dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 24
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 464
  1. #1

    Domyślnie TELEWIZOR, TV - modele, opinie, rodzaje

    Proszę doradzcie jaki telewizor LCD polecacie, byłem w mediamarktcie jest tego trochę ale nie wiem na jakie parametry zwracać uwagę. Widziałem LG rz 37Lz31 za 7799. Obraz był oki ale troche drogo. Czy ktoś z was może mi poradzić jaki i gdzie najlepiej kupić?

  2. #2

    Domyślnie

    prosim o podpowiedz

  3. #3

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie Jaki telewizor LCD?

    Witam. Zastanawiam się nad kupnem telewizora LCD. Chce wybrać coś w granicach do 12tys. Myślę, że telewizor powinien miec mniej więcej 42''. Jaki telewizor proponujecie?

  6. #6

    Domyślnie

    Skup się raczej na tym jaki ma kontrast i rozdzielczość i dopiero pod to dobieraj konkretny telewizor.

  7. #7
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrul
    Skup się raczej na tym jaki ma kontrast i rozdzielczość i dopiero pod to dobieraj konkretny telewizor.

    Sony Bravia albo coś z LG. Zadnego chłamu typu np. Philips

  8. #8

    Domyślnie

    kopalnia wiedzy, tu szukaj

    http://www.hdtv.com.pl/forum/
    Hollly

  9. #9

    Domyślnie

    Obecnie na rynku nie telewizora, który by jakościa obrazu dorównywał typowemu kineskopowi. Kupno plazmy lub LCD należy więc traktować w kategorii tendy. Bez urazy ale taka jest prawda, jeżeli możesz poczekaj ze dwa lata, może będzie lepiej, przynajmniej z nadawaniem sygnału.
    Większośc salonów prezentuje możliwości tych TV podając tam sygnał z płyty DVD. Wtedy można uzyskać zadawalającą jakość. Przed zakupem poproś o demonstrację na sygnale TV z anteny.
    Zapomniałem że czasem kupuje się TV jako końcówkę DVD a nie aby oglądać wiadomości.

  10. #10

    Domyślnie

    to prawda, nic nie dorówna telewizowi rct. Moje rajdy po sklepach, forach internetowych trwały 3 miesiące, ceny spadały z tygodnia na tydzień, ja jednak zrezygnowałem z lcd i plazmy. Kupiłem na przeczekanie (3-5 lat) telewizor tylko projekcyjny Samsung 43QHL. Zapłaciłem 2900 w normalnym sklepie. Na necie ceny podobne. Po prawie 3 miesiacach uzytkowania nie żałuję zakupu a nawet jestem bardzo zadowolony. 2900 za 43 calowy tv to dobra cena. Jakość na polsacie cyfrowym bardzo dobra. Dodatkowo to jeden z tv o najmocniejszym dźwięku- coś około 30.
    Za 5 lat sytuacja się unormuje, tv obecnie kosztujące 12 tys spadną do 2.000. Nie wiadomo czy technologia HD się utrzyma bo mówi się już o czymś całkiem innym.
    Ale jeśli jednak chciałbyś tv na dłużej to polecam Sony KDF, tez projekcyjne ale działające na zasadzie 3lcd. Ceny około 4800 za 43 cale a jakość powala z nóg.
    Normalne LCD to tragedia na normalnym sygnale, oglądająć tv mam wrażenie, że to idzie przez kompa. A mogę coś o tym powiedzieć bo mamy w sypialni 17' lcd też samsunga.
    Hollly

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał hollly
    to prawda, nic nie dorówna telewizowi rct. Moje rajdy po sklepach, forach internetowych trwały 3 miesiące, ceny spadały z tygodnia na tydzień, ja jednak zrezygnowałem z lcd i plazmy. Kupiłem na przeczekanie (3-5 lat) telewizor tylko projekcyjny Samsung 43QHL. Zapłaciłem 2900 w normalnym sklepie. Na necie ceny podobne. Po prawie 3 miesiacach uzytkowania nie żałuję zakupu a nawet jestem bardzo zadowolony. 2900 za 43 calowy tv to dobra cena. Jakość na polsacie cyfrowym bardzo dobra. Dodatkowo to jeden z tv o najmocniejszym dźwięku- coś około 30.
    Za 5 lat sytuacja się unormuje, tv obecnie kosztujące 12 tys spadną do 2.000. Nie wiadomo czy technologia HD się utrzyma bo mówi się już o czymś całkiem innym.
    Ale jeśli jednak chciałbyś tv na dłużej to polecam Sony KDF, tez projekcyjne ale działające na zasadzie 3lcd. Ceny około 4800 za 43 cale a jakość powala z nóg.
    Normalne LCD to tragedia na normalnym sygnale, oglądająć tv mam wrażenie, że to idzie przez kompa. A mogę coś o tym powiedzieć bo mamy w sypialni 17' lcd też samsunga.
    A jaka jest żywotność takiego TV?

  12. #12

    Domyślnie

    tv jest praktycznie na wieki co 5 lat należy wymienić lampę projekcyjną (która daje coraz mniej światła czyli obraz ciemnieje, której koszt w tej chwili waha się w okolicach 500 pln (przy średnim czasie oglądania tv 3 godz/dzien). Po takiej wymianie tv jest jak nowy tzn parametry obrazu są takie jak przy nowym tv.
    Ja to uważam za plus ponieważ wymieniasz i masz jak nowe. Natomiast lcd i plazmy borykają się z problemi takimi jak wypalanie pixeli i inne. Niestety w takich przypadkach tv można wyrzucić na śmietnik.
    Moje podejście jest takie:
    teraz TV za 2800 na 5 lat
    po 5 latach nowa lampa i projektor wędruje np do sypialni
    a na jego miejsce już coś nowego, może lcd albo plazma ale nie na takim poziome jak jest teraz
    Hollly

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał hollly
    tv jest praktycznie na wieki co 5 lat należy wymienić lampę projekcyjną (która daje coraz mniej światła czyli obraz ciemnieje, której koszt w tej chwili waha się w okolicach 500 pln (przy średnim czasie oglądania tv 3 godz/dzien). Po takiej wymianie tv jest jak nowy tzn parametry obrazu są takie jak przy nowym tv.
    Ja to uważam za plus ponieważ wymieniasz i masz jak nowe. Natomiast lcd i plazmy borykają się z problemi takimi jak wypalanie pixeli i inne. Niestety w takich przypadkach tv można wyrzucić na śmietnik.
    Moje podejście jest takie:
    teraz TV za 2800 na 5 lat
    po 5 latach nowa lampa i projektor wędruje np do sypialni
    a na jego miejsce już coś nowego, może lcd albo plazma ale nie na takim poziome jak jest teraz
    Kiwal
    gg:19496

  14. #14

    Domyślnie Re: Jaki telewizor LCD?

    Cytat Napisał Jacek Arafat
    Witam. Zastanawiam się nad kupnem telewizora LCD. Chce wybrać coś w granicach do 12tys. Myślę, że telewizor powinien miec mniej więcej 42''. Jaki telewizor proponujecie?
    Jesli chcesz juz kupic to jednym z lepszych i niestety najdrozszych modeli jest KLD 46 V2000 Sony , jesli ci sie specjalnie nie spieszy poczekaj na spadek cen LCD Full HD w przyszlym roku , bo na razie ceny sa bardzo wysokie . W pazdzierniku i grudniu ukaza sie pierwsze europejskie odtwarzacze HD DVD Toshiby po w miare przystepnych cenach .

  15. #15

    Domyślnie Jaki polecacie telewizor?

    Witam, zamierzam kupić telewizor prawdopodobnie LCD ew Plasme i teraz jaki polecacie i najważniejsze o jakich parametrach?

  16. #16

    Domyślnie

    Kup LCD najlepiej Samsunga. Produkują dobre telewizory z błyszczącą obudową, ładnie się prezentują na ścianie Nie musi być fullhd bo to drogie i podobno nikt narazie nie nadaje w takiej rozdzielczości.

  17. #17

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    sony bravia
    Witam

    Oj ,, Sony to niestety w ostatnich latach tandeta najwyższej klasy . I nie pytajcie dlaczego .Wiem co mówię . Generalnie nalezy kupować sprzęt ze sredniej półki -ten który sie podoba . I tak pierwsze poważne usterki zaczną sie po 4-5 latach niezależnie od marki ( oczywiście te najtańsze hipermarketowe pomijam bo - prezentują najniższą jakosć ).
    Taką mamy niestety tendencje w dzisiejszych czasach przy całkowicie nasyconym rynku - jedyna metoda na "zmuszenie" klientow do zakupow sprzętu co 4-6 lat to zmniejszenie trwałosci przy jednoczesnym zwiększeniu atrakcyjności obsługi i wyglądu ...............niestety . I niech nie łudzi sie ten co kupił najdrozszy że kupił jakość .

    pozdrawiam

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Heath
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.468
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Dla mnie najważniejsze żeby nie smużyło. Szlag by mnie trafił gdyby np. na meczu za piłką ciągnął się "smark". Trzeba przyjrzeć się w sklepie - i nie tylko na obrazie z DVD ale i z anteny.

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Oj to przy standartowym obecnie czasie 8ms nie byłbyś zadowolony z żadnego TV.
    od tym względem żadne LCD nie dorówna zwykłemu kineskopowi
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

Strona 1 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony