dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 22 z 22
Pokaż wyniki od 421 do 430 z 430
  1. #421

    Domyślnie

    Cytat Napisał boruvva Zobacz post
    Ze swojej strony OSTRZEGAM przed

    Firmą remontowo budowlaną 'Lachowicz'
    Ewelina Lachowicz
    Jutrzyna
    57*120 Wiązów


    Budowali moj dom od podstaw, generalnie problemy były na każdym etapie.
    Ale jakoś to ciągnęli. Bez rewelacji jezeli chodzi o jakość prac, byle szybciej i kase wsiąść.
    Ja jako laik nie bardzo potrafiłem pilnować wszystkiego.
    Ale najgorsze dopiero przyszło, w momencie murowania ścian szczytowych i wewnętrznych.
    Spieprzyli jedną ściankę szczytową, która trzeba było poprawiać.
    A wewnętrzne prawie wszystkie, wyszło dopiero kiedy tynkarze przyjechali na budowę z 3m łata.
    Prawidłowych kątów prawie brak, jedna wielka tragedia.
    Więźbę dachową też spieprzyli na tyle, ze pożegnałem się z firmą definitywnie.
    Zrobiłbym to wcześniej gdybym miał czas kontrolować wszystko.
    Gdyby ktoś był zainteresowany, to mam dokumentacje fotograficzną ich wyczynów.
    Ja nie wiem, jak można płacić przed odebraniem prac. Gdzie był kierownik budowy. Mój KB przyjeżdżał i sprawdzał każdy element prac, za który miałem zapłacić. Oczywiście przed zlaniem fundamentów i innych elementów zanikowych wizyta obowiązkowa.
    Takie nieprawidłowości powinny być wychwycone natychmiast i ekipa pogoniona.

  2. #422

    Domyślnie

    OSTRZEGAM

    Firma ED-BUD Materiały Budowlane sp. z o.o. z Sieradza ul. Uniejowska 20 - Waldemar Piątek - Edyta Kałuzińska Piątek -

    Radzę się dobrze zastanowić przed współpracą i dobrze pilnować sposobu wystawiania faktur.

    Wpłaciliśmy im na materiały (YTONG) prawie 80 tys. złotych 10 sierpnia 2016r. - nie wystawili nam faktury w terminie, mieszali dokumentami i obracali naszymi pieniędzmi przez 8 miesięcy a do dzisiaj nie zwrócili nadpłaty 11 tys. pln.

    Opóźniały się dostawy z Ytonga - ciągle były wymówki, obietnice, zwodzenie... a w Ytongu nie wysyłali towaru bo nie dostawali płatności..

    Część materiału musieliśmy kupić na szybko=drogo u innego dystrybutora, aby nie przerywać budowy.

    Korektę faktury łaskawie wystawili w styczniu z terminem zwrotu 28 dni !!! do dzisiaj - czyli 3 kwietnia 2017 - nie rozliczyli nadpłaty.

    Sprawa już w drodze na wokandę i w stosownych urzędach...

    Szczerze przestrzegam.

    Mariusz
    Nowe wyzwanie...

  3. #423

    Domyślnie

    Potwierdzam
    Waldemar Brzeziński z okolic Wrocławia jest niesłowny. Zwodził mnie 3 miesiące, żeby w końcu powiedzieć, że wygrał przetarg i u mnie dachu nie zrobi.
    Unikajcie tego nierzetelnego dekarza.

  4. #424
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sirskap

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Ozorowice
    Kod pocztowy
    55-050
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jedna wielka porażka, kolega który opiniował powyżej powinien się mimo wszystko cieszyć, że p. Hoffman zrezygnował i przestał odbierać telefony przed rozpoczęciem budowy. U mnie przestał odbierać jak już nie potrafił naprawić tego bałaganu którego narobił. Wg. opinii biegłego rzeczoznawcy instalacja wykonana przez tą firmę groziła pożarem!!! Sprawa trafia do sądu. Kompletnie nie polecam - zero profesjonalizmu, do tego właściciel chamski i wulgarny.

  5. #425
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    idzisz

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Smolec
    Kod pocztowy
    50-080
    Posty
    5

    Domyślnie

    Piszę ten tekst, aby ostrzec przed firmą Patryk Urczyński Usługi Budowlane z miasta Lubań. Obecnie ten pan funkcjonuje w okolicach Wrocławia (na dzień 13.09.2017) i co przezorniejsi z pewnością zaglądną do sieci, być może docierając do tego tekstu.

    Pan Patryk urczyński został zaproszony na wycenę dokończenia budowy domu jednorodzinnego. Przy wycenie prac (strop i kolejne etapy, aż po dach) przystał na warunki finansowe. Zadeklarował, że ma za sobą 6 wybudowanych domów od A do Z. Podpisaliśmy umowę i budowa była realizowana. Jakie jest podsumowanie?

    - Wykonawca nie dysponuje praktycznie żadnym sprzętem. Nawet proste klucze pożyczał ode mnie. Szalunki usuwał młotkiem, pustaki rozwalał młotkiem. Wiertarka czy kątówka z marketów budowlanych po kilku dniach "siadała" i znowu młotek stanowił główne narzędzie. Deklaracje o niwelatorach, wibratorach można włożyć między bajki - mówi że wynajmie w odpowiedniej chwili, natomiast nigdy na budowie się nie pojawiły. Przy stropie gdy zagroziłem wstrzymaniem prac przywiózł wibrator, a i tak strop nie został prawidłowo zawibrowany i są poduszki powietrzne.

    - Wykonawca kompletnie nie jest wypłacalny. Od pierwszych dni przychodził po zaliczki, tu z informacją że potrzebuje na pracowników, tam na sprzęt, na paliwo, na końcu nawet na OC do NOWEGO SAMOCHODU. Na końcu nie zapłacił swojemu podwykonawcy (cieśle) za wykonanie więźby i zwinął się z budowy. Posiadam dokumenty potwierdzające jego długi i niewypłacalność.

    - Wykonawca jest niekompetentny do budowy takich budynków jak domy. Praca bez dystansów. Wszystkie szalunki rozsadzone na grubość 3-4 cm, krzywe ściany (5 cm krzywizny!). Wszystkie mocowania na wkręty lub zakrzywiony młotkiem pręt. Po pracy tego pana trzeba skuwać wszystkie rozsadzone wylewki, schody, belki, strop. Tynki mają nawet 5 cm grubości. Posadzka wylana niechlujnie.

    - Wykonawca jest skrajnie nieodpowiedzialny. Popełnił mnóstwo błędów, które gdyby nie zostały odkryte w porę mogłyby spowodować katastrofę budowlaną. Niedolany słup pod stropem (zasłonięty deskami aby inwestor nie zobaczył; próby wstawienia cegły i zarzucenia zaprawą). Źle wybudowane ściany szczytowe (pod innym kątem niż w projekcie, bez uwzględnienia uskoku na murłatę), źle wylane schody, źle wylane słupy zewnętrzne i rozsadzone szalunki, nacięty komin ("bo źle sobie wymierzył"). Najgorsze, że ten pan miło deklaruje wszystkie praktyki, a dopiero na końcu dowiedziałem się, że popełniono szereg krytycznych błędów.

    - Co drugi dzień zmiana pracowników, ostatni miesiąc budowy przyjeżdżał już sam.

    Posiadam dokumentację zdjęciową, pisemną, a także szereg informacji. Na początku września 2017 została uruchomiona sprawa sądowa w celu ściągnięcia kary umownej za opuszczenie budowy. Jeśli komuś jeszcze ten pan wyrzącił tyle szkód co mi i zamienił budowę w koszmar, zapraszam do kontaktu - chętnie wspólnie założę sprawę o popełnione błędy budowlane.

    Kontakt: 530 222 111

    Dodaję jego aktualne dane którymi się posługuje: Patryk Urczyński, czasami przedstawia się jako Tomek. Mail: [email protected], telefon: 576686463, teraz grasuje w okolicy Wrocławia.
    Ostatnio edytowane przez idzisz ; 30-10-2017 o 14:07 Powód: Dodanie informacji

  6. #426

    Domyślnie

    Ostrzegam przed firmą Zakład Murarski Śmierzchalski z Międzyborza. Robili u nas dopóki nie zorientowaliśmy się, że to partacze. Schody źle wylane, strop źle wycięty, więźba tragedia-krokwie sztukowane, dobijane kliny i kliniki. Papa źle położona i nie zgrzana. Zamiast folii pod murłatą stare worki po cemencie. Ścianki działowe stojące w powietrzu itd. Do tego zaginęły nam bloczki fundamentowe w czasie ich pracy. Zwodzi, nie odbiera telefonów. Nie przyznaje się do błędów. Nie można się z nim dogadać. Straty finansowe kilka tysięcy złotych, straty czasowe ok. 4 miesięcy.

    Pod większością tych cudacznych robót podpisał się p. Pożal się Boże kierownik budowy którego odradzam jeszcze bardziej niż w/w nicponia.
    DARIUSZ JEDNORÓG to niewątpliwie największa zakała całej inwestycji. Kłamie on i jego sekretarka, sam tygodniami nie odbiera tel. ani nie oddzwania. Nie odpisuje na maile. To jak ma coś odebrać ?(zbrojenie,fundamenty,cokolwiek)A jakże?! najlepiej MMSem !
    Przeprojektowanie trzech ścianek zajęło 3 miesiące i kilka maili z tymi samymi poleceniami. Mówi, że coś załatwi. Nic nie załatwił. Efekt: siwizna męża, strata kilku tysięcy, a przeprowadzka do nowego domu opóźniona o conajmniej rok!
    Niestety to dopiero początek nieszczęścia, bo inżynier musi jeszcze nanieść poprawki!

    Na ratunek pospieszył nam polecany dekarz BARTOSZ DUREJ. Żeby nam nie lało się do środka, migiem rozstawił rusztowanie(zaznaczył teren) i przybił dwie deski. Rusztowanie stało trzy tygodnie , a on obiecywał swe przybycie. Od tygodnia nie odbiera telefonu, na szczęście rusztowanie zdążył zabrać.

    W przygotowaniu dziesięciotomowa powieść o rozbudowie jednego małego domku pod Wrocławiem...

  7. #427
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Max7456

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    51-511
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ostrzegam przed Zbigniewem Cieplakiem z Wrocławia.
    Człowiek ten prowadzi rózne firmy Hydrogren , Enerpro.

    Cechą charakterystyczną są ładne nazwy.
    Ale to wszystko jedna wielka ściema.
    Metoda jest trywialna, podejmuje się wykonania jakieś pracy, pobiera zaliczki i znika.
    Kontakt telefoniczny jest niemozliwy.
    Uwaga: Często używa innych imion.
    Ale mam dobre wieści - przypadkowo zlokalizowałem tego oszusta.
    Jeśli ktoś chcę sie dowiedzieć, gdzie on teraz stacjonuje zapraszam na priva.
    Ostatnio edytowane przez Max7456 ; 18-10-2017 o 20:16

  8. #428
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    bejmar

    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    szczecin wies
    Posty
    66

    Domyślnie

    Witam,

    Przepraszam za brak polskiej czcionki.
    Niestety musze dodac do czarniej listy pana Dawida Porebe dzialajacego obecnie na terenie powiatu jeleniogorskiego.
    Czlowiek z Pisarzowic, dzialajacy w okolicach Piechowic/ Jeleniej Gory.

    Zlotousty, jak z biegiem czasu sie okazalo nie majacy prawie zadnego doswiadczenia, wiedzy, narzedzi.
    Mial plan wykonac u mnie stan surowy budynku na plycie fundamentowej.
    Pracownicy na budowie czasami tylko po 5 godzin dziennie, brak narzedzi, alhohol. Krotkie pobyty na budowie nie byly spowodowane prowadzeniem innych budow ale czasem potrzebnym na przetrzezwienie....
    Jak sie okazalo, zbiera pracownikow praktycznie z ulicy przy okazji ich oszukujac finansowo.
    No, nic dobrego z tego nie moglo wyniknac.....

    Nie polecam!!! Zalecam ostrożność...

  9. #429
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Anika112

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kod pocztowy
    58-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    Adam Fischer Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Gamma w Krobica . Strata czasu i pieniędzy. Zwodzi, odwleka, nie przyjeżdża na miejsce remontu/budowy tzn, przyjeżdża raz na kilka dni na chwilę, coś porobi i już go nie ma. Zostawia rozpapraną robotę.
    Poza tym nie zna się i trzeba później poprawiać.
    Bierze robotę w kilku miejscach na raz i pojawia się się to tu, to tam. Ma mnóstwo wytłumaczeń na taki stan rzeczy: a to korzonki, a to pracownik wyjechał do Niemiec, a to na poprzedniej budowie trzeba coś poprawić, to ktoś zachorował itp, itd.
    Szczerze odradzam!

  10. #430
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AgataIrla

    Zarejestrowany
    Jul 2022
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    00-098
    Posty
    1

    Domyślnie

    super temat

Strona 22 z 22

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony