dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 53
  1. #1

    Domyślnie SKRZYNKA PRIWÓW (d. ZAPIS USTAWIEŃ OSOBISTYCH)

    Ponieważ przejście na nowy skrypt może spowodować różne problemy - choć wcale nie musi -
    warto zapisać sobie niektóre ustawienia:

    * awatar - prawy klik myszy na awatarze i "Zapisz obrazek" / "Zapisz obrazek jako..."
    jeśli masz obrazek na obcym serwerze i masz zaufanie, że będzie tam umieszczony nadal, można zapisać adres
    >> prawy klik myszy na awatarze
    - w IE - "Właściwości" i skopiować adres URL
    - w FF, Operze - "Kopiuj adres obrazka"
    - w Chrome - "Kopiuj adres URL grafiki"
    i zapisanie w Notatniku lub innym edytorze tekstu


    * podpis - wejście w Profil, umieszczenie kursora w okienku "Podpis" i "Kopiuj wszystko" [Ctrl+A], następnie zapis tego w Notatniku lub innym edytorze tekstu


    * skrzynka priwów - warto zapisać sobie ważne informacje, skopiować cenne listy
    dlaczego >> http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post4036594
    Ostatnio edytowane przez ponury63 ; 05-04-2010 o 17:44

  2. #2

    Domyślnie

    UWAGA:
    Skrzynki priwów mogą zawierać olbrzymią ilość wiadomości, nawet takich, które zostały już dawno temu usunięte przez użytkownika...
    Maksymalna wielkość skrzynki pozostała na poziomie 100* wpisów - z tego powodu osoby mające więcej wiadomości mogą mieć problemy z wysyłaniem i otrzymywaniem nowych priwów.

    Rozwiązanie problemu:
    trzeba otworzyć folder z wiadomościami i skasować "nadwyżkę", pozostawiając mniej niż 100 wpisów.
    Można je przed skasowaniem zapisywać, i to hurtem - trzeba zaznaczyć na górze właściwe okienko, zjechać na dól do rozwijanego menu, gdzie można je zapisać jako tekst, XML lub CVS, a następnie zbiorczo skasować poleceniem "Usuń"
    Działa to w FF i Chrome, natomiast nowe forum ma kłopoty z działaniem w Operze. IE na razie nie tykam


    * co do tych 100 wpisów nie jestem pewien - być może ktoś już rozdzielił wiadomości na foldery inne niż "Imported Saved Received Messages" i "Imported Saved Sent Messages" bądź ma obecnie więcej niż 50 wiadomości, a skrzynka nadal funkcjonuje - proszę o sygnał
    w każdym razie wartość maksymalna 100 wiadomości była ustawiona podczas testów


    EDIT: w dniu 13.04.2010 zwiększono wielkość skrzynki priwów - obecnie mieści ona do 120 wiadomości
    w dniu 27.05.2010
    zwiększono wielkość skrzynki priwów do 200 wiadomości
    Ostatnio edytowane przez ponury63 ; 03-04-2010 o 10:03
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    Ja mam pytanie: dlaczegp 3 razy próbowałam wejsć na forum, za każdym razem wyskakiwało mi ze podaję błędne hasło. Kiedy dostałam maila z forum o przypomnieniu hasła, zostałam automatycznie zalogowana ale nadal nie wiem jakim cudem, bo okazuje się ze moje hasło wogle nie działa? Jestem na forum ale nie wiem jak mam wejść po raz drugi bo nadal nie znam swojego hasła, nie mogę go uaktualnić, bo jest tylko opcja żeby wpisać stare hasło a dopiero potem nowe. Jakaś rada?

  4. #4

    Domyślnie

    Chyba tylko pomoc Admina

    Uwaga do mojego wpisu powyżej - chcąc napisać do osoby mającej przepełnioną skrzynkę otrzymuje się taki komunikat:
    "XXX has exceeded their stored private messages quota and cannot accept further messages until they clear some space"
    czyli mniej więcej:
    "XXX ma zbyt wiele zapisanych prywatnych wiadomości i nie może przyjąć kolejnej wiadomości, dopóki nie oczyści skrzynki"
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    A wiesz, że to bzdura o tych skrzynkach?
    Ja mam 69 wiadomosci, nie mogę wejść do własnej skrzynki bo jest przepełniona, a w komunikacie dostaję wiadomosći ze mam ich 200 zapisanych. Nie wiem nawet z której strony to ugryźć.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Wiola, ja mialam te "nadwyzki" w wyslanych. Oproznilam wszystko jak leci...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiolasz Zobacz post
    A wiesz, że to bzdura o tych skrzynkach?
    Nie bardzo rozumiem, w którym miejscu bzdura. Ja mogłem poprzez profil wejść w "Moje wiadomości" i kasować zbiorczo (po 50 listów) - skasowałem wszystko co było, przez przypadek łącznie z jeszcze nieodebranymi.

    Jeśli faktycznie w sumie nie ma więcej niż 100 wiadomości, może ich ilość w folderze przekracza 50 - wtedy pewnie trzeba je poprzenosić pomiędzy folderami - jeśli są cenne - i zapisać w "Imported Saved Received Messages" ("Zapisane otrzymane wiadomości") i "Imported Saved Sent Messages" ("Zapisane wysłane wiadomości")
    Po kliknięciu "Edycja folderów" można nadawać im własne nazwy oraz dodać nowe foldery

    >> kliknij by zobaczyć skrzynkę: Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skrzynka.JPG
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	13,7 KB
ID:	82
    Ostatnio edytowane przez ponury63 ; 04-04-2010 o 19:31
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar frykow
    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    1.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    131

    Domyślnie

    Faktycznie z tymi skrzynkami to przykład na kolejne, ekhm, niedociągnięcia. Po wejściu w "Imported saved messages" mam komunikat:

    Stan Skrzynki
    Imported Saved Received Messages zawiera 0 wiadomości.
    Masz 164 zapisanych wiadomości, z 50 dozwolonych. (Wyczyść folder)

    Oczywiście po kliknięciu w link "wyczyść folder" nic się ni czyści bo folder jest pusty. Te 164 to są w innych skrzynkach, ale tam ten komunikat się już nie pojawia. Naprawdę wstyd tak niedopracowany produkt ludziom pokazywać. Czy w ekipie programistów, jest choć jeden tester? Dobra, pytanie retoryczne

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Iwuś

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    1.111
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    188

    Domyślnie

    Spokojnie ludzie, wszyscy byliśmy przyzwyczajeni do starego forum bo tam czuliśmy się jak u siebie. Zaufajmy troszkę programistom, dajmy sobie i im czas na dostosowanie się do nowego. Mi też się narazie nie podoba, ale wierzę że będzie ok... musi być (hmm...gdzie w szybkiej odpowiedzi są emotikony?...mniejsza o to). Narazie wszyscy są wkur..., ale to się zmieni..."będzie Pan zadowolony"
    ...jak ślepy żeglarz bez wiatru i wody...
    Dziennik Zajców
    Komentarze

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał frykow Zobacz post
    Stan Skrzynki
    Imported Saved Received Messages zawiera 0 wiadomości.
    Masz 164 zapisanych wiadomości, z 50 dozwolonych. (Wyczyść folder)

    Oczywiście po kliknięciu w link "wyczyść folder" nic się ni czyści bo folder jest pusty. Te 164 to są w innych skrzynkach, ale tam ten komunikat się już nie pojawia.
    No to gdzie one są ? Przecież gdzieś musi być te 164 wiadomości, w którymś miejscu

    PS: W nowo zakładanych kontach nie ma już obydwu folderów "imported"
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  11. #11

    Domyślnie

    Ponury - podpowiedz proszę na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę (myślę o nowym).
    Większość ustawień dopracowujemy sobie indywidualnie za pomocą podpowiedzi bardziej zaawansowanych użytkowników. Widać również działalność budowniczych forum - poprawiane są błędy zgłaszane przez użytkowników - pomimo, że mamy święta
    Czego możemy się spodziewać? Na co musimy jeszcze zaczekać cierpliwie? Na co nie możemy liczyć? - myślę, że odpowiedzi na te pytania uspokoją część sceptycznie nastawionych!
    Ludziska - odrobina wiary i cierpliwości!

  12. #12

    Domyślnie

    No właśnie trzeba być ciekawym i badać te nowe możliwości - dziś FM działa już całkiem nieźle, można eksperymentować; sam jeszcze niepewnie się tu poruszam, niektórych możliwości i tak nie poznam (jak np. dzienniki i blogi) - ale tu na pewno z pomocą przyjdą ci, którzy korzystają z takich opcji.

    A czego się spodziewać - nie wiem, pewnie działanie forum będzie sukcesywnie poprawiane od jutra; mam nadzieję że będą przy tym uwzględnione wszystkie uwagi użytkowników.
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    ponury, a gdzie informacja, że jesteś moderatorem?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amalfi
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Kielce
    Posty
    10.309

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie. Wczoraj zmieniłam ustawienia i "chodziło" tak, jak ustawiłam, a dzisiaj znowu jest tak, jakbym nie wprowadzała zmian. Mam nadzieję, że to efekt tymczasowy?

  15. #15

    Domyślnie

    U mnie ustawienia działają

    Cytat Napisał amalfi Zobacz post
    ponury, a gdzie informacja, że jesteś moderatorem?
    ano spadła se, jako i inne zacne rangi
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  16. #16

    Domyślnie

    Dlaczego mam nick imported magos a miałam magos?

  17. #17

    Domyślnie

    Chyba trzeba będzie zgłosić się do admina >> http://forum.muratordom.pl/showgroups.php
    Cywilizacja to niekończący się ciąg potrzeb, których nie potrzebujemy [Mark Twain]

  18. #18
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Renka Grabow
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Posty
    1.977
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    315

    Domyślnie

    czy jest gdzieś opcja "pokaż swoje posty"? dzizas teraz nic nie moge znaleźć. Lepsze jest wrogiem dobrego...

  19. #19

    Domyślnie

    Jest w pasku na górze, ale mi np. wyświetla tylko 2 posty i to baaardzo stare

    A wie ktoś może, jak zlikwidować te inwigilacyjne narzędzia - jak np. nie ma się ochoty, żeby było widać co się czytało? Odhaczenie widoczności na forum nic nie daje, i tak pokazuje gdzie się było...

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Ponury, jak to jest z emblematem?

    W FAQ napisano:

    Jak mogę wyświetlić obrazek pod moją ksywką?
    Pod twoją nazwą użytkownika przy czytaniu postów mogą być dwa obrazki. Pierwszy jest związany z twoją rangą, zwykle ma formę gwiazdek lub innych znaczków pokazujących jak dużo napisałeś postów lub jaki masz na nich status. Pod nim może znajdować się większy obrazek nazywany Emblematem, który z reguły dla każdego jest inny.
    (BTW: "Twoją" pisze się dużą literą)

    A jak wytłumaczyć tę segregację na lepszych i gorszych? (Neferką to ja nigdy nie będę )

    To od administratora zależy czy zechce udostępnić funkcje Emblematów i w jaki sposób je udostępni. Jeżeli nie możesz z nich korzystać, to taka jest decyzja administratora i do niego możesz kierować pytania o jej powód (na pewno jest dobry!)


    natomiast nie znalazłam informacji, jaką dopuszczalną wielkość i "moc" może mieć awatar

    Np. ten powyższy z kotkiem ma 30 KB, a ja nie mogę wkleić swoich 28 KB...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony