dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie

    Mam do Was to male pytanko, bo wlasnie zaczelismy budowe w systemie gospodarczym i chcemy sie z murarzami rozliczac na godziny pracy. Czy to jest bardziej oplacalne? Podobno kraza stawki 6.20-7.80 za godz., ale czy to jest z wyzywieniem czy bez? Bardzo prosze o wypowiedzi w tym temacie.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozliczanie się na godziny to najgorsze co możesz zrobić, bo wtedy wykonawcy mają baaardzo dużo czasu, żeby wszystko zrobić dokładnie

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Ten temat był już kilkakrotnie poruszany na forum, odpowiedzi były jednoznzczne - unikaj stawki godzinowej (wiem to także z własnego doświadczenia)
    pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  4. #4

    Domyślnie

    A jezeli zaloze ze sa uczciwi i zapisuja tylko przepracowane godziny? Budujemy z Ytonga wiec zalezy nam na dokladnosci, a oni sa glazurnikami i to precyzyjnymi a na dodatek nie pala i nie pija!!!Sa jak nasza rodzina, znamy sie wiele lat, biora tylko 5 zl na godz plus wyzywienie i naprawde im ufamy.
    Czy te okolicznosci cos zmieniaja??? Obliczylismy ze tak nam sie bardziej oplaci ale do konca nigdy nic nie wiadomo...Prosze wypowiedzcie sie czy mimo wszystko zmienic system.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    On 2002-05-10 14:31, alex wrote:
    Obliczylismy ze tak nam sie bardziej oplaci ale do konca nigdy nic nie wiadomo...Prosze wypowiedzcie sie czy mimo wszystko zmienic system.
    Po pierwsze napisz- na czym polegały wyliczenia alternatywne?

    Nie zapomnij o pewnej potwierdzającej się niestety zasadzie - pieniądze potrafią poróżnić ludzi. Jeśli chcesz by tak się nie stało układ powinien być czytelny "ustalony zakres pracy = określona kwota". Oczywiście, jeśli w trakcie prac zajdą istotne zmiany, ustaloną kwotę należy na bieżąco skorygować - bo przecież nie chodzi o wyzyskanie kogokolwiek. W taki układzie nie będzie wątpliwości czy w "godziny" wchodziła przerwa na posiłek, papieros itd.
    Unikaj jak ognia fachowców którzy mówią "jak skończę to powiem - przecież do wójta nie pójdziemy"
    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony