dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daro_185

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie Duży garaż blaszany - mogę go bez przeszkód postawić?

    Witam,
    To jest mój pierwszy temacik na tym forum, piszę ponieważ szukam odp. na dwa pytania a nigdzie nie znalazłem zadowalającej odp. ótóż mam w planach zrobić garaż blaszany o wymiarach 6x7m albo 5x7 na pewno nie mniejszy niż 35m2 i będzie on przykręcony do fundamentu bądź betonowych słupów ale o tym później, moje pytanie - czy taki garaż mogę bez problemu postawić bez zgłaszania tego gdziekolwiek? jakie mogą być ew problemy prawne? czy jakis podatek mogą mi na niego narzucić?
    A teraz pytanie odnośnie gruntu pod garaż - czy żeby uniknąć pękania i podnoszenia wylewki z powodu mrozów w owym przyszłym garażu konieczne jest budowanie fundamentu? czy wystarcza jedynie betonowe słupy w ziemi do podtrzymywania konstrukcji, a na całej powierzchni nadsypać dobrze gruzem i na to wylewka betonowa??
    Dodam jeszcze że garaż będzie dla samochodu pełniąc jednocześnie funkcję małego warsztatu wiec nie będzie stawiany tymczasowo.
    Z góry dziękuje za pomoc.

    pozdrawiam

  2. #2
    Flawia
    Guest
    Flawia

    Domyślnie

    jak chcesz na dziko stawiać garaż to stawiaj blaszany.
    Ale nie jest to legalne. Trzeba mieć decyzję o warunkach zabudowy albo wypis z Planu. Plany często zabraniają blaszaków, autorzy decyzji również. No i chyba pozwolenie na budowę, czyli trzeba mieć dokumentację tego garażu...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    daro_185

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie przypuszczałem że tak się czepiają blaszaków, czyli w sumie tyle samo załatwiania praktycznie jakbym stawiał murowany garaż... a jakiś podatek na to mogą narzucić? czy wystarczy tylko zgłosić, dostać pozwolenie i to wszystko?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro_185 Zobacz post
    Nie przypuszczałem że tak się czepiają blaszaków, czyli w sumie tyle samo załatwiania praktycznie jakbym stawiał murowany garaż... a jakiś podatek na to mogą narzucić? czy wystarczy tylko zgłosić, dostać pozwolenie i to wszystko?
    Garaż , to garaż, w mojej gminie wymagane jest zgłoszenie postawienia garażu blaszanego, jeśli jest trwale związany z gruntem - pozwolenia.
    Podatek jest naliczany od powierzchni i w mojej gminie najwyższe sa podatki właśnie za garaże blaszane.

    Właśnie jestem na etapie rozbiórki takowego, by to zrobić musiałam dokonać zgłoszenia, z planem rozbiórki (sic) i mapami posadowienia budynku.
    Obecnie mam prawomocna zgode na rozbiórkę

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał kurnik.r Zobacz post
    W sprawie pozwolenia na postawienie garażu należny dowiedzieć się w Urzędzie Gminy lub Miasta odpowiednim dla miejsca zamieszkania. Istnieje jednak zapis (art. 29 ust.1 Ustawy Prawo Budowlane), który mówi, że pozwolenia na budowę nie wymaga budowa "wolno stojących parterowych budynków gospodarczych w tym garaży, altan oraz przydomowych ganków i oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki"
    Przed zakupem warto zapoznać się innymi informacjami, na które kupujący często nie zwracają uwagi - zebrałem je na stronie [URL=tu był link reklamowy/[/URL]
    E tam - znowu reklama odświeżająca starego kotleta.
    Ostatnio edytowane przez przemo1 ; 15-12-2017 o 15:34
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony