dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 51
  1. #1

    Domyślnie Kosmetyki przy umywalkach

    Witam
    Jaki macie sposób na kosmetyki stojące przy umywalkach na blacie, takie które używa się codziennie, rano i wieczorem?
    Mam ciągły bałagan , szczególnie po stronie męża. Nie wchodzi w grę chowanie do szafek (są po przeciwnej stronie).
    Czy stosujecie np. koszyki. prosze o zdjęcia.
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    No ja właśnie do szafki chowam, ale szafkę mam pod zlewem. Łazienka ma jakieś pół roku i jak na razie udaje mi się unikać wystawek

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar racer
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ci to przyszło do głowy?
    Posty
    679

    Domyślnie

    uważam że powinnaś wstąpić do klubu ciemiężonych żon. to pomoże Ci przetrwać.
    Nie bij, wytłumacz!

  4. #4

    Domyślnie

    Moja wymarzona łazienka jeszcze "w drodze", ale już mam obawę właśnie o to, że na blacie przy umywalce (oczywiście nie mojej ) będzie wszystko stało na wierzchu, oczywiście w przypadkowym "ustawieniu".
    Moim zdaniem to najlepiej by egzamin zdała taka szuflada zaraz pod blatem, do której można będzie wszystko po prostu zgarniać.
    Tylko to by musiała być taka szuflada nie pełna, bo gdzieś przecież trzeba odpływ zmieścić. Chyba że jakoś z boku, niesymetrycznie, ale to może z kolei brzydko wyglądać.

  5. #5

    Domyślnie

    a ja mam zamiar kupić komodę

    postawić zasięgu ręki i wszystko się do niej pieknie zgarnia
    a na komodzie oczywiście jakiś zestaw ręczników, świeczki, cokolwiek zeby miejsca nie było na te tzw przedmioty codziennego użytku

  6. #6

    Domyślnie

    ja będę miała blat długości ok 1,5 metra i zamysł jest własnie taki, żeby tam wszystko sobie stało, pod ręką.
    oczywiście różne drobiazgi będą na pewno w jakichś pudełeczkach czy koszyczkach, ale generalnie wszystko ma być pod ręką

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał racer
    uważam że powinnaś wstąpić do klubu ciemiężonych żon. to pomoże Ci przetrwać.
    Racer genialne!! Pokulałam się rotfl

    U mnie szafka pod umywalką, a więc i blat, jest niewielka, a oprócz pojemnika na mydło w płynie, cała reszta jest w dwóch szafkach pod obydwu stronach. W szafkach każda rzecz ma swoje miejsce (łącznie z elektryczną szczoteczką do zębów, która ma podciągnięte do środka szafki gniazdko do ładowarki - polecam! bardzo użyteczne ). Czasami obok stoi "wiadereczko" z jakimiś pierdółkami.
    A to, aby chować rzeczy do szafki to raczej kwestia przyzwyczajenia do tego rodziny od samego początku albo od początku w nowym miejscu



    W szafce pod umywalką - reszta kosmetyków, trochę chemii, mały kosz na pranie.
    "W dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli."

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał maartaa
    ja będę miała blat długości ok 1,5 metra i zamysł jest własnie taki, żeby tam wszystko sobie stało, pod ręką.
    oczywiście różne drobiazgi będą na pewno w jakichś pudełeczkach czy koszyczkach, ale generalnie wszystko ma być pod ręką
    U mnie blat ma 80 cm, ale też powstał z myślą o stacjonowaniu na nim kosmetyków. Z jednej strony szczoteczki, pasty, żele do mycia twarzy, z drugiej mydło, pojemnik z wacikami, w 2 kubkach pędzle do makijażu i kredki/tusze. Nie wyobrażam sobie codziennego poszukiwania tych rzeczy na półce pod blatem. Tam są w pojemnikach pudry, kremy, szampony, lakiery itd.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kasiorek
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    2.129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    72

    Domyślnie

    Obstawianiu blatu koło umywalek mówię stanowcze nie !
    Stoi tam tylko mydło w płynie, cała reszta w szafce pod blatem.
    Przy takich wystawkach cała misternie budowana kompozycja z płytek bierze w łep, bo po wejściu do łazienki widzimy po prostu bałagan, mimo że pieczołowicie ustawiamy wszystko w szeregu.

  10. #10

    Domyślnie

    Mam mała łazienkę , pod umywalka szuflada a w niej szczotki do włosów , suszarka itp
    mam jeszcze spory słupek a w nim wszystkie kosmetyki , nie stanowi żadnego problemu otworzyć , skorzystać i schować , nic na wierzchu , ładnie , i fajnie się sprząta

  11. #11

    Domyślnie

    Witam
    Umywalka jest zamontowana w takiej łukowatej konsolce z płytek, wiec pod spodem nie ma szafki, sa po przeciwnej stronie łazienki, więc trudno byłoby ciągle biegac po potrzebne rzeczy (łazienka duża 12m).
    Czy takie np. koszyki postawione po obu stronach sprawdzą sie?
    Pozdrawiam (szczególnie "ciepło" racera)


  12. #12

    Domyślnie

    na blacie tylko szklanka ze szczoteczkami i pasta. cała reszta ( teoretycznie ) w koszyczkach pod blatem.
    pocieszam się tym, że to łazienka gościnna, za jakiś czas przeprowadzimy się do naszej przy sypialni, a tam dłuuuugi blat z podwójnym zlewem i jeszcze więcej miejsca na koszyczki pod blatem

  13. #13

    Domyślnie

    Tylko zamknięte szafki. Jak coś musi stać na wierzchu (balsam do ciała, szczotka do włosów) to tylko w koszyczku.
    Okropnie wyglądają rzędy na wpół zużytych kremów i perfum, balsamów i szmaponów, odżywek i peelingów. Tak trochę na zasadzie " a kto bogatemu zabroni". No nikt. Ale swieżutko i czyściutko nigdy to nie wygląda.
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar aneta s
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    6.958

    Domyślnie

    Ja też marzę aby mieć wszystko pochowane w szafkach, z doswiadczenia wiem że to baaardzo trudne w praktyce

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ash5
    Tylko zamknięte szafki. Jak coś musi stać na wierzchu (balsam do ciała, szczotka do włosów) to tylko w koszyczku.
    Okropnie wyglądają rzędy na wpół zużytych kremów i perfum, balsamów i szmaponów, odżywek i peelingów. Tak trochę na zasadzie " a kto bogatemu zabroni". No nikt. Ale swieżutko i czyściutko nigdy to nie wygląda.
    a na jakiej podstawie stwierdzasz, czy coś musi stać na wierzchu czy nie?

    generalnie to ja wychodzę z założenia, że dom jest do mieszkana, a nie wyglądania. oczywiście sprzątać trzeba, ale nie na siłę chować wszelkie przejawy ludzkiej bytności.

    aczkolwiek wiem, że niektórzy mają na tym punkcie lekkiego 'fioła' - w łazience na wierzchu tylko mydło i tylko w płynie, bo lepiej wygląda niż w kostce, w kuchni żadnych patelni na kuchence ani talerzy w zlewie, żadnych przypraw czy butelek z napojami na blacie.

    ja natomiast nie wyobrażam sobie chowania wszystkiego po szafkach - przyprawy w kuchni będą na widoku, w łazience blat zostanie wykorzystany nie tylko na kosmetyki ale też suszarkę czy prostownicę. często używane specyfiki lubię mieć pod ręką i nie ma to broń boże nic wspólnego z myśleniem "a kto bogatemu zabroni" bo bogata to ja na pewno nie jestem. raczej nazwałabym to "a kto mi zabroni zrobić po mojemu" - aczkolwiek jest to kwestia własnych upodobań i przezwyczajeń, a te każdy ma inne : )

    dla jednych ważne jest, żeby było "świeżutko i czyściutko", dla innych by było wygodnie. i każdemu według potrzeb, bo wszystko jest dla ludzi, nieprawdaż?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał maartaa
    Cytat Napisał Ash5
    Tylko zamknięte szafki. Jak coś musi stać na wierzchu (balsam do ciała, szczotka do włosów) to tylko w koszyczku.
    Okropnie wyglądają rzędy na wpół zużytych kremów i perfum, balsamów i szmaponów, odżywek i peelingów. Tak trochę na zasadzie " a kto bogatemu zabroni". No nikt. Ale swieżutko i czyściutko nigdy to nie wygląda.
    a na jakiej podstawie stwierdzasz, czy coś musi stać na wierzchu czy nie?
    jak używam na bieżąco ( albo powinnam używać ) to ma stać pod ręką (koszyczek lub na brzegu w szafce)- żadna tam filozofia. Ma być wygodnie dla MNIE
    generalnie to ja wychodzę z założenia, że dom jest do mieszkana, a nie wyglądania. oczywiście sprzątać trzeba, ale nie na siłę chować wszelkie przejawy ludzkiej bytności.

    aczkolwiek wiem, że niektórzy mają na tym punkcie lekkiego 'fioła' - w łazience na wierzchu tylko mydło i tylko w płynie, bo lepiej wygląda niż w kostce, w kuchni żadnych patelni na kuchence ani talerzy w zlewie, żadnych przypraw czy butelek z napojami na blacie.

    ja natomiast nie wyobrażam sobie chowania wszystkiego po szafkach - przyprawy w kuchni będą na widoku, w łazience blat zostanie wykorzystany nie tylko na kosmetyki ale też suszarkę czy prostownicę. często używane specyfiki lubię mieć pod ręką i nie ma to broń boże nic wspólnego z myśleniem "a kto bogatemu zabroni" bo bogata to ja na pewno nie jestem. raczej nazwałabym to "a kto mi zabroni zrobić po mojemu" - aczkolwiek jest to kwestia własnych upodobań i przezwyczajeń, a te każdy ma inne : )

    dla jednych ważne jest, żeby było "świeżutko i czyściutko", dla innych by było wygodnie. i każdemu według potrzeb, bo wszystko jest dla ludzi, nieprawdaż?
    no to ja mam takiego "fioła", żeby wszystko sprzątać i nie robić "wystawek"- dla mnie czysto= wygodnie
    nie podoba mi się, jak stoją rzędy na wpół zużytych kosmetyków. To, co używasz ok, jak nie używasz to schowaj.
    Ale jak ktoś jest spontaniczny i lubi mieć duzy wybór kosmetyków pod ręką- jego sprawa. Anarchia 4ever!
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

  17. #17

    Domyślnie

    Temat rzeka , ale wychodząc z założenia , że wszystko co używamy powinno być na wierzchu to nawet w dużych domach nie pomieścilibyśmy się za chwilę . Ja np. częściej wkładam buty i kurtkę niż kremuje twarz , a jednak mam to wszystko pochowane w szafie
    Przyprawy , oj używam ze 20 i to wszystko na wierzchu ? i jeszcze oliwy , octy ..... pogubiłabym się , nie mówiąc o sprzątaniu :

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Cytat Napisał gosia4444
    Temat rzeka , ale wychodząc z założenia , że wszystko co używamy powinno być na wierzchu to nawet w dużych domach nie pomieścilibyśmy się za chwilę . Ja np. częściej wkładam buty i kurtkę niż kremuje twarz , a jednak mam to wszystko pochowane w szafie
    Przyprawy , oj używam ze 20 i to wszystko na wierzchu ? i jeszcze oliwy , octy ..... pogubiłabym się , nie mówiąc o sprzątaniu :
    Buty, torebkę, płaszcz/żakiet chowam natychmiast. W kuchni na wierzchu mam tylko cukier i pojemnik z herbatą Łazienka jest jednak pomieszczeniem intymnym, które podporządkowane jest mojej wygodzie (ale panuje porządek kolorystyczny: płyny w dopasowanym kolorze, pojemniki też, żadnej pstrokacizny) - jeśli mają przyjść goście, to chowam nadmiar rzeczy pod blat. Ale też bez szaleństwa...

  19. #19

    Domyślnie

    Witam
    Chodziło mi np. o takie koszyki. W poprzednim poście zdjęcie mi sie nie zamieściło.
    Chyba to będzie lepiej niż stojace luzem różne kosmetyki.
    Pozdrawiam


  20. #20

    Domyślnie

    Dokładnie! też taki mam na balsam, żel "anty- c" i szczotkę do włosów, a na drobiazgi drugi malutki: maseczka, peeling, krem. Mąż ma po swojej stronie koszyszek na balsam, wodę po goleniu i golarkę. I gotowe.
    Miło jest być ważnym. Ale ważniejsze to być miłym.
    Domek Ash urządzanie to wyzwanie...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony