dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 54 z 57
Pokaż wyniki od 1.061 do 1.080 z 1138
  1. #1061
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    Witam serdecznie

    przyszła kolej na centralny odkurzacz - potrzebuje jednostki... w gąszczu sprzedawców ciężko coś obiektywnie wybrać. Właściwie każdy chwali to co używa... i to co sprzedaje. Może i to prawda, że wszystkie są dobre? bo w sumie to tylko silniki z obudowami. Czego bym oczekiwał?
    dom z poddaszem póki co nieużytkowym.

    1 vroom, 1 wallyflex, 2 szufelki i retraflex 12.2m
    wyrzut na zewnątrz - w sumie od frontu, ale okien tam brak tylko trawa i wrzosowisko.
    Bezobsługowy, prosty, bez wyświetlaczy czy tam regulacji. Minimalizm i praktyczność - to lubię.
    W sumie sam cyklon teoretycznie by mi wystarczał (sądząc po opisach, nie wiem jak w praktyce)

    podoba mi się idea Vacuflo, prosto porządnie i niezawodnie. To był mój drugi wybór, pierwszym był Profi. 38.1 później 44.1, ale tu opinie są rózne - nie da się ich od sortować od opinii sprzedawców więc prawdy o nich pewnie dowiedział bym się jak bym go kupił... boje się trochę zaryzykować.
    Dlatego - Vacuflo. Myślałem nad modelem TC588 żeby było mocy pod dostatkiem i idea odkurzacza się sprawdzała - skoro takie drogie to chociaż niech porządnie wciąga. Ale pierwszy mur - jednak drogie drugi to dostępność - coś słabo u nas z importem i wyborem albo dużo drożej albo zestawy platinim goldinium super hiper max. ze zwykłą rurą - a ta jest mi nie potrzebna.
    Vaculo w toku szukania zmienia się na Cyclo Vac - 715 jest chyba podobna mocowo i cenowo, ale już łatwiej znalezc i dają nawet taki sam osprzet jak przy wężu retraflex tylko bez samego węża. to już jakiś zysk cenowy.

    A Może Wy byście coś pomogli w tym temacie?
    Albo ktoś sprzedaje vacuflo lub cyclo vac w dobrej cenie i coś zaproponuje ciekawego?

  2. #1062
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    593

    Domyślnie

    moje pytanie już nie aktualne - odkurzacz zakupiony. Osobiście wybrałem jednak Vacuflo i skorzystałem z oferty od Lukasz_Walo - śmiało mogę go polecić, Rzeczywiście profesjonalne podejście do tematu.

  3. #1063

    Domyślnie

    Gik

    Musi być drogo skoro na ich stronie wstydzą się zapodać cenę a jak zadzwonisz cena wedle tonacji głosu inna dla kobity inna dla faceta,
    za takie praktyki powinno być 5 lat w kiciu z kudłatym Mańkiem co siedzi za gwałt na kobyle.

    Ile dałeś za to pozłacane cudo i jaki masz model ?
    Niech nom żyje beskid Żywiecki Hej

  4. #1064
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bemmek Zobacz post
    Gik

    Musi być drogo skoro na ich stronie wstydzą się zapodać cenę a jak zadzwonisz cena wedle tonacji głosu inna dla kobity inna dla faceta,
    za takie praktyki powinno być 5 lat w kiciu z kudłatym Mańkiem co siedzi za gwałt na kobyle.

    Ile dałeś za to pozłacane cudo i jaki masz model ?
    Jak nie ma cen - jak są: https://www.vacuflo.shop.pl/?gclid=C...oaAoeGEALw_wcB
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  5. #1065
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    peter08

    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Krakow
    Posty
    114

    Domyślnie

    Szukam odkurzacza dla siebie i rozpatruje rózne opcje,generalnie po przestudiowaniu kilkudziesieciu stron mam mętlik w głowie,troche klaruje sie rywal w postaci Profi,ceną nic nie przebije i jakby nie patrzac za cene np.Beama mam dwa albo trzy Profi.Pytanie jakie znaczenie ma filtracja,jej stopien,jakośc skoro odkurzacz bedzie w garazu z wyrzutem na zewn?Moze to ktos wyjasnic?

  6. #1066
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.262

    Domyślnie

    Powietrze przed trafieniem do wyrzutni chłodzi silnik. Więc im lepiej oczyszczone powietrze, tym lepiej dla silnika. Nie dotyczy by-pas.

  7. #1067

    Domyślnie

    Witam,
    Jestem laik w tym temacie a zostałam wytypowana do wybrana OC jako prezent. Instalacja jest zrobiona, potrzebny jest jedynie odkurzacz - zestaw.

    Teraz moje pytanie, ani razu na tym forum nie znalazłam hasła odkuczacz AEG. Czy to znaczy że w ogóle nie warto?

    Obdarowani mają dwa koty, które strasznie gubią sierść dodatkowo małe dziecko. Przede wszystkim przy tych kotach na jaki silnik należy zwrócić uwagę? Czy brać pod uwagę jedynie odkurzacze bezworkowe? Czy w przypadku dużej ilości sierści to zupełnie nie zda egzaminu?

    Chętnie dowiem się czegoś jako osoba zupełnie niedoświadczona w tym temacie. Czy ktoś może mi tutaj pomoc?

  8. #1068
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    http://https://allegro.pl/oferta/odk...YaAmmPEALw_wcB
    Nie będę pisał, poczytaj o tym modelu bo nadaje się wg tych kryteriów.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  9. #1069

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    http://https://allegro.pl/oferta/odk...YaAmmPEALw_wcB
    Nie będę pisał, poczytaj o tym modelu bo nadaje się wg tych kryteriów.
    Dziękuję za podpowiedź,a może znalazłoby się coś z niższej półki cenowej?

  10. #1070
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigasta Zobacz post
    Dziękuję za podpowiedź,a może znalazłoby się coś z niższej półki cenowej?
    Może ten co opisałem kilka postów wyżej?
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #1071

    Domyślnie

    Kup coś taniego z największym podciśnieniem. Szkoda pieniędzy na "super turbo wynalazki" w "profesjonalnym" kolorze.

    Ja mam ordynarny przemysłowy odkurzacz z wymienionym silnikiem na 2200W i uzyskuje podciśnienie w najdalszym zakamarku domu na giętkiej rurze końcowej ok 29kPa

  12. #1072
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Towarzysze - pomożecie?

    powoli podchodzę do tematu zakupu odkurzacza centralnego. Instalacja ma cztery gniazdka, najdłuższa nitka to ok.18mb rury, 4 kolana 90stopni i 4 kolana 45 stopni (od gniazda do wejścia do odkurzacza). Nie zależy mi na wodotryskach, wi-fi, wyświetlaczach itp. Na chwilę obecną mam dwa typy: Profi 38.1 i Hayden Supervac 70.
    Prawie miałem Haydena zamówionego ale opinii o nim jak na lekarstwo, nie wiem też jak w razie problemów z gwarancją/serwisem. W sumie na temat Profi 38.1 też jakoś opinii nie ma.

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  13. #1073

    Domyślnie

    Dzień dobry.

    Chciałem podzielić się swoim krótkim doświadczeniem z odkurzaczem centralnym. Jestem świeżo upieczonym posiadaczem tego "wynalazku" i jestem zadowolony z zakupu. Co prawda, instalacja w moim domu czekała prawie 9 lat na uruchomienie, ale mam wrażenie, że było warto.
    W poszukiwaniu informacji co kupić i jak to zrobić zajrzałem oczywiście na forum Muratora. Dom wielkości 140m2, cztery gniazda ssące plus miejsce na szufelkę w kuchni, długość instalacji do najdalszego gniazda ok.19m + kilka zakrętów.
    Trafiłem na ten wątek i po lekturze i konsultacji zdecydowałem się na zestaw Vacuflo VR800X oraz kasetę Vroom w kuchni zamiast szufelki. Odezwałem się w tej sprawie do Lukasza_Walo, aktywnego użytkownika na tym forum i muszę przyznać, że mile mnie zaskoczył. Przedstawił mi ciekawe warianty sprzętu, cierpliwie udzielił odpowiedzi na wszelkie pytania, zaproponował atrakcyjną cenę, a na koniec zrealizował wysyłkę całego zestawu w tempie błyskawicy. Montaż dość prosty, instrukcje jasne i czytelne, a kaseta Vroom to rewelacja.
    Dziękuję wszystkim użytkownikom za cenne uwagi i sugestie zawarte w tym wątku.

    pozdrawiam
    Tomasz J

  14. #1074

    Domyślnie

    I ja też zamówiłem od Łukasza VR800X, poczekajmy aż przyjdzie - może też będzie to błyskawica

    Pozdrawiam
    Karol

  15. #1075

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    I ja też zamówiłem od Łukasza VR800X, poczekajmy aż przyjdzie - może też będzie to błyskawica

    Pozdrawiam
    Karol

    A ja zamówiłem wersję budżetową tj. Optimus Bypass. Od roku żadnych zastrzeżeń. Ogólnie, podejście p. Łukasza wzorowe.

  16. #1076
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    nass

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Kod pocztowy
    62-400
    Posty
    288

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    A ja zamówiłem wersję budżetową tj. Optimus Bypass. Od roku żadnych zastrzeżeń. Ogólnie, podejście p. Łukasza wzorowe.
    Którą masz wersję? Jaka długość instalacji?

    Indywidualna parterówka 152m2;ściany silka24+20cm Etixx; podłoga 25cm EPS100 0,036, strop monolit+30cm EPS80 0,031; Kinetic250; 100% podłogówka, PC 6kW HCT

  17. #1077

    Domyślnie

    Witam,

    Mam mieszkanie 106m2 z przygotowaną już instalacją pod centralny odkurzacz. Jedna rura w ścianie (miejsce na gniazdo) i rura w kuchni wychodząca z podłogi (na szufelkę). Myślałem o przedłużeniu instalacji, ale wymagałoby to pociągnięcia rury pod sufit a później znów w dół co jak przeczytałem nie jest zalecane. Wezmę wąż 15m albo 9m i przedłużkę 5m. Jeszcze nie zdecydowałem. Potrzebuję jednak pomocy w wyborze odkurzacza centralnego. Generalnie po przejrzeniu forum na pewno wybiorę Vacuflo. Pytanie który model? Odkurzacz będzie zainstalowany w piwnicy i przydałoby się gniazdo by móc w razie czego w piwnicy odkurzyć (z tego co rozumiem są takie modele z wbudowanym gniazdem?).
    Oczywiście szufelkę automatyczną również będę instalował. Dodatkowo również 5m Vroom w szafce w kuchni. Wiem że może częściowo pokrywa swoje zadanie z szufelką, ale jednak możliwość szybkiego odkurzenia blatów zamiast zmiatania wszystkiego na podłogę i pod szufelkę do mnie bardziej przemawia.

    Czy ktoś zna dobrą firmę instalatorską z Katowic lub okolic?

  18. #1078

    Domyślnie

    Stoję przed wyborem odkurzacza, a właściwie umiejscowienia jednostki i kanału wylotowego (na razie), ale to się robi pod konkretny model. Do tej pory myślałem o: aeroVac VacuMaid S1570 Split.
    Ale instalator stanowczo odradza mi tę jednostkę, jako że podobno ta "bezobsługowość" splita to podobno mit. Śmieci w jakimś foliowym worku, który zawiera mokrą zgniliznę. Czyszczenie filtra elektrostatycznego bardzo nieprzyjemne.

    Poczytałem reklamy producentów i myślałem o Split ze względu na dużą moc, kota (pełno włosów) oraz możliwość umiejscowienia silnika blisko kanału wylotowego (przy ścianie zewnętrznej), ale 3 m od głównej tuby odkurzacza, która jest z kolei blisko kanałów instalacji.
    Przyznam się że dalej nie rozumiem o co chodzi z tymi workami odwróconymi, o których piszecie. Czy jest jakaś strona do poczytania, która to wyjaśnia uczciwie?
    Proszę o poradę w doborze odkurzacza.

    Odkurzacz będzie umieszczony w piwnicy, więc może być bardzo głośny, byle był silny bo jest trochę metrów i w sumie 9 gniazdek.
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  19. #1079
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Stoję przed wyborem odkurzacza, a właściwie umiejscowienia jednostki i kanału wylotowego (na razie), ale to się robi pod konkretny model. Do tej pory myślałem o: aeroVac VacuMaid S1570 Split.
    Ale instalator stanowczo odradza mi tę jednostkę, jako że podobno ta "bezobsługowość" splita to podobno mit. Śmieci w jakimś foliowym worku, który zawiera mokrą zgniliznę. Czyszczenie filtra elektrostatycznego bardzo nieprzyjemne..
    O Bo... e ale głupoty!!!!
    To proste, że jak wciągniesz wodę to jak ona odparuje skoro jest w worku foliowym? Filtr antystatyczny musi być, inaczej dla ochrony turbiny pozostanie tylko siatka metalowa, a ona ma oczka 1x1mm. A czyszczenie? Po wyjęciu kierownicy powietrza sam wypada i jest na nim niewielka ilość kurzu.
    Żaden OC nie nadaje się do wciągania wody ani wilgotnych śmieci jak żwirku kota, odchodów, owoców, czy martwych owadów czy zwierząt. Jeśli jest zierzę w domu stosuje się separatory włosów i sierści.
    Od 8 lat eksploatacji tego odkurzacza wymieniam tylko worki na śmieci co pół roku, i raz filtr antystatyczny za 35zł bo stary się popsuł.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  20. #1080

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    O Bo... e ale głupoty!!!!
    Jeśli jest zierzę w domu stosuje się separatory włosów i sierści.
    No to ten model chyba ma, bo pisze "cyklon + filtr elektrostatyczny + separator włosów". Rozumiem, że te 3 powyższe rzeczy są w każdym modelu SPLITa, czy trzeba je osobno dokupywać jako akcesoria?

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Od 8 lat eksploatacji tego odkurzacza wymieniam tylko worki na śmieci co pół roku, i raz filtr antystatyczny za 35zł bo stary się popsuł.
    Masz ten odkurzacz w wersji split? To już 8 lat temu były splity?
    Jaką można dać maksymalną odległość pomiędzy silnikiem a jednostką centralną?
    Czy będzie on wystarczająco mocny, czy lepiej wziąć np. S2500 Split?
    W ogóle warto przepłacać za Split, bo kompaktowy jest dużo tańszy?
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

Strona 54 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony