dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 39 z 39
Pokaż wyniki od 761 do 775 z 775

Temat: Jaką pompę?

  1. #761

    Domyślnie

    1. tak
    2. alkolix 260L- 1 beczka 200L i 2 kanistry 30L
    Cena za beczke 996,30 zł brutto
    Cena za 1 kanister 30L 160,52 zł brutto
    alpinuschemia.com

    potem dokupiłem jeszcze 30l.
    mam 750m fi 40 bo miałem zamiar z 1 nitki zrobić GWC ale na razie wszystko jest podłączone do pompy.

  2. #762

    Domyślnie

    Cytat Napisał Set7x7 Zobacz post
    1. tak
    2. alkolix 260L- 1 beczka 200L i 2 kanistry 30L
    Cena za beczke 996,30 zł brutto
    Cena za 1 kanister 30L 160,52 zł brutto
    alpinuschemia.com

    potem dokupiłem jeszcze 30l.
    mam 750m fi 40 bo miałem zamiar z 1 nitki zrobić GWC ale na razie wszystko jest podłączone do pompy.
    Ja pierdziele! fi 40! To jak rozrabiałeś alkohol pół na pół? Hydraulik mój się pyta czy w tej instalacji którą robiłeś masz jakieś sprzęgło hydrauliczne zastosowane? Czekam na ofertę od tej firmy na alkohol zobaczymy. Ja mam dolne źródło 3x200 m fi32 i chcę w to wlać 150 l alkoholu a resztę wode i będzie to prawie pół na pół z alkoholem ,powinno wystarczyć co? mam oferty na tą ilość 830 zł z przesyłką ale czekam na jeszcze kilka ofert. Masz jakieś foty swojej kotłowni?

  3. #763
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Set7x7 Zobacz post
    Ponieważ pisałem w tym wątku kiedy szukałem PC teraz napiszę jakie mam doświadczenia po 10 m-cach użytkowania.
    Ostatecznie kupiłem PC Vaillant GeoTherm 102 Plus SW (ze zbiornikiem na wodę). Przed zakupem martwiłem się czy wystarczy wody. nie ma obaw wystarcza. Woda potrafi nagrzać się w ciągu kilkunastu minut od 17 st. do ponad 40 co pozwala się kąpać bezproblemowo pod prysznicem.
    PCi kupiłem w sklepie internetowym. Pierwsze uruchomienie zrobili mi serwisanci (jest tylko 1 uprawniona firma w każdym okręgu i nie jest to zwykły autoryzowany serwis, UWAGA miałem oferty na to z serwisu odpłatne a jest to usługa bezpłatna!). Za 1 uruchomienia a właściwie sprawdzenie instalacji i trochę innych prac hydraulicznych zapłaciłem 350 PLN.
    Błędy, które popełniłem: nie odpowietrzyłem dolnego źródła i spaliłem pompę obiegową koszt wym. 1200.
    Poza tym trzeba umieszczać czujnik od CO trochę dalej od ujścia z PCi aby nie pokazywał za dużej temperatury (ja mam tylko krótkie odcinki rur miedzianych potem plastiki). Przez to PCi wywala błąd, że temp. wody dla podłogówki jest za wysoka i trzeba ją restartować.. Mam zamiar to poprawić.
    Przez to spalenie pompki i brak odpowietrzenia musiałem grzać się do połowy listopada grzałkami, w PCi rachunek za prąd jaki dostałem po sezonie zwalił mnie z nóg (6500 PLN od poł X do poł. III) ale mam do tego reku, własną pompę wody, oczyszczalnie, nie mam gazu i pracuję w domu. W sumie myślę, że za prąd dla PCi wyszło ok. 3500. (170 PLN/m-c płaciłem mniej więcej wcześniej w domu z gazem).
    Jaką masz powierzchnię grzania? bo raz pisałeś 140 innym razem 180. A rachunek powiem szczerze że powala na kolana Nawet biorąc pod uwagę reku i PC
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  4. #764
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    ja także zrobiłem oczy po tej kwocie
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  5. #765

    Domyślnie

    Ale pod jakim względem nie powala? Za dużo czy za mało zapłacił? Bo jak dla mnie to strasznie dużo a nie wiem jakie są odczucia innych. Ja mam PC 8 KW i 220 m2 do ogrzania i zasobnik 500 l i mam nadzieję żę zmieszcze się w 2 tyś na sezon tylko żę dom pewnie mam cieplejszy bo 4 litrowy.(ozc by asolt) ale gdy reku policzę 0,5 wymiany /h to wyjdzie 3L bo w ozc jes jedna wymiana na godzinę a to za dużo.
    Ostatnio edytowane przez amigo1974 ; 11-07-2012 o 14:15

  6. #766
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    Ale pod jakim względem nie powala? Za dużo czy za mało zapłacił? Bo jak dla mnie to strasznie dużo a nie wiem jakie są odczucia innych. Ja mam PC 8 KW i 220 m2 do ogrzania i zasobnik 500 l i mam nadzieję żę zmieszcze się w 2 tyś na sezon tylko żę dom pewnie mam cieplejszy bo 4 litrowy.(ozc by asolt) ale gdy reku policzę 0,5 wymiany /h to wyjdzie 3L bo w ozc jes jedna wymiana na godzinę a to za dużo.
    Powala a nie nie niepowala
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  7. #767

    Domyślnie

    Faktycznie śmiesznie wyszło ale nie ma to jak inni czytający są nie zawodni!!!! Ale teraz odpisz co Cię powala ? Jak dla Ciebie dużo czy mało?

  8. #768
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Pewnie że duuuuuuużooooo nawet przy 180m. Bo przy 140 to masakra
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  9. #769

    Domyślnie

    Rachunek jest taki ponieważ jak pisałem od samego początku grzałem się grzałkami do 15.11. Wprowadziłem się 30 sierpnia. Po 1 uruchomieniu ciągle mi wywalało błąd, że ciśnienie jest z niskie albo temp. dolnego źródła za niska i aby mieć ciepłą wodę musiałem grzać się grzałkami w PCi. Ciągle miałem nadzieję, że tryb odpowietrzania w PCi wystarczy (chodziała w tym trybie prawie cały czas) ale w końcu wziąłem hydrofor podłączyłem do instalacji i zrobiłem odpowietrzanie na całego. jak hydrofor chodził to pompa się nie wyłączała. Wezwałem serwis i się okazało, że mam spaloną tę pompkę. Potem jeszcze oczekiwanie na nią no i jest rezultat w postaci rachunku . Za bardzo się tym nie przejmuję bo jeszcze były prace sprzętem do wykańczania (elektronarzędzia) więc to też trochę dodało. Powierzchni mam ok. 180 użytkowej (kubatura 750m3) nie wiem dokładnie bo projekt był trochę zmieniony w wykonaniu. 2000 za sezon mam zamiar osiągnąć w tym roku

  10. #770
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    artur nie obawiasz się że przy twoim zapotrzebowaniu pompa będzie za mocna?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  11. #771

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo72 Zobacz post
    Jeśli będzie za mocna to będzie ok.mniej czasu będzie grzała,gorzej(może nie u mnie) jakby była za słaba,wtedy ktoś może mówić,że pompa jest be i jedzie na grzałkach
    Tak jak mówisz Arturo , czym będziesz się grzać trzeba myśleć najlepiej przed budową domu i się do tego dostosować(budynek) , Ale z drugiej strony nie chce mi się wierzyć że nikt nie policzył zapotrzebowania i nie dobrał odpowiedniej PC , no chyba że jestem w błędzie, ale ja bym się na taką partyzantkę nie odważył przy takich pieniądzach za urządzenia. Chociaż z praktyki wiadomo że każdy sprzedawca takich urządzeń zadaje pierwsze pytanie takie" ile m2 ma dom które ma ogrzać urządzenie" i na tej podstawie dobierają moc urządzenia i wielkość DZ . U mnie tak było gdy przyjechał do mnie przedstawiciel firmy (producenta urządzenia które chciałem kupić i zamontować) to było jego pierwsze pytanie gdy zobaczył budynek i od razu zaczął liczyć moc urządzenia20,30 kw a ja do niego żę chcę PC o mocy 8 kw a on wielkie oczy i się pyta ,a na jakiej podstawie do budynku o 220m2 pompę 8 kw? A ja do niego że na podstawie OZC . A on szok! Niech mi je Pan mailem prześle, to ich specjaliści się wypowiedzą na ten temat i dobiorą moc urządzenia. Jak mi po kilku dniach odpisał to rzeczywiście mówi wyniki są rewelacyjne i wystarczyła by mi moc 6 kw. Zdecydowałem że niech będzie 8kw żeby pompa nie była wyżyłowana.Dzięki forum ludzie którzy tu zaglądają zaczynają budować bardziej świadomie , żę tak powiem i też zaczynają liczyć OZC dla swoich domów i wtedy są jeszcze bardziej świadomi tego co zbudowali. Ale to taka dygresja. Nie wiele ludzi ma coś takiego jak OZC dla swojego budynku więc mają duże moce pomp a kolega jak zauważyłem ma moc 10kw i raczej ktoś na pewno dobierał mu na jakiejś podstawie takie a nie inne urządzenie no chyba że faktycznie jest za słabe i cały sezon dogrzewała jego pompa grzałką co by mogło wskazywać zużycie prądu bo nawet grzejąc się prądem do któregoś tam listopada nie nabiłby tyle KW raczej wygląda to na większość sezonu prądem niż PC.Ale kolega się jeszcze wypowie mam nadzieję co do tych kwestii tu podniesionych.Czekam na te foty kotłowni jak masz możliwość.

  12. #772
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    amigo zgadzam się z tobą w całej rozciągłości. Większość firm sprzedających PC bazuje na metrażu i obecnych normach dla budynku a nie na faktycznym jego zapotrzebowaniu na ciepło. Od półtora roku przymierzam się do pompy i przy rozmowach z firmami tylko dwa razy mi się zdarzyło aby ktoś bardziej dociekliwie zapytał się o zapotrzebowanie z własnej nie przymuszonej woli. W pewnym momencie już zacząłem nie wytrzymywać i na pytanie o metraż zacząłem odpowiadać pytaniem - a co to ma wspólnego z moim faktycznym zapotrzebowaniem na ciepło? I z reguły zawsze robili w tym momencie bardzo zdziwione miny.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  13. #773

    Domyślnie

    Cytat Napisał amigo1974 Zobacz post
    10kw i raczej ktoś na pewno dobierał mu na jakiejś podstawie takie a nie inne urządzenie no chyba że faktycznie jest za słabe i cały sezon dogrzewała jego pompa grzałką co by mogło wskazywać zużycie prądu bo nawet grzejąc się prądem do któregoś tam listopada nie nabiłby tyle KW raczej wygląda to na większość sezonu prądem niż PC.Ale kolega się jeszcze wypowie mam nadzieję co do tych kwestii tu podniesionych.Czekam na te foty kotłowni jak masz możliwość.
    Pewnie trochę niektórych rozczaruję ale PC mam dobraną do budynku (22 cm styro na ścianach 35 cm wełny w połaci i tyle samo na strychu nieużytkowym, ściany z porothermu 24PW klejonym na DryFix, dom bez piwnicy). Zrobione analizy energetyczne przed budową i w trakcie konsultacje z p. Zambrowskim (fizyk budowli - www.bdb.pl). Pompę wg. jego wyliczeń mógłbym wstawić nawet 6kw ale chciałem trochę większą, żeby nie żyłować więc szukałem 8kw a że ta 10kw się trafiła bo była tańsza od 8kw to ją wziąłem (koszt 23600 PLN z dostawą do domu). Mam zamiar wstawić dużą wannę więc nie martwię się czy będę miał ciepłą wodę nawet jak przyjadą goście. Od momentu jak mam sprawną pompkę obiegową nie włączam grzałek w PC nigdy (nie ma takiej potrzeby). Temperatura dla domu ustawiona na PC to 20 st.C. (nie wiem jak on to robi ale z pogodówką w domu mam zawsze ok 21-22 st st. tak jak lubimy. PCi jest pewnie za duża ale nie sądzę, żeby aż na tyle. Pamiętać też trzeba, że nie mam 2 taryf (walczę z PGE, które zgubiło wniosek i nie chce uwzględnić reklamacji na rachunek).DZ mam takie a nie inne ponieważ chciałem sobie zrobić GWC solanka/woda ale na razie kasy zabrakło więc wszystko idzie na PCi. Zresztą koszt tego alkoholu i rurek nie jest na tyle duży żeby jakoś zaważył na budżecie. Summa summarum nie uważam się za oszołoma Nie monitoruję też prądu jaki zużywa PCi (nie mam podlicznika) nawet nie sprawdzam ile jest na liczniku co miesiąc - jakoś nie mam na to czasu. Sprzęt jest prawie bezobsługowy (kasowanie błędu) a o to mi chodziło.
    Może jeszcze dla tych liczących energię. mam własne uzdatnianie wody, hydrofor, pompę w studni. 2 pompki w POŚ (trudne warunki i musi być przepompownia). Nie mam kominka (miejsce jest ale na razie komin zamknięty i czeka na kominek). Mam za to podłogówkę w garażu na 2 samochody, który jest trochę podgrzewany.

  14. #774
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Większa pompka, większe DZ i kaska leci. Klient nie marudzi że mu zimno i "wszyscy" są zadowoleni

    Ps. to było do plusfoto
    Ostatnio edytowane przez Liwko ; 12-07-2012 o 09:02

  15. #775

    Domyślnie

    Co do mojej kotłowni to nie sądzę abyś mógł się na niej wzorować bo z tego co pamiętam z instrukcji ze strony Vaillanta to ze zbiornikiem osobnym jest zupełnie inna niż z wbudowanym takim jak mój. Ale na ich stronie są dokładne wytyczne co do budowy kotłowni dla każdego rodzaju PCi nie sądzę jednak aby obyło się bez hydraulika, który rozumie co i po co jest.

Strona 39 z 39

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony