dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Jakiej firmy odkurzacz centralny...?

Głosujących
231. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Beam

    40 17,32%
  • Aerovac

    8 3,46%
  • Allegro

    2 0,87%
  • Disan

    3 1,30%
  • Venton

    6 2,60%
  • Borysowski & aertecnica

    5 2,16%
  • Profi

    29 12,55%
  • Husky

    8 3,46%
  • Pama-vac

    0 0%
  • Vacuflo

    59 25,54%
  • Sach

    1 0,43%
  • Aspilusa

    30 12,99%
  • Cyclovac

    40 17,32%
Strona 55 z 57
Pokaż wyniki od 1.081 do 1.100 z 1138
  1. #1081
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Hm, trudno jest powiedzie" czy warto, to jest odkurzacz i ma zbierać śmieci i kurz. Ja nie chciałem się właśnie grzebać w śmieciach, odpinam klamerki biorę pod pachę zbiornik(część odkurzacza) zawiązuje worek na węzeł i wyrzucam do pojemnika na zewnątrz, wkładam nowy worek pod specjalne blachy w zbiorniku, montuję do jednostki i po sprawie. U mnie są 4 gniazda, 2 szufelki i gniazdo techniczne w garażu na 168m2 i dużo różnego osprzętu w tym 3 węże 9m,3m,7m.
    Wystarcza i jest ok, jakby był mocniejszy tzn większą siłę ssania to też by było dobrze. Tak jak pisałem parametrem "Naj" jest podciśnienie jakie wytwarza turbina.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  2. #1082
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Zapomniałem, separator włosów to oddzielna tubka, można ją dokupić coś jak separator popiołu. Można kupić też odkurzacz gdzie jednostka napędowa turbina jest osobno, a zbiornik z separatorem osobno. To drogie odkurzacze, ale na nasze zarobki ja kupiłem swój w kraju producenta i wyszedł taniej.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #1083

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Można kupić też odkurzacz gdzie jednostka napędowa turbina jest osobno, a zbiornik z separatorem osobno.
    No to właśnie na tym polega "SPLIT", że jest jednostka napędowa osobno. Cały czas pytam o SPLIT:
    https://aerovac.pl/product/vacu-maid-split/#general
    A z tej ostatniej wypowiedzi wynikałoby, że jednak masz kompaktowy np. taki:
    https://aerovac.pl/product/odkurzacz...-maid/#general
    . Poza tym ceny odkurzaczy przez ostatnie kilka lat poszły w dół. Pytam kogoś, kto używa SPLITa.

    Bazując na tych wypowiedziach (nie wiadomo które są płatne trolle)
    https://www.ceneo.pl/76182061#tab=reviews
    to nieciekawie się przedstawia sprawa siły ssania. Te komentarze są sprzed 7 lat, a to oznaczałoby że były już wtedy Splity.
    Głośna praca nie jest dla mnie problemem, bo odkurzacz będzie w piwnicy. Może być głośny, brzydki, wyrzucać brudne powietrze na zewnątrz byle by był mocny.
    Instalator odradza mi SPLIT, jako że są słabe. Mówi, że lepiej wziąć kompakt.
    Ostatnio edytowane przez Lew2 ; 15-04-2020 o 12:14
    Gdy Turków za Bałkanem twoje straszą spiże,
    Gdy poselstwo Macrona twoje stopy liże, -
    Ukraina jedna twej mocy się urąga,
    Podnosi na cię rękę i koronę ściąga,

  4. #1084
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar aprilka1000
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    okolice Trojmiasta
    Posty
    341

    Domyślnie

    Witam
    Zaczynam powoli myśleć o zakupie jednostki OC
    Na dzień dzisiejszy operuje na odkurzaczu jezdnym z filtrem wodnym ze względu na alergie córki , ale mycie i noszenie go po schodach jest bardzo uciążliwe .
    W temacie wogle się nie znam.
    Liczę na Waszą pomoc.
    Dom 196 m2, ogrz.gaz.
    Duży garaż w którym Pan mąż urzęduje każdego dnia
    Duży pies mający prawo biegania tylko na parterze , ale w większości czasu siedzi na zewnątrz plus wiatrołap -chyba mu tam najchłodniej-plus dwa koty czasem wchodzące do domu
    Początek instalacji zaczyna się w garażu na ścianie dzielącej do wiatrołapu (w wiatrołapie brak gniazda czego żałuje bo już teraz widzę ze tam najwiecej mam sprzątania.
    3 gniazda jedno w kuchni pod zlewem, drugie w salonie ,trzecie u góry na holu.
    Poszukuje jednostki odkurzajacej , nie musi mieć światełek i tych wszystkich bajerów.
    Nie chce tez biegać z wężem góra dół .Mam bardzo mało czasu -praca zawodowa,bliźniaki,psy koty ,ogród warzywny i zostaje -10 czasu dla siebie .Wiec muszę usprawnić wszystko do najwygodniejszej,najszybszej opcji sprzątania -a jest tego sporo.

    Pow.196 m2+15 str.graf.ogrzewanie gaz+kominek z płaszczem , podłoga+góra kalor.

  5. #1085

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Witam
    Jak wiesz u mnie jest zainstalowany VacuMaid S 1570, to dobra i cykloniczna jednostka - jak dotąd się sprawdza(5 gniazd i 3 szufelki).
    Ale ostatnio zainstalowałem i uruchomiłem SuperVac 70 - Hayden (cyklon z workiem filtracyjnym) i muszę przyznać, że jak na taki obiekt( 9 gniazd) wręcz rewelacja.
    Nie ma wodotrysków typu wyświetlacz z manometrami podciśnienia , czy ilością przepracowanych godzin czy mocą w Air-Watach. Po prostu odkurzacz z bardzo dobrą mocą ssącą w dobrej cenie i cichym silniku.
    Takiego odkurzacza nie wstyd polecać - ma odkurzać i być "mocny" , a nie udawać , że pracuje. Płaci się za to co ma wykonywać pracę a nie dodatki.
    Czy mogę polecić mój domowy wybór VacuMaid - tak jak kiedyś pisałem skoro odkurza i jest do tego dobry , a opróżnianie worka polega na odpięciu dwóch klamer i wymianie typowego worka na śmieci w zbiorniku - to jestem zadowolony i wybór padł by na ten sam sprzęt.
    Załącznik 433557
    witam citymagic - przegladam forum bo sam mysle czy w koncu nie zalozyc OC - moi rodzice maja juz 22 lata i sa zadowoleni z VacuMaid i przegladajac ten watek zaciekawila mnie jedna sprawa - na zdjeciu,ktore wkleiles powyzej z Hayden 70 po lewo od dokurzacza na rurze jest puszka - co to?

  6. #1086
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Akustyczny tłumik dźwięku. Mam sąsiadów i nie chciałem, aby zbyt głośno słychać go było na zewnątrz bo niekiedy odkurzam dużo po 22.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  7. #1087

    Domyślnie

    Cytat Napisał CityMatic Zobacz post
    Akustyczny tłumik dźwięku. Mam sąsiadów i nie chciałem, aby zbyt głośno słychać go było na zewnątrz bo niekiedy odkurzam dużo po 22.
    ale to jest na rurze ssacej (po lewej) - taka okragla puszka z szarym kablem... to chyba nie tlumik...ten w czerwonym kółku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	8,5 KB
ID:	448608
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 27-09-2020 o 20:21

  8. #1088
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Może to jest dodatkowe gniazdo?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  9. #1089

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Może to jest dodatkowe gniazdo?
    Albo rewizja.

  10. #1090
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Tak to gniazdo - bo ta jednostka nie ma w sobie.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  11. #1091

    Domyślnie

    Panowie i Panie

    Może mi doradzicie co wybrać niemniej zanim podam dane - trochę poczytałem ten i inne watki i tak się zastanawiam czy nie za dużo jest chwilami wymagane od odkurzacza centralnego bo chyba powinno to być w miare proste urzadzenie, ktore ma za zadanie tylko odkurzac (bez jakies bajerow jak wyświetlacze, wifi itd). Takie, ktore dobrze ciagnie, potencjalnie jest ciche (ale to zalezy od miejsca montazu) i jest dobrze wykonane = nie popsuje sie za chwile, jest dlugo na rynku i ma rzeczywisty serwis oraz finalnie latwe w obsludze - a to jak filtruje i wyrzuca kurz na zewnatrz to nie ma znaczenia wazne aby brud pozostal w pojemniku - czy moze sie myle?

    Co do moich warunkow to mam:
    - 1 gniazdo w piwnicy - ok 7m od odkurzacza
    - 3 gniazda na parterze (w tym jedno w garazu) + szufelki - najdalsze ok 19m od odkurzacza (19 m to najdalsza nitka z odnogami do pozostalych)
    - pietro 3 gniazda - najdalsze 15,5m od odkurzacza
    w sumie ok 67,5m instalacji . Co do instalacji mam zrobiona na standardowych bialych rurach, gniazdek jeszcze brak

    Myslalem o
    Vacuflo - TC588QX (albo odpowiedniku Vroom choc nie do konca znam miedzy nimi roznice) - o ile ma 10 lat gwarancji to marka ta kiedys zniknela z rynku teraz znow wrocila poki firma w Lukowie ma sily i checi rozprowadzac i propagowac ja na rynku (jak firma sie wycofa to moze byc problem)
    Hyaden 70 ewentualnie 80 (firmy cyclovac) - proste, wydaje sie mocne odkurzacze, czesto za "polowe" ceny z 5 letnia gwarancja
    poczciwy vacumaid split (rodzice maja od ponad 20 lat i im smiga) tyle,ze mam wrazenie,ze za slaby

    Co o tym myslicie i zaproponujecie - czy nie za slabe/mocne? Moze jakies sensowne propozycje?

    ...jeszcze mysle czy daloby sie obsluszyc tak aby mozna bylo odkurzac jednoczesnie na parterze i pietrze?
    Ostatnio edytowane przez .:Paco:. ; 25-10-2020 o 05:56

  12. #1092
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Zibi70

    Zarejestrowany
    Nov 2020
    Skąd
    Mazowsze
    Kod pocztowy
    05-552
    Posty
    1

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    Czytam forum od dawna ale dziś jest ten dzień, kiedy w końcu musiałem założyć konto, żeby zapytać - bo stoję pod ścianą i nie wiem co dalej.

    Szukam od kilku dni odkurzacza centralnego (116 mkw powierzchni, parter i piętro, dwa gniazda w ścianach + szufelka + chcę gniazdo w garażu, gdzie będzie jednostka - w domu jeden zwierzak - włochaty).

    Doktoryzuję się co kupić, rozmawiam z instalatorami i jestem już z tego głupszy niż mądrzejszy - zwłaszcza po wątkach na forum, gdzie głównie napierniczają się między sobą przedstawiciele różnych dystrybutorów, dokopując sobie intensywnie na temat jakości tego, czy tamtego.
    Dla mnie nic z tego nie wynika prócz tego, że konkurenci leją się w niewybredny sposób.

    Zacząłem swoje rozważania od Beam 625, fajnie wygląda i terefere - ale...
    Gryzłem się trochę, bo mam w domu ultrasilencera i uważam, że ten kto zaprojektował do niego rurę i tzw. szczotkę uniwersalną powinien się smażyć w piekle - nienawidzę tego dziadostwa, a to co jest przy Beam jest dosyć podobne. U mnie rura ciągle się zagniata, a szczotka do wszystkiego jest totalnie do niczego i stale wypada bo szybko się wyrobiła.

    Myślę, może Beam będzie jednak lepszy niż zwykły electrolux - no i trafiam na taki filmik - https://www.youtube.com/watch?v=gRBOJMaA5s4 - jakoś tak biednie z tym silnikiem i całością w urządzeniu za ponad 3500 zł. Słowem - electrolux mi już przeszedł.

    Zacząłem przyglądać się Cyclo Vac - hmmm... Marka znana, urządzenia solidne ale cena nawet za dosyć podstawowy model mocno studzi zapał. Jasne - za jakieś 3500 - 3800 dostanę urządzenie z 10 letnią gwarancją ale...

    Może lepiej wziąć Hayden SuperVac 70 - 5 lat gwarancji, a nawet jeśli silnik jest mniej trwały, to po 5 latach kupię nowy i wyjdzie mnie to ok 400 zł. W zakupie różnica pomiędzy urządzeniami to nawet 1500 zł + w Cyclo Vac, czy każdym innym droższym i tak trzeba będzie zrobić serwis i szczotki po ok. 5 latach - czyli dodatkowe koszty. Słowem wydawanie dodatkowo blisko połowy ceny SuperVac więcej za niby dłuższą żywotność chyba się nie broni.

    Patrzyłem też na Profi - na allegro dużo się tego sprzedaje i na ogół relacja cena/jakość zadowala ludzi, choć jest sporo opinii że "bee i fuj" a do tego parametry ma na papierze inne a inne w rzeczywistości. Nie wiem czy w to wierzyć bo niektórzy tak twierdzący intensywnie zachwalają inne marki - przypadek? Nie wiem jak to jest z silnikami w Profi - piszą że w części modeli są Ametek z bypass podwójna a nawet potrójna turbina - teoretycznie powinny więc ciągnąć jak należy.

    Myślałem chwilę o Vacuflo - ale tu też sporo informacji o niższej niż kiedyś jakości i awariach, co dalej? Husky? Już chyba mi się nie chce.

    Szczerze mówiąc mam lekko dosyć i zaczynam myśleć, że sobie odpuszczę. Z drugiej strony instalacja już czeka od roku na odkurzacz i trochę szkoda, a mój zwykły odkurzacz jak pisałem doprowadza mnie do furii. Kupiłbym najchętniej odkurzacz z instalacją na 8% VAT w swojej okolicy - ale myślę też o samodzielnej instalacji i zakupie z przesyłką. Tylko CO?

    Byłbym więc wdzięczny za opinie użytkowników - zwłaszcza urządzeń w budżecie do 2500 zł - szczególnie np. Super Vac 70.
    Ostatnio edytowane przez Zibi70 ; 17-11-2020 o 18:17

  13. #1093
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    To kup sobie Karcher NT 40/1 Tact Te L podłącz, dokup jak wg siebie najlepszy zestaw wąż i szczotka. Będziesz miał na długo bez problemu, i wszechstronne urządzenie.

  14. #1094
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat.
    Prośba o doradzenie jaki sprzęt zakupić do domu jednorodzinnego - 2 kondygnajce. Na poddaszu jedno gniazdko - odległość do najdalszego punktu ok 5-6 m, na parterze tak samo. Dodatkowo na parterze dwie szufelki - w wiartołapie i kuchni. Szufelki będą w cokole szafek - więc im niższe tym lepiej. Czy OC można stosować do sprzątania popiołu z kominka?
    Nie znam się zupełnie na tych urządzeniach, a nie mam też czasu na doktryzowanie się, więc liczę, że podzielicie się Waszymi doświadczeniami.
    Ostatnio edytowane przez kemot_p ; 30-11-2020 o 12:09

  15. #1095
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Do pozbywania się popiołu z kominka są specjalne odkurzacze, separatory w przystępnej cenie. Nie warto ryzykować żywotność OC.
    Ja mogę polecić Asspilusa IZZY. OD 4 lat, bez problemowo użytkuję właśnie taki model. Bezproblemowa dostępność części to kolejny plus hiszpańskiego producenta.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  16. #1096
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Na "już" muszę zamówić gniaza oraz szufelki - rozumiem, że te elementy są standardowe i zakup ich w żaden sposób nie determinuje późniejszego wyboru jednostki centralnej.

  17. #1097
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Moim zdaniem nie powinien. Przy doborze mocy odkurzacza trzeba uwzględnić ich ilość, ilość gniazd, kolanek w instalacji, długość rur instalacji+ długość samego węża.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  18. #1098
    Lider FORUM (min. 2800)
    Owczar

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    3.771
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    A ja mam pytanie trochę z innej beczki.

    W domu mam przygotwane rury pod OC i od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem, ale są inne priorytety.
    Ale tak ostatnio zacząłem się zastanawiać nad porządnym odkurzaczem bezprzewodowym. OC miałby być tylko jako dodatkowy - górę i dół odkurzają odkurzacze automatyczne. Ale potrzebuję czasem na szybko odkurzyć wiatrołap, kuchnię czy schody.

    Do auta używam karchera NT. Ma ktoś porównanie i może napisać jakie są plusy OC wględem bezprzewodowego odkurzacza?
    Tytan 3 MG Projekt po modyfikacjach - użytkowa 158m2 plus garaż grzany 44m2.
    Płyta fundamentowa 10XPS+12cm pod posadzką, 25cm grafit, strop 40cm wełny szklanej. Okna Adams Passive Line.
    OZC bez grzania garażu -20@20 - 5,6kW, z grzanym garażem (15 stopni) -20@22 ~8kW.

    Gruntowa pompa ciepła Ecopower 8i. DZ 3x80m.
    Ogrzewanie i chłodzenie ścienne Meditherm.
    Rekuperacja thesslagreen 600v + higroplus 500.

  19. #1099
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał .:Paco:. Zobacz post
    Panowie i Panie

    Może mi doradzicie co wybrać niemniej zanim podam dane - trochę poczytałem ten i inne watki i tak się zastanawiam czy nie za dużo jest chwilami wymagane od odkurzacza centralnego bo chyba powinno to być w miare proste urzadzenie, ktore ma za zadanie tylko odkurzac (bez jakies bajerow jak wyświetlacze, wifi itd). Takie, ktore dobrze ciagnie, potencjalnie jest ciche (ale to zalezy od miejsca montazu) i jest dobrze wykonane = nie popsuje sie za chwile, jest dlugo na rynku i ma rzeczywisty serwis oraz finalnie latwe w obsludze - a to jak filtruje i wyrzuca kurz na zewnatrz to nie ma znaczenia wazne aby brud pozostal w pojemniku - czy moze sie myle?

    Co do moich warunkow to mam:
    - 1 gniazdo w piwnicy - ok 7m od odkurzacza
    - 3 gniazda na parterze (w tym jedno w garazu) + szufelki - najdalsze ok 19m od odkurzacza (19 m to najdalsza nitka z odnogami do pozostalych)
    - pietro 3 gniazda - najdalsze 15,5m od odkurzacza
    w sumie ok 67,5m instalacji . Co do instalacji mam zrobiona na standardowych bialych rurach, gniazdek jeszcze brak

    Myslalem o
    Vacuflo - TC588QX (albo odpowiedniku Vroom choc nie do konca znam miedzy nimi roznice) - o ile ma 10 lat gwarancji to marka ta kiedys zniknela z rynku teraz znow wrocila poki firma w Lukowie ma sily i checi rozprowadzac i propagowac ja na rynku (jak firma sie wycofa to moze byc problem)
    Hyaden 70 ewentualnie 80 (firmy cyclovac) - proste, wydaje sie mocne odkurzacze, czesto za "polowe" ceny z 5 letnia gwarancja
    poczciwy vacumaid split (rodzice maja od ponad 20 lat i im smiga) tyle,ze mam wrazenie,ze za slaby

    Co o tym myslicie i zaproponujecie - czy nie za slabe/mocne? Moze jakies sensowne propozycje?

    ...jeszcze mysle czy daloby sie obsluszyc tak aby mozna bylo odkurzac jednoczesnie na parterze i pietrze?
    Paco, marka Vacuflo nigdy nie znikneła z polskiego runku, poprostu zmienił się dystrubutor jak to w świecie większy zjada mniejszego - wszystkie firmie Włacznie z Cyclovac czy Vacu-maid są dystrybuowane przez mniejsze lub większe firmy - działamy już 12 lat i mamy ciagłe wzrosty a to dzięki niezawodności naszych sprzętów To firma Vacuflo wyznacza trendy w systemach centralnego odkurzania.

    Co do jednostek - to tak jakbyś porównywał traktor do samochodu ( nie moówię ktory jest który ) - jeden ma szybko jechać ale nie zaora pola, drugi ma orać ale wolno jeździ.

    Vacuflo to jednostka z pełnym cyklonem - silnik 7,2" - jeden z największych na rynku i wytrzymalszych. Cena tych modeli w każdej firmie czy Vacuflo, czy Cyclovac czy vacu-maid jest bardzo podobna - ale tylko vacuflo ma ruch cykloniczny CFT - reszta to namiastka prawdziwego cyklonu - to jest moja opinia - ale fakt jest taki że Vacuflo wymyśliło ruch cykloniczny - pozostali go probowali kopiowac.

    Hayden 70 czy 80 to jednostka z filtrem materiałowym - gorszym niż Cyclovac + worki jednorazowe - za mniejsze pieniądze i z 10 letnia gwarancją masz polska firmę Profi - tutaj nawet dystrybutorzy polecają iść w Cyclovac ( dużo droższy ) niż wybierać tanią wersję ze względu na silnik - tutaj małe silniki w porównaniu z Profi gdzie masz pełnowymiarowy by-pass domel taki jak w Beam. W mojej opini wybieranie jednostki na worki jednorazowe - to jakas porażka w tych systemach - owszem producenci chwala się ze mozna bez worków - ale finalnie pozostaje nam trzepanie filtra co miesiać albo wyrzucać worki raz na 3 miesiące.

    Vacumaid - robi naprawdę dobre jednostki nastawione na żywotność - wiadomo dostajemy mniejszą moc, wolniej kręcący się silnim dzięki temu są żywotniejsze - ale mają też modele z bardzo potężna siłą ssącą - tutaj chyba split - ale Uwaga - split nie oznacza większej mocy - to porostu inny rodzaj montażu / dystrybucji odkurzacza - moc zalezy od urządzenia - jedni Pakują w jedno opakowanie - inni w dwa.
    Reklama na FM jest płatna

  20. #1100
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Lukasz_Walo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał Owczar Zobacz post
    A ja mam pytanie trochę z innej beczki.

    W domu mam przygotwane rury pod OC i od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem, ale są inne priorytety.
    Ale tak ostatnio zacząłem się zastanawiać nad porządnym odkurzaczem bezprzewodowym. OC miałby być tylko jako dodatkowy - górę i dół odkurzają odkurzacze automatyczne. Ale potrzebuję czasem na szybko odkurzyć wiatrołap, kuchnię czy schody.

    Do auta używam karchera NT. Ma ktoś porównanie i może napisać jakie są plusy OC wględem bezprzewodowego odkurzacza?
    Testujemy atualnie u siebie i naszych klienów odkurzacze Pionowe - tutaj jeżeli chodzi o pionowy - to zastępuje on włąsnie robota - zmiotkę i szufelkę - sprawdza się fajnie do sprzątnia na szybko podłogi. Schody zaczynają się np kiedy chcesz posprzątać szufladę w kuchni lub schody - niestety ale jego zaletą/wada jest to że siła ssąca jest 0 a to co zbiera smieci to elektrycznie napędzana rolka na szczotce.

    Odkurzenie rogów czy większych smieci sprwia już problem

    Smieci - tak jak z robota ( chyba ze masz z automatem ) - wysypujesz co 2-3 dni, filtry co 2 tygodnie.

    Testowałem:

    Ph****a - nie polecam - 3/10
    Chińczyka - nie polecam - 3/10

    Aktualnie czekam na Daysona - jestem ciekawy porównania

    Nie namawiam na OC, bo zaraz powiedzą ze sprzedaje to namawiam. Ale sprawa wygada tak że mając robota/odkurzacz pionowy - musisz w domu mieć coś co go wkońcu odkurzy - czyli odkurzacz tradycyjny lub odkurzacz centralny - i tutaj historia ludzkości zatacza koło - dlaczego powstał odkurzacz centralny i jakie są jego przewagi nad odkurzaczem tradycyjnym.

    Odkurzacz Pionowy - zastąpi lub wspomoże robota - jeżeli nie chcesz czekać na to aż on się obudzi i coś sprzątniesz łapiesz za pionowaca i sprzątasz to w 5 sek.


    Może żyję trochę innym trybem ( szybszym ) ale najwiekszym minusem tych rozwiązań wg mnie jest CZAS, niestety ale wszystko kosztuje czas - obsługa robota to 20 min w tygodniu, obsługa pionowca - 20 min w tygodniu ( a to się zanie, a to włosów nazbiera, a to się zakręcą na rolce, oprożniasz pojemnik - wyspiąsię smieci z niego ) - i jak sobie to policzysz to wychodzi rocznie - 37h rocznie, po 10 latach miał byś dodatkowe 15 dni zyczia +- - to są moje luźne obliczenia.

    Jak dodać do tego czas pracy i żywotność tych sprzętów - za firmę P któa wyzioneła już ducha zapłaciłem 1200 zł po 2 latach użytkowania


    Dla przykładu odkurzacz centralny - nawet najtańszu to obsługa 2 razy do roku po 30 min tak maksymalnie a są takie ktore obsługujesz 10 min/12 miesięcy
    Reklama na FM jest płatna

Strona 55 z 57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony