odkurzacz jest rozpylaczem bakterii, roztoczy i alergentów - bo nie zatrzymuje ich worek, nawet papierowy.
    Już lepiej aby spoczywały w dywanie.
    Dlatego rure wylotową z centralnego odkurzacza lepiej wyprowadzic na zewnątrz budynku.
    Ułożyłem rury w warstwie piasku pod chudziakiem parteru.
    Rury muszą być specjalne do tego celu fi 50mm.
    W internecie można znaleźć instrukcję układania rur i klejenia.
    Błędy można popełnić w podejściach do gniazd.
    We wczesnym etapie budowy domu nie kosztuje drogo.
    ZbiR

Strona 2 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony