dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 84
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1673
  1. #1

    Domyślnie projekt Z124 pracownia STUDIO Z500

    Hejka!

    Jeżeli ktoś chciałby się podzielić uwagami na temat projekt z124 z biura projektowego Z500-serdecznie zapraszam

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    viki100

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie z 124 rewelacja

    Witam, domek jest super. Zastanawiamy sie nad kupnem projektu, ale przed nami jeszcze daleka droga związana z działką.

  3. #3

    Domyślnie

    ja już dawno działkę mam, a teraz czekam na pozwolenie na budowę. ;-D

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Ciekawy projekt. Klasyczna bryła z fajnym, nowoczesnym wykończeniem. Dobre połączenie garażu z resztą domu.Jeżeli pokój na parterze miałby być sypialnią kogoś z domowników, to warto byłoby powiększyć nieco łazienkę, nawet kosztem tego pokoju. Jeśli będzie to pokój do pracy, gdzie czasem przenocuje gość, to łazieneczka wystarczy taka, jaka jest. Nie jestem fanką wykuszy. Zrezygnowałabym na rzecz ładnego, sporego okna.

    Duży plus - przewidziano naprawdę sporo miejsca na garderoby i duże szafy, fajna spiżarnia pod schodami. Minus - kominy biegną trochę nieszczęśliwie przez pomieszczenia poddasza. Czym będzie ogrzewany ten dom? Jeśli paliwem stałym, to wnoszenie go przez garaż może być niewygodne.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  5. #5

    Domyślnie hejka ;-D

    Dom dla mnie wymarzony, prosta bryła i zawiera dokładnie 99% tego czego szukałam, czyli prawie ideal Brakuje mi w nim małego balkonika, więc właśnie dach wykusza będzie nim. Poza tym wymyśliłam sobie, że w salonie zrobię sobie same stopnie wychodzące ze ściany, a klatke schodową przeznaczę na powiększenie spiżarki. Jeszcze zastanawiam się nad powiększeniem garażu. Wymieniam maile z jedną dziewczyną, która też już zakupiła projekt (mam nadzieję, że wkrótce dołączy na forum) i ona już się dowiedziała od swoich architektów, że garaż można poszerzyć o 60 cm. I tak sobie myślę, że jest to super pomysł, bo garaż jest troszkę wąski. . Acha, i wdrugiej ścianie szczytowe obie postanowiłyśmy dodać okna .

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    viki100

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie z124

    Dla nas ten dom również jest prawie idealny. Kiedy przebrniemy przez sprawy z działką też kupimy ten projekt. Na drugiej ścianie szczytowej też dołożymy dwa okna, ale chyba zlikwidujemy okno w łazience, aby w tym miejscu zrobić prysznic (zamiast okna dekor dający symetrię do drugiego okna). Będziemy musieli też zmienić kąt nachylenia dachu, żeby zmieścić rekuperator który wybraliśmy, potrzebuje on min 140 cm wysokości a w projekcie jest 120

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adam78Eng

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie Cześć

    Witam serdecznie.
    Też jestem zainteresowany tym projektem.
    Z niecierpliwością czekam na pierwsze zdjęcia z budowy tego domu przez forumowiczów i kolejne pomysły modernizacji projektu.
    Pozdrawiam.
    Adam78Eng

  8. #8

    Domyślnie


    Ja też się nie mogę doczekać na pierwsze zdjęcia z budowy Mnie dopiero czeka wizyta u architekta i to dopiero za miesiąc. Już się nie mogę doczekać. A potem oczywiście muszę jeszcze złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i zaczynam... Mam nadzieję, że najpóżniej w sierpniu będą już stały fundamenty

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    viki100

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Moniab jak ja Ci zazdroszcze. My zaczynamy dopiero sprawy z działką, jak narazie nasz notariusz wiecznie coś chce i cała sprawa się odwleka. Musimy podpisać umowę warunkową bo kupujemy działkę rolną i będziemy czekać na odpowiedź z ANR. Myślałam, że wszystko pójdzie szybciej, ale niestety. Mam tylko nadzieję, że będę mogła wybudować swój z 124. Z niecierpliwością czekam na zdjęcia z budowy. Pozdrawiam

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    kyniu1978

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    4

    Domyślnie z124

    Witam, jesteśmy również bardzo zainteresowani tym projektem. Zamerzamy tez wprowadzic pewne zmiany szczególnie na poddaszu gdzie chcemy dodać w ścianie szczytowej 2 okna co sie wiąże z innym podzialem pokoi tak aby ona byly symetryczne. Powiększenie garażu też nas bardzo interesuje tylko zastanawiamy sie czy wtedy powierzchna domu nie przekroczy 140m a chcemy sie doposiłkować kredytem Rodzina na swoim.
    Czekamy na pierwszego chętnego który założy dziennik budowy i podzieli się informacjami.

  11. #11

    Cool Hejka

    Właśnie dzisiaj, po 9 miesiącach oczekiwana dostałam upragnione warunki zabudowy. Niby takie nic, ale jego brak całkowicie zrujnowały moje plany. Mianowicie w tym miejscu już powinnam opowiadać o pierwszych murach, a ja jeszcze muszę iść do melioracji (też potrzebuję zgodę) oraz po pozwolenie na budowę. Więc w tym roku nie ma co się brać za rozpoczynanie robót przed samą zimą, zresztą nie wiadomo co jeszcze wymyślą w melioracji oraz czy wogóle dostanę takowe pozwolenie na budowę.
    Jeżeli chodzi o projekt, to dowiedziałam się, również z forum, że dodatkowe okna szczytowe można zrobić,ale trzeba trzeba wtedy przesunąć ściankę działową, a żeby ściankę przesunąć, to trzeba rownież przesunąć słupy, które się w tym miejscu znajdują. Ale jest do zrobienia. Garaż można powiększyć o 60 cm, i trzeba również zwrocić uwagę na wysokość drzwi wejściowych oraz bramy garażowej, ponieważ są to wymiary nietypowe.
    Jak coś będę wiedziała więcej, to dam znać.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RobWol

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Bardzo fajny projekt, działka którą lada dzień kupimy ma dość nieszczęsliwe wymiary ( ale jest super położona) mianowicie 20-36 ( taki mały pociąg), z tego tytułu odpadło nam wiele projektów. Zależy nam na domu skierowanym połacią dachu do ulicy, przy dobrym doborze kolorów wygląda to rewelacyjnie.Ten się mieści na styk, ale nie traktujemy go jako wybór mniejszego zła. Projekt jest naprawde fajny. Marzy się nam pralnia u góry, by nie biagać z praniem przez garaż na piętro do szafy, ale możemy "poświęcić" jedną garerobę, tą dokładnie nad dolną łazienką, właśnie na "górne pomieszczenie gospodarcze", czyli małą pralnie, miejsce na odkurzać, miotły, itd.
    Reszta na piętrze świetna, dla nas sypialnia z garderobą, dla dzieciaków pozostałe dwie. Łazienka z wanną wydaje się dość przestronna, ponad 13 metrów po podłodze na pewno wystarczy.
    Trochę wąski garaż, ale nie można mieć wszystkiego. Powierzchnia parteru mądrze zaplanowana, podoa mi się oszczędność w ścianach i tym samym duża przestronność.

    Szukany dalej projektu, ale na razie z124 to numero uno. Będziemy budować w Poznaniu, więc gdybyśmy zamknęli sprawę działki i ostatecznie wybierzemy z124 chętnie się wprosimy na kawę i sprawdzimy dom w realu.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stachrena

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich fanow projektu Z124. Interesuje mnie garaz 2-stanowiskowy i zastanawiam sie czy po takiej zmianie dom nie bedzie wygladal jak dluga stodola. Czy jest ktos kto ma podobny plan, co do tego tego projektu, a dokonal juz takich zmian. Bede wdzieczy za udzielenie informacji na temat projektu z124 z garazem 2-stanowiskowym? Z gory dziekuje

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar Conrados
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Posty
    8

    Domyślnie

    biuro projektowe dokonuje takiej zmiany za 750 zl, lub darmowo zezwala na dokonanie takich zmian przez lokalnego projektanta. wydaje mi sie ze to zmienia dosc wizualnie. Juz pewnie nie jest taki przytulny

  15. #15

    Domyślnie

    witam
    działkę już prawie prawie mamy niewielka 662m2 więc i domek będzie niewielki zastanawiamy się nad z124 i jaskółką - chyba coraz bliżej z124. Zastanawiamy się nad podniesieniem góry o 2 pustaki, i poszerzeniem tego malusieńkiego garażu. Czekam z niecierpliwością na uwagi i fotki budujących

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    JJFF

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    podpbijam watek, bo to jest jeden z projektów, które nam sie podobają.

  17. #17

    Domyślnie

    No i jak buduje już ktoś ten domek?

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kazia666
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Stało się, dziś kupiłam ten projekt. Budowa rusza na wiosnę, jeśli bank nam pomoże Przez prawie pół roku byliśmy zdecydowani na z40, ale brak przejścia z garażu do domu i trudności związane z ewentualną przebudową skłoniły nas do wyboru z124. Planujemy wprowadzić w nim kilka zmian, m.in. poszerzyć garaż, podnieść ściankę kolankową o jeden pustak, powiększyć łazienkę na dole kosztem pokoju, a także w pokojach nad garażem dołożyć dwa okna w ścianie szczytowej. Czy ktoś z Was, drodzy Forumowicze, dysponuje dokumentacją fotograficzną? Dodam, że jestem przeciwniczką tekstów typu: "czy mógłbym przyjechać i obejrzeć dom w realu?" Kupno projektu i budowa według niego to zawsze pewne ryzyko, czy efekt końcowy będzie taki, jak sobie założyliśmy.
    Pozdrawiam wszystkich i czekam na ewentualne zdjęcia osób, które w budowie są zaawansowane bardziej niż ja

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Kazia666
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Dolnośląskie
    Posty
    144

    Domyślnie

    Witam ponownie
    Dziś drogą elektroniczną dotarł kosztorys. Przyznam, że jestem nieco przerażona...

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazia666 Zobacz post
    Witam ponownie
    Dziś drogą elektroniczną dotarł kosztorys. Przyznam, że jestem nieco przerażona...
    Witam
    Czy mogę cię prosic o przesłanie kosztorysu,jestem na etapie wyboru projektu i jak narazie z 124 to numer jeden,chciałabym porównac koszty budowy z innymi domkami.
    [email protected]
    Dziękuje.

Strona 1 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony