dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 84
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1673
  1. #21

    Domyślnie

    Dla mnie też Z124 wydaje się w sam raz. Chciałbym wprowadzić jednak pewnw zmiany:
    1. garaż 2-stanowiskowy (czy to nie zaburzy ładnej bryły budynku??????????)
    2. ścianka na wysokości kominka zasłaniająca nieco kuchnię z salony , a na ściance półki (czy to nie zmiejszy optycznie salonu????)
    3. zastanawiam się nad podniesieniem ścianki klankowej , ale wątpliwości jak w pkt. 1.

    Co o tym sądzicie?

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    knopiq

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam,
    czy mogę prosić o kontakt osoby z okolic Warszawy, które przerabiały projekt z124 - odbicie lustrzane - chodzi o wybór Architekta - możecie kogoś polecić?

  3. #23
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    magda 01

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam my również będziemy budować z124.Fundamenty już wylane na wiosnę ruszamy.Zmiany jakie wprowadzamy to poszerzenie garażu o 60 cm,okna w sypialniach nad garażem, okno zamiast drzwi w sypialni na dole, drzwi na zewnątrz w pomieszczeniu gosp. Zastanawiamy się nad zlikwidowaniem okien dachowych w sypialniach, ale nie wiemy czy nie będzie za ciemno, bo pokoje są dość duże oraz zlikwidowaniu okna w łazience na górze i już właśnie wyczytałam, że ktoś wymyślił wizualizację od zewnątrz - dobry pomysł.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wandeczka Zobacz post
    witam
    działkę już prawie prawie mamy niewielka 662m2 więc i domek będzie niewielki zastanawiamy się nad z124 i jaskółką - chyba coraz bliżej z124. Zastanawiamy się nad podniesieniem góry o 2 pustaki, i poszerzeniem tego malusieńkiego garażu. Czekam z niecierpliwością na uwagi i fotki budujących
    widzę, że zdecydowaliście się jednak na Z
    fajnie, że założyłaś dziennik budowy bo mało jest opinii na temat tego projektu
    my ruszamy z budową z124 na wiosnę

  5. #25

    Domyślnie

    mogę prosić o zdjęcia i kosztorys tego domku? [email protected]

  6. #26
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tomi7

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-057
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kazia666 Zobacz post
    Witam ponownie
    Dziś drogą elektroniczną dotarł kosztorys. Przyznam, że jestem nieco przerażona...
    Witam
    mogę Cię prosić o przesłanie informacji na temat kosztorysu ( [email protected] ). Chciałbym wiedzieć przed zamówieniem projektu jakie są koszty budowy domu. Z góry dziękuję.

  7. #27
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Łukasz11

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Płoty
    Kod pocztowy
    72-310
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam Forumowiczów,

    projekt ten jest bardzo fajny i funkcjonalny dlatego też jak na razie to mój nr 1

  8. #28

    Domyślnie Z124

    Witam wszystkich.
    Ja swój Z124 mam zamiar wybudować w systemie szkieletowym - aktualnie poszukuję firmy, która by się tym zajęła. Domek jest piękny, rzuty prezentują wszystko to co oboje z mężem chcielibyśmy mieć. Kosztorys w tym systemie jest dużo tańszy, a domek energooszczędny i zdrowy. Dobry temat na debatę. My postanowiliśmy spróbować.
    Pozdrawiam

  9. #29
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MadeMan

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał MałaPolska Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Ja swój Z124 mam zamiar wybudować w systemie szkieletowym - aktualnie poszukuję firmy, która by się tym zajęła. Domek jest piękny, rzuty prezentują wszystko to co oboje z mężem chcielibyśmy mieć. Kosztorys w tym systemie jest dużo tańszy, a domek energooszczędny i zdrowy. Dobry temat na debatę. My postanowiliśmy spróbować.
    Pozdrawiam
    Witam,
    Proponuję zaglądnąć na stronę http://www.multicomfort.pl/
    Kolega z nimi budował dom z projektu studia z500.

    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie

    ile trzeba mieć fundusz realnie na SSZ tego domu pomijam wyliczenia studia chce wiedzieć ile to wychodzi w praktyce? Projektanci podają kwotę 179 337,91 zł czy da się coś z tego urwać a może trzeba dołożyć? jak to wychodzi w praktyce?

  11. #31
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aga-krakow

    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Posty
    3

    Domyślnie

    hejka,
    mam do sprzedania projekt z124. Niestety z przyczyn nie związanych z projektem, musimy go zmienić. Kupiliśmy projekt i nie budowaliśmy z niego. Gdyby ktoś chciał go kupić taniej proszę o kontakt.

    Pozdrawiam,
    aga-krakow

  12. #32

    Domyślnie

    Aga,
    proszę Cię o kontakt na maila w tej sprawie: [email protected].
    Pozdrawiam,
    Basia

  13. #33
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pauli28

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam, czy ktoś budował lub buduje w okolicach Łodzi? Bardzo chciałabym zobaczyć gotowy domek. I jakie są realne koszty budowy? Pozdrawiam i życzę powodzenia

  14. #34
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agsuchodolska

    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warszawa/ Żelechów
    Posty
    74

    Domyślnie Hej

    witam wsrod szczesliwych posiadaczy projektu Z124 wlasnie otrzymalismy pozwolenie na budowe naszego wymarzonego domu. Jak "bank da" to wiosna planujemy ruszyc z budowa czy jest ktos z woj. mazowieckiego kto zaczal juz budowe lub ja planuje? chetnie wymienimy sie spostrzezeniami

  15. #35

    Domyślnie

    Cześć.

    My właśnie zaczęliśmy budować. Chętnie wymienimy się doświadczeniami z etapu projektu, teraz budowy.
    Może jest ktoś ze Śląska lub Zagłębia kto już coś postawił, chętnie obejrzymy, a za jakiś czas sami będziemy mogli się komuś pochwalić.

    Pozdrawiamy.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia & Krzysiek Zobacz post
    Cześć.

    My właśnie zaczęliśmy budować. Chętnie wymienimy się doświadczeniami z etapu projektu, teraz budowy.
    Może jest ktoś ze Śląska lub Zagłębia kto już coś postawił, chętnie obejrzymy, a za jakiś czas sami będziemy mogli się komuś pochwalić.

    Pozdrawiamy.
    już zaczęliście, ale super
    my jeszcze czekamy aż cieplej będzie

    a jakie zmiany wprowadziliście?

  17. #37

    Domyślnie

    Oto nasze zmiany w projekcie (trochę tego wyszło!)

    parter
    - zmiana wysokości drzwi wejściowych i bramy garażowej
    - zmiana wielkości okna w kuchni
    - dodanie drugiego okna w kuchni
    - zamiast drzwi balkonowych w pokoju mniejsze okno
    - powiększenie okna balkonowego w salonie
    - przesunięcie drzwi do garażu
    - powiększenie dolnej łazienki kosztem pokoju (jeszcze się zastanawiamy)
    - dodanie drzwi w pomieszczeniu gospodarczym

    piętro
    - dodanie okien w sypialniach 1 i 2, a co za tym idzie
    przesunięcie ścianek działowych
    - podwyższenie ścianki kolankowej
    - likwidacja ścianki dzielącej garderoby
    - powiększenie garderoby kosztem sypialni (3)
    - powiększenie sypialni (2) kosztem garderoby
    - likwidacja okna dachowego w łazience
    - przesunięcie ścianki w łazience kosztem sypialni 3
    - wydzielenie z łazienki malutkiej pralni

    Teraz trzeba tylko zaaranżować poszczególne pomieszczenia, żeby sprawdzić, czy wszystko jest ok.

    Odnośnie kosztów - u nas sso (materiały + robocizna) ma zamknąć się w kwocie nie większej niż 170 tys.
    (wszystko zależy od cen materiałów).

    Olencjaaa, jaki macie planowany termin zakończenia budowy?

    Pozdrawiamy

  18. #38

    Domyślnie

    Kasia & Krzysiek widzę, że prawie takie same zmiany wprowadziliśmy
    też się zastanawiamy nad powiększeniem dolnej łazienki, zależy jeszcze czy w górnej da radę jakoś rozsądnie zmieścić prysznic i wannę- pralkę chcemy umieścić w garderobie, którą będziemy powiększać
    a drzwi do kuchennej skrytki będzie mieć od strony kuchni czy holu?

    my mamy nadzieje, że sso uda nam się zrobić za znacznie mniej jak 170tys

    w przyszłym tygodniu wylewamy fundamenty, murarz powiedział, że do czerwca będzie stał dom a później to zależy kiedy ekipa wykończeniowa będzie mogła wejść- powiedzieli, że zajmie im 3-4 miesiące i będziemy mogli się wprowadzać
    mam nadzieje, że uda nam się jak najszybciej ukończyć, a wy macie już jakiś planowany termin?

  19. #39

    Domyślnie

    Drzwi do spiżarni będą od strony kuchni - wydaje nam się, że tak jest bardziej funkcjonalnie.
    Dolna łazienka to chyba najsłabszy punkt tego projektu - trzeba będzie coś wykombinować.

    Pesymistyczny termin zakończenia naszej budowy to marzec 2012, optymistyczny grudzień 2011.

    A w jakim rejonie Polski budujecie?

  20. #40

    Domyślnie

    u nas drzwi od spiżarki też będą od strony kuchni, ja chciałam od holu ale narzeczony mnie w końcu przekonał, że tak będzie lepiej

    optymistycznie też zakładamy na grudzień 2011, ale spokojnie żeby się później nie rozczarować...
    teraz mamy zmartwienie czy gruszka da radę dojechać na naszą działkę bo jest okropne błoto, mam tylko nadzieje, że nie będzie trzeba czekać aż zrobić się sucho i już w przyszłym tygodniu będą fundamenty

    a my z małej miejscowości na północy wielkopolski

Strona 2 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony