dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 80
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1581
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie projekt M-131 pracownia KONRAD MATUSZEWSKI

    Jak w temacie, kiedy zobaczyliśmy ten nowy projekt Konrada Matuszewskiego- wiedzieliśmy, że w końcu, po wielu miesiącach poszukiwań- to jest TO !!

    Pasuje nam wszystko, dom spełnia nasze oczekiwania w 100%
    Jeden minus- to nowy projekt i pewnie nie znajdę nikogo, kto go buduje, by dzielić się doświadczeniem i opinią w trakcie budowy..

    Link do projektu: http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/km-763/m-131

    Co o nim sądzicie? Wszelkie opinie, sugestie, zachwyty mile widziane

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Jeżeli dom spełnia Twoje oczekiwania, to fakt, że jest nowy i nikt go nie buduje, to moim zdaniem zerowy problem. Kiedy kupowaliśmy nasz projekt, to też nie było innych realizacji. Na dzień dzisiejszy wiem, że powstają jeszcze dwa według tego projektu, ale tak naprawdę zupełnie inne, bo ze zmianami adaptacyjnymi.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    A, jeszcze opinie.

    Dom jest ładny, nieduży, nadaje się do wykończenia etapami (na parterze jest wszystko, co potrzebne do zamieszkania).

    Bardzo podoba mi się przejście z garażu przez wiatrołap. Można zostawić odzież wierzchnią i zmienić obuwie na domowe bez nadkładania drogi i pałętania się po innych strefach domu. Łazieneczkę na parterze raczej bym powiększyła, choćby do pięciokątnej, bo teraz jest ciaśniutko, a po przesunięciu ścianki będzie się można przemieszczać do kibelka bez potrącania umywalki, swobodnie rozebrać czy wytrzeć. Osobiście nie przepadam za wykuszami, więc zrezygnowałabym z tego salonowego - niewiele dodaje powierzchni, a podroży budowę. Chyba niepotrzebnie narysowano stół w kuchni - zagraca trochę. Przecież tuż obok jest część salonu służąca spożywaniu posiłków.

    Projekt nadaje się na działkę z wjazdem od zachodu lub południowego zachodu, jeżeli część dzienna ma być dobrze doświetlona. Ponieważ okna na poddaszu są tylko w szczytach i lukarnach, aby pokoje nad kuchnią i salonem były jasne, również potrzebny jest dostęp słońca.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    RafAltyn

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    1

    Domyślnie Mam go na oku

    Witajcie.
    Rozważam budowę takiego właśnie domu, lecz do tej pory nie znalazłem informacji o nikim, kto zbudowałby już ten dom. Nam odpowiada ten układ pomieszczeń, ale ze względu na to, że nie mam żadnego doświadczenia w kwestii budowy domów prócz kilku miesięcy czytania informacji w Internecie to nie wiem jak traktować projekt, który tak naprawdę jest nie sprawdzony. Biuro p. Matuszewskiego też raczej niespecjalnie często widać w opiniach internautów choć jeśli już jakieś są a dotyczą innych domów tej pracowni to raczej pozytywnie oceniają autora.
    Dlatego przyłączam się do tego wątku i będę śledził Wasze postępy przy budowie. Jeśli zaś znajdzie się ktoś kto ukończył już dom wg. tego projektu - proszę o podzielenie się opinią na jego temat. Wszelkie uwagi mile widziane.

    Pozdrawiam
    Rafał

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie i opinie
    Zapomniałam dodać, że będziemy z wykusza rezygnować z tych samych powodów co podałaś bowess- miejsca nie dodaje zbyt dużo, a koszt dodatkowy...

    RafAltyn- kontaktowałam się bezpośrednio z panem K. Matuszewskim- potwierdził kilka sprzedanych projektów tego domu, które są w trakcie budowy (projekt pokazał się we wrześniu 2009) otrzymałam parę plików z dodatkowymi informacjami na temat projektu, pan Matuszewski odpowiada na wszelakie pytania i służy wirtualnie pomocą

    Zobaczymy, może ktoś przyłączy się do sympatyków tego projektu

    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Hej

    Szukam ...szukam ... szukam.... i znaleźć nie mogę

    Wpadłem na M-131, ładny nie za duży, przykuwający uwagę wyglądem zewnętrznym

    Znalazłem kosztorys http://www.konradmatuszewski.pl/imag...rysy/m-131.xls

    Co myślicie o nim... czy da się zmieścić w założeniach kosztorysu?

    Pozdrawiam

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Maciek.nowy
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    147
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Witam,
    też dosyć mocno zainteresowałem się tym projektem, w końcu projekt w którym nie muszę za dużo zmieniać. Też się będę zastanawiał nad likwidacją wykusza. Jak tylko dom będzie pasował na moja działkę to kupuję projekt.
    Pozdrawiam

  8. #8
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rjusz

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem zaintersowany kupnem tego projektu i budową tego domu. Zamierzam zlikwidować wykusze a w ich miejsce wstawić okna dachowe oraz powiękrzyć nieco łazienkę na dole. Dom zamierzam ogrzewać eko - groszkiem w piecu z podajnikiem oraz zainstalować wentylacje mechaniczną z rekuperatorem nad solarami się zastanawiam. No i chcę go trochę podnieść, żeby zyskać metraż na poddaszu. Jeżeli ktoś posiada kontakt do projektanta to poproszę o dane bo muszę się zorientowac czy zakres moich zmian nie jest zbyt drastyczny.
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał rjusz Zobacz post
    ............. Jeżeli ktoś posiada kontakt do projektanta to poproszę o dane bo muszę się zorientowac czy zakres moich zmian nie jest zbyt drastyczny.
    Pozdrawiam.
    Proszę

    http://www.konradmatuszewski.pl/kontakt

    Daj znać jak dostaniesz odpowiedź...

    Mam jeszcze pytanie czy ktoś będzie/ buduje w pomorskim

    Waham się pomiędzy M-131 a aps 161 http://archi-projekt.com.pl/index.ph...Details&id=676

    czy ktoś podpowie który lepszy?

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez wojtek_stg ; 22-06-2010 o 14:55

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Wiewiorr

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Czy ktoś może buduje domek z projektu M 131

    Witam, Projekt ten:

    http://www.najciekawszeprojekty.pl/projekt/km-763/m-131

    został mi zarekomendowany jako ekonomiczny.

    Czy koszt budowy stanu surowego zamkniętego (bez podatku) 138 200 to realna cena?

    Jeśli doprowadze budowe do stanu surowego zamnietego i pozostawie w takim stanie budowe na 5 lat to moze to miec jakies negatywne skutki?

    Z góry dziękuję za pomoc, Baśka

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    rjusz

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam !!!
    Ja będę budował w Leśniewie pow. Pucki ale najpierw muszę jeszcze uzbroic działkę i sprzedać mieszkanie by było za co.
    Co do projektu jak dla mnie lepszy M-131. Bardziej zwarta bryła, łatwiejszy w budowie, i wieksza możliwość adaptacji strychu.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez rjusz ; 01-07-2010 o 20:20

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    o widzę, że mój wątek się ruszył czy komuś już udało się zacząć budowę M-131? macie już projekt?

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie podnoszę temat

    Jak w temacie, podnoszę nasz wątek, może dojdą kolejni chętni na budowę M-131
    Im dłużej oglądam ten projekt, tym bardziej upewniam się, że to dom dla mnie

    Pozdrawiam wszystkich sympatyków i miłośników M131

  14. #14

    Domyślnie m-131

    Witam,
    My również z żoną poważnie zainteresowani jesteśmy tym projektem.
    Wcześniej braliśmy pod uwagę tak jak wyżej wspominał kolega APS-a 161.
    M-131 wydaje się na idealny taki jak oczekujemy, również mniejszy nakład na przeróbkę.
    Głównie, co nam się nie podoba to poddasze /na projekcie pokoj 12,6m, przeróbka lukarny nie murowana a w całości konstrukcja drewniana, usunięcie tej ścianki po lewej od okna, nie potrzebnie wchodzi w pokój/. Zupełnie inaczej jest rozwiązana od strony łazienki. Musimy porozmawiać z architektem.


    Pozdrawiam
    Jarek

  15. #15
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gosja
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    862
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cześć Jarek!
    Gdzie planujecie budowę i z jakiego materiału?


    A do wszystkich- czy dawaliście już M-131 do wyceny przez ekipy budowlane?

  16. #16

    Domyślnie

    Cześć Gosiu.

    Działka jest w Dorotowie koło Olsztyna (a twoja lokalizacja?)
    Jak byśmy się zdecydowali na M-131 to zapewne wersja murowana.

    Co do wyceny będziemy szerzej wiedzieli na przełomie listopad/ grudzień (znajomy zajmie się wyceną), poinformujemy.
    Jak już pokazaliśmy projekt, przerabiane będą napewna lukarny (zobaczymy zapewne wyjdą jeszcze inne sprawy).

    Pozdrawiam

  17. #17

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    My też z mężem rozważamy wybór tego projektu. Prosty i spełniający wszystkie nasze wymagania. łazienka na dole trochę za mała- trzeba coś wymyśleć. Wykusz w salonie też zbędny.Zastanawiam się z jakiego poziomu jest wejście na strych , tzn czy da się podzielić go na pół i zaadaptować na garderobę ( od strony pokoju) i pralnię ( od strony łazienki). Czy wiecie może na jakiej wysokości znajduje sie ścianka kolankowa?Jeżeli zdecydujemy sie na ten projekt to M-131 stanie w okolicach Płońska.
    Pozdrawiam

  18. #18

    Domyślnie

    Na przekroju widać, że ściana kolankowa ma 100cm.
    Podobnie ja my myślimy również o adaptacji strychu na garderobę i suszarnię.

    Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Powiedżcie mi jeszczę proszę jak to jest z tą pralnią. Na jednych rzutach jest od strony strychu, a na innych od strony pokoju . Która wersja bardziej Wam sie podoba?

  20. #20

    Domyślnie

    - wg projektu szkieletowego S-131, /czyli budowanie z pomocą drewna/ pralnia jest po stronie strychu;
    - wg projektu murowanego M-131, /czyli cegła, beton…/ pralnia jest po stronie pokoju.

    Obie wersje osobiście mi się nie podobają /zapewne będzie przeróbka/.

Strona 1 z 80

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony