dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał ppluto Zobacz post
    Mniejsza o automatykę. Możesz coś więcej powiedzieć jak się spisują w praktyce te czujki PM? Tzn. czy wygrywają z nosem czy nie zawsze?
    Obecnie nie jestem w stanie tego sprawdzić bo dzięki filtrom w domu mam PMów 0 (słownie zero). No chyba, że drzwi się często otwiera to wleci ich trochę. Ponadto mam filtr węglowy za rekuperatorem, więc wyłapuje co lotne. Obecnie wyłączam wentylatory przy znacznym przekroczeniu zapylenia raczej nie, że czuję zapach dymu ale dla ochrony filtrów przed szybkim "zapchaniem".
    Ostatnio edytowane przez Stermaj ; 08-12-2019 o 07:56

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.278
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stermaj Zobacz post
    Obecnie nie jestem w stanie tego sprawdzić bo dzięki filtrom w domu mam PMów 0 (słownie zero).
    To masz awarię czujnika. W domu też powstają PMy i zero jest nie do osiągnięcia nawet, jak na nawiewie masz zero (co też jest nie do osiągnięcia w praktyce).

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Stermaj

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Podkarpacie
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    1.578

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To masz awarię czujnika. W domu też powstają PMy i zero jest nie do osiągnięcia nawet, jak na nawiewie masz zero (co też jest nie do osiągnięcia w praktyce).
    Miernik mam na nawiewie za filtrem węglowym. Obecnie jak pisałem pokazuje 0%. Nie jest zepsuty. Mierząc innym miernikiem przy nawiewie też pokazuje 0. W domu jest to zależne, tak jak piszesz, co sami wyprodukujemy lub wleci np. przez drzwi jak się wchodzi czy wychodzi. PMów w domu nie mierzę w sposób ciągły. Kontrolnie czasem sprawdzam więc w większości przypadków pokazuje 0 - 1 ug/m3 (tak to się chyba podaje).
    Sam zdziwiłem się, że tak skutecznie filtrują zastosowane filtry. Podejrzewam, że ich rozmiary mają na to decydujący wpływ z powodu małego przepływu na jednostkę powierzchni. Pył osiada na nich a nie jest "przepychany" strumieniem powietrza na drugą stronę. Takie jest moje odczucie.
    Wcześniej jak już pisałem na forum miałem filtr kieszeniowy F9 30x30x60cm i musiałem go wymieniać co miesiąc w okresie smogowym bo niezadowalająco zaczynał filtrować. Skuteczność spadała poniżej 5 razy. Dodam, że jak na nawiewie zapylenie wzrastało powyżej 30% PM2,5 (norma 25 ug/m3) zaczynałem wyczuwać zapach dymu w domu (tylko ja jestem uczulony na zapach inni nie czuli jeszcze).
    Zobaczę jak zastosowane filtry będą się sprawować w gęstym smogu, mówię tu o bezwietrznej pogodzie mrozie i mgle. Takiej zawieszonej zupce smogowej.
    Ostatnio edytowane przez Stermaj ; 08-12-2019 o 13:59

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony