dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 44 z 57
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1138
  1. #861
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Klucz_Udarowy

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    67-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz_Walo Zobacz post
    1 post uzytkownika który tworzy konot
    Jak rozmawiałem z Panem przez telefon był Pan bardziej kulturalny - ale jak widać ma Pan braki w wychowaniu.
    Ironią jest to że sam użytkuje jednostkę Vacuflo i kupowałem ją na allegro od człowieka o podobno brzmiącej nazwie użytkownika co Lukasz_walo...
    Z tego co widać nie mogę wyrazić swojej opinii na temat tej czy innej marki ponieważ Pan Łukasz od razu atakuje innych, co widać powyżej...

  2. #862
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    wg39070 w modelach Cyclovac HD800 i 801C są nadal stosowane silniki amerykańskie takie jak w Vacuflo serii TC480. i 580 czyli w poprzedniej generacji. Miałem ostatnio przyjemność wymieniać w takim odkurzaczu szczotki silnika po 8 latach użytkowania. Te turbiny to klasa sama w sobie. zapraszam do kontaktu.

    Tak dla zainteresowanych oto jak wygląda otoczenie jednostki centralnej z Chińskim silnikiem typu Bypass bez filtra pyłu węglowego.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PYŁ ZE SZCZOTEK 01.jpg
Wyświetleń:	180
Rozmiar:	32,6 KB
ID:	371105  

  3. #863
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka Zobacz post
    wg39070 w modelach Cyclovac HD800 i 801C są nadal stosowane silniki amerykańskie takie jak w Vacuflo serii TC480. i 580 czyli w poprzedniej generacji. Miałem ostatnio przyjemność wymieniać w takim odkurzaczu szczotki silnika po 8 latach użytkowania. Te turbiny to klasa sama w sobie. zapraszam do kontaktu.

    Tak dla zainteresowanych oto jak wygląda otoczenie jednostki centralnej z Chińskim silnikiem typu Bypass bez filtra pyłu węglowego.
    Proszę jeszcze napisać z jakiego okresu jest takie zabrudzenie ponieważ takie brudy owszem częściowo powstają ze szczotek, a częściowo z przyciągania do rur brudu.
    Natomiast jak to jest wielki problem przetrzeć rurę raz na 5 lat to bierze taka wielka firmę jak C~ i 60 zł dodatkowych opłat po 2-3 latach i woli dopłacać to ok. Natomiast wszystkie inne firmy takie jak Beam czy Aspilusa maja filtry dożywotnie

    Opel jest produkowany w Polsce, a samochód jest niemiecki, tak samo z innymi sprzętami , w mercedesie ma Pan podzespoły z całego świata z chin, Indonezji i Rosji. Dobry sprzęt do dobry sprzęt, ma działać, mieć dobra przejrzysta gwarancję a jak ktoś nie ma pomysłu na marketing to próbuje się wybić na innych firmach. Proszę się skupić na pokazywaniu zalet swoich sprzętów a nie na ślizganiu.

    Też można by wiele powiedzieć a że za 3000 zł silniki True flow, a że szczotki się szybko kończą i małe są, a to że Seria TC zrobiona tylko na rynek Polski i nie wsypuje w standardowej ofercie firmy itp itd. możemy się wymieniać poglądami ale to nic nie wniesie dla osób tutaj przychodzących.

  4. #864

    Domyślnie

    jeszcze was pomęczę trochę. czytam o tych odkurzaczach i stanęło na tym, że skoro mam wydać parę ładnych tysięcy na odkurzacz centralny to wydam jeszcze trochę i będzie zrobiony system hide a hose. czy pod ten system mogę sobie później dobrac odkurzacz każdej marki ? jakieś minusy takiego rozwiązania (hide a hose)?

  5. #865
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Wyczytałem, że że" hide a hose " nadaje się bardziej do domów szkieletowych.
    Wszystko się kiedyś psuje, pomyśl jak taki wąż po jakimś czasie odmówi posłuszeństwa...
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  6. #866
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Tomasz 131. Tu nie chodzi o zepsucie sie węża. Problem jest innej natury. HaH jest przeznaczony do domów szkieletowych ze względu na swoja konstrukcję.W pierwszej kolejności montowana jest ramka, a dopiero na koniec właściwy mechanizm. Problem polega na tym że zależnie od grubości tynku da się ten mechanizm osadzić lub nie. Dlatego część instalacji dochodząca dom gniazda powinna byc ruchoma czyli owinięta wełna i zabezpieczona siatką ( co tynkarze ignorują) lub osadzona w osłonie. Taki montaż bardzo często powodował konieczność ponownego rozkucia ściany przy zbyt dużej ilości tynku. W przypadku RF tego ryzyka niema , ponieważ od razu zakładany jest mechanizm gniazda, a podczas białego montazu montowana jest jedynie klapka która posiada aż 2,5 cm tolerancji.

    Więcej tutaj http://www.bezkurzu.pl/p/retra-flex_18.html

    Kermit..... Każdej marki jeśli oferuje ona tak mocne jednostki centralne aby poradziły sobie z zassaniem węża ssącego.

  7. #867
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    W tym konkretnym przypadku, zabrudzenie jest dokładnie po 7 miesiącach od zamontowania. Takich przypadków jest wiele.

    Jeśli rury przyciągają kurz to znaczy że nie spełniają warunku anty statyczności.

    Ponadto pył węglowy jest widoczny także na ścianach i wszelkich innych sprzętach w tym pomieszczaniach. Więc z przecierania kurzu robi się problem. Te urządzenia mają ułatwić życie, a nie dokładać obowiązków. Poza tym znacznie to ogranicza wybór lokalizacji.

    Klienci wybierający jednostki z Czystym Cyklonem wybieraja je z powodu minimalnych prac obsługowych.
    Ostatnio edytowane przez jewrioszka ; 28-10-2016 o 09:44

  8. #868
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    I na koniec zdjęcie z mojej kotłowni w której wisi TC280 z silnikiem "starej generacji" wyprodukowanym w stanach. Widać zwykły kurz który osadzał sie na rurach od 7 lat. ( nie mam potrzeby go wycierać )

    To jest kurz szary, a nie czarny pył ze szczotek.

    Widać różnicę? , zwracam uwagę że ściana jest czysta...to surowy suporeks..raczej bym go nie wytarł bez smug
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161028_104210.jpg
Wyświetleń:	179
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	371334   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161028_104203.jpg
Wyświetleń:	176
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	371335  

  9. #869
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klucz_Udarowy Zobacz post
    Jak rozmawiałem z Panem przez telefon był Pan bardziej kulturalny - ale jak widać ma Pan braki w wychowaniu.
    Ironią jest to że sam użytkuje jednostkę Vacuflo i kupowałem ją na allegro od człowieka o podobno brzmiącej nazwie użytkownika co Lukasz_walo...
    Z tego co widać nie mogę wyrazić swojej opinii na temat tej czy innej marki ponieważ Pan Łukasz od razu atakuje innych, co widać powyżej...
    Gdyby kiedykolwiek Pan ze mna rozmawiał to niemialby o mnie takiej opni ponieważ do każdej rozmowy podchodzę indywidualnie i staram się pomoc nie zależnie czy pytaja jaki odkurzacz kupić czy jak poprowadzić instalację. Nie ważne z jakiej firmy chca kupić odkurzacz a Pan proboje zagrać na uczyciach lub nerwach a na takie traktowanie każdy człowiek ma jakiś limit.

    Rozmawiał Pan ze mną przez telefon to powinien Pan wiedzieć ze jestem w 100% profesjonalistą.

  10. #870
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka Zobacz post
    I na koniec zdjęcie z mojej kotłowni w której wisi TC280 z silnikiem "starej generacji" wyprodukowanym w stanach. Widać zwykły kurz który osadzał sie na rurach od 7 lat. ( nie mam potrzeby go wycierać )

    To jest kurz szary, a nie czarny pył ze szczotek.

    Widać różnicę? , zwracam uwagę że ściana jest czysta...to surowy suporeks..raczej bym go nie wytarł bez smug
    Widać różnicę tylko nikt nie zaprzeczył że taki pył wystepuje w każdym typie jednostki - jendni producenci stosują filtry pyłu węglowego inni uważaja takie działania za zbyteczne.

    Sam uzytkuję model odkurzacz który wg Pana tka pyli u siebie w biurze i przez 3-4 lata nie odczułem problemów z tym pyłem, a wg mnie jest to fajny zabieg marketingowy. Owszem modele jednostek Vacuflo to najprostsza sprawdzona konstrukcja nie zmieniana od wielu lat. Ale tak samo jak filtry DPF w samochodach każdy dodatek ma swoje następstwo i skutki dla odkurzacza. Dlatego w przyszłości firma nie planuje wprowadzenia filtra pyłu węglowego na obudowie jednostki a użyciu niewymienialnej osłony na silnik która nie będzie zaburzała jego chłodzenia. A na razie wszyscy kliencie mogą sobie wybrać stara sprawdzona konstrukcja bez bajerów lub z bajerami. W tym przypadku Beam wypada znacznie lepiej niz pana firma dlatego jest nr 1 w Polsce

    Ale jak już pisałem, proszę zając się marketingiem swoich produktów, i nie wprowadzać klientów w błąd ze firma Vacuflo jest nie do kupienia w Polsce bo to jest oszustwo. A od klientów zależy co wybiorą

    Dlatego zapraszam do artykułu gdzie rozpisane są typy jednostek centralnych - bez firm i reklam

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...typ-odkurzacza

    Modele jednostek 488Q i 588Q wprowadzono w 2009r, więc przez okres 5 lat oferowął Pan te same sprawdzone rozwiązania i wszystkim zachwalał te modele.
    Ostatnio edytowane przez Lukasz_Walo ; 28-10-2016 o 23:14

  11. #871
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Oczywiście że tak. Producent nie poinformował o zmianach. Nie jestem tez pewien czy te nowe silniki były w nich montowane od razu wraz z wprowadzeniem modeli TC488Q i 588Q.

    Problem polega na tym że że większość sprzedawców zachowuje sie jak pilot myśliwca F16 wyposażonego w rakiety "Sinewinder" "wystrzel i zapomnij". Ja utrzymuje po sprzedażowy kontakt ze swoimi klientami. Dopiero informacja zwrotna od klientów spowodowała że bliżej się przyjrzałem tematowi. Trochę czasu trwało zanim doszliśmy dlaczego tak źle sie dzieje z produktem który był doskonały. To z kolei spowodowało konieczność szukania innych rozwiązań. Jak się przyjrzysz to pojawiły sie w tym czasie inne odkurzacze. Z nich też zrezygnowałem z pewnych względów. Z kolei szukanie kolejnego dobrego produktu to nie jest zakup bułek w piekarni. Ja tez nie jestem marketem i nie sprzedaje wszystkiego. Skupiam się na jednym maksymalnie dwóch producentach. Moim celem nie jest sprzedaż za wszelką cenę, tylko sprzedaż dobrego produktu dla klienta końcowego.

    Mam więc prośbę "kolego" zejdź ze mnie i zajmij się sobą.

    Pozdrawiam

  12. #872

    Domyślnie

    Ja nie mając położonej instalacji od odkurzacza centralnego, mam podobną wygodę, jaką daje odkurzacz centralny.
    Otóż, mój mądry mąż, kupił gdzieś tam( na metry) rurę do odkurzacza i połączył ją z rurą odkurzacza stacjonarnego. Na górze, w głównym holu mam szafę, gdzie chowam zwykły odkurzacz Zelmer (solaris bodajże), a następnie wyciągam go i podłączam do gniazdka obok. Rura jest na tyle długa, że sięga od końca do końca domu i sobie tak odkurzam, nie ruszając z miejsca odkurzacza.
    Na dole mam tak samo, ale odkurzacz Karcher (taki co wodę też wciąga), który stoi w spiżarni obok kuchni. Rura jest na tyle długa, że wystarcza na odkurzenie kuchni i salonu. Otwieram spiżarnię, włączam odkurzacz i fiuuuu! i tak ze dwa razy dziennie. Potem zwijam rurę na hak i nie ma rury.
    Ale żeby nie było tak słodko, to muszę uczciwie przyznać, iż żałuję, że nie zamontowaliśmy odkurzacza centralnego. Teraz to już za późno.
    Natomiast polecam przedłużenie rury od zwykłego odkurzacza każdemu, bo jest to jedyne słuszne rozwiązanie, żeby nie ciągnąć za sobą całej maszyny.
    A co do smrodu, to owszem czuć, ale tylko wtedy, kiedy zwykły odkurzacz pracuje długo na pełnej mocy. Wystarczy zmniejszyć ciąg na 3/5 i można sobie pół godziny odkurzać. No filtr hepa też trzeba wymienić raz na rok.
    Ostatnio edytowane przez Stanowska ; 29-10-2016 o 16:04

  13. #873
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał jewrioszka Zobacz post
    Oczywiście że tak. Producent nie poinformował o zmianach. Nie jestem tez pewien czy te nowe silniki były w nich montowane od razu wraz z wprowadzeniem modeli TC488Q i 588Q.

    Problem polega na tym że że większość sprzedawców zachowuje sie jak pilot myśliwca F16 wyposażonego w rakiety "Sinewinder" "wystrzel i zapomnij". Ja utrzymuje po sprzedażowy kontakt ze swoimi klientami. Dopiero informacja zwrotna od klientów spowodowała że bliżej się przyjrzałem tematowi. Trochę czasu trwało zanim doszliśmy dlaczego tak źle sie dzieje z produktem który był doskonały. To z kolei spowodowało konieczność szukania innych rozwiązań. Jak się przyjrzysz to pojawiły sie w tym czasie inne odkurzacze. Z nich też zrezygnowałem z pewnych względów. Z kolei szukanie kolejnego dobrego produktu to nie jest zakup bułek w piekarni. Ja tez nie jestem marketem i nie sprzedaje wszystkiego. Skupiam się na jednym maksymalnie dwóch producentach. Moim celem nie jest sprzedaż za wszelką cenę, tylko sprzedaż dobrego produktu dla klienta końcowego.

    Mam więc prośbę "kolego" zejdź ze mnie i zajmij się sobą.

    Pozdrawiam
    O nic innego mi nie chodzi jak tylko aby każdy z nas zajoł się swoimi sprawami a nie dezinformacja klientów.

    Natomiast gdyby miał pan kiedykolwiek problem z jakaś jednostka firmy Vacuflo-proszę skorzystać z serwisu nowego dystrybutora Vacuflo-Polska, który wszystkie pana problemy gwarancyjne i pogwarancyjne załatwi bez problemu, ponieważ wszystkie jednostki na gwarancji serwisowane są bez kosztów dla klientów a w przypadku napraw pogwarancyjnych klienci płaca tylko i wyłącznie za użyte materiały - naprawy wykonywane są za darmo

  14. #874
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    iza222

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Kod pocztowy
    18-200
    Posty
    1

    Domyślnie zapytanie

    Witam,
    mam dom o powierzchni 120m,tylko 2 gniazda plus 1 bym chciała żeby było w odkurzaczu albo zostało dorobione w piwnicy. jaki odkurzacz byłby odpowiedni ? Pozdrawiam i dziękuję

  15. #875
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Powierzchnia nie koniecznie będzie wyznacznikiem. Ważniejszy jest najdłuższy odcinek rury. Ale mniemam że będzie niewielki więc wystarczy praktycznie najmniejsza jednostka.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #876
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Łukasz, to zwróc uwage że cały czas mnie tykasz, piszesz o dystrybutorach serwisach itp. I nie zawsze prawdę. Ja cały czas piszę o tym co wiem o pewnych odkurzaczach na podstawie swoich obserwacji.

    Zamykam temat.

  17. #877
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jewrioszka

    Zarejestrowany
    May 2006
    Skąd
    Dobrzenica
    Kod pocztowy
    05-505
    Dzielnica
    Mazowieckie
    Posty
    1.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    126

    Domyślnie

    Pani Izo, tak w skrócie to każdy z niższego przedziału. Jeśli mieszka Pani na pustkowiu to można wybrać cos z silnikiem typu Bypass, jeśli ma Pani blisko sąsiadów to proponowałbym z silnikiem typu Tru Flow. Co do mocy jednostki centralnej to najlepiej jeśli dobierze ja wykonawca instalacji. powodem jest fakt że nie wiemy jak starannie została wykonana instalacja czyli nie wiemy czy niema w niej błedów wykonawczych. Dlatego według mnie lepiej wybrać jednostkę o jeden poziom wyżej niż to sugeruje liczba gniazd.

  18. #878
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza222 Zobacz post
    Witam,
    mam dom o powierzchni 120m,tylko 2 gniazda plus 1 bym chciała żeby było w odkurzaczu albo zostało dorobione w piwnicy. jaki odkurzacz byłby odpowiedni ? Pozdrawiam i dziękuję
    Witam, wszystko zależy od sposobu filtracji ktory chciała by Pani wybrać. Jeżeli jest to domek wolno stojący i chcemy model bez obsługowy to może być seria True Cyclonic. Jeżeli ciasna zabudowa to modele z filtrami samoczyszczącymi lub wymiennymi. Modele dla Pani to mniejsze do 5 gniazdi i 25 m instalacji z TC oraz 8 gn i 40 m instalacji z filtrowych rozwiązań

    Jeżeli chodzi o firmy to
    True Cyclonic - 288 ( cyklon )
    Filtr opadajacy - Beam 285 lub SC335
    Filtrowy : Aspilusa Izzy 300 ( filtr zmywalny ) lub Vacuflo 570 (cyklon + filtr wymienny )

    Silników True flow w każdej zabudowie bym unikał, to zwykła padaka wsadzana do modeli jednostek gdzie producenci chcą kosztem jakości więcej zarobić. Nie wyczyszczenie filtra na czas może taki silnik zajechać i na pewno gwarancji nie dostaniemy.

    Najważniejsze co powinnismy zwrocić uwagę to na jakiej wysokości w odkurzaczu jest rura zasysająca. Ponieważ to w prosty sposób pozwala odróżnić model który stara się separaować cyklonicznie od modelu ktory jest zwykłym filtrowym.

  19. #879
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    optymalny

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Mazowieckie
    Kod pocztowy
    05-500
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem na etapie zakupu odkurzacza. Instalację mam wykonaną. 2 kondygnacje, powierzchnia, niecałe 120m2. Chciałbym kupić odkurzacz aby spełniał swoje funkcje przez długie lata. Czy mogą mi Państwo coś polecić?

  20. #880
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Tomek 1970

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-455
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witam Panią,

    Jest wielu dobrych producentów. Zwróciłbym jedna uwagę aby unikać chińskich turbin w odkurzaczach. Obecnie renomowane firmy jak Ametek lub Domel maja produkcję w Chinach. Proszę mi wierzyć, że to nie ta sama jakość, co produkcja w Europie lub Ameryce Północnej. Firmy te uciekają do Chin aby produkować wg mniej restrykcyjnych norm, co skutkuje później problemami, pozwala jednak na wyprodukowanie tańszego urządzenia. Zarabia oczywiście producent odkurzacza i pośrednicy, a nie klienci końcowi tacy jak ja czy Pani. Pozdrawiam.

Strona 44 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony