dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 24
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 464
  1. #41

    Domyślnie

    Wybralem lcd Samsunga , poniewaz Microsoft rekomendowal je jako doskonale do konsol Xbox .

  2. #42
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar woland1980
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    436
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    aha co do HD to jest więcej:

    Canal+ Film HD
    Canal+ Sport HD

    według mnie to jest programowo najciekawsze... no ale jak ktosby juz chciał się przyczepić to jedyne pełne HD ma Nka..., ale zwykłe oko tego nie wyłapie...

  3. #43

    Domyślnie

    Ta sama kablówka na tym samym egzemplarzu TV ale w np w innym bloku będzie odbierać różnie, dlatego najlepiej TV przed zakupem sprawdzić u siebie w domu, dodatkowo będzie wyobrażenie czy nie jest za duże, czy pasuje do otoczenia etc..

    Zapraszam do zapoznania się bliżej z HDTV, oraz opiniami o Telewizorach na www.hdtv.com.pl

    P.S.

    sklep www.audiovideo.com.pl oferuje świetną rzecz jaką jest prezentacja w domu, wystarczy wybrać 3 modele które się podobają a oni przywiozą do domu i będzie można każdy sprawdzić i wybrać z nich.

    Pzdr.
    Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobisz.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał woland1980
    Wracam do pytania:

    Ponieważ nie podajesz ceny a ni twoich kryteriów, to śmiało mogę powiedziec że najlepszym jakościowo najodważniejszym designersko i najdroższym cenowo na rynku będźie LOEWE.
    jeżeli to pytanko jest skierowane do mnie , to okresliłam sie co do kryteriów podając linka, w tej granicy cenowej szukamy i w takich parametrach jak sony KDL-40S2530K, dodam że salon mamy 35 mkw. od tv do kanapy bedzie (w planowanym nowym ustawieniu) ok 5 m., tv max 40' bo stolik mamy metrowy więc wiekszego nie zmieścimy (zresztą portfel by tego nie wytrzymał) poza tym mamy styl klasyczny więc Tv nie moze dominować we wnetrzu.....

    co do stronki www.hdtv.com.pl przefiltrowaliśmy ją ...dzieki ar2 za poradę
    ...szczęście dobrze robi ciału...

    Józefina nasz domek

  5. #45

    Domyślnie Jak polecacie plaski telewizor?

    Stoje prze problemem, zakupu telewizora ale nie wiem co wybrac chce duzy kolo 40 cali i plaski! I wlasnie teraz nie wiem czy plazma czy LCD, jak producent, juz nie wspominajac o modelu? Macie cos godnego polecenia, na co zwrocic uwage?
    tomko

  6. #46
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Proponuję się wstrzymać

    Bo full HD to koszt od 6tyś zł
    Nie ma co go kupować bo w HD nadaje na cyfrze bodajże 3 programy (National G., Cyfra sport i coś jeszcze)

    HD ready to koszt od 2tys zł
    Ale samo ready nic nie daje. Jakośc obrazu nic nie lepsza tylko tyle ze w ogóle widać obraz co nie jest możliwe bez tej funkcji. Nie ma co go kupować bo za dwa lata jak większosć programów zacznie nadawać w HD i żeby widziec piękny obraz trzeba mieć full HD.

    Poczekaj 2 latka.
    Kupisz full HD wtedy już za 2tys zł. a i programów będzie duzo
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  7. #47

    Domyślnie

    oj rety rety... ales jabko namieszal.

    Full HD to rozdzielczosc min 1920x1080
    HD Ready to rozdzielczosc min 1366x720

    W Polsce "nadajniki" zdecydowali się na nadawanie w 720p (czyli rozdzialka 1366x720), tak nadaje Nka i tak nadaje Cyfra. Jezeli to ma byc tv tylko do satelity to nie warto kupowac nic wiecej. Jezeli to ma byc tv do konsoli (xbox 360 albo ps3) i/lub do DVD wysokiej rozdzielczosci (HD DVD lub BlueRay) to warto moze kupic Full HD. Jezeli to ma byc tv do kablowki lub telewizji "napowietrznej" no mozna sie niezle przejechac bo obraz moze wygladac duzo gorzej niz na zwyklym CRT. Wszystko zalezy od algorytmow skalowania obrazu zaszytych w tv (a tych jest multum).

    Co do wyboru to temat rzeka i jak zwykle wybor trudny. Poczytaj:

    http://hdtvpolska.com/
    http://www.hdforum.pl/
    http://hdtv.com.pl/
    Pozdro
    DP

  8. #48

    Domyślnie

    Ale mi pomogliscie chodzi mi o producenta i model?
    tomko

  9. #49

    Domyślnie

    Polecam Samsunga LCD. Samsung sprzedaje najwięcej tv lcd na świecie.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Napisał ekeko
    Ale mi pomogliscie chodzi mi o producenta i model?
    to tak jakbyś prosił o podanie konkretnego modelu samochodu, którym masz jeździć. niestety bez pooglądania i pochodzenia i poczytania w inecie nie wybierzesz. ja mogę powiedzieć że mam samsunga , gdybym teraz kupował to pewnie kupił bym to: http://www.samsung.com/pl/products/t.../le40n87bd.asp
    Pozdro
    DP

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    seba_dg

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    6

    Domyślnie

    Ja też polecam Samsunga LCD.
    Najlepsze matryce, nawet sony używa matryc Samsunga.
    Minimum 40" oczywiście obraz panoramiczny. 32" to jednak trochę mało do salonu. Kupić np. w MEDIA, najlepiej poczekać na jakąś dobrą promocję.
    Telewizor powinien być HD Ready ale najlepiej pełne HD. Jednak pozostaje kwestia ceny...
    Plasme odradzam - obraz ładniejszy (np. lepszy kontrast) ale krótsza żywotność i większy pobór prądu.
    Pozdrawiam

  12. #52

    Domyślnie

    42 cale to polecam LG LC2RR jest rewelacyjny, ladny obraz ma, naprwde takie soczyste kolory, no i fajna opcja z tym dyskiem twardym wbudowanym, poszukaj w skelpach internetowych jest spor taniej!

  13. #53

    Domyślnie

    my kupiliśmy plazmę 42 cale philipsa. długi na jakieś 125 cm, wysoki na 73 i gruby na jakieś 7-10 cm.
    dlaczego plazma a nie lcd? znajomi kupili ten sam rozmiar tylko lcd. obraz z kabla mają taki sam jak my z naziemnej. po co zatem przepłacać ?
    acha, ogląda się bardzo dobrze i moim zdaniem ma najbardziej sexy pilot z tych jakie do tej pory mieliśmy
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  14. #54

    Domyślnie

    Polecam LG to dobre telewizory sam mam niestety tylko 26" LX2R - mam mały pokój, ale jedno jest pewne chcesz poznać zalety TV z Hd Ready podłącz kompa do Tv Kineskopowego a potem do Lcd-ka różnica jest niewyobrażalna.
    Z tego co słyszałem to plasma pobiera więcej energii elektrycznej i się wypala , co zresztą widać po Super promocjach "Plasma 40" 80Gb dysk za 3500" - wyprzedają bo plasmy już się nie produkuję na swiecie .

  15. #55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dameks
    wyprzedają bo plasmy już się nie produkuję na swiecie .
    łał, to nie wiedziałem że wyprzedają też plazmy, które u nas będą dopiero w 2008 ?
    zresztą pewnie nie ma to jak oglądać tiwi na 50 bądź więcej calowym LCD.
    poczucia humoru gratuluję
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dameks
    ... ale jedno jest pewne chcesz poznać zalety TV z Hd Ready podłącz kompa do Tv Kineskopowego a potem do Lcd-ka różnica jest niewyobrażalna.
    ...
    To ja proponuje oglądać wyscigi samochodowe na obu TV. Różnica niewyobrażalna. Jednak kineskopowe nie maja problemów z mazaniem (choć walka LCD trwa. 8ms, 7ms itd ...
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  17. #57

    Domyślnie

    Witam

    poniżej wypowiedź z forum http://felektr.katalogi.pl/Telewizor...ć_-t8883.html tu już poruszono ten temat

    Czesc, wszystko co napisal powyzej Preskaler jest prawda.
    Dodam tylko od siebie.

    Jezeli idzie o kontrast - plazmy maja go czesto rzedu 1:10 000 a kilka tysiecy to standart. LCD dochodzi do 1:1000 a wiec 10x mniejszy. Ale z drugiej strony czy to sie zauwaza. Wystarczy troche swiatla w pokoju i juz czesc tego kontrastu sie marnuje. Dlatego np. Philips wypuscil specjane oswietlenie mocowane za plazma, aby swiatlo nie padalo na ekran. Ogladanie w calkowitej ciemnosci meczy wzrok, szczegolnie przy tak kontrastowych ekranach.

    Nalezy tylko pamietac o trzech sprawach:

    1. Z bliska na plazmie widac siateczke (granice pomiedzy pikselami) - no ale takie duze ekrany powinno ogladac sie z dalsza.

    2. Plazma cholernie sie grzeje, zima to nie problem, ale latem w upalne dni, gdy nie ma sie w domu klimatyzacji to moze nieco dokuczac. To tak jak bys mial wlaczony piecyk elektryczny o mocy kilkuset watow.
    Sprawdzilem, ze sredni pobor mocy jest:
    42' ~300W
    50' ~430W
    61' ~540W
    Maksymalnego strategicznie nikt nie podaje. I w koncu to cala ta moc zostaje zamieniona na ciepelko. Poloz reke na wierzchu, z tylu pracujacej plazmy, to sie zdziwisz.
    Ja mieszkam z USA i tutaj jak kogos stac na plazme to i na pewno ma bardzo dobre centralne ochladzanie w domu.

    3. Plazma jednak sie "wypala", najnowsze co prawda robia rozne triki aby tego uniknac, tzw. "pixel shift", czyli automatyczne przesuwanie obrazu o kilka pikselkow w kazda srtone, co pare sekund, obraz nie stoi w miejscu tylko minimalnie wedruje po ekranie, z daleka tego nie widac.

    Dla odmiany w LCD wyemitowuje sie podswietlenie. No i ma zdecydownie mniejszy kontrast, jak i kat z ktorego mozna je ogladac, ale jak pisze Preskaler poprawia sie.

    No i to wszystko, Zbyszek

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dameks
    poniżej wypowiedź z forum http://felektr.katalogi.pl/Telewizor...ć_-t8883.html tu już poruszono ten temat
    link jakoś nie działa
    Cytat Napisał Dameks
    Ogladanie w calkowitej ciemnosci meczy wzrok, szczegolnie przy tak kontrastowych ekranach.
    zgadza się. u nas jest taka ściana telewizyjna ze specjalnym podświetleniem "zza" telewizora. Mieliśmy wcześniej CRT ale dopiero przy plazmie można docenić ten wymysł architekta
    Cytat Napisał Dameks
    Poloz reke na wierzchu, z tylu pracujacej plazmy, to sie zdziwisz.
    prawda - plazma jednak się grzeje z tyłu dlatego zalecają pozostawienie po 10 cm z boków i z góry do wentylowania.
    Cytat Napisał Dameks
    Plazma jednak sie "wypala"
    no tak jak wszystko - my planujemy używać plazmy przez jakieś 5-6 lat bo wtedy - mam nadzieję - technologicznie na 42" lcd będę mógł oglądać wyścigi samochodowe bez smużeń. mam nadzieję, że tyle czasu wytrzyma
    ninemniej jednak uważm, że obecnie przy dużych przekątnych bardziej opłaca się kupić plazmę niż lcd no chyba, że ktoś chce oglądą tylko filmy dvd bądź ma wiele kasy do spędzenia
    Look, if you had one shot, one opportunity to seize everything you ever wanted....one moment....
    Would you capture it or just let it slip?
    by EM

  19. #59

    Domyślnie

    Ja też miałam ten problem. Oczywiście 99% "doradców" stawiało na LCD Full HD. Oczywiście nie sposób przecenić zalety oglądania programów w wysokiej rozdzielczości, ale prawda jest taka, ze większość z nas ma do dyspozycji sygnał z kablówki, albo satki, a od czasu do czasu oglądnie jakiś film ze "zwykłego" dvd. I po co mi to LCD Full HD? Żeby go wykorzystać musiałabym sobie dokupić np. BlueRay'a (tylko po co skoro filmów na nim dostępnych jest jak na lekarstwo?), a programy, które są dostępne w N-ce lub Cyfrze+ do moich ulubionych nie należą. Pominę już fakt, ze nie są one nadawane w takim prawdziwym Full HD, czyli 1080...
    Dużo bardziej zależy mi na jak najlepszej jakości obrazu uzyskanego z sygnału jaki mam dostępny. A tu moim zdaniem plasma jest bezkonkurencyjna....
    I na taki TV się zdecydowaliśmy. Kupiliśmy ostatecznie Pioneera PDP-427XA (42''). I gorąco polecam!!!!!

  20. #60

    Domyślnie

    Samsung albo JVC (no, chybe że masz kasę na Loewe)

Strona 3 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony