dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 17
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 339
  1. #61
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bochyn

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    141
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul
    ps - z grilla również korzystam cały rok (z zimą włącznie)
    mozna tylko pochwalic za wytrzymałośc i wytrwałość

  2. #62
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... w moim przypadku to nie "wytrzymałość i wytrwałość" ... to "przyjemność" (dlaczego miałbym rezygnować z czegoś co bardzo lubię - choć większości przypadków "grillowe" dania w zimie jadam w domu )

    pozdrawiam serdecznie
    unde venis et quo tendis

  3. #63

    Domyślnie

    Witam
    Ładne wędzarnie. Kiedyś też myślałem o wybudowaniu takiej, ale:
    sąsiad, który miał mi uwędzić szynki i boczek rozpoczął pracę od ustawiania "wędzarni" (beczka bez dna). Pytam go, dlaczego nie zmontuje sobie na stałe. Spojrzał na mnie jak na mniej rozwiniętego i powiedział: rano patrzę z której strony wieje wiatr. Patrzę, czy ten kierunek się utrzyma (jak oni to robią? Ja jednak w zachowaniach jestem mieszczuchem ) Potem ustawiam beczkę, kopię rowek, przykrywam go płytami i wędzarnia gotowa. Wędzenie trwa długo, ale wyrób końcowy jest super.
    Pozdrawiam, Heniek

  4. #64
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... i codziennie tak przestawia tą beczkę , ... zgodnie z wiatrem oczywiście , ... toż to chyba już "beczka śmiechu"

    pozdrawiam serdecznie
    unde venis et quo tendis

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul
    ... i codziennie tak przestawia tą beczkę , ... zgodnie z wiatrem oczywiście , ... toż to chyba już "beczka śmiechu"
    Witaj.
    Początkowo pomyślałem podobnie jak Ty. Jak spróbowałem wyrobów, to przestałem się dziwić. Po pierwsze, kto codziennie wędzi (oprócz zakładu mięsnego)?
    Po drugie, sąsiad ma swoje lata i wygląda na to, że wie co i dlaczego robi.
    Ja mogę tylko z grubsza przedstawić (o ile czegoś nie pomieszam) Jego argumenty:
    to ma się wędzić, a nie upiec (dlatego pewna odległość drewna od beczki)
    kierunek - wiaterek ma wwiewać dym w stronę beczki a nie odwrotnie
    Teraz już wiem: nie buduję wędzarni, wędzi sąsiad
    Pozdrawiam, Heniek

  6. #66
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... wystarczy Kolego na beczkę nałożyć jakiś "dekiel" z rurą kominową ... powstanie odpowiedni "ciąg", ... odległość paleniska od "komory wędzarniczej" ma natomiast między innymi na celu możliwość wędzenia "na zimno" (stosować jednak można odpowiedni dopływ powietrza do paleniska, regulację szybrem itp) ... wysuwanie wniosku, iż jeżeli ktoś robi coś przez wiele lat i dlatego robi to dobrze jest moim zdaniem błędne, ... można robić coś wiele lat źle, nieprawdaż, ...
    ... nie podaję tutaj w wątpliwość jakości wyrobów Twojego sąsiada, ... zapewne wędzonki są wspaniałe, ... tylko niepotrzebnie wykonywaną pracę, ... jakoś nie mogę sobie wyobrazić "wędzarni komnatowej" i 120 "palenisk" dookoła w których rozpala się "zależnie od wiatru" ... a już choćby to było by ułatwieniem dla sąsiada ... beczka stoi w miejscu a dookoła paleniska ,
    ... polecam zapoznanie się z portalem www.wedlinydomowe.pl jest tam w przystępny sposób wytłumaczone "co, jak, dlaczego"

    pozdrawiam niezmiernie serdecznie

    ps - wędzę i własne wędliny przygotowuję już około 20 lat, ale na taki pomysł jak Twój sąsiad nie wpadł bym napewno , ... widocznie brakuje mi wyobraźni
    unde venis et quo tendis

  7. #67
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Paul, zgadzam się z Tobą.
    Smak zależy też od rodzaju drewna użytego do wędzenia.

  8. #68
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... Tak jest Tomku, ... (mam nadzieję, że nikt nie próbuje wędzić iglastym), ... do rozpalania i wygrzania wędzarni można użyć brzozowego, do wędzenia właściwego najlepsze są owocowe wiśnia i grusza (praktycznie dobre są wszystkie owocowe prócz orzecha włoskiego, który wędzonce dałby gorzkawy posmak), z innych niż owocowe liściastych bardzo dobre efekty daje dąb i olcha, ... pamiętajmy, że najlepsze do wędzenia jest drewno "okorowane", .... od rodzaju użytego drewna zależy również kolor wędzonek, (można również dla nadania pięknego koloru i połysku wędzonce stosować różne sztuczki jak np posmarować mięso żółtkiem jajka ...

    ... proszę o następny zestaw pytań ? ?

    pozdrawiam serdecznie
    unde venis et quo tendis

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... w oczekiwaniu na pytania
    ... jeżeli chcemy uzyskać większą wilgotność drewna zalewamy je wrzącą wodą (moczenie w wodzie zimnej spowoduje nawilżenie tylko niewielkiej zewnętrznej warstwy "klocka"),

    poniżej wygrzewanie wędzarni zimą suchym drewnem brzozowym


    pozdrawiam serdecznie
    unde venis et quo tendis

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    rs6000

    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    165
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie Wędzarnia - kto posiada ?

    Witam

    Szukam pomysłu na wędzarnię ogrodową. Wędzarnia powinna mieć następujące cechy :

    1. murowana z zadaszeniem tak aby można było pod nim ustawić np. stolik
    2. możliwość wędzenia a nie tylko grillowania
    3. usytuowanie w narożniku działki

    To moje takie ogólne przemyślenia. Jeśli ktoś z Was ma coś takiego bardzo będę wdzięczny za zdjęcia i ewentualne pomysły na realizację.

    Pozdro
    Sławek
    Testy wydajności są jak seks. Wszyscy chcą tego, każdy wie, jak to zrobić, ale nikt nie wie, jak porównać wydajność.

    Dziennik

  11. #71

  12. #72
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chef Paul ma na swojej stronie projekt wędzarni (link powyżej).
    Możesz zajrzeć też na stronkę Braci Wędzarniczej http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=632
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  13. #73
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar oli_oli
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    504
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1
    Wszytstko jest względne.
    gg 4593726

  14. #74

    Domyślnie piec chlebowi i wędzarnia w ogrodzie

    Błagam o pomoc! Wymysliłam sobie, że w ogrodzie pobudujemy taki kombajn, w który będzie piec chlebowy (taki prawdziwy) i wędzarnia. Problem polega na tym , że nikt, kogo do tej pory pytałam (byli to najczęściej fachowcy od kominków) nie chce się podjąć takiego zadania. Może ktoś już robił coś takiego, ma projekt i namiary na fachowca.... Słyszałam, że zrobienie piea chlebowego to nie jest prosta sprawa
    bob budowniczy

  15. #75
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY OGRODNIK - DORADCA!
    Wciornastek

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    2.905

    Domyślnie

    Zobacz tutaj. To stronka naszego Forumowego kolegi
    http://www.chefpaul.net/index2.html

  16. #76

    Domyślnie

    dzięki bardzo!!! Może jeszcze siakies pomysły...?
    bob budowniczy

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    ... ponieważ "odżywa" temat "Budowy Grilla i Wędzarni" (i są zakładane nowe "topic's" dotyczące tego tematu ...)
    ... a istniejący zaginął w zeszłorocznych czeluściach zimowych ... wyciągam go lekko na górę

    pozdrawiam niezmiernie serdecznie
    unde venis et quo tendis

  18. #78

    Domyślnie

    To i ja go podciągnę, bo zamierzam w tym roku spróbować takową budowlę wznieść

    Pozdrawiam,

    Maciek

  19. #79

    Domyślnie

    Chef Paul.
    Znalazłam coś pięknego. Te "piecyki" są extra. Zaraz dostanę ślinotoku.
    W przyszłym roku zaczynamy budowę chałupy teraz tylko papiery, papiery. Suma sumarum. Zaczym stanie dom pierw będzie to cudo.
    Dzięki wielkie i pozdrawiam.

  20. #80

    Domyślnie Pytanie o piec chlebowy

    Mam pytanie do wszystkich doświadczonych fachowców od kuchni ogrodowych.
    Wymyśliłem sobie, że wybuduję w ogrodzie piec chlebowy. W internecie namierzyłem informacje, które znalazły się na forum. Informację technologiczną posiada tylko ogrodowy piec do pizzy. Mam pytanie czy taki piec nadaje się do pieczenia chleba. Jeżeli nie, to czy ktoś może mi poradzić jak wybudować piec do chleba. Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek technologiczne informacje.
    Pozdrawiam serdecznie
    Arek

Strona 4 z 17

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony