dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 17
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 339
  1. #21

    Domyślnie

    Radecki, a gdzie się pali, czyli wytwarza dym? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić? [/url]

  2. #22

    Domyślnie

    KASIEK--po prostu pod zawieszonym towarem--no deko z frontu
    -----chcę u siebie nad stawem pobudować na wiosnę:
    grill+wędzarnia+zadaszenie dla 8 osób
    wyposażenie :lodówka ,woda,prąd .gaz
    ma to być w kształcie litery L
    może ktoś posiada jakiś ciekawy projekt lub pomysł którym chciał by się ze mną podzielić
    pozdrawiam wszystkich miłośników wędzonek i grilla
    <<NIECH DYM BĘDZIE Z NAMI>>

  3. #23

    Domyślnie Budowa grila i wędzarni

    Czy ktoś budował samodzielnie gril i wędzarnię? Czy jest możliwość, aby funkcjonowało to w jednym urządzeniu tzn. żeby była to ta sama budowla.
    Prosze o rady

  4. #24
    Zuzia
    Guest
    Zuzia

    Domyślnie Re: Budowa grila i wędzarni

    Cytat Napisał VOLTA1
    Czy ktoś budował samodzielnie gril i wędzarnię? Czy jest możliwość, aby funkcjonowało to w jednym urządzeniu tzn. żeby była to ta sama budowla.
    Prosze o rady
    Marzy mi się taka budowla i będę ją miała. Widziałam bardzo sprytne połączenie grila z piecem tzw. chlebowym. Ciekawe rozwiązanie, rzemieślnik twierdził, że robił takie z dodatkową wędzarnią. Taką budowlę wznosił juz u klienta i pokazywał mi ją na zdjęciu. Facet ma warsztat w Nowym Sączu przy Jagiellońskiej niedaleko Urzędu (52)

  5. #25

    Domyślnie przydomowa wędzarnia

    Szukam namiarów na projekty przydomowych małych wędzarni. Za wszelkie ew. adresy......dziękuje bardzo

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Proszę bardzo - już było na forum.
    Można skorzystać np. z tego linku http://murator.com.pl/forum/viewtopi...ht=w%EAdzarnia

  7. #27

    Domyślnie

    Dzięki.........niewiele tego. Chce połączyć wędzarnie z grillem. Chyba wybuduje coś na kształt dawnego pieca kuchennego gdzie zamiast piekarnika będzie wędzarnia. Jak zadziała to sie podziele swoimi doświadczeniami smakowymi. Pozdrawiam.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    A ja radzę coś tak prostego jak stara dębowa beczka po kapuście + 4 metry rury stalowej fi 250 zakopanej w ziemi. Beczkę w każdej chwili możesz schować by nie szpecić ogrodu.
    Smacznego. Wiem co mówię, jadałem wyroby tak wędzone.

  9. #29

    Domyślnie

    popieram Wowke
    sprawdzone - dziala i smakuje

  10. #30

    Domyślnie

    Wowka a dzie dzisiaj znajdziesz starą dębową beczkę po kapuście?

  11. #31

    Domyślnie

    Beczka, czy zbita drewniana skrzynia, najlepiej dębowa, doskonale się sprawdza jako wędzarnia (wędzarenka), ale nie jest to połączenie z grillem, o który chodziło Rysiowi. Ja też o czymś takim myślałem, ale oglądałem taką wędzarnię u kolegi i o ile doskonale to sprawdza się w lecie, o tyle w zimie są problemy. Kamień czy cegła z którego ten grill, wędzarnia są zbudowane ma tak dużą bezwładność cieplną, że trzeba palić pół dnia aby można było w tej wędzarni coś uwędzić. W tej chwili zastanawiam sie, czy ww beczka nie była by dla mnie najlepszym rozwiązaniem.
    Pozdrawiam Krzysztof

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzyszt17
    Beczka, czy zbita drewniana skrzynia, najlepiej dębowa, doskonale się sprawdza jako wędzarnia (wędzarenka), ale nie jest to połączenie z grillem, o który chodziło Rysiowi. Ja też o czymś takim myślałem, ale oglądałem taką wędzarnię u kolegi i o ile doskonale to sprawdza się w lecie, o tyle w zimie są problemy. Kamień czy cegła z którego ten grill, wędzarnia są zbudowane ma tak dużą bezwładność cieplną, że trzeba palić pół dnia aby można było w tej wędzarni coś uwędzić. W tej chwili zastanawiam sie, czy ww beczka nie była by dla mnie najlepszym rozwiązaniem.
    Pozdrawiam Krzysztof
    Nie odbierz źle mojego pytania ,ale co ma wspólnego bezwładność cieplna kamienia lub cegły z wędzeniem to ja nie bardzo mogę pojąć?
    Zasada wędzenia jest prosta-spalamy drewno a w wydobywającym się podczas tego procesie dymie wędzimy dany produkt!I generalnie im mniejsza temperatura dymu tym lepiej-ale dłużej-a nagrzewanie kamienia lub cegły w tym momencie jest nie istotne gdyż dym przemieszczający się od palącego się drewna do wędzonego produktu przebywa tę drogę w tak krótkim okresie czasu że ani się nie zdąży nagrzać ani ochłodzić od wcześniej wspomnianych kamieni i cegły-bynajmniej na tyle że ma to jakikolwiek wpływ na proces wędzenia.A temperaturę jego reguluje się intensywnościa palenia się drewna.
    Podobnie sytuacja wygkląda z grillem-źródłem ciepła jest żarzący się węgiel a nie konstrukcja grilla!

  13. #33

    Domyślnie

    Dzięki za trafne uwagi...........O beczce juz myslałem ale chciałbym tez zeby to jakos wyglądało i było na stałe. Znam stare sposoby z beczką i mokrym workiem. Chodzi mi o cos, co będzie miało 'ręce i nogi" i było małą architekturą w ogrodzie.... taki swoisty kątek

  14. #34

    Domyślnie

    Wejdź na tą stronę
    http://www.ogrod.friko.pl/index.html
    znajdź tam staw "Jestem dumny jak paw..."
    i tam zobaczysz jak można to np zrobić
    -tak na marginesie to otoczenie tego stawu jest extra a i właściciel w jak najlepszym porządku-bardzo życzliwy więc może ci coś podpowie

  15. #35

    Domyślnie

    Sądziłem, że dla każdego pojęcie bezwładność cieplna jest jasne (jeżeli skończyło się szkołę podstawową), ale niektórzy snują własne teorie - wolno im.

  16. #36

    Domyślnie

    Ja w kotłowience planuję postawienie malutkiej kuchenki kaflowej na dwie fajerki i nad kuchnią we wnęce umiejscowiona bedzie taka mała wędzarka, żeby można było na każde życzenie sobie powędzić pyszniaste wędlinki.
    Pozdrawiam.

  17. #37

    Domyślnie

    No nie wiem czy to się sprawdzi z powodu bezwładności cieplnej materiału z którego to zbudujesz!!Chyba że zaczniesz palić w niej parę dni wcześniej

  18. #38

    Domyślnie

    Jakoś od wieków działa ten typ wędzarek i bezwładność cieplna materiałów (cokolwiek to znaczy) się sprawdza i wędlinki wychodzą bossskie
    A najbardziej jałowcówka
    Pozdrawiam.

  19. #39

    Domyślnie

    Jest tu jednak pewien specjalista co twierdzi że owa bezwładność cieplna pokrzyżuje ci plany.Może przed wiekami nie była znana i nie miała wpływu na proces wędzenia.A więc weź ją pod uwagę budując i użytkując swą wędzarnię
    Ja bynajmniej tak to wziąłem sobie do serca że chyba wędzarnię i grilla pobuduje sobie ze styropianu lub drzewa,choć nie wiem czy drzewo sprawdzi sie przy budowie grilla

  20. #40

    Domyślnie

    koniecznie grilla z drzewa!!! przecież to genialne..
    Rozpalasz grilla i masz wszystko w 5 sek upieczone.. a że troszku zwęglone to insza inszość... ale troszku węgla więcej niezaszkodzi
    Pozdrawiam.

Strona 2 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony