dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 100 z 100
Pokaż wyniki od 1.981 do 1.983 z 1983
  1. #1981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Eh, wiem, ze to dopiero daje się wykorzystać gdy jest żar, a nie ogień.

    Remix, ten Twój piekarni to czasem niezbyt dobry do pieczenia. Wiele ciast, chleb i mięsa lepiej smakują gdy się je piecze wolniej. Takie ekspresowe tempo bywa zabójcze.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  2. #1982
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA - SPEC OD PIECÓW!
    Bogusław_58

    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Skąd
    Puszcza Augustowska
    Posty
    4.230

    Domyślnie

    Takie prawdziwe pieczenie jest wtedy, gdy ta cegła pieca ma ok 18 cm grubości. Pozwala to wtedy na stabilne i długie pieczenie w tej samej temperaturze. Potem to jeszcze trzeba ocieplić i wymiary szybują na tyle, że w domu nie ma miejsca na takie urządzenie.
    Swego czasu pojawiły się takie kształtki na Allegro na taki piec i stoją one teraz u mnie pod wiatą i czekają aż się nimi zajmę

  3. #1983
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Remiks
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Kod pocztowy
    58-560
    Posty
    4.686
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    Eh, wiem, ze to dopiero daje się wykorzystać gdy jest żar, a nie ogień.

    Remix, ten Twój piekarni to czasem niezbyt dobry do pieczenia. Wiele ciast, chleb i mięsa lepiej smakują gdy się je piecze wolniej. Takie ekspresowe tempo bywa zabójcze.
    Czasami zbyt dobry Wiem że nie wszystko w tej temperaturze się da i przypalenie bywa szkodliwe ale pizza też się piecze kilka minut Pewne rzeczy się da na inne trzeba poczekać z dwie godziny od zakończenia palenia tylko wtedy robi się nocne pieczenie. Kiedyś ktoś mnie pytał czy grzeje, piecze czy przypala więc robi wszystko w zależności od czasu. Co do szkodliwości to kiełbasa z ogniska podobno też szkodzi i wędzenie podobno tyle że jak wędzonki zrobię sam to leżą i 3 tygodnie a wędliny ze sklepu sama wiesz ile.
    Boguś u mnie grubość ścian piekarnika 12cm może wyłożę to jeszcze od środka płytką szamotową, całość zamknięta w obudowie i daje radę wymiary niestety dość spore ale jakoś pasowało mi zamiast ściany między salonem a schodami.

Strona 100 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony