dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jaśku no ale pokaż jaką temperaturę zasobnik miał na początku a jaką na końcu. Bo z tego tu nic nie wynika leci sobie jakieś 1,8kW w grzałkę i jakieś 2 termometry,

    EDIT: całość zasobnika pionowego 400l udało się ugrzać do 47*C
    Załącznik 427981

    Dół rozpoczynał dzień z 23*C na koniec dnia również 47*C.
    Instalacja pozyskała 11,91kWh i pobrała 0,14kWh prądu w postaci pompki solarnej.
    Instalacja może i pozyskała te 11,91 kWh ale co z tym zrobiła to już nie wiadomo...
    Na pewno w wodę tyle nie poszło bo taka ilość energii podniosła by te 400L z 30* na całości do ok 55* też na całej objętości ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  2. #42

    Domyślnie

    To co piszesz że o 30*C to by się zgadzało dół podnoszony był z 23*C a góra z 41*C sprzęt firmowo opomiarowany na 4 czujkach temperatury i pamiętaj że wodę zużywasz na bieżąco może w niewielkich ilościach ale zawsze. No i różnica w poborze prądu u mnie na cwu poszło 0,14kWh

    Jaśku ale pokaż ile Twoja fotowoltaika zrobiła? O ile podgrzała wodę?
    Nie oceniaj tylko podnieś swoje argumenty
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  3. #43
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    To co piszesz że o 30*C to by się zgadzało dół podnoszony był z 23*C a góra z 41*C sprzęt firmowo opomiarowany na 4 czujkach temperatury i pamiętaj że wodę zużywasz na bieżąco może w niewielkich ilościach ale zawsze. No i różnica w poborze prądu u mnie na cwu poszło 0,14kWh

    Jaśku ale pokaż ile Twoja fotowoltaika zrobiła? O ile podgrzała wodę?
    Nie oceniaj tylko podnieś swoje argumenty
    U mnie w tej chwili na termometrach jest...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190312_182202.jpg
Wyświetleń:	49
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	427984
    I ja to określiłeś wodę także w jakichś tam ilościach zużywamy na bieżąco...
    A na jej podgrzanie od początku miesiąca nie poszło ani 1wh z sieci...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  4. #44

    Domyślnie

    Jasiek ile DZIŚ kwH wsadziłeś w wodę i jakiej objętości zasobnik?
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Jasiek ile DZIŚ kwH wsadziłeś w wodę i jakiej objętości zasobnik?
    Marcin ja nie robię pomiarów ile kWh...
    Po prostu ma wystarczyć i tyle...
    Jak fotowoltaika nie zagrzeje do 50* baniaka to o 13:00 załączy się grzałka i zrobi z sieci i zrobi te 50* ale jak widać się nie załącza bo na termostacie jest znacznie więcej...
    Zanim było zamontowane to ustrojstwo to średnio z miesiąca potrzeba było ok 5kWh na dobę do podgrzania CWU a skoro z sieci nie jest pobierana energia to znaczy że średnio tyle jest bo ogólne zużycie wody też jest bez zmian...
    Baniak 140L...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  6. #46

    Domyślnie

    Ahh no właśnie dochodzimy do punktu wyjścia bez pomiarów to u mnie termostat też się nie włącza bo jest ustawiony na 41*C, wzrost zużycia prądu nie zaobserwowany, zużycie cwu na stałym poziomie.
    Wynika mi z tego że dzień w dzień musi być ciepła woda niezależnie ile ona ma stopni. a pobór prądu nadal nie przekracza 0,14kWh.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  7. #47
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Ahh no właśnie dochodzimy do punktu wyjścia bez pomiarów to u mnie termostat też się nie włącza bo jest ustawiony na 41*C, wzrost zużycia prądu nie zaobserwowany, zużycie cwu na stałym poziomie.
    Wynika mi z tego że dzień w dzień musi być ciepła woda niezależnie ile ona ma stopni. a pobór prądu nadal nie przekracza 0,14kWh.
    No ale do czego ci pomiary...?
    System przygotowywania CWU ma zapewnić ciągłość dostawy ciepłej wody na codzienne potrzeby domowników i tyle...
    Są różne drogi do osiągnięcia celu...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony