dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 23 z 23
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 450
  1. #441

    Domyślnie

    Witam. Jestem nowy. Mam pytanie odnośnie impregnatu do drewnianej łazienki. Dom drewniany szkieletowy, świerkowy balik również w łazience. Okolice wanny będą opłytkowane. Szukam jakiegoś bezpiecznego dla zdrowia środka (M1), matowego, bezbarwnego. Pomożecie? Pozdrawiam.

  2. #442
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.291

    Domyślnie

    Proponuje kontakt z remmers, jest spora szansa, że coś pomogą. Osobiście sporo materiałów brałem od nich do domu i na zewnątrz.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  3. #443
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maniulka

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    30
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witajcie,
    czy olej lniany położony wewnątrz domu z bali sosnowych będzie ok? Co polecacie na zewnątrz? Dom nowy, sosnowy, chcielibyśmy jedynie lekko przyciemnić.

  4. #444
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    StolarzS

    Zarejestrowany
    May 2009
    Skąd
    Kruszwica
    Posty
    295

    Domyślnie

    Do wewn spróbuj woski dekoracyjne Osmo, np. transparentny 3111 daje super efekt. Nie przyjmuje żadnych plam i wilgoci, daje lekko jedwabisty połysk. Małe puszeczki, oczywiście trzeba wypróbować gdzieś w zakątku. Stolarze używają do schodów. Zrobiłem tym parapet i dechę na wieszak 3 lata temu i spokój. Żadnych plam czy zabrudzeń.
    Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

  5. #445
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    syndon

    Zarejestrowany
    May 2019
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-311
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam
    Ja cały czas stosuje drewnochron w tematach impregnacji drewna nie narażonego na działania opadów natomiast na zewnątrz /elewacja ,konstrukcja ,płoty/polecam zdecydowanie XYLADECOR holzschutzlasur środek bardzo dobry, wydajny może wg niektórych trochę drogi ale co dobre musi kosztować.
    Środek w dużej gamie kolorów nie tworzy żadnej powłoki wnika głęboko w drewno wydajny.

  6. #446

    Domyślnie

    Chciałem zapytać o propozycję impregnacji półbala świerkowego. Wykonawca z gór położy tylko FOBOS M-4 (to jest w umowie) i twierdzi, że nic więcej nie jest potrzebne. Ale z góralami ciężko się rozmawia. Twierdza, ze tak będzie dobrze bo robi tak już od ponad 30 lat i nie chc słyszeć o niczym innym. Co polecacie poza Fobosem M4 na zewnatrz (albo zamiast) a co do wewnatrz? W łazience przewiduję płytki tylko na podłodze. Rozpoczecie składania domu we wrześniu. Dzięki za podpowiedź

  7. #447
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.685
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Tutaj masz wszystko co napisał producent, proponuję poczytać. https://www.impregnatyfobos.pl/fobos-m4. Impregnat wodny wymywalny do tego do stosowania raczej przez moczenie, przy malowaniu trzeba się natrudzić by odpowiednia ilość dotarła tam gdzie trzeba.
    Aby być mądrym, nie wystarczy mieć wiele ksiąg: osioł dźwigający na grzbiecie wiele książek nie jest przez to mądrzejszy.
    Mark Twain "Nigdy nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem... "

  8. #448

    Domyślnie

    Witajcie,

    Szukam dobrego środka do zabezpieczenia belek stropowych. Najbardziej zależy mi na zabezpieczeniu miejsca w którym belki będą obmurowane ścianą nośną z betonu komórkowego. ( nie będzie do nich dostępu, jedno podejście )

    Kupiłem dzisiaj 3v3 do drewna konstrukcyjnego czy to wystarczy ? Może zastosować coś jeszcze.
    Chce to zrobić raz a dobrze.

  9. #449

    Domyślnie

    Cześć,
    V33 do drewna konstrukcyjnego nie znam natomiast lazura 8 lat wytrzymała u mnie 3 lata . Trzy warstwy, suchy modrzew.
    Zastanawiam się właśnie co dać na lazure V33 aby to się trzymało , coś w jasnym biało kremowym kolorze

  10. #450
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    modrzew nie za bardzo lubi być malowany . Poszukaj coś z Remmersa - HK lasur sprawdza sie u mnie bardzo dobrze.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Strona 23 z 23

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony